Fotbal - coltul microbistului !

Adenauer

member
Scor reacție
105
Gaby, cand iti schimbi semnatura? Cand ajunge Mourinho la englezi? :))
PS: Abia astept sa-l vad pe Casillas la Barcelona :D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Gaby, cand iti schimbi semnatura? Cand ajunge Mourinho la englezi? :))
PS: Abia astept sa-l vad pe Casillas la Barcelona :D

da....s-a mai speculat ca se duce si sergio ramos la farcelona...hai sa fim seriosi, presa cand n-are ce face, inventeaza prostii :))
 
Scor reacție
209
Rakanishule, unde esti tata sa mai discutam despre fotbal? Ce parere ai de revenirea spectaculoasa a nemtilor din aceasta seara? Chiar le-am plans de mila pana in minutul 92 :)).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Ce sa mai zici, se confirma "zicala"...ca sa fi sigur ca ai castigat cu nemtii trebuie sa ii vezi urcati in autocar ! :D
 

DeletedUser43196

Frumoase meciuri:),parerea mea este ca Real nu merita sa se califice foarte multe greseli de albitraj:),si cum se zicea mai sus "nemtii sunt nemti":)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Realul a dat un gol repede si apoi a lasat-o moale crezand ca e gata ( mentalitate asta apare foarte des si la noi ), ceva de genul "cine sunt aia sa ne bata pe NOI cu 5-1 ? :)...
La Borusia cu Malaga..greselile de arbitraj au fost "pentru" ambele echipe, Malaga gol din offside si apoi s-a compensat cu golul lui Dortmund, dar toate ca toate...meciuri frumoase, fotbal de calitate ...nu ca la noi, bataie de joc in mare parte :)
 

DeletedUser43196

La noi totul se face dupa interes:),cum se face si la nationala si la FRF.La noi nu se poate sa faci perfomante ,se schimba antrenorii cum bate vantul,ba dai afara pe 1 pentru cai nustiu cum.:) Dau un exemplu Elton care a fost la steaua nu era bun pentru ca era scund,acuma la arabi face minuni:)),vorbim de FRF cazul Poli Timisoara si Craiova,exista echipe cu mult mai multe datorii si probleme decat le aveau Poli s-au Craiova:).Poli incet incet se ridica si reusea sa faca lucruri bune pentru fotbalul romanesc uite ca la unii nu lea placut acestea:)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Atat la Poli cat si la Craiova, problema a fost alta...grobienii si infractorii de patroni "s-au p..... contra vantului", Jabba Tha Hutt s-a luat in gura cu nasu' Sandu, Mititelu cu Mitica, de ex Jiji cat e el de oier si picat din copac a stiut sa se abtina si sa nu se puna urat cu astia, bine, asta nu e un lucru de admirat nici pentru unii nici pentru altii ce au facut. E pacat ca sistemul mafiot guverneaza tot in fotbal...aici discutiile le putem dezvolta mult si nu mai vorbeste nimeni de L32.
Maine promit ca fac thread la off-topic sa discutam acolo de fotbal, oricine e binevenit, ca in Cismigiu.
 
Scor reacție
209
Nu se vrea performanta, asta e problema la noi. Mai importanti sunt banii.

Iar legat de Borussia Dortmund, la ce fani si jucatori are, sper sa castige Liga. Si asa la vara incep sa vanda pe putin 4-5 titulari.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
mi-au cam tremurat bastoanele la 3-1 pentru turcaleti :)))
pentru cel care spunea ca real nu merita calificarea : nu prea le ai cu fotbalul, nu stiu ce meciuri ai vazut tu, dar pe ansamblul dublei manse, turcii au fost surclasati :)
si chiar in seara asta s-a vazut ca realul n-a fortat mai deloc, au inscris un gol rapid si apoi s-au relaxat, era si normal :) cele 3 goluri inscrise de turci au fost executii personale de mare rafinament care s-au nimerit sa fie toate in acelasi meci :)

in cealalta partida, era pacat sa nu mearga dortmund mai departe...de dragul spectacolului, si pentru faptul ca au o echipa foarte frumoasa :) astept cu nerabdare tragerea la sorti de vineri, iar semifinalele propun un duel intre spania si germania :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Fotbalul nostru cel de toate zilele !

Dupa cum am spus prin alte threaduri, am deschis acest topic pentru microbisti, pariori si nu numai. Suntem liberi sa discutam despre tot ce inseamna fenomentul fotbal, mai sus sunt cateva dintre posturile facute in ultima perioada pe tema sportului rege !

Succes la discutii si fara sa "deviem", sa vorbim urat sau sa jignim.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Asa, si ca sa continuam tot pe "strada" UCL....ce pronosticuri avem pentru diseara ?

Eu zic asa :
Barcelona - PSG 2 - 0
Juve - Bayer 1-2
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Barcelona invinge, chiar si fara Messi... de partea cealalta, nemtii merg mai departe :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
PSG conduce cu 1-0, deci nu mai e chiar asa simplu.
Nu sunt un fan al Barcelonei, chiar din contra...prea freaca mult mingea si devin enervanti de multe ori :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Mda...si iata cum Barcelona s-a calificat cu 2 egaluri :(
Macar dincolo am nimerit...n-a fost 1-2 cum am zis... a fost 0-2 :D
 

quz0r

member
Scor reacție
144
la 0-2, nu mai ies maine in oras :))) de 2 ore tot incerc sa ignor urletele astora.
 
Sus