forum intern

DeletedUser

E o tâmpenie. Este un motiv pentru care nu se pun încă camere de filmat în cabinele de probă, şi motivul...ghici? Oamenilor le-o fi plăcând să se vadă la televizor, dar nu le place totuşi să fie filmaţi TOT TIMPUL, şi când se scarpină şi când se uită în tavan şi aşa mai departe. Oamenii nu vor într-adevăr să îşi petreacă viaţa online, nici sub luminile scenei. De fapt, nu le place controlul, camerele şi microfoanele. Cel puţin nu tuturor. De aia chestia asta cu să ştii tu când intru pe net, când ies, etc. nu e prea kosher



tu confunzi realitatea cu un joc virtual sau mi se pare?
 

DeletedUser

aha..atunci sa o luam altfel..ai auzit de sistemele de pontaj si ce fac ele?

cam aceeasi chestie e si cu propunerea mea..macar asa o sa aflu si eu daca un membru care face parte din tribul meu citeste forumul si contribuie si el cu ceva acolo unde e cazul,zilnic..nu doar cu prezenta sa.vrea sa nu fie vazut online?..foarte bine,se poate juca si fara trib,n-o sa observe nimeni cand e la calculator :)
 

DeletedUser

propun ca pe forumul intern sa se poata observa ce membri sunt online,care a fost ultima activitate a lor si in ce locatie..cum e si pe forumul extern :)
stiu ca pentru unii va parea o idee stupida(pentru cei care folosesc modul invizibil) dar pentru organizarea si comunicarea dintr-un trib va fi benefica.

vreau sa vad pareri pro/contra legate numai de acest subiect.

O idee foarte buna.
 

DeletedUser6558

aha..atunci sa o luam altfel..ai auzit de sistemele de pontaj si ce fac ele?

cam aceeasi chestie e si cu propunerea mea..macar asa o sa aflu si eu daca un membru care face parte din tribul meu citeste forumul si contribuie si el cu ceva acolo unde e cazul,zilnic..nu doar cu prezenta sa.vrea sa nu fie vazut online?..foarte bine,se poate juca si fara trib,n-o sa observe nimeni cand e la calculator :)

Nu sunt de acord cu nici o formă exagerată de control. Cu ATÂT mai mult că e un joc. Nu e o slujbă, e un joc. E destul că am şefi în realitate, nu am nevoie de şefi şi pe aici.
 

DeletedUser

dupa cum am spus si mai sus..nu ai nevoie de sefi(conducatori de trib in cazul nostru) poti sa joci si solo.
la fel as putea si eu sa spun(in calitate de 'sef - conducator de trib') ca nu am nevoie de jucatori inactivi si care nu stiu ce scop are forumul intern.
 

DeletedUser6558

dupa cum am spus si mai sus..nu ai nevoie de sefi(conducatori de trib in cazul nostru) poti sa joci si solo.
la fel as putea si eu sa spun(in calitate de 'sef - conducator de trib') ca nu am nevoie de jucatori inactivi si care nu stiu ce scop are forumul intern.

De obicei joc solo, exact din motivul ăsta. Prea mulţi şefi.
 
Sus