Gala premiilor 2010 - Lumea 17

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16195

1.TRIBUL ANULUI 2010 : Tribul SUAT pana intr-un anumit punct in care interesul si prieteniile unora din conducerea acestui trib a dus la denigrarea numelui SUAT
2.DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : Tot tribul SUAT datorita politicii interne cu aproximativ 12 conducatori , la un moment dat regula "cu cat mai multi cu atat mai **" s-a intors impotriva celor ce au format-o , formandu-se bisericutze .... unele lucrau in interesul tribului iar celelalte lucrau pe la spate acest ducand intr-un singur sens . In sensul interesului propriu
3.LIDERUL ANULUI 2010 : Ambra29 care in pofida numeroaselor piedici a reusit sa isi formeze un grup unit , fara bisericute si sa tina familia Magic undeva sus in top ... Locul doi la aceasta nominalizare este impartit de catre conducatorii S R care au reusit sa joace pe degete asa cum au vrut pe cei din conducerea SUAT , scapand ca prin urechile acului de razboiul cu SUAT pe care foarte probabil l-ar fi pierdut cu acestia din urma iar acum au profitat din plin trecand pe primul loc .
4.JUCATORUL ANULUI 2010 : Blenis deoarece nu s-a dat niciodata batut si a tras dupa el un grup unit de oameni
5.DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : As putea spune ca eu sunt dezamagirea anului deoarece puteam face mult mai multe cand am observat ca pica tribul SUAT si ca se face propaganda Pro-S R ..... am preferat in loc , sa las capul plecat in fata celor ce mi-au tradat increderea si sa dau stergere cont , acum regret ..... un alt jucator ce ar putea contribui cu sicces la acest top ar fi Banunickolass care ne-a tradat tuturor increderea danduse de partea dusmanului
6.REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : tribul CT care are practic 70% din granita sa razboi si totusi nu s-a destramat ci dimpotriva conduce in statisticile cu triburile rivale
7.PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : Sunt putin in urma cu noutatile dar totusi as urmarii pana unde va ajunge tribul SUAT sub actuala conducere
8.REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : -
9.PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :-


PS: Din punctul meu de vedere eu asa am vazut lucrurile ... daca voi le-ati vazut altfel , sa va fie de ** , La multi ani ! :))


EDIT:
Lasa-l, e pe val :)))

"Toata lumea are dreptul la o parere, dar vezi tu, a ta e idioata!"

Total deacord cu tine, sunt mai buni pe triburile insa pierd timp, bani, se consuma pentru un amarat de joc..Incearca sa pui in balanta chestiile astea si vezi daca se merita sa mai joci. :)

Are dreptate Catalin

Cine rezista pe lumea asta plina cu tradatori este un invingator si/sau lider (sa se sesizeze faptul ca am zis "plina" , nu "full" ... deci mai sunt si exceptii de la regula) .... totusi Culi si multi altii care au jucat in 2010 pe aceasta lume nebuna suficient cat sa fie remarcati si au facut lucruri bune pot fi propusi drept jucatorii anului 2010 , nicidecum lideri deoarece ar trebui sa fie un bun exemplu pentru toti ceilalti (iar exemplul sa dai stergere cont nu e unul bun din privinta adminilor :p)

Parca a intrat ala cu coada in cei de aici .... lume ca asta n-am mai vazut :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4845

TRIBUL ANULUI 2010 : - Magic!
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - PAAA
LIDERUL ANULUI 2010 : - Covei, ambra29, macei
JUCATORUL ANULUI 2010 : - Blenis
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - Tribunul
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - MoH
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : - Magic! si ~DT~
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - indecis
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :- indecis


Si acum niste mici comentarii:


TRIBUL ANULUI 2010 : Magic! Deoarece a avut si va avea in continuare cele mai spectaculoase diplomatii :)) si pentru faptul ca desi au fost in centru tot timpul ( nu a avut o margine ca celelalte triburi) au reusit sa faca fata mai mult sau mai putin bine p toate fronturile si se mentine in TOP 5. Si inca un argument..... in clasamentul agresori/aparatori sunt pe primul loc.


DEZAMAGIREA ANULUI 2010 ( triburi) : PAAA, deoarece au disparut de pe harta mult prea repede practic cand nimeni nu se astepta.


LIDERUL ANULUI 2010 : Covei, ambra29, macei.

Covei, deoarece a reusit sa cladeasca alaturi de Ambra si ceilalti conducatori imperiul Magic! care la un moment dat avea 60% din harta.
Ambra, deoarece a reusit sa continue ceea ce a inceput covei fiind una dintre putini jucatori care s-a dedicat tribului.
Macei, un conducator care gandeste in perspectiva si totodata prin strategia de joc a reusit pana acum sa evolueze foarte bine cu tribul pe harta, tribul SR avand in momentul de fata cea mai buna pozitionare ( pe harta ) in l 17


JUCATORUL ANULUI 2010 : - Blenis, un jucator cu coloana vertebrala si care stie ce vrea de la acest joc. O sa spuneti ca blenis a crescut din innobilari interne, dar....luati si voi sate de la interne si tineti granita asa cum o face el ;).



DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - Tribunul este un jucator bun, dar a cedat prea repede.


REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - MoH un trib mic care a evoluat foarte bine in acest an, o dezvoltare rapida si putine recrutari.


PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : - Magic! si ~DT~ Aici sunt probleme in paradis, ~DT~ este avantajat de marginea hartii si de faptul ca are toate granitele inchise mai putin cea cu Magic!, Va ramane sa vedem cine va avea castig de cauza la sfarsit....Magic! cu toate granitele deschise sau ~DT~ care are o singura granita si aceaa........MAGICA!!!


Cam atat am avut de spus, nu am vrut sa ma autopropun la nici o nominalizare desi poate meritam premiul de "Simpaticul anului " =)) oricum toti jucatori ne meritam respectul si locul 1 pentru ca ne tocam banii, ne pierdem timpul si ne umplem de nervi cu acest joc, dar....priviti dincolo de acest joc, cati prieteni va adus acest joc?

In speranta ca nu v-am plictisit va urez in continuare o seara buna si spor ( nu va ganditi la tribul "SPOR") la joc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16195

Nu cred ca ar trebui sa-l mai propuneti pe tribunul drept dezamagirea anului (jucator) deoarece nu cred ca v-ar fi convenit sa fiti in locul lui ... La intelegerea dintre SUAT si S R el si tribul TBKM au picat la mijloc , unii au luat-o la fuga dar el a ramas pe pozitie si a preferat sa aiba un sfarsit cu capul sus decat o continuare cu capul plecat
 

DeletedUser

Aloha...

Va salut pe toti si va doresc tot binele din lume pentru acest nou an!

Propuneri de fakut nu am deoarece sunt fff skarbit de anumite specimene lingusitoare ,gen maimute si alte animale! Rusine , este un joc makar aici a-ti fi avut posibilitatea sa aveti caracter!

Catalin , esti prost informat in privinta ruperii aliantei SR/Suat ...eu am pikat la mijloc dupa ce a 'inviat mortu' si a intrat intr-o seara pe triburi si a recrutat din dusmanii komuni ! Dupa acea seara 'mortul' a murit iar .
Din nou pt inka 3 luni ,fiind unul dintre cei mai aktivi ai tribului am fost rugat sa preiau diplomatia ! Nu stiam zona voastra , nu kunosteam pe nimeni akolo asa k am pus mana pe tel si l-am sunat pe 'mort' si kontinuarea o sti presupun ......

Respect.
 
Ultima editare de un moderator:

Lord Catau

member
Scor reacție
1
TRIBUL ANULUI 2010 : - Magic!
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - PAAA
LIDERUL ANULUI 2010 : - Covei, ambra29, macei
JUCATORUL ANULUI 2010 : - Blenis
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - Tribunul
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - MoH
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : - Magic! si ~DT~
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - indecis
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :- indecis


Si acum niste mici comentarii:


TRIBUL ANULUI 2010 : Magic! Deoarece a avut si va avea in continuare cele mai spectaculoase diplomatii :)) si pentru faptul ca desi au fost in centru tot timpul ( nu a avut o margine ca celelalte triburi) au reusit sa faca fata mai mult sau mai putin bine p toate fronturile si se mentine in TOP 5. Si inca un argument..... in clasamentul agresori/aparatori sunt pe primul loc.


DEZAMAGIREA ANULUI 2010 ( triburi) : PAAA, deoarece au disparut de pe harta mult prea repede practic cand nimeni nu se astepta.


LIDERUL ANULUI 2010 : Covei, ambra29, macei.

Covei, deoarece a reusit sa cladeasca alaturi de Ambra si ceilalti conducatori imperiul Magic! care la un moment dat avea 60% din harta.
Ambra, deoarece a reusit sa continue ceea ce a inceput covei fiind una dintre putini jucatori care s-a dedicat tribului.
Macei, un conducator care gandeste in perspectiva si totodata prin strategia de joc a reusit pana acum sa evolueze foarte bine cu tribul pe harta, tribul SR avand in momentul de fata cea mai buna pozitionare ( pe harta ) in l 17


JUCATORUL ANULUI 2010 : - Blenis, un jucator cu coloana vertebrala si care stie ce vrea de la acest joc. O sa spuneti ca blenis a crescut din innobilari interne, dar....luati si voi sate de la interne si tineti granita asa cum o face el ;).



DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : - Tribunul este un jucator bun, dar a cedat prea repede.


REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : - MoH un trib mic care a evoluat foarte bine in acest an, o dezvoltare rapida si putine recrutari.


PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : - Magic! si ~DT~ Aici sunt probleme in paradis, ~DT~ este avantajat de marginea hartii si de faptul ca are toate granitele inchise mai putin cea cu Magic!, Va ramane sa vedem cine va avea castig de cauza la sfarsit....Magic! cu toate granitele deschise sau ~DT~ care are o singura granita si aceaa........MAGICA!!!


Cam atat am avut de spus, nu am vrut sa ma autopropun la nici o nominalizare desi poate meritam premiul de "Simpaticul anului " =)) oricum toti jucatori ne meritam respectul si locul 1 pentru ca ne tocam banii, ne pierdem timpul si ne umplem de nervi cu acest joc, dar....priviti dincolo de acest joc, cati prieteni va adus acest joc?

In speranta ca nu v-am plictisit va urez in continuare o seara buna si spor ( nu va ganditi la tribul "SPOR") la joc!

si ar fi o surpriza teribila sa imi zici ca tu esti membru magic :))
 

DeletedUser4845

si ar fi o surpriza teribila sa imi zici ca tu esti membru magic :))





sunt membru al tribului magic,deci ma pot considera magic , in plus cu totii suntem magici, fiecare e magic in felul lui :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai am o propunere suplimentara:
- frustratii anului 2010 - L17 - parerea mea: lord catau, many100 :))
Argumentul meu pt nominalizare performantele lor ca jucatori pe L17, pt cei interesati le aveti aici:
-http://ro.twstats.com/ro17/index.php?page=player&mode=conquers&id=539020
-http://ro.twstats.com/ro17/index.php?page=player&mode=conquers&id=837330

-cred ca nu stiti sensul cuvintelor in limba romana, sau ma exprim eu prea greoi pt voi:)))):
- topicul se cheama: "Gala premiilor 2010 - Lumea 17" , nicidecum Gala premiilor 2010 - Triburile
- toata lumea are dreptul la o parere dar ca sa critici si sa-ti dai cu parerea, atunci cand tu ai fost varza si nu ai reusit din diferite motive personale, pe si despre cei care au reusit si continua sa joace e lipsa totala de respect, ca sa nu spun altfel:)))
-
"Toata lumea are dreptul la o parere, dar vezi tu, a ta e idioata!"

Total deacord cu tine, sunt mai buni pe triburile insa pierd timp, bani, se consuma pentru un amarat de joc..Incearca sa pui in balanta chestiile astea si vezi daca se merita sa mai joci.

:))) asta e problema fiecaruia personala, nu vad ce te intereseaza pe tine ce face fiecare cu timpul, banii si nervii luii si imi dau seama cat de inteligent poti sa fi sa scrii ce ai scris tu si in acelasi sa te contrazici singur postand pe aici :))) , esti cumva blonda?:))))

.............................................................

Pt Blenis - daca tu imi spui mie ca iti dicta guta la telefon romanele alea de mesaje pe care ni le trimiteai noua .... vezi ca le-am pastrat, nu le-am postat sa nu umplu forumul off topic... mi-e mila cat ii venea factura la telefon:))))
- de recrutat ati inceput din fostul spor intai si la urma tbkm, in conditiile in care exista o intelegere intre toate triburile ca nu se recruteaza din fostii dusmani si nu cred ca guta in conditiile in care nu era activ cunostea potentialul lor si asezarea pe harta sa-ti spuna tie prin telefon pe cine sa iei si pe cine nu:))))
- cat despre ruperea diplomatiei cu SR, chiar daca o rupea guta ( care vroia familie cu noi ) in conditiile in care erai la conducere puteai sa te opui sau sa iesi de la conducere daca aveai caracter, dar ai preferat sa nu pierzi oportunitatea inobilarilor interne si sa faci ce vrea muschii tai in suat:) si tot daca aveai caracter puteai sa ne declari razboi inainte de atacul organizat Familia Suat + Familia Magic asupra SR ( esec pe care nu ti l-ai asumat, de fapt ai incercat ceva si nu ti-a iesit:))) )

............................................................

Pt Renzo - pacat ca ai dat stergere cont si deacord cu tine pt tribunul,respect total pt ca a murit frumos, atat doar ca nu a picat la mijloc intre intelegerea suat - sr , suat nu a atacat TBKM, numai SR a atacat TBKM si daca jucai pe siter pe sofiloco in continuare tribunul tot cadea stai linistit:))

............................................................

Pt toti cei care il ridica in slavi pe culli :
1. triburile e un joc strategic complex in care depinzi foarte tare de calitatea oamenilor in primul rand, competenta, activitatea si unitatea jucatorilor care alcatuiesc un trib si nu in ultimul rand de diplomatia tribului.
2. culli a crescut numai din inobilari interne din han, apoi a trecut in spor si a inceput sa atace fostul trib, a destabilizat fostul lui trib prin plecarea lui si pe urma l-a destramat atacandu-l.
3. daca organizezi un atac si iei 15-20 de sate la un atac organizat nu inseamna ca si esti un mare jucator, depinde in cine dai. Ma mir cum de nu s-au simtit jigniti ceilalti jucatori din spor: fazy, incubus, cucubaux, cco si ceilalti din crema jucatorilor care si ei organizau atacuri in alte granite dar nu reuseau sa ia mai mult de 2-3 sate, oare ei nu stiu sa joace sau sunt mult mai slabi?
4. faptul ca a dat stergere cont cand a inceput sa-i fie greu si a dat de alti jucatori ca s-a terminat granita cu han iar spune multe.

............................................................

Pt magiceni:))) - las statisticile sa vorbeasca:))))
 

DeletedUser

Ai inceput sa ataci pe toata lumea si e cazul sa te opresti... sau sa te opreasca cineva.
Ti se pare atat de laudabil ca esti mai bun ca inactivii, sau ca ai statistici favorabile intr'o lupta 5 contra 1 ?

Dintre toate triburile ramase pe L17, S R - ul e singurul format prin fuziune, nu ati reusit sa va pastrati entitatea initiala.
In afara de rangul pe care il ocupati, dupa eforturi considerabile de a ramane pe aceasta lume, nu aveti niciun alt argument prin care sa impuneti respect... De fapt orice aparitie a ta pe forumul extern(prin discursul pe care il expui), scade si mai mult credibilitatea tribului pe care il conduci.
 

DeletedUser

"Eforturi considerabile".........da ai si tu dreptate,SR a facut mari eforturi sa ajunga Rang 1 nu ca sa reziste pe harta...mare diferenta....
A doua la mana....ce relevanta are ca SR e format prin fuziune????
A treia la mana :))))-Poate ar trebui sa atacati si voi 5 contra 1 ca sa aveti cu ce va lauda,e mai usor sa faci pe victima si sa te vaiti ca daca te aperi singur contra a 5 sigur pierzi....pai da pierzi sigur :)
 

DeletedUser

nu mi se pare nimic ... eu nu ** despre mine ... despre mine ** colegii si dusmanii:))) .... tu macar mai esti pe aici si avem posibilitatea sa ne mai intalnim si pe joc ... ca triburi ne-am intalnit deja si ai sarit ca ars de statistici :)))) asta e ... puteti reveni .... dar pana atunci era ** tot de 2010! mai vedem in 20011 ce o sa fie!

Iti readuc si tie aminte ca jocul se cheama Triburile si nu jucatorii! Am spus parerea mea despre ce inseamna jocul! Nu cred ca am vazut nicaieri lupta de 5 - 1 , cred ca nr de membri in trib e acelasi. Cand ataci 5-1 inseamna ca ataci organizat, nu cred ca e interzis si nu cred ca membrii tribului tau sau cineva pe lumea asta au luptat numai 1-1 si au ajuns aici:))) sau mai sti ... :))) ... oricum primul atac organizat intre SR si Magic! (vreo 15 magic - 2 SR) de la voi a venit sub comanda lui Blenis asa ca ....

Nu cred ca sunt interzise nicaieri fuziunile pe joc cum nici familiile nu sunt interzise ... va lauadati mai devreme ca erati cea mai mare familie de pe harta, aveati 60% ... dupa 4 luni de atacuri s-a ales praful sau mi se pare mie:))))))
Oricum dupa o diplomatie deficitara si duplicitara pe care ati avut-o, cel putin de cand am inceput sa interactionam intre triburi, nici nu ne asteptam la respect din partea voastra.
Asa ca sa lasam jocul sa mearga si sa ne intalnim pe harta!:)))))) nu cred ca mai e mult!
 

DeletedUser

A si inca ceva .... eu nu am facut altceva decat sa expun niste adevaruri de pe L17; daca cineva poate spune un singur lucru neadevarat pe care l-am spus imi cer anticipat scuze! Stiu ca adevarul supara dar asta e viata!
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Chiar daca ii dau deplina dreptate lui catalin2003, prefer sa nu ma implic in aceasta discutie pentru ca ma depaseste modul de mediatizare al unor jucatori care si-au pierdut valoarea in momentul in care au dat stergere cont din diverse motive, plus felul unora de a se da in stamba laudandu-se ei insusi (lauda de sine, niciodata nu miroase a bine).
Mai departe voi trece direct la subiect, asa ca iata nominalizarile mele:

TRIBUL ANULUI 2010 : S R (bineinteles ca si TOP, dar nu ar fi frumos sa ii desemnez pe ai mei, chiar daca ma mandresc cu ei)
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : Spor si SUAT pentru ca au actionat la fel.
LIDERUL ANULUI 2010 : catalin2003, macei si vpieruta
JUCATORUL ANULUI 2010 : catalin2003 si maram
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : A.L.R (chiar daca e din trib cu mine, aveam mai multe asteptari de la el) si vingadora
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : MoH
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : SUAT
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : romellarmy, jonny si klauszkyk
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) : Conducatorii triburilor SUAT si CT
 

DeletedUser

Catalin ,tu nu ma sti si bine inteles ti-ai format o parere despre mine de la lingai kare se kred mari intemeietori!
Nu am fost niciodata deakord ku rekrutari in general ,cu atat mai putin in detrimentul triburilor cu kare aveam diplomatie.
iti repet nu cunosteam zona voastra si diplomatia mia fost arunkata in brate, textele acelea interminabile le am scris in apararea tribului de kare faceam parte ,cu toate k in unele din ele poate nu aveam in totalitate dreptate .
Probabil cu timpul iti vei da seama si unele nelamuriri le va rezolva timpul.​

Respect
 

DeletedUser16195

Pt Renzo - pacat ca ai dat stergere cont si deacord cu tine pt tribunul,respect total pt ca a murit frumos, atat doar ca nu a picat la mijloc intre intelegerea suat - sr , suat nu a atacat TBKM, numai SR a atacat TBKM si daca jucai pe siter pe sofiloco in continuare tribunul tot cadea stai linistit:))

Altfel e sa te lupti de pe un cont de cateva milioane si altfel e acum sa ma lupt de pe un cont de cateva sute de mii cu un trib intreg care se pare ca doar s-a prefacut ca tine la mine , judecand dupa circularele date de Guta in SUAT ... ceva in genul : "Dati pe jucatorul x ca e jucator bun si trebuie sa dispara" :))

Cat despre Tribunul si Sofilica ... E adevarat ca am fost sitter acolo si ca am facut , zic eu , treaba buna cat am fost acolo ..... dar eu nu am mai fost sitter cu mult timp inainte sa dau stergere cont . Am zis ca a picat la mijloc pentru ca decizia de a va alia voi l-au afectat in primul rand pe el si tribul din care facea parte deoarece pierdea un aliat de nadejde si ramanea singur impotriva voastra (ceea ce nu era o lupta prea corecta)

PS:Imi dai dreptate ca daca razboiul SUAT-SR continua si nu se baga Guta sa bulverseze pe toata lumea prin deciziile luate , pierdeati ?
 

DeletedUser29146

A si inca ceva .... eu nu am facut altceva decat sa expun niste adevaruri de pe L17; daca cineva poate spune un singur lucru neadevarat pe care l-am spus imi cer anticipat scuze! Stiu ca adevarul supara dar asta e viata!


Ba voi astia prosti rasariti ca ciupercile dupa ploaie
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
mumbless tu nu esti prea rasarit daca ai postat in halul asta jignind alti jucatori.

Apropo, tu de unde ai rasarit ?
 

DeletedUser38518

Catalin ,tu nu ma sti si bine inteles ti-ai format o parere despre mine de la lingai kare se kred mari intemeietori!
Nu am fost niciodata deakord ku rekrutari in general ,cu atat mai putin in detrimentul triburilor cu kare aveam diplomatie.
iti repet nu cunosteam zona voastra si diplomatia mia fost arunkata in brate, textele acelea interminabile le am scris in apararea tribului de kare faceam parte ,cu toate k in unele din ele poate nu aveam in totalitate dreptate .
Probabil cu timpul iti vei da seama si unele nelamuriri le va rezolva timpul.​

Respect

litera "c" nu prea mai functioneaza,a?
 

DeletedUser

Cataline, tu vorbesti tu razi ohhh da, mare meserias esti.. :)

Ai rabdare..cum s-au dus triburi foarte bune pe lume asta asa se va duce si tribul tau. ;)

L.E:

Referitor la statisticile mele, sincer iti spun as fi preferat sa nu ajung nici la doua sate pentru ca nu aveam nimic de demonstrat..;)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus