Găsește blazoanele! - discuții

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Scopul unei runde este sa colectionezi cat mai multe blazoane (de tipuri diferite). La finalul unei runde, acestea sunt transformate in premii/recompense ce vor fi active in cursul rundei urmatoare. :)
 

DeletedUser45790

Poate sunt eu mai greu de cap dar nu se intelege mai nimic din descrierea evenimentului. Sper sa ma dezmeticesc maine cand incepe.
 

DeletedUser21190

Pe la ce ora se activeaza? Pentru ca eu nu vad nimic in sat.
 

DeletedUser43824

Cum imi pot calcula succesul in defensiva sau ofensiva atunci cand sunt provocat sau provoc ? Ca sincer nu inteleg din descriere .
 

DeletedUser42487

Din ce am vazut pana acum, atunci cand esti atacat e bine sa ai campioni acasa, creste puterea de aparare si scad sansele atacatorului sa iti ia blazonul.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare, daca am de 2x acelasi bonus, se aduna, spre exemplu: +5% Viteză de recrutare
Lance: +20% putere de apărare
Lance: +20% putere de atac

Voi aveam +10% viteza si celelalte dublate sau cum se calculeaza?
Mai exact, se aduna sau degeaba am de 2x acelasi bonus?
 

DeletedUser37982

Mi se pare o aberatie. am stat si m-am provocat azi toata ziua cu jucatori, ca sa constat ca n-am nici un blazon. am luat , mi s-au luat inapoi. acest joc este sa-ti omori timpul degeaba si sa bagi bani(pp-uri) ca sa pastrezi amaratele de blazoane, ca daca nu bagi pp-uri le pierzi
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
Mi se pare o aberatie. am stat si m-am provocat azi toata ziua cu jucatori, ca sa constat ca n-am nici un blazon. am luat , mi s-au luat inapoi. acest joc este sa-ti omori timpul degeaba si sa bagi bani(pp-uri) ca sa pastrezi amaratele de blazoane, ca daca nu bagi pp-uri le pierzi

ceva de genul :))))
 

DeletedUser

Gresit, daca stai cu campionii acasa, poti sa le pastrezi... Eu am 2 serii complete si de 2x cate 3 blazoane diferite
 

DeletedUser37982

cu campionii acasa le pierzi. e riscul putin mai mic, dar in 80% din cazuri cand am fost atacat cu 4 campioni acasa am pierdut blazoanele, si intotdeauna cam ce era mai rar
 

DeletedUser42487

Vad ca blocarea unui blazon costa 15 pp, dar ne spune o colega ca al 2-lea costa 30 de pp, al 3-lea 55 de pp....
Asa e?
 

pirates406

member
Scor reacție
0
eu am fost curios sa mai intreb daca raman blocate pe tot parcursul turnirului sau doar per runda. mi s-a raspuns ca de aia e "turneu surpriza", ca sa descoperim noi...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Vad ca blocarea unui blazon costa 15 pp, dar ne spune o colega ca al 2-lea costa 30 de pp, al 3-lea 55 de pp....
Asa e?

da, asa este

eu am fost curios sa mai intreb daca raman blocate pe tot parcursul turnirului sau doar per runda. mi s-a raspuns ca de aia e "turneu surpriza", ca sa descoperim noi...

raman blocate per runda (adica doar pe runda pe care ai facut acest lucru) insa atentie la descriere:

"Blazoanele pot fi blocate pentru mai multă siguranță fața de alți jucători. Dacă alt jucător te provoaca si câștigă, poate să-ți ia unul din blazoanele neblocate.
Dacă toate blazoanele tale sunt blocate, va încerca să ia un blazon aleator, dar va avea o șansă de 80% de a da greș.
"
 
Ultima editare:

DeletedUser40428

Din cate am observat distanta intre jucatori e distanta de la satul cu care incepi lumea la oricare cel mai apropiat sat al altui jucator.

Ceea ce mi se pare foarte stupid, satul meu initial e in mijlocul tribului, si nu pot provoca in mai putin de 6-7 ore decat aliati , in timp ce pentru ca am sate pe alte continente, blazoanele imi sunt furate de inamici.

Se poate schimba in vreun fel satul initial?
 

DeletedUser44123

@ mangotara

Al-2-lea costa 225p (pt blocare)
http://prntscr.com/6fn6se


@ ATOM
la acelasi set de ciudati d'aia , (x2) se calculeaza pt urmatorul bonus. Y, in cazul nostru. s.a.m.d. La sfarsitul primei runde primesti bonusurile astfel . ( 1 set de cidati - bonusul 1, la al-2-lea set primesti bonusul 2 = 1+1) = primesti atatea bonusuri cate seturi ai. SET 1+1+1+1 = Bonus 1+1+1+1
http://prntscr.com/6fnb8v
Eu detin un set complet de 5 , asta inseamna ca primes bonusul aferent.
Pe langa primul set, mai detin inca 2 ciudati si pam primit celalalt bonus.
Pt ca le-am castigat si pastrat, am primit si celalalt bonus. (vezi marcajul cu X1)
Si tot asa , se roteste pana la X10 sau cat de mult stai pe joc sa provoci ciudatii la batalie. La sfarsit le vei avea active (dar active doar pt limita de runda)


@ pirates

nu, bonusurile se acorda la sfarsitul fiecarei runde (9 total) x 54 ore.
turnir sau runda este una si aceasi. (da, raman bloacte doar 54 ore = o runda/turnir)
turnir este o runda, eveniment este tot.




@quizz

puterea defensiva o vezi (procentual) in functie de cati zei sau semi-zei ai acasa.
puterea ofensiva (procentual) o ai in functie de cati zei sau semi-zei are acasa,cel pe care ataci + numarul lor (se castiga) + daca le-a blocat ai sanse de 80% sa nu reusesti.


@ aress20


provoaca jucatori cu acelasi tip de cidati, chiar de 3-4 ori (ciudatii se aduna) in momentul in care pierzi o batalie ti se ascade un ciudat din aia 3-4 (identici) , in tot acest timp ataci alti ciudati pt a completa un set. Dupa ce ai completat un set, mai primesti un zeu. poti pastra 2 pt a te apara si 2 pt a ataca. daca tu pleci cu toti 3 sau 4 zei la lupta, tie cine iti mai apara cotetu ? PS: la un set blocat ,sansele unei catastrofe scad cu 80%. Scuccesuri si Domnu' fie cu zeii.



@ Alexander
Se poate schimba in vreun fel satul initial?
Da, se poate schimba ceva. Ataca tot ce vezi.
Nu este nimic gresit daca iti provoci colegii sau aliatii. N-o sa le cada nici zidul si nici nu se darama cotetu de trupe. Totodata , daca ataci doar dusmanii si castigi, nu le faci paguba. Nici la statuie n-o sa-i doara. Unde vezi ciudat ce iti trebuie la colectie, ațâța-l si da-i sa mearga. Daca ataci doar dusmanii/inamicii, o sa ai la blazoane.....
 
Ultima editare de un moderator:

BOOGHY1973

member
Scor reacție
0
Deci e o mare pierdere de timp si bani.
Am avut 3 blazoane blocate si am pierdut 2 din 2 atacuri, 0% protectie sau 100% noroc pentru agresori.
Campionul lui blabla199323 a avut succes și a jefuit un blazon!
Campionul lui WiseTeKK a avut succes și a jefuit un blazon!
Unde sunt sansele alea de 80% sa dea gres ??
 

DeletedUser44123

Sansele de 80% sunt, tre doar sa le citesti sau sa le intelegi.
80% au cand ai un set blocat, nu un blazn blocat. Oamenii aia spun asa " cand au un set blocat, ai 80% sanse sa-l pastrezi" si pe langa faptul ca ai 80% sanse sa-l pastrezi, mai ai si norocul sa pierzi alt blazon decat cel vizat ( cand te ataca x-ulescu ,te ataca ptr un anumit blazon. daca ai un set blocat dar totusi el reuseste sa te invinga, iti fura alt blazon)
Fi si tu mai atent, nu mai da vina pe "sistem" . Aia ti le fura ca nu le aperi.
Cum ar fi sa ai 3 zei acasa + un set blocat ? ...... nu merge dómnule....e ceva ciudat, ar zice bunicul meu de 80 de ani.
 
Sus