Gala premiilor 2010 - Lumea 17

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

da tu stii sa dai atac?
eu ma indoiesc ca cineva a reusit sa ii ia sat lu culi cat a jucat, dar probabil si tu esti vreunu din aia care se rugau sa nu fie pe lista lui de innobilari:D

si cand ai sa ajungi sa joci vreodata la nivelul lu culi, desi ma indoiesc ca , capacitatile te duc asa departe, vei intelege poate decizia omului

Culi a fost cel mai bun jucator al lumii 17 din punctul meu de vedere.. Au mai fost cativa care m-au impresionat, un top 5:

-Fazy
-Madisan
-Cucubaux
-Unguru
-Covei
 

DeletedUser11365

da..mario a alocat suficient de mult timp jocului,si are suficiente cunostinte in domeniu in cat sa merite titlul asta..sunt jucatori foarte buni care nu au jucat suficient sau la potential maxim,pe de-o parte,si sunt jucatori mediocrii care au alocat foarte mult timp jocului,dar posibilitatile lor sunt limitate..culi pe l17 a fost un jucator complet..
 

DeletedUser38640

lord catau ,nu i-am contestat valoarea lui culi doar ca,nu poate fi nominalizat daca nu are continuitate si numai joaca.Parerea mea!...
 

DeletedUser

eu nu va contrazic ca nu sunt jucatori f buni ... sunt jucatori extraordinari dar nu pot fi nominalizati la cei mai buni atata timp cat au dat steregere cont sau au ajuns la marginea hartii, indiferent de motive .... si daca ma gandesc mai bine chiar e lipsa de respectat fata de cei care au ramas sa joace in continuare.
si daca iar ma mai gandesc un pic culli a crescut din inobilari interne in han si pe urma a fugit in spor .... :))))))) ... si voi il nominalizati .... de la many1000 si lord catau nu aveam asteptari dar de la tine octave , tu ai fost pe 17 pana de curand si cam sti ce s-a intamplat.
 

DeletedUser11365

toti jucatorii din top in faza asta a jocului au luat multe sate intern,doar ca,culi,lua 15-20 de sate dintr-un foc cand organiza un atac pe cei din han..plus ca stiu cum o jucat si pe l8 si e unul din cei mai buni jucatori de pe .ro..oricum,de impresionat,nu m-o impresionat nimeni cu nimica..am nominalizat un jucator consacrat care a tratat jocu' serios..si tu de exemplu,cand m-ai atacat,ai facut-o destul de bine,dar e prea putin pentru ati oferi un astfel de titlu...ramane sa confirmi pe lumiile urmatoare,si te votez cu cel mai mare drag...probabil mai sunt jucatori buni,cu care nu am avut contact,prin urmare nu am cum sa-i nominalizez
 

DeletedUser

lasa-ma pe mine ... aici e ** de l17 nu de alte lumi ... din start toti care numai joaca pe aceasta lume nu au ce sa caute in topuri mai ales culi si cei nominalizati din spor care nu au prins nici macar o juma de an pe joc!
sunt jucatori f buni dar nu pe l17! dpmdv si unii cu 10 sate care joaca inca, sunt cu 3 clase peste cei care numai sunt pe l17! atata timp cat joaca si isi toaca timpul, nervii si banii pt l17 un an intreg sunt mult mai buni fata de cei ce au renuntat! parerea mea! si am aceeasi parere si pt cei care isi dau cu parererea si nu au mai fost pe l17 nici macar ca prezenta!
 

DeletedUser38518

cataline,aici gresesti :)

topicul se numeste : Gala premiilor 2010 l17,nu gala premiilor l17...asa ca poate fi nominalizat orice jucator care a activat pe l17 in anul 2010. Culi a facut in alea 6-7 luni din 2010 cat timp a jucat mai multe decat multi jucatori care inca mai activeaza,asa ca nu vad care este problema in a-l nominaliza pe culi.
 

DeletedUser1797

Daca mai exista un jucator ce poate organiza atacurile pe L17 cum le organiza culi joc pana la capat si sa nu credeti ca nu s-a incercat.
 

DeletedUser

Eu cred ca voi nu intelegeti la ce se refera catalin,am sa va dau un exemplu:am participat vara trecuta la un concurs,in timpul participarii am avut un mic incident si am renuntat!
stiti de ce nu am fost nominaliztata la nici o calificare?
Pai va raspund eu.....pentru ca nu am dus lupta pana la final...daca te retragi nu e logic ca pierzi din start?oricat de bun jucator esti,participant,ce-o fi.
la acest aspect se refera si catalin,nu contesta faptul ca a fost cel mai tare dar de ce sa i se acorde acest privilegiu daca el a pierdut din start prin renuntarea la joc pe aceasta lume?
Am sa ma gandesc si eu la cateva nominalizari :) ca sa nu deviem de la subiect!
 

DeletedUser

TRIBUL ANULUI 2010 : -SR
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : -Spor cu siguranta,colegialitatea lor nu a fost destul de puternica incat sa lupte,ceva ma face sa cred ca ar fi ramas pe harta si acum daca luptau :)
LIDERUL ANULUI 2010 : -As fi fost eu daca eram in conducere :)))))))))),dar pana atunci eu si colegii mei le multumim liderilor nostri Macei si Catalin2003 pt tot ce fac,pt timpul acordat acestui hobby numit Triburile!
JUCATORUL ANULUI 2010 : -As fi fost tot eu daca eram mai ambitioasa :))))))))))) ; si daca tot a venit vorba ii multumesc profesorului meu de triburi care a avut rabdarea sa ma invete acest joc!echipa de atac formata din Macei,sherkanus,catalyna claudia,catalin2003,grigore,13abyknight,sparta will win si mai sunt....ei au scos din centrul atentiei jucator de rang inalt de la 200 de ore distanta :)
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : -Tribunul,care prin ambitia lui prosteasca nu s-a lasat ajutat
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : -In viziunea mea inca nu exista
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : -MoH,sunt curioasa ce se v-a intampla mai departe
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : -Poate doar daca ar revenii pe aceasta lume jucatorii din Spor
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :- Toti activii :)
 

DeletedUser38640

Tot timpul trebuie sa vedem in spatele cuvintelor.
Daca am spus ca,jucatorul culi nu este complect si nu are continuitate aici ma refer ca,nu are capacitatea de a trece peste momentele grele.
Am citit circulara lui prin care isi lua adio de la acesta lume!
Concluzie mea a fost- culi a fost dezamagit si a avut o cadere psihica pe care a extins-o si in tribul sau.
Daca un jucator a renuntat la joc inseamna ca,nu are capacitatea de a juca la acest nivel si aici motivele sunt multe.
Totul face parte din joc ca,ne place sau nu ,este important sa mergem inainte!
 

DeletedUser

o singura nominalizare

jucatorul anului culi, voi cred ca ati uitat cum va uitati la el in sus, cei nominalizati de voi sunt doar prichindei care rup internele, e rusinos sa ii nominalizezi pentru un astfel de trofeu

sustin ce ai zis ca si jucator :) fiind simplu joc restul nu mai conteaza


dar sa raspund si la restul intrebarilor doar din ce mai stiu

TRIBUL ANULUI 2010 : - as zice SUAT
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : -multi zic SPOR insa nu sunt deacord sa nu uitam cate triburi au fost contra lor si a durat ceva pana i-am alungat ...darca CCO mai statea nu era asa usor ... ca dezamagire cu durere numesc tribul MAGIC ,o buna perioada de timp au avut 3 triburi din fam in top 10 si inca 2 in top 20 ...ar trebui sa dea de gandit
LIDERUL ANULUI 2010 : - detasat CCO ..... sa fim seriosi , desi am avut destule contre cu el , ii dau cezarului ce e al cezarului
JUCATORUL ANULUI 2010 : - hmmmm CUCUBAU :D
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : -eu
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : -cine e pe 1 acum :p
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : - depinde de multi factori .
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - rasand - prima lume cand a jucat a intrat in top 3 si statea lejer pana s-a lasat
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :- nu comentez
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38640

rasand nu s-a lasat niciodata ,a avut sitter pe Covei caruia i-am dat de gandit ca,este mai bine sa invete pentru BAC :)
 

DeletedUser

iti zic sigur ca s-a lasat ... o parte suntem si prieteni in afara jocului deci mai stim anumite lucruri .... nu te contrazic pe cine a avut sitter pt ca nu am idee insa iti zic sigur ca s-a lasat cand era pe locurile fruntase ... apoi a fost sotia sau cine s-a mai perindat pe cont ;) .... te intelege toata lumea nu mai boldui ;)
 

DeletedUser38640

rasand oare in ce trib a intrat prima data ?!
Oare nu cumva l-am instruit eu si moni234 pana sa-i cunoasca pe jucatorii kamara sau mine apoi covei si altii?!
Oare noi nu l-am considerat prietenul nostru pana cand a dezamagit!...
rasand a fost genul de jucator care se imprietenea cu jucatori valorosi sau importanti numai ca sa-i fie lui bine!...
Multi cu care se imprietenea din randul jucatoriilor mari ii cedau satele si asa a ajuns in top :)
El este fermier si pe perioada verii este de munca si a lasat contul pe mana unuia sau altuia sperand ca,il vor salva pana cand se termina sezonul.
Degeaba crestem mari cu innobilari gratis daca nu stim ce sa facem cu contul la nivelul ala sau daca nu ne mai perimtem sa jucam la acelasi nivel.
Sotia lui intr-adevar a renuntat dar, el a sperat ca,in toamna va gasi contul macar cum l-a lasat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

no comment .... sa zicem ca te las sa vorbesti pentru ca se pare ca iti place sa te auzi ...... dreptate nu am cum sa iti dau cand te vad ca ** din filme ... deci numai bine ... intradevar u i-ai invatat pe toti sa joace ...app se numea karma ;) .... este cam aceesi situatie cu CCO sau culi ...daca ei aveau acelasi timp care il aveau odata .... era alta situatie :) ... in fine spor la joc ;)
 

DeletedUser38640

:) Am incercat sa-ti raspund elegant dar observ ca,toata lumea trebuie sa fie de acord cu tine fara sa dezbatem un subiect,in caz contrar trecem la atacuri fara a avea cunostiintele necesare!...
Nu sunt obligat sa retin toate "valorile" eu vorbeam de prietenii lui!
Bun atunci comenteaza tu sa nu te mai deranjez :)
 

DeletedUser

O sa imi spun si eu parerea, insa numai asupra a ceea ce stiu.

TRIBUL ANULUI 2010 : - Fiecare trib cu defectele lui, parca niciunul n-a excelat la toate capitolele. Tribul meu de suflet e MaGic!, ii apreciez ca rezista in ciuda unei diplomatii asemanatoare cu cea a Spor-ului acum ceva timp... Nu e putin lucru.
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - Spor, C.k. - Nu pentru ca nu ar fi fost niste triburi bune, ci pentru ca au renuntat atunci cand se astepta toata lumea...
LIDERUL ANULUI 2010 : - Ma abtin.
JUCATORUL ANULUI 2010 : - Dintre cei la care am avut ocazia sa intru pe cont, sau cu care am avut placerea sa interactionez, mi'au placut: CUCU-BAUUU, Anti-India, bogdan9 (atat cat a jucat)... Din afara, doar din statistici numesc pe cosmin din severin si culi.
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - Ma abtin.
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - ~DT~
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : - ASIA
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - korpo
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :- Ma abtin.


Lumea 17, din experienta personala, a fost una din cele mai slabe lumi la nivel de diplomatie. Foarte putini si'au respectat cuvantul si, desi la start a avut un numar foarte mare de jucatori si triburi bune, prin desele schimbari diplomatice de pe harta, acestia/acestea s'au pierdut...
In foarte putine randuri am avut parte de lupte echilibrate.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
lasa-ma pe mine ... aici e ** de l17 nu de alte lumi ... din start toti care numai joaca pe aceasta lume nu au ce sa caute in topuri mai ales culi si cei nominalizati din spor care nu au prins nici macar o juma de an pe joc!
sunt jucatori f buni dar nu pe l17! dpmdv si unii cu 10 sate care joaca inca, sunt cu 3 clase peste cei care numai sunt pe l17! atata timp cat joaca si isi toaca timpul, nervii si banii pt l17 un an intreg sunt mult mai buni fata de cei ce au renuntat! parerea mea! si am aceeasi parere si pt cei care isi dau cu parererea si nu au mai fost pe l17 nici macar ca prezenta!

da unde naiba ai scos duma asta?:)))
 

DeletedUser

lasa-ma pe mine ... aici e ** de l17 nu de alte lumi ... din start toti care numai joaca pe aceasta lume nu au ce sa caute in topuri mai ales culi si cei nominalizati din spor care nu au prins nici macar o juma de an pe joc!
sunt jucatori f buni dar nu pe l17! dpmdv si unii cu 10 sate care joaca inca, sunt cu 3 clase peste cei care numai sunt pe l17! atata timp cat joaca si isi toaca timpul, nervii si banii pt l17 un an intreg sunt mult mai buni fata de cei ce au renuntat! parerea mea! si am aceeasi parere si pt cei care isi dau cu parererea si nu au mai fost pe l17 nici macar ca prezenta!

Lasa-l, e pe val :)))

"Toata lumea are dreptul la o parere, dar vezi tu, a ta e idioata!"

Total deacord cu tine, sunt mai buni pe triburile insa pierd timp, bani, se consuma pentru un amarat de joc..Incearca sa pui in balanta chestiile astea si vezi daca se merita sa mai joci. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus