focushor News: Editia #7 - Un fleac, i-am ciuruit!

Zoroark

member
Scor reacție
0
N-AI MURIT? - NU, DAR NU MAI DUREAZA MULT
Bine ati venit la editia 7 a focushor News!

source.gif


In aceasta editie analizam caderea triburilor mari si inceperea dominantei Estului.

Harta

Nord-Vest

e7_nv.png


Acel loc odata calm in care 1337, BMB si Fratii aveau un loc sigur de unde trimiteau def nu mai este acolo. Dupa banul asupra lui Roscky, au fost luate sate in mijlocul nostru. Power nu a dat niciun atac asupra 1337, pentru ca vor sa ne lase sa ne luptam cu UKR. E in interesul lor pana la urma si nu e nimic in neregula cu asta. In schimb, Power au demolat complet Fratii dupa o lupta foarte buna aratata de cei din ambele familii. In ciuda banului unuia din cei mai buni jucatori, chiar s-au tinut de treaba.
BMB si BMB-A au fost complet eradicate de pe harta, nu cunosc bine povestea, dar ultima strigare a lui Kill3r, care a fost implicat in BMB, a fost o suita de injuraturi adresate familiei Fratii. Jucatorii cu cele mai multe puncte din BMB au fost mutati in Fratii.

Nord-Est

e7_ne.png


Aici Power s-a extins major, cu jucatori ca Insomnia has Yoda extinzandu-se cu putere catre familia Fratii. Fiind o lume fara moral, jucatorul care este de saptamani bune pe primul loc reuseste sa taie efectiv fasia protectoare a familiei Fratii. Pare ca nimic nu-i mai poate opri, in ciuda eforturile Fratilor de a-i tine deoparte. Satele pe care le vedeti la margine sunt satele unui cont suport, numit TigrulAlb, care cedeaza sate in Power si creste barbare (nu stiu care-i faza cu el)

Sud-Est

e7_se.png


ProX si White au fost complet destramate de UKR. Dupa mai multe zile de lupta cu UKR, 1337 si academia lor au inceput sa atace ProX. Acestia s-au enervat, si-au retras toate trupele de la granita si s-au aparat impotriva noastra, dar si a UKR in anumite cazuri. In 2 zile, deja nu mai erau sate din ProX si White. La scurt timp dupa, a fost declarat razboi 1337 -> UKR. Aici in ultimele zile s-au dat multe organizate si de o parte, si de alta a baricadei. Din pacate pentru noi, balanta se indreapta in favoarea lor. Pur si simplu nu am reusit sa le facem fata ca si trib; sunt guri care reclama scripturi si sunt guri care lauda efortul UKR inca de la inceputul jocului. Ca si trib, nu am luat o decizie in legatura cu viitorul nostru inca, si nici nu o vom comunica pe extern.

Sud-Vest

e7_sv.png


Continentul de Sud-Vest, o data al Magic si mai recent al 1337 si Fratilor a inceput sa aiba probleme de asemenea din cauza unui jucator asupra caruia am numai cuvinte de rau sa-i adresez, parca a lasat efectiv sate tribului UKR; fiind din Fratii care oricum aveau probleme cu Power, KwaD a pierdut sate in mijlocul nostru. UKR au profitat de ocazie si le-au blindat. S-au pierdut deja zeci de fulluri incercand sa le recuperam, dar stricaciunea e prea mare. Un om a reusit sa destrame un efort colectiv si noptile noastre nedormite. Nu incerc sa-l invinuiesc pentru tot esecul nostru la granita, dar e clar un factor major. Atacul nostru a fost aruncat incercand sa ne recapatam domeniul.


Nota de final:

Parerea mea sincera este ca UKR si Power sunt 2 echipe bine-formate, foarte puternice de jucatori cu experienta. Nu am dreptul sa imi dau cu parerea daca chiar se folosesc scripturi sau nu, dar am dreptul sa spun asta: succesul sau esecul lor pe aceasta lume poate fi acum controlar de 1337 si Fratii. Daca cele 2 mari familii aleg sa cedeze satele uneia dintre familii, valul se va indrepta violent catre cealalta. Daca cele 2 familii aleg sa lupte pana la capat in loc sa cedeze satele, atunci va fi o situatie de tip Nord vs Sud, un razboi all-out cum s-ar zice :) Om trai si-om vedea.

Probabil asta este ultima gazeta pe care o scriu, pentru ca voi fi scos de pe harta. GG tuturor, multumesc ca jucati Triburile si ca m-ati incurajat sa mai scriu gazete desi nici nu ne cunoastem. Sper ca am mai animat si eu externul cum am putut. Daca mai raman pe harta, o sa mai scriu gazete, dar putin probabil in momentul de fata.

tenor.gif



 
Sus