focushor News: Editia #3 - Razboiul Rece

Zoroark

member
Scor reacție
0
AOLEU, IAR ASTA?
Bine ati venit la editia #3 a focushor News

source.gif


In aceasta editie, o sa prezint externului tot ce s-a mai intamplat pe harta cat pot de bine. Editia de azi include si interviuri cu liderii triburilor din top, pareri si updateuri la organizatele din zona.

Harta

harta2.png


Nord-Vest

Lucrurile par sa se mentina pasnice intre triburile de pe continentul de Nord-Vest. Pe 20 octombrie, Magic a avut organizat pe Frati, iar pe 21 octombrie, Fratii au avut organizat pe Magic. S-au aruncat fulluri in stanga si in dreapta. All in all, 1337 si Fratii au castigat teritoriu in continentul de sud-vest, este important sa mentionam ca Magic lanseaza atacuri chiar si acum ca sa recupereze satele luate de mai mult de 24 de ore de catre 1337 si Frati. Din nou, pozitia 1337 se dovedeste a fi una extrem de benefica pentru ca acum iau sate la granita si pot trimite def catre nucleu in siguranta. Tribul care este acum pe locul #1 pare sa se descurce pe toate fronturile. Cat despre BMB, tribul nu pare unul de viitor si pare blocat intre cei 2 giganti de pe continent. Numai relatiile diplomatice ii mai tin in viata acum, sau s-ar putea la fel de bine sa fie acolo numai sa-i ajute.

Nord-Est

Baietii Degeaba au inceput sa acapareze si granita intrucat in sud sunt Gentle, iar in vest ar da de Fratii. Desi mai au cate ceva de curatat in nucleu, TD pare a fi un trib foarte bine asezat pe harta, de viitor. Cat despre familia Gentle, care s-a aflat pe primul loc cateva zile la rand, lucrurile sunt foarte tensionate si greu de gestionat. Sunt blocati intre doua triburi foarte puternice, si anume Power si TD. Trebuie sa fie foarte atenti cu relatiile diplomatice cu TD ca sa reuseasca pe continent. Asta este momentul cheie in care o relatie cu TD ar putea sa-i scoata pe Power (sau Fame) din joc. Familia Power, sau Fame, este foarte bine asezata pe harta si are putini jucatori, dar sunt foarte experimentati.

De asemenea, merita mentionat ca si ProX a intrat pe continent, facandu-si loc usor in partea de sud a acestuia.

8ea.gif


Sud-Est

S-a dat sfara-n tara ca UKR nu sunt ucraineni, sunt de fapt Jderii, de pe specialele trecute. Nici nu stiu de ce se mai ascund, acum chiar stie toata harta. Cu toate astea, pozitia lor e inca foarte buna si liderul lor s-a mentinut pe primul loc toata saptamana. Pare ca sunt mai multe persoane in spatele contului, intrucat contul ia sate zi si noapte. Si ProX s-a extins, deci imediat ce incep organizatele, continentul si situatia economica de pe acesta vor fi rupte in doua.

Sud-Vest

Dupa cum am prezis, GIRLS au disparut de pe continent, fiind probabil suporti. Mai ramane pentru MAGIC sa le colecteze satele, tribul ajungand probabil pe locul 1 dupa curatarea astea si devenind o amenintare reala pentru toata harta. Experienta jucatorilor este singurul factor care le va mai influenta viitorul pe harta. Resursele le au deja.

Interviuri


161923_thumb
focushor x
162463_thumb
dl. Carmen Stamatescu

1. Ce parere ai despre TD? Este un trib de viitor? Crezi ca liderul lor va avea un impact real asupra familiei pe care o conduci?
Raspuns: TD este un trib cu jucatori vechi, experimentati, au cateva lumi castigate la activ si cred ca orice trib este de viitor daca are o strategie buna si jucatori cu care sa actioneze. Liderul reprezinta doar vocea colegilor din trib si persoana cu cel mai mare drept de actiune intr-un trib.

2. Ce cuvinte le adresezi celor care urmaresc gazeta?
Raspuns: Super ideea, faci o treaba foarte buna. Cred ca ar trebuii sa existe o gazeta pentru fiecare lume noua.

3. Cine sunt top 3 prieteni noi de pe lumea asta?
Raspuns: Nu mi-am facut prieteni noi, am reintalnit vechi jucatori.

4. Ce cuvinte de lauda ai pentru un trib care nu face parte din familia Gentle?
Raspuns: Ma voi rezuma la un cuvant: echipa​

161923_thumb
focushor x
161982_thumb
Freedom Phantom

1. Ce parere ai despre Magic? Este un trib de viitor? Crezi ca liderul lor va avea un impact real asupra familiei pe care o conduci?
Raspuns: Magic pare un trib solid cu jucatori buni la baza si multa experienta in spate. Acestea fiind zise, fiind atat de multi e posibil sa fie usor depasiti de gestionarea atator tribulete ale familiei, si iarasi fiind atat de multi unii dintre ei sigur sunt mai inactivi sau isi asuma roluri de suport (si cand spun familie Magic ma uit si la cei din Girls).
Un trib de viitor? Da, cu siguranta mai au multe de spus pe speciala asta, nu ma astept sa dispara asa usor de pe harta.
Fiind vecini directi ai nostri, au si vor continua sa aiba un impact major asupra tribului nostru :)

2. Ce cuvinte le adresezi celor care urmaresc gazeta?
Raspuns: Continuati sa cititi gazeta, e excelenta, ma simt ca si cum m-am intors in timp prin 2008-2009 cand jocul era extrem de populat si se tineau harti si politica lumii pe extern :)

3. Cine sunt top 3 prieteni noi de pe lumea asta?
Raspuns: Top 3 prieteni noi? Mai bine spus, top-ul jucatorilor noi din 1337, pentru ca majoritatea mi-au devenit prieteni acum ca am ajuns sa ii cunosc, in frunte cu tine :)

4. Ce cuvinte de lauda ai pentru un trib care nu face parte din familia 1337?
Raspuns: Am numai cuvinte de lauda pentru cei din - UKR, mi se pare incredibil ce vad pe harta acolo, cum joaca in spatele unei familii mari precum ProX si domina momentan, avansand cu satele in fiecare zi.

Cam atat pentru gazeta de astazi. Daca va place ceea ce fac, ma puteti sustine intr-un comentariu mai jos. De asemenea, puteti sa-mi scrieti ce ati vrea sa vedeti de la gazetele viitoare.
giphy.gif


 

GumGum

member
Scor reacție
0
Felicitari pentru tot ceea ce faci aici ! E o placere sa citesc si sincer sa fiu nu am prins aceasta numita "gazeta" intrucat joc de foarte putin timp ! Keep it on ! :D
 
Scor reacție
0
Frumoasa initiativa. Se poate vedea evolutia specialei chiar daca nu joci.

Pacat ca noi pe specialele mai vechi l-am avut doar pe dsa si hartile lui.
 
Scor reacție
0
Cine plm te grezi ma sugaciule, de faci tu de astea pe forum? Mai bine lasi forumu inactiv decat sa faci pe agentul si sa gresesti in tot ce faci.


Din cauza speciei tale au renuntat multi la jocul asta, omul isi ocupa timpul cu ceva frumos si va gasiti mereu cei care sunteti 0 din orice punct de vedere sa comentati despre ce face altul, care macar face ceva


Spor mai departe focushor si sa nu bagi niciodata haterii in seama ;) in special grasutele din Galati
 

Deleted User - 230701

ce vreti ma de la profu, daca il are pe dani in semnatura? :))))

E bombardier pe triburile :)))
 

Deleted User - 743785914

Stati pe burta nepotilor ca e greu cu bombardieru=)) Astia de tot va luati de punctele mele aveti grija sa nu patiti ceva :*
 

coolerandrey

member
Scor reacție
0
Focushor, faci treaba foarte buna. O recomandare - daca ai chef si posibilitati ai putea sa faci si info video cum se fac si in alte tipuri de sport sau discipline esport.

In rest - good Job.
 

DoiDegeaba

member
Scor reacție
0
singurul lucru care nu este degeaba pe lumea asta!
GG, esti foarte tare! sper sa continui, faci bine ce faci!
 
Ultima editare:

DoiDegeaba

member
Scor reacție
0
focushor ar fi tare sa iei interviuri la toti conducatoriii daca accepta. e fain sa vezi public cum gandesc toti conducatorii de triburi de pe lume
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
un interviu fulger cu tom hardy cat mai ii pe harta sa explice fenomenul paranormal in care a ajuns la 2 sate si inobilat de Power, asta dupa ce a refuzat pna-ul cu ei pe motiv ca le da cu harta in cap
 
Scor reacție
0
Tom Hardy
map_toggle.png
Puncte:123
Loc:733
Inamici învinşi:181.890 (42.)
Trib:ProX



A revenit !!!




Tom Hardy în data de 21.10. la ora 22:28
Discutam pe whatsapp
162049_thumb
bat covoare degeaba
phone.png
în data de 21.10. la ora 22:22
Vrei sa te luam la noi ? Avem si noi interne
heart
heart
heart

162049_thumb
bat covoare degeaba
phone.png
în data de 21.10. la ora 19:51
Eee
161985_thumb
Tom Hardy în data de 21.10. la ora 19:23
Nu sef
Nu am de ce sa fiu
162049_thumb
bat covoare degeaba
phone.png
în data de 21.10. la ora 19:18
Te simt suparat James :(



Am simtit eu ca ii suparat, gura spune nu, ochii umezi gata sa planga spun da :(
 
Sus