focushor News: Editia #1 - Geneza Nordului

Zoroark

member
Scor reacție
0
Salut. Sper ca va distrati pe umila Speciala 22.
Postez chestia asta in speranta ca mai inviem putin externul in afara de clasicul shit-talk de pe topicul de Discutii Libere.

S-au intamplat pe harta destul de multe evenimente, s-au dat banuri, s-au cucerit sate, si pe 8 Noiembrie vom vedea si backstaburile!

tenor.gif


Harta lumii pe continente

Nord-Vest

rRdiZZe.png


Familia Frati si-a stabilit deja o oarecare dominanta pe continent inspre centrul lumii. Membrii se stiu deja intre ei, au mai lucrat impreuna si abia astept sa vad cum performeaza mai departe. Pozitionarea lor e relativ slaba, cu acces slab spre zero la granita. Cred ca dupa ridicarea protectiei le va fi destul de usor sa creeze o mare albastra unde se vad deja puncte roz. Inamicii invinsi ca atactori arata super impresionant, tribul principal fiind pe primul loc.
Familia 1337 s-a asezat la granita, pozitionarea este foarte buna. Majoritatea tribului a luat o pauza, iar acum au revenit. La fel ca si Fratii, ei se stiu intre ei si sunt gata sa performeze pe Speciala 22. Primele sate au fost deja cucerite, inamicii invinsi ca atacatori arata impresionant de asemenea, tribul principal fiind pe locul 5.
Familia BMB sunt pozitionati intre cei 2 giganti 1337 si Frati, pozitionare care nu este prea benefica din punctul meu de vedere. Vor trebui sa fie foarte atenti cu diplomatia pe viitor.
Familia JokeR s-a remarcat foarte bine pe Speed, fiind recunoscuti pentru performantele lor internationale. Au avut un start foarte bun, membrii lor ajungand chiar si pe primul loc. Insa, noutatile nu arata prea bine pentru ei: au cucerit barbare proeminent, starnind rasete pe topicul de Discutii libere, si se afla pe primul la inamici invinsi ca aparatori. Sunt curios cum va evolua situatia pe acest continent. De asemenea, un membru al lor, DeeJay, a fost banat.
Familia Necaz nu s-a remarcat momentan pe continent, dar merita mentionata. Si ei trebuie sa fie foarte atenti cu diplomatia, mai ales ca sunt foarte despartiti pe continent, fiind un singur trib.

Nord-Est

NIzMv3k.png


Familia Hegemony a avut un start foarte solid, iar apoi majoritatea din unul din triburi a luat ban, erau pe primele locuri. Personal nu stiu ce s-a intamplat, dar au ajuns, la propriu, de rasul lumii.
Familia TD nu sunt deloc degeaba pe continentul asta. Sunt grupati in nordul contientului si au avut un plan de dezcoltare al satelor care s-a dovedit a fi de termen lung. Sunt foarte curios cum vor evolua, par o echipa de durata.
Familia Gentle, cu totii ii stim pentru organizetele bune pe care le fac, cum tac si fac, insa, pe speciala asta nu au cea mai buna pozitionare. Cu toate astea, sunt tribul de pe locul 1, toti jucatorii din trib sunt experimentati. Urmeaza cel mai probabil o extindere in toate directiile si o "albastrire" a zonei pentru ei.
Familia PP a intrat mai mult sau mai putin la misto pe lumea asta, nu cred ca este un trib care va avea succes pe viitor.

Urmeaza sa revin cu urrmatoarea editie a focushor News in care analizez si sudul hartii, dar asta daca primesc un feedback pozitiv pentru editia asta.
Pana atunci,

1IZCMORQ7oYQ.gif
 
Ultima editare de un moderator:

Deleted User - 230701

Salut, PP TEAM au și o academie , din care fac si yo parte , poți sa ma adaugi și pe mine pe mapa ? Mulțumesc
 

CVRares.*

member
Scor reacție
0
E bună ideea cu News,măcar mai citim și altceva. Prima parte mi-a plăcut. Eu aș propune așa ceva pentru fiecare lume,unii chiar dacă nu jucăm, privim de pe margine evoluția unor triburi/jucători . Și să nu fie doar la început de lume.

Baftă.
 

Zoroark

member
Scor reacție
0
E bună ideea cu News,măcar mai citim și altceva. Prima parte mi-a plăcut. Eu aș propune așa ceva pentru fiecare lume,unii chiar dacă nu jucăm, privim de pe margine evoluția unor triburi/jucători . Și să nu fie doar la început de lume.

Baftă.

Multumesc!
 
Sus