focushor News: Editia #5 - Linistea colibei noastre

Zoroark

member
Scor reacție
0
CHIAR CAND CREDEAM CA AM SCAPAT DE TINE
Bine ati venit la editia #5 a focushor News

sGqnVqD.gif


Asta este ultima editie inainte de data de 8 noiembrie. Astazi ne vom concentra pe razboaiele care se tin pe continente.

HARTA

hartaevoo.png


Zona 1 de razboi

1337, BMB si Familia Fratii ataca Familia Magic si GIRLS.

Razboiul este de mult castigat de prima parte, intrucat s-au obitnut peste 60 de sate fata de ultima gazeta.
Respectabili, Magic nu s-au dat batuti, trebuie sa le dam credit.
Insa, "tsunamiul" aliantei de pe Nord-Vest a patruns bine de tot pe continent si nu cred vor mai opune rezistenta prea mult timp.

WeightyInnocentFly-size_restricted.gif


Zona 2 de razboi

TD, PP si PP2 apara impotriva 1337, Familia Fratii si BMB.
In urma banului lui bat covoare degeaba, dar si al lui Roscky, familia Fratilor a reusit sa intre bine de tot in nucleul TD.
Este de mentionat ca TD au avut un joc frumos cu recuperari, splituri, stackuri pana la capat, si cu siguranta locul 1 la ODA, ODD si OD va ramane in istorie, fiind un trib fara academii, dar avand o alianta cu PP si PP2.

Zona 3 de razboi

UKR continua sa avanseze pe front impotriva ProX, insa la o viteza (surprinzator) mai mica. Problema in ProX nu ar fi jucatorii mari care stiu sa joace, ci jucatorii mici care pierd sate fara sa zica nimic, fara nici macar sa nu incerce un split. Genul de jucatori au fost cei care au cucerit si au crescut barbarele ca pe proprii copii, iar acum tribul are de suferit de pe urma lor. Lectia de azi: nu face trib cu multe academii pe speciala cu setari de trib mic.

Predictia mea pentru 8 noiembrie

1. ProX va disparea ca prin magie

tenor.gif


1. Dominanta 1337 Nord-Vest completa, cu extindere pe Vest

2. Fratii vor curata restul din TD

3. Fratii si 1337 vor curata mare parte din Magic

4. UKR va avansa si mai mult pe frontul cu ProX

5. White vor fi scosi din joc

6. Power va recruta tot ce se vede intre UKR si Power din ProX


Gazeta de azi a fost scurta pentru ca numarul de oameni care mai pot fi intervievati scade, numarul de triburi de pe harta scade, si nu s-a intamplat mare lucru. Promit sa depun mai mult efort pentru gazeta de pe 8 noiembrie. Pana atunci, va salut :)

source.gif


 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Caractere jderii și fame:)) intra cu conturi fantomă, nu au avut sânge-n instalație sa intre cu conturile lor ca erau carne de tun :))))))))
 

andysa

member
Scor reacție
0
Tu cu orice cont ai jucat ai fost carne de tun,fara nici o diferenta.
Aici omul asta isi da un pic interesul si apare cate unul ca tine cu amintiri nefericite de pe alte lumi
 
Scor reacție
0
Vorbesti de castigatorii ultimelor 3 speciale, pe una din ele Fame a intrat cu numele de Fame si ai luat bataie inainte sa cada restrictiile triburilor. Ca sa nu mai spun ca tu pe nici o speciala nu ai trecut de 10 sate. Fugi pe Casual.

1604430487812.png

Din respect pentru unii colegi ai tai si pentru focushor nu o sa mai scriu alt mesaj aici.
 

vMaxXx

member
Scor reacție
0
@coolerandrey , n-are rost sa te obosesti. Membrii acestei comunitati stiu cine e braila.
Ma abtin in a face vreun comentariu la adresa lui. Voi specifica doar faptul ca acesta sustine ca singura lume pe care a jucat a fost speciala 17 unde, culmea, a si castigat-o. Speciala 17 si L53 unde a dat backstab . Celelalte lumi normale/speciale nu le-a jucat desi a fost prezent pe aproape fiecare daca ne uitam pe tw stats.

Haters gonna hate.

Credit lui @focushor pentru munca depusa.

O zi frumoasa va doresc.
 

Zoroark

member
Scor reacție
0
Fac gazeta special ca sa mai deviem de la discutiile voastre fara rost, ne-am saturat de ele.... Mutati-le pe joc sau la Discutii libere, va rog
 

coolerandrey

member
Scor reacție
0
Fac gazeta special ca sa mai deviem de la discutiile voastre fara rost, ne-am saturat de ele.... Mutati-le pe joc sau la Discutii libere, va rog

Specimenul ala (mentionez ca incerc la maxim sa fiu politicos ca sa nu iau ban din cauza unei specii de Homo erectus) a inceput cu injuraturile la adresa familiei care domina practic toate lumile pe care intra, si este permanent considerata ca o familie de TOP de catre playerii normali care vin aici sa joace nu sa arate ce educatie le-au dat parintii.

Haters gonna hate, Cu ala ma lamuresc in privat. Braila nu e foarte departe.
 
Scor reacție
0
dacă erati o familie de top intrati cu conturile voastre nu cu conturi fantomă, prin asta a-ți arătat teamă, dacă vă ieșea prost nu mai știa nimeni ca erati voi pe conturi
Baietii au intrat cu alte nume pentru ca sunt foarte putini din echipa, cam undeva la 1/3 , fara foarte multi jucatori de baza.
 

vMaxXx

member
Scor reacție
0
Baietii au intrat cu alte nume pentru ca sunt foarte putini din echipa, cam undeva la 1/3 , fara foarte multi jucatori de baza.

olandezule, de cand dai explicatii la toate noname-urile?? cat timp am jucat in formatia completa am rupt, am demonstrat-o in repetate randuri, nu cred ca mai e nimic de demonstrat. Am ramas o mana de oameni care au vrut sa joace in perioada aceasta si am ales sa schimbam putin scenariul. Nu trebuie sa dam nici o explicatie in fata nimanui. Jucam din placere si chiar nu ne intereseaza daca cuiva nu ii convine.
 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
olandezule, de cand dai explicatii la toate noname-urile?? cat timp am jucat in formatia completa am rupt, am demonstrat-o in repetate randuri, nu cred ca mai e nimic de demonstrat. Am ramas o mana de oameni care au vrut sa joace in perioada aceasta si am ales sa schimbam putin scenariul. Nu trebuie sa dam nici o explicatie in fata nimanui. Jucam din placere si chiar nu ne intereseaza daca cuiva nu ii convine.

Noname sunteți voi pe speciala :)) nu a negat nimeni niciodată ca mnk e cea mai buna echipa de pe ro și o recunosc și eu ca aveți cea mai buna echipa și cei mai mulți oameni activi , doar specific faptul ca erati mai apreciați dacă intrati cu numele voastre și făceați ce a-ți făcut, dacă va ieșea rău nu mai știa nimeni ca voi jucați acolo.
 

oklama

member
Scor reacție
0
Cat tupeu sa vorbesti de caracter marky cand il sunati pe om sa-i cereti sa intoarca armele impotriva colegilor?
à propos, tu ce nume de australian ti-ai ales?
 

oklama

member
Scor reacție
0
:))) "sunt peste tot
sa nu uiti niciodata."
the dogfather 2020
giphy.gif


aici joci marky, cu fratele duolingo?
haha.png
 
Ultima editare:

navarra

member
Scor reacție
0
se pare ca aveti nevoie de un loc special pentru certuri amenintari si injuraturi ... oriunde intru pe extern vad amenintari si injuraturi :))

ma intreb daca sa il mai vizitez mai ales ca se dicuta teme de pe alte lumi :)
 

Don Vito

member
Scor reacție
0
Cam repede ai trecut de la "maestre" la "muritorilor de foame" :))
Staryus,daca ai putea sa auzi ce contineau mesajele alea vocale ale lui Samy,crede-ma ca si tu sareai de la frate la "te omor" instant.
Oameni valorosi pe un joc online,si nu au 2 euro in buzunar. Auzi "joc in Champions League"
Toata nebunia asta se datoreaza faptului ca l-am ales pe PRADA in locul lui Samy.
Eu am vrut sa intru cu el,l-am intrebat cu 10 zile inainte sa inceapa lumea daca intra Jderii sau maniacii,a zis clar si raspicat NU.Apoi cand a avut nevoie de mine m-a cautat si mi-a zis cine e si ca joaca Jderii.Iti dai seama ce "prieten" eram pt ei eu daca nu au vrut sa i tru cu ei.Sau poate asta a vrut,sa intru cu PRADA si sa il tradez cand vrea Samy.
A incercat alianta/PNA cu fratii,prin intermediul meu,baietii au refuzat(pe buna dreptate) ,apoi mi-a sugerat eu si echipa mea sa facem o alianta locala cu Magic si sa dam in Fratii.Am refuzat si de acolo a inceput toata nebunia.
Smecherasi,astia nu.scriu mesaje,dau mesaje vocale ca sa nu poti face printuri la ce zic.
Orice cacat ati spune despre mine,eu nu am dat backstab niciodata la nimeni pentru nimeni.
Sa zica fratii jderi de ce PRADA nu mai vorbeste cu ei,sa zica de ce PIETRARU nu mai vb cu ei,si multe alte exemple de oameni cu caracter care acum ii evita? Este intamplator?
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
Forumul asta mai are moderatori ? :))) Acum cativa ani, luai ban sau avertisment pentru chestii minore.Acum e alta viata, gen jos cenzura :)))
 

navarra

member
Scor reacție
0
marius tu joci triburile ?? sau tu inca nu ti-ai sat seama ca asta e forumul extern al jocului nu jocul in sine ....
 
Sus