Forumul lumea 7 a ajuns bataie de joc

  • Autor subiect intrinsecu
  • Data de început

DeletedUser

nu stiu cine se ocupa si nici de ce se ocupa de aceasta sectiune de forum. ar trebui sa predea sarcina altcuiva. a ajuns o mare bataie de joc. si daca un spammer spune asta inseamna ca este de rau. pana acum s-au trimis in vacanta jucatori pentru mult mai putin, pana acum s-au sters si mutat topicuri mult mai potrivite aici (vezi topicul aztecului), pacat, mare pacat.
 

DeletedUser

................

sa nu exageraM.vad ca au postat 3 oMeni care cel putin au respectul jucatorilor experientati.dar pina la a blaMa acest foruM pentru ca vezi doaMne un onorabil MeMbru a fost putin @calcat@ in picioare ( cred ca stie toata luMea care e relativ activa de cine e vb) sa spuneM ca acest foruM e teribil sau terifiant e exagerat.va intreb sincer:eek:are inainte de a fi postat ati avut dispozitia de a va intreba daca nu cuMva Madria personala va Motivat sa fiti asa hotarati?

adMinii jocului sunt oaMeni( ca de altfel si voi) si cred ca avind acces la atitea pareri au ocazia de a fi echidistanti.pe cind voi????hai sa face un topic pt cei cunoscuti si pt restu.sunt curios cind ne voM intilni in joc daca doMnul Moderator @BlooM@ va va Mai putea ajuta in cazul in care va fi cazul...


abia astept intilnirea cu oricare dintre voi doMnilor ( asa veti avea ocazia sa deMonstarti ca Meritati aceasta titulatura) in joc pentru a vedea cate din acele idei acare par indestructibile vor raMane in picioare.
 

DeletedUser11381

SUSTIN cu tarie pe helyas si superfr si sunt de acord total cu intrinsecu si BlooM.
p.s. tastatura lu superfr e bolnava saraca, are cancer, si e pe chimioterapie, i-au cazut niste taste, daia scrie asa.rog iertare de la mogulii limbii romane care bantuie aceste forumuri. multumesc
 

DeletedUser

nu prea inteleg la ce te referi superfr. io m-am legat strict de varza facuta de cativa jucatori. topicuri care spun acelasi lucru, topicuri care nu spun nimic, spam de proasta calitate... chestii d'astea.
 

DeletedUser

....

nu prea inteleg la ce te referi superfr. io m-am legat strict de varza facuta de cativa jucatori. topicuri care spun acelasi lucru, topicuri care nu spun nimic, spam de proasta calitate... chestii d'astea.
ziceam ca in pricipiu ai dreptate dar ca nu trebuie sa fim prea duri cu moderatorii pentru ca ei nu pot lupta cu mentalitatea unor jucatori (cred ca destul de multi) care nu posteaza la obiect sau posteaza doar pentru a isi etala capacit de a provoca.

solutia cred eu ca e de partea noastra a jucatorilor care avem niste cerinte mai inalte atit de la noi cit si de la restul si sa ignoram la modul cel mai serios cantitatea in favoarea aspectului calitativ.

si astfel in timp istoria va sterge aceste activitati neplacute de pseudopublicitate personala ipocrizie sau alte talente pervese etalate cu atita mandrie de anumiti jucatori
 

DeletedUser

Domnilor, am mai spus-o si cu alte ocazii: moderatorii se ocupa de forum in limita timpului personal disponibil.

Nu putem fi online 24/24, asa ca nu surprindem chiar toate postarile care incalca regulamentul din momentul in care apar pe forum. Dar cand incepem sa il citim, ajunge fiecare topic la rand si luam deciziile care credem ca sunt corecte.

Din pacate, nu putem "educa" utilizatorii, decat daca acestia inteleg ca sanctiunile sunt date nu din dorinta de a le adauga puncte sau pentru ca ne face noua placere sa dam warnuri si banuri, ci pentru a-si schimba atitudinea pe forum.

Putina rabdare si colaborare din partea fiecarui utilizator nu strica. Ne faceti munca mult mai usoara atunci. Prin urmare, stati sa ne facem aparitia, pentru ca atunci citim tot forumul, si daca vedeti incalcari grave de reguli, folositi optiunea "post report".

si o rugaminte: daca vedeti ca se spameaza, solutia cea mai buna este sa nu raspundeti la topicurile respective. Daca se descurajeaza spamul prin neparticiparea la el, odata si odata se va reduce mult. De restul, incercam sa ne ocupam noi in limita timpului, cunostiintelor si discernamantului propriu.
 

DeletedUser706

intrisecule tata ...daca si tu te ai revoltat , schimbam meniul si o dam pe apa de izvor , ca nu mai e rost pe aici de alde "sufla in sticla" ca noi ...
Totusi problema pusa de tine este una justificata [ daca ai pus o cand erai treaz:D] ..
Probabil este de la caldura ..
Gradele de afara , combinate cu gradele ce intrau in tine , cred ca a dat o reactie chimica ce a relevat aceasta situatie ...[ce inseamna relevat ?]

Si acum vorbind serios .
Tu ai incercat sa gasesti o explicatie , la ceae ce ai spus ?
Explicatia e simpla ..
Urmareste cine posteaza ...
[Uneori post dupa post , desi sunt paraleli cu subiectul ]...
Si ai sa gasesti singur raspunsul ...

1.Este vacanta ...
Lumea ..este in vacanta la mare ..
90 % din cei ramasi sunt ori pedepsiti de sefi sa nu si ia concediul , [putini] ori pedepsiti de altcineva ca mine ....ori 99 % copii care au intrat in vacanta .
Este usor sa realizezi din limbajul si exprimarea lor , ca sunt pusti care si pierd vacanta pe calculator ...
[Asta ...desi este o discutie separata ..este rau !...adica daca si in vacanta stai pe calculator ...."nasol"...]
Asa ca intrisecule pana in toamna eu cred ca va trebuii sa suporti dictatura copilor pe forum ..
Ca i ti place sau nu ...

2.Uitate la cei care posteaza ..
priveste de cand au intrat in joc ..
Atunci ai sa intelegi ....
Au intrat de putin timp , si alearga disperati dupa numarul de posturi ...
Nici nu conteaza ce posteaza ...
Posturi sa fie ...
Sa i bage si pe ei cineva in seama ..
Jucator care are o luna pe forum are deja peste 100 de posturi !!!!!...
Din care 90 sunt absolut irelevante , paralele cu orice subiect , in majoritatea ori reply , ori bascalie fara gust ...
In greseala mea , la cativa le am dat si eu apa la moara ...pana am observat cu cine stau de vorba ...
Pai daca mai traia hades , ii manca cu tot cu fulgi ...
Asa noi ..
Trebuie doar sa i toleram , si sa le ascultam aberatile ....
Crezi ca or sa se opreasca pana nu fac 1000 de posturi !??
Deschide tu orice topic ...si ai sa vezi cine posteaza ..
Sunt acelasi nume ...
Macar de ar spune ceva , o idee ..orice ...
Pentru aceasta a doua categorie ma tem ca nu este indeajuns sa asteptam sfarsitul vacantei ...
Ei nu se vor opri pana nu vor avea cateva mii de posturi ...
[desi nimeni nu si vor aminti de macar o idee de a lor ....nu va mai conta ]
Moderatori nu au ce sa le faca ...
Ei nu incalca regulamentul ....
Uitate la mesaje amuzante din lumea 7 ..
90 % din ele sunt reply fara pic de umor ...
Rar gasesti un post amuzant ...
Dar sunt jucatori care au si 20 de posturi acolo ...!!!!!!!!!!!

deci ...
nenea intrisecu ...
Spune sarut mana ca nu au casunat pe tine , cum ma trezisem eu la un moment dat ...
Nu stiam ce sunt mai multi si mai enervanti ..
Tantarii din camera ...sau "forumistii"...
Pana am decis sa i las in plata domnului [ cine a inventat expresia asta .."plata domnului" ... ce inseamna ?]
Astept si eu sa treaca vacanta ..
Sa inceapa scolile ...
[care incep ....ca unii sunt intr o vacanta perpetua ..]
poate se mai linisteste ...
poate se plictisesc unii sa posteze reply dupa reply , fara sa spuna nimic ...

Mai urmaresc si eu cate un post al tau ...
Mai dau si eu un reply la el [ doar la posturile tale mai am curaj ...ca iar ma ia in baza un copil nervos , si i si pune prietenii de Counter sa mi tina socoteala ce am facut in ultimii 5 ani ]
In rest ..
Dumnezeu cu mila ...forumul Lumea 7 ..
 

DeletedUser

Am o intrebare retardata?

Topicu' asta are vreo legatura cu P&P L7?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am o intrebare retardata?

Topicu' asta are vreo legatura cu P&P L7?

are legatura cu forumul L7. daca forumul L7 are legatura cu lumea 7 numai istoria o sa ne judece.

@aztecul. maestre io ce sa mai zic, ma pregatisem cu toate gradele necesare si intrasem pe forum dupa lipsa de cateva zile. si eram hotarat sa fac iar salata necesara. si cand mi-au vazut ochisorii varza din ceaun mi-am dat seama ca sunt in plus. ori mie nu imi place sa fiu in plus. asa ca am luat hotararea sa fac ce nici berea din mine nu ma credea in stare, sa incerc sa fac ordine pe forum. faptul ca mi-a adus aminte de topicul tau care a fost mutat din scurt in momentul aparitiei, desi isi avea rostul mult mai mult decat cele de acum, m-a facut sa devin ceva mai serios. o sa imi revin io pana la urma.
imi cer scuze pe aceasta cale celor pe care i-am dezamagit!!!
 

DeletedUser6681

cum alte topicuri .. asemanatoare au fost inchise .. sau mutate in alta sectiune.. cred ca asa trebuie facut si cu acest topic :) ..

si eu scriu bine cu dexul in mana..:)) asa ca un PS
 

DeletedUser

Mda....dragut...

Maistre cum iti spuneam... "hotii striga "hotii" ??? Auzi maistre...si tu, aztecule..cine a inceput spam-ul pe L7 ? Pe care jucator de pe L7 il interesa ce bea intrinsecu, sau ce-i zice femeia aztecului acasa? Si imi cer scuze fata de voi pentru topicul mutat, era al naibii de interesant pentru politica L7 ce fac si ce beau "caii lui intrinsecu".

Cine a starnit mania "betivilor" ??? Moderatorii, sau VOI ??? In ultimele 80% din topicurile aparute, se discuta doar de betivi, bautura, suedeze si alte dracii. Si macar daca ar fi fost la offtopic...

Asa ca va rog frumos..nu veniti tocmai voi sa spuneti ca a ajuns bataie de joc sectiunea asta. Daca ar fi venit flamer (sorry pt exemplu, vei intelege) sa faca offtopic aici, imi faceam cruce. Dar voi ????

Tu aztecule ??? Care in afara de offtopic si spam nu ai scris nimic in ultima luna ? Unde e P&P-ul ??? Crezi ca pe cineva intereseaza certurile tale in care-ti aperi povestile de pe .net ???? Alea tin de .net, nu uita ca aici esti pe .ro Mi-a placut un fragment dintr-un post recent..

martzian a spus:
stiu insa - si din proprie experienta si din ce am observat la altii - ca cei care vin de pe .net au ceva probleme de acomodare la serverele romanesti - iar daca nu trec repede peste aceste probleme de acomodare vor ajunge repede istorie... de fapt viteza cu care se apropie de istoria acestui joc este direct proportionala cu importanta care si-o dau.

intrinsecule, tu ??? suedeze, bauturi si alte prostii de genul asta ???

ex:
intrinsecu a spus:
da ce se intampla pe 03 august? este ziua internationala a produselor de curatenie? sau a femeilor de servici?
vreau si io o femeie de serviciu!!!
plus poza aferenta...postat pe topic de p&p.

Si multi multi altii...Helyas, shortyking, Setzel, trei exemple de pe acest topic.

Asa ca, baieti...lasati prostiile...voi ati inceput, acuma voua nu va convine ??? Cand s-ai introdus reguli noi, s-a comentat ca de ce, ca nu-s bune. Au fost scoase sau modificate, iar nu era bun, nu? Cand dadeam warn pentru spam si offtopic, eram al dracului..acuma ca va las sa va manifestati iar nu e bun, e prea mult spam ??

Oki baieti...veti vedea ce inseamna "fara spam".

Si... superfr, ce a vrut sa insemne asta ??

superfr a spus:
adMinii jocului sunt oaMeni( ca de altfel si voi) si cred ca avind acces la atitea pareri au ocazia de a fi echidistanti.pe cind voi????hai sa face un topic pt cei cunoscuti si pt restu.sunt curios cind ne voM intilni in joc daca doMnul Moderator @BlooM@ va va Mai putea ajuta in cazul in care va fi cazul...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6681

Evrica :) am scapat :)) .. de ei..si povestile lor :)) cred ca e prima data cand sunt deacord cu tine bloom
 

DeletedUser

Eh, te oftici si tu ca n-ai cu ce te lauda... :p

Apropo, BlooM, arata-mi tu unde am facut eu spam pe forumul L7. Atata vreau sa vad!
 
Sus