Gazeta Tribala - Episodul 2

harixon

Game Suport
Scor reacție
1
tom-and-jerry-tom.gif

"Astazi poate misc un pai, in rest nu fac nimica, e duminica
Foarte relaxat si high, nici nu ma pot ridica, e duminica
Las pe maine nu e bai, munca si politica, e duminica
Poti sa faci si tu ca mine, ba chiar ma poti imita, e duminica"

- Macanache, 2020


Daca e duminica, e zi de leneveala. Si daca e leneveala, e timpul pentru o lectura usoara, despre lucruri care ne fac placere.
Asa ca astazi se livreaza un nou episod din Gazeta Tribala.
Daca in prima editie am urmarit sa discutam in principal cu oamenii de la carma triburilor influente, in a doua editie am cautat sa discutam cu oamenii cu sau fara pozitii de conducere, dar care sunt prezenti in topuri la diferite categorii. (reprezentanti ai tribului lor)
Gasiti mai jos discutiile cu ei (intr-o ordine aleatoare). Enjoy!








1. PREZENTAREA CAMPIONILOR
DrDieHard
Puncte: 1.047.184
Loc: 6
Inamici învinşi: 17.857.897 (3.)
Trib: DK
Hasul
Puncte: 1.075.506
Loc: 5
Inamici învinşi: 6.149.848 (27.)
Facilităţi:
Trib: Jderii
Patrykana
Puncte: 539.337
Loc: 25
Inamici învinşi: 2.979.872 (62.)
Trib: WoC
Zuzic
Puncte: 264.841
Loc: 128
Inamici învinşi: 4.654.820 (37.)
Trib: RS
Oblivion
Puncte: 501.452
Loc: 34
Inamici învinşi: 1.243.858 (194.)
Trib: ShocK
lmrme
Puncte: 1.928.517
Loc: 1
Inamici învinşi: 7.687.428 (14.)
Facilităţi:
Trib: Jderii
Furnik29
Puncte: 258.568
Loc: 133
Inamici învinşi: 1.745.098 (127.)
Trib: RS
Bankrout
Puncte: 511.923
Loc: 28
Inamici învinşi: 4.318.635 (43.)
Trib: WoC


mortal-kombat-scorpion.gif

2. INTRO
Intrebare
: Ne poti spune, pentru inceput, cateva cuvinte despre tine (voi), despre persoana (persoanele) ce se afla in spatele acestui nick de joc?
DrDieHard : -
Hasul : Salutare, eu sunt Ilie, in alte detalii nu intru ca nu-s importante. Am jucat singur pe acest cont de cand l-am creat, am avut niste tentative de a juca cu coplayer, dar aparent doar ma incurca:)))
Patrykana : Salutare, numele meu este Sabin, iar impreuna cu Petre jucam pe Patrykana de aproximativ 7 ani. Eu imi traiesc viata peste hotare, mai precis in Olanda, iar Petre este de origine din faimosul Galati.
Zuzic : Nu prea am ce sa spun prea multe despre mine , ma cunoaste toata lumea , Alecu aka Unknown Legend iar pe lumea asta am un coplayer pe nume Alex.
Oblivion : Deocamdata sunt 1 singur jucator, dar in perioada viitoare am in vedere sa colaborez cu un coplayer. Nu-mi place sa vorbesc despre mine. Ii las pe altii, daca e cazul.
lmrme : In primul rand vreau sa te salutam si noi si sa iti spunem ca apriciem efortul pentru aceasta gazeta. Pe acest cont joaca doua persoane, Mihai (lmrme) si Adrian (fenoMONSTER*****). Nu intram in prea multe detalii personale dar iti putem spune ca suntem doua persoane complementare. (Feno da din gura si lmrme din taste)
Furnik29 : Salut, numele meu este Florin si joc pe aceasta lume singur. Consider ca nu am nevoie
de ajutor in administrarea contului.
Bankrout : Va salut in primu rand pe tine si pe cei ce te urmaresc, in alta ordine de idei ma numesc Cristian am 26 ani si sunt din Constanta, pot spune ca sunt 50% din contul "Bankrout", 50% fiind reprezentat de celalalt jucator(titularul de drept al contului) pe care nu va pot spune mai mult decat ca il cheama Mihai.
giphy.gif
Intrebare : Numele ales pentru joc are vreo semnificatie aparte? Cum l-ai ales?
DrDieHard : Nu are nici-o semnificatie , nu am stiut pe alt joc ce nume sa pun si am intrebat un prieten si mi-a zis numele asta si mi-a placut si dupa cand mi-am facut cont pe triburile am zis sa pun acelasi nume
Hasul : Numele "Hasul" este creat din 2 parti, "H" care este initiala numelui meu si cartea de poker "Asul". Numele fiind specific, deoarece sunt asul din maneca a lu’ Samy. :)))))
Patrykana : Patry+Ana si a devenit Patry[k]ana
Zuzic : Nu, este un cont primit de la un amic.
Oblivion : Poate are legatura cu faptul ca probabil e ultima lume, apoi voi...uita triburile :D
lmrme : lmrme - Am avut MrMe(Mister Me) o perioada lunga ca eram arogant cand eram mai mic, si a ramas asa. Lmrme a aparut ca era ocupat MrMe, si am vrut sa fie I MrMe, dar ca sa fie mai greu la oameni sa ma gaseasca am ales sa pun L mic in loc de I mare.
fenoMONSTER***** - Nu e democratie pe cont si m-am multumit sa ma puna doar la profil
Furnik29 : Da, numele are o semnificatie aparte, Furnik este porecla mea de cand aveam 6 ani, toti cunoscutii/prietenii ma numesc asa, iar cifrele semnifica varsta pe care o aveam cand m-am reapucat de joc pe L74.
Bankrout : Da, numele ales are o legatura directa cu o intamplare din trecut, pe scurt fara prea multe detalii, vine de la cuvantul "bankrupt" care tradus inseamna faliment/ar.
giphy.gif
Intrebare : Despre experienta ta pe acest joc, ce ne poti spune? Cand si cum ai luat pentru prima data contact cu "triburile"? Ai intrat pe mai multe lumi si/sau servere? Imi dai cateva exemple? Care ti-a placut cel mai mult si de ce?
DrDieHard : Prima data am jucat acum 11-12 ani ca l-am vazut pe fratele meu ca juca triburile dar am jucat putin in start , iar dupa cativa ani in clasa a 9a in liceu erau 2 prieteni ce jucau triburile si mi-am amintit ca am jucat si eu mai de mult si am zis sa intru pe o lume noua cu ei impreuna si de atunci m-a prins jocul si am ramas sa joc
Hasul : Am vazut prima oara jocul la un prieten si coleg de liceu si de la a crede ca-i o prostie am ajuns sa-mi pierd noptile si ficatul jucand, nu ca acum as crede ca nu-i o prostie, dar se pare ca-mi plac prostiile. Am jucat pe cateva lumi cu diferite nume, dar doar la stadiul de "noob", faceam cateva sate si cam atat. Prima lume unde am jucat serios, unde a aparut si numele Hasul, este 49 pe care am si inchis-o, apoi urmand 56, 60, 73 si vreo 3-4 speciale. Cel mai mult la acest joc, imi plac oamenii cu care joc, acesta fiind si motivul pentru care joc, chiar daca am jurat dupa fiecare lume ca ii ultima. :))))
Patrykana : Eu am jucat prima oara pe Lumea 1, iar Petre din cate stiu pe lumea 7. Eu cu petre ne-am cunoscut pe urmatoarea lume unde am jucat amandoi si anume lumea 16. Cea mai frumoasa lume pentru mine a fost 56 unde jucand in United, iar in alianta cu Roma am castigat razboiul cu mnk. In general am jucat cam in aceeasi zona si am incercat sa intru cat mai des cu colegii din Roma/Woc. In ultimii 7 ani avem undeva la 10 lumi castigate.
Zuzic : Cred ca joc de pe lumea 3-4 , nu mai stiu exact.
Oblivion : Prima oara am jucat pe L2, apoi au fost mai multe. Cele mai interesante mi s-au parut (L2, poate si pt ca a fost prima) si L17, L19. Atunci razboaiele erau foarte diferite. Erau 5-6-7 parti diferite pe harta, in razboaiele de atunci se putea intampla orice. Acum totul e foarte previzibil si plictisitor. Se dau organizate periodic, iar in rest, te razboiesti cu barbarele =)))
Pe primele lumi, se ataca taota lumea cu toti vecinii. Asa imi placea.
lmrme : Prima mea experienta cu triburile a fost pe .net. Am jucat ca basher pentru un om din top pana am ajuns la 1 milion de puncte, si apoi am trecut co-player si m-a invatat multe din ce stiu. Ulterior am mai jucat cateva lumi pe .net, dar pana sa poti cumpara resurse cu puncte premium.
Pe ro am venit serios pe lumea 72 si de atunci am pierdut si alte lumi :))
Furnik29 : Am jucat pentru prima data triburile in anul 2012, nu imi aduc aminte pe ce lume am inceput exact, pentru ca intrasem doar ca spectator pe harta. Urmand ca mai apoi sa petrec destul de mult timp pe lumi precum L36 si L42, unde am cunoscut niste playeri exceptionali, pe care astazi i-am regasit in triburile de samurai. Consider ca una dintre cele mai frumoase lumi de joc este aceasta, intrucat aici se regasesc principalele triburi si cei mai dedicati jucatori ai RO-ului.
Bankrout : Ca si experienta pot sa spun ca am inceput pe lumea 3/5, nu reusesc sa imi aduc aminte exact, am continuat pana la lumea 25 atunci fiind prima mea pauza mare, reapucandu-ma pe lumea 55 din nou dintr-o nostalgie de moment sa ii zicem.
Pana in momentul de fata tot ea fiind lumea care mi-a placut cel mai mult neavand bonus de noapte, ceea ce pentru mine este un mare avantaj, cu atat mai mult la vremea respectiva avand mult timp, oarecum, liber.
sherlock-holmes-sherlock.gif
3. STIL DE JOC
Intrebare
: Care consideri ca sunt calitatile tale ca jucator si/sau conducator? Dar defecte?
DrDieHard : Ma consider un jucator destul de activ care are si ceva experienta. Pe fiecare lume imi conformez stilul de joc in functie de tribul in care ma aflu, inamici si desigur strategiile alese de tribul in care sunt. Eu in general joc pana „pica” tribul inamic, dupa nu ma mai atrage sa iau sate inactive, nu mai are nici un farmec.
Hasul : La still de joc, spun doar atat: “Cea mai buna aparare ii atacul”. Calitati ca jucator, mhmm, greu de spus, sunt o gramada :)))), glumesc, eu consider ca cea mai mare calitate a mea ii ca daca incep sa joc, dau 100%, nu pot sa joc la 50%, 70%. Unde intru sa joc, rup harta sau nu joc, ii simplu. Defecte, sunt cateva, dar astea imi plac mai mult la mine: incapatanat, arrogant peste masura uneori, scump la vorba, greu de impresionat si altele nu mai conteaza, am spus tot cu astea.
Patrykana : Imi place sa cred ca am un stil de joc echilibrat, incercand sa mentin o balanta intre atac-aparare. Jucand de mult timp tind sa cred ca experienta si relatiile constituie avantaje care fac diferenta. Un defect ar fi faptul ca nu accept caterinca constanta,iar de la jucatorii/colegii cu care intru la lupta cer 100% in orice conditii.
Zuzic : Las dusmanii sa-mi descopere atat calitatile , cat si defectele.
Oblivion : Nu-mi place sa vorbesc despre mine, ii las pe altii. In trecut, am fost in conducerea unor triburi importante. In prezent, timpul nu imi mai permite asa ceva.
lmrme : Am mentionat ca suntem jucatori complementari, asta inseamna ca impreuna avem toate defectele unui jucator slab, dar si calitatile unui jucator de top. Calitatea noastra principala e ca eu stiu ce ne trebuie si feno stie cum sa ceara, iar ca defect, daca ne dai 2 sate noi luam 4.
Furnik29 : Sunt o fire modesta, cat despre calitatile mele prefer sa ii las pe partenerii de intrecere sa mi le atribuie, daca exista. Privind defectele, aici, va pot spune ca sunt o fire vulcanica.
Bankrout : Calitatile mele ca jucator consider ca vin din faptul ca am experienta, timp si din faptul ca e greu sa ma demoralizezi, imposibil as spune. Ca si defect sunt foarte impulsiv, agresiv (din fire) fapte care uneori ma dezavantajeaza dar de cele mai multe ori intamplandu-se contrariul, lumea intelegand ca sunt sincer si nu ma dau cu cioara vopsita, transformand defectul intr-o calitate, asa imi place sa cred cel putin :)).
three-three-little-pigs.gif
Intrebare : Preferi sa joci agresiv sau defensiv? Pe granita sau cat mai departe de aceasta?
DrDieHard : Ambele , in functie de zona,trib,situatia pe harta si pe granita mereu. Cum am spus mai sus imi conformez stilul in functie de tactica aleasa de trib.
Hasul : Daca cauti cuvantul “agresiv” in Dex, ii o poza cu Hasul langa. :))))), A 2-a cea mai mare placere a mea pe triburile, ii sa atac, am dovedit pe lumile jucate, luand agresorul aproape pe toate unde am jucat. Oriunde am jucat, am intrat in granita, consider ca asta ii jocul, daca voiam sa stau in spatele tribului, nu intram.
Patrykana : Mentin un echilibru intre atac si aparare, dar niciodata nu am jucat departe de zonele de razboi. Imi place sa tin on zona de granita si cat mai posibil sa si avansez impreuna cu echipa.
Zuzic : Pot juca si agresiv dar si defensiv , totul depinde de pozitia si situatia de pe harta.
Oblivion : Imi place un stil de joc bazat pe atac, asa am jucat de obicei, dar in situatii mai complicate, am invatat sa ma descurc, chiar mai bine la aparare.
Prefer pe granita, dar pe L asta, asa s-a nimerit. Este oricum destul de monoton. Mie imi place activitatea :)))
lmrme : Daca avem timp amandoi jucam agresiv in granita. Dar acum timpul nu ne mai permite acest lucru preferam deff in spatele tribului
Furnik29 : Prefer sa joc calculat, cu o tenta de agresivitate.
Pot juca oriunde este necesar pentru a ajuta la atingerea obiectivului tribului, dar ca pozitie preferata pe harta este granita.
Prefer sa fiu cat mai aproape de inamici si sa simt pulsul si intensitatea jocului.
Bankrout : Din cele mai sus mentionate e clar ca stilul de joc agresiv mi se potriveste manusa, din pacate harta de cele mai multe ori nu imi permite sa joc precum mi-as dorii, drept urmare sunt fortat sa adopt un stil mult mai defensiv decat asteptarile mele la inceput de lume, ne adaptam.
"Pe granita sau cat mai departe de aceasta ?" O intrebare amuzanta dpmdv :)), eu nejucand niciodata in spate. Exclusiv granita.
robert-downey-jr-interesting.gif
Intrebare : Da-ne un detaliu interesant despre tine sau stilul tau de joc, pe care nu il stie inca multa lume.
DrDieHard : Cred ca cel mai mare avantaj al meu consta in activitate,sincer, cred ca in ziua de astazi sunt foarte multi jucatori foarte buni, sau care au scripturi care mai de care mai „jmechere”, sau care baga cate un camion de pp. Eu consider ca diferenta in ziua de astazi consta in activitate, daca esti un jucator activ faci performanta, daca nu, nu. Pe vremuri era o arta sa dai trenul intr-o secunda, acum ai setarea din butonul atac.
Hasul : Detalii noi despre cum joc pentru echipa din care fac parte, nu cred ca exista, dar pentru restul pot spune, la fiecare ferma a ta de def, am eu 2 de atac, spor.
Patrykana : Destul de greu de zis. Nu prea sunt secrete in legatura cu stilul meu de joc sau cu mine ca si player. Daca stau bine sa ma gandesc, as putea face referire la modul in care jocul se desfasoara in prezent care are o legatura directa cu stilul meu de joc. Ca si jucatori intram pe triburile sa cucerim, sa ne coordonam, sa ne distram, dar din pacate triburile mamut care bombardeaza serverele romanesti in ziua de azi cam duc jocul intr-o zona trista. Eu as prefera sa fim mai multe triburi de 40-50 oameni, decat o familie de 5-6 triburi. Mai multe triburi inseamna mai multe razboaie si mai multe posibilitati de cucerire.
Zuzic : Noaptea nu dorm :)
Oblivion : Din nou, nu imi place sa vorbesc despre mine. Cine a jucat cu mine sau impotriva mea, imi stie foarte bine stilul :))) As putea spune ca este destul de ...imprevizibil in atacuri/aparare.
lmrme : fenoMOSNTER***** - lmrme este atat de tipicar si calculat pe acest joc incat avem mai multe grupe decat sate.
Furnik29 : Nu pot sa dau prea multe detalii despre asii din maneca, dar pot spune doar atat "Steag de atac!". Doar doi jucatori imi cunosc aceasta tehnica, si anume: m4ry0 si Mesagerul.
Bankrout : Bankrout este cel mai curat cont dintre cele care ajung frecvent/mereu in top25, facand referire la scripturi/platforme/suporti etc .
tumblr_inline_ommp1y4zTj1qchifv_250.gifv
4. Despre lumea 85
Intrebare
: Ce anume te-a determinat sa intri aici? Ai intrat singur sau cu un grup de prieteni? Cum decurgea pana acum lumea pentru tine. Este aceasta cea mai buna forma a contului tau?
DrDieHard : M-am lipit de echipa DK, mi se pare un grup activ, care se inteleg bine si care stiu sa integreze jucatori noi. De cand am inceput sa joc cu ei nu a fost nici o secunda in care m-am simtit ala nou care e pe langa grupul de baza. Chiar simt ca e egalitate deplina in grupul acesta si chemat fiind la joc am acceptat.
Hasul : In principiu dupa 73 nu voiam sa mai joc, deoarece am batut pe toata lumea pe .ro, fara nici o lipsa de modestie, am batut tot ce misca(Noi ca echipa, nu eu) de la normale, la speciale. Chiar nu am mai jucat o perioda, cred ca aproape 2 ani, dar inaite de 85 sub pretextul unei intalniri cu fostii colegi, lucratul de acasa din cauza covidului si apoi la insistentele in special ale lu’ Samy, dar si alti colegi, am hotarat sa intru si pe 85 de dragul confelor pe skype si depanarea amintirilor.
Patrykana : Am fost chemat de rica sa intarim echipa pentru ca se anunta o lume grea pentru woc. Am mai jucat cu baietii si pe alte lumi deci nu pot spune ca am intrat singur. Nu este cea mai buna forma a contului, dar nici cea mai rea. Pe lumea asta conturile s-au crescut foarte repede, iar jucatorii au cucerit destul de lejer sate cel putin pana acum. Avem destul de multi jucatori si datorita acestui aspect pot zice ca acelasi numar de sate este impartit la mai multi playeri decat ar trebui.
Zuzic : Am ales sa intram impreuna , iar lumea este inca echilibrata si oricine poate sa castige. Cu siguranta se putea si mai bine , dar eu sunt multumit.
Oblivion : M-a chemat un prieten aici. Am intrat cu cativa prieteni, cu care am mai jucat pe alte lumi. As putea spune ca e o forma bunicica a contului meu. Am avut forme mai bune pe alte lumi, insa.
lmrme : e a determinat sa intam pe aceasta lume samy + victoria impotriva unui trib foarte bun. Suntem un grup ce am mai jucat impreuna pe lumi anterioare (lmrme este putin mai nou dar s a integrat repede in acest grup). Lumea decurge foarte bine pentru noi singura problema este ca ramanem fara barbare. Datorita competitiei am tras destul de tare amandoi si sa ajuns la cea mai buna forma a contului.
Furnik29 : Pe aceasta lume am intrat alaturi de prietenii mei, samuraii. La momentul actual lucrurile decurg peste asteptarile mele, se pare ca am supraevaluat adversarul, raportat la statistici.
Legat de forma contului meu consider ca este intotdeauna loc de mai bine.
Bankrout : Pe lumea 85 am intrat alaturi de o echipa frumoasa cu care am mai jucat si castigat lumi anterioare, WoC . Lumea decuge relativ bine, se putea mult,mult mai bine din considerentul asta spun ca merge relativ bine si nu bine, cat despre contul meu, nu, nu este nici pe departe cea mai buna forma a lui, dar nu cred ca este atat de relevant in momentul de fata.
cher-turn-back-time.gif
Intrebare : Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la aceasta lume, la deciziile luate pana acum, ce ai face diferit?
DrDieHard : Sincer nimic, pe fiecare lume dau tot ce pot sa imi ajut tribul sa castige. Cateodata reusesc, cateodata nu. Asta e jocul.
Hasul : Deciziile? As face o schimbare majora, nu as juca :))))))) Revenind la lucrurile de pe harta, nu cred ca as schimba ceva, consider ca am facut cele mai bune alegeri, rezultatele se vad pe harta.
Patrykana : Ar fi trebuit probabil sa intram peste future cu un grup mai puternic de oameni pentru ca ei au avut startul oarecum mai greoi. Acum deja au prins baietii avant si au si suport de la mosu samurai.
Zuzic : Nu as schimba mare lucru. E ok tot ce am facut pana acuma
Oblivion : Probabil m-as muta in alta zona a hartii :)))))
lmrme : lmrme: Am incept sa joc pe cont abia din ziua 13
fenoMONSTER*****: Sa nu joc singur pe cont 13 zile
Furnik29 : In principiu regret ca am irosit cam multe pp-uri pe aceasta lume, cred ca aveam aceeasi performanta si fara ele.
Bankrout : Da, as face cateva lucruri diferit, din pacate nu se poate si nici numai are vreo insemnatate acum, nu o sa spun ce as fi schimbat din simplul motiv ca face parte din strategia/stilul meu de joc si prefer sa nu spun.
shocked-impressed.gif
Intrebare : Exista lucruri care te-au surprins, pozitiv sau negativ pe aceasta lume?
DrDieHard : Negativ, s-au bagat enorm de multe pp-uri, s-a exagerat chiar.
Hasul : Pozitiv, cred ca tribul DK, nu ma asteptam sa ofere un razboi asa frumos cu atacuri organizate, milioane de pp-uri, sate luat pe bonus de ambele parti, frumos si sper ca o sa continuie, nu ca United/Shock pe 73, care dupa ce ca or avut 3 sferturi de harta intreaga lume, or abandonat dupa cateva organizate date mai cu “cap”. Pe Roma nu-i amintesc ca or fost cantitate neglijabila, chiar daca anuntau ca intra la castigarea lumii.
Negativ: Refuz sa tin minte lucrurile negative, dar daca ar fi sa mentionez unul, ar fi in sudul hartii :))))) Ce pot sa spun, este ca avem mai multi adevarati "maniaci" in conducerea Jderiilor, decat ei in intregul trib. (Da, adevarat, bat un apropo, dar va las pe voi sa ghiciti unde :*)
Patrykana : Da, sincer nu ma asteptam ca mnk sa faca implozie oarecum. Vedem acum future pe harta pe zona RS, dar si Jderii care pana de curand jucau in aceeasi tabara. Sunt sigur ca daca pietraru se gandea ca o sa joace serios pe lumea asta de la inceput, scurta oarecum din echipa jderilor.
Zuzic : Cu toata ca ma asteptam , ma surprinde inca faptul ca se joaca murdar , cu nenumarate incercari de conturi cumparate , dar e ok
Oblivion : N-as putea spune ca a fost mare surpiza, dar am observat monotonia de aici. Cum am mai spus, razboaiele nu mai sunt ca acum cativa ani, cand am jucat.
lmrme : Jderii, RS, DK, WoC.
Furnik29 : Am ramas total surprins legat de organizatul adversarului nostru WOC contra academiilor WOC, si nu intr-un mod placut.
Pe de alta parte, am ramas foarte placut surprins, prin faptul ca triburi precum Azteka sau Haita nu ne-au lasat la greu, datorita carora am dobandit sate gata de lupta.
Bankrout : Da, faptul ca intr-o lume unde orgoliile, de pe lumi anterioare (zici ca e interviu de spiritsm), sunt la cote maxime dar totusi oamenii sunt drepti, au CARACTER si reusesc sa faca abstractie de acele orgolii mai mult sau mai putin. Tot respectul petru toti cei ce intra in aceasta categorie.
tumblr_n9qt1trJjw1taoi48o1_250.gif
5. Dispute si topuri
Intrebare
: Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori ai tribului tau, ce jucatori ar prinde aceasta lista? (Nu trebuie pusi neaparat in ordine)
DrDieHard : Nu sunt in ordine.. nykonX , botezatorul , vndhl , redi cel mare si mai sunt cativa care sunt foarte activi si merita pe lista dar ar fi sa fie top 10
Hasul : Un top cu jucatorii tribului meu …., avem prea multi buni, ii greu de facut. Dar sa nu spuneti ca nu fac, nu stiu daca sunt cei mai buni, dar sunt jucatori care m-au impresionat pe mine personal pe lumea 85: Florin428, Flavy, Deadpool, lmrme(sau fabrica de def), 4 sunt destul. Nu pun nume ca Samy, Marky, Sensation, Staryus, Tesla sau Olandezul in zilele lui bune :)) ca nu-si au rostul, ei m-au impresionat acum mult timp.
Patrykana : Un top 5 din partea mea : sniper36, maram, shurubel, valy007, best bobooo. Observ si cativa jucatori noi care se descurca foarte bine in triburile woc, dar nu ii cunosc pe toti indeajuns de bine, deci nu i-am inclus in topul personal.
Zuzic : Sunt multi jucatori si nu as vrea sa fac un top5 :)
Oblivion : Sunt nou in trib, asa ca nu ii prea cunosc pe majoritatea.
Dar, pot sa fac un top cu cei cunoscuti. Cu unii am fost aliat pe alte lumi, sau inamic: Eu bineinteles, 411CazuriCor0na, m4ry0, cavalerul danubian, Captain Jack
lmrme : Nu am putea face in top 5 deoarece fiecare jucator are rolul lui in jderii si acest lucru nu poate fii cuantificat dar ce putem spune este ca nu am ajunge la acest nivel fara conducerea actuala.
Furnik29 : Nu pot face un top, fiecare membru are un rol important si contribuie la buna functionare a tribului, avand calitati deosebite.
Bankrout : O intrebare grea, sunt jucatori care au potential mare si nu joaca la potialul lor maxim, exista jucatori care mi-au depasit asteptarile lumea aceasta, avem cativa greii ai jocului alaturi de noi care nu trebuie amintiti, lumea ii stie oricum, nu cred ca pot si nici nu vreau sa fac un top . Pot spune ca e una din cele mai frumoase echipe in care am jucat pana in momentul de fata.
9XoW9B.gif
Intrebare : Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori ai tribului inamic, ce jucatori ar prinde aceasta lista? (Nu trebuie pusi neaparat in ordine)
DrDieHard : Nu sunt in ordine.. Hasul , TesLa USA, olandezul zburator , doctorash. per total , nu m-am rezumat la lumea aceasta pentru ca unii de pe lista nu si-au dat tot interesul aici pe 85
Hasul : Un top al inamicilor? Dupa cum ziceam mai sus, nu prea am mai jucat de aproape 2 ani si majoritatea numelor sunt noi pentru mine, din cei pe care ii cunosc si sunt/au fost langa mine pe harta, lumea aceasta, sunt cotzanu, Drdiehard si Sundance(flaffy), dar nu pot face un top cu ei ca i-am batut de atatea ori de m-am plictisit, nu inteleg cum poti sa iei atata bataie pe unde intri impotriva noastra si dupa cateva luni sa uiti si sa intri din nou. Zicea un baiat mai intelept ca ei: “Definitia nebuniei ii sa faci acelasi lucru si sa te astepti la un final diferit”
Patrykana : Diehard, vndhl, pietraru, serban971, morisake. In general triburile DK si Future au cam cei mai buni jucatori din tabara inamica. Si in Shock sunt jucatori care ar putea intra lejer in topul celor 5, dar au o prezenta oarecum stearsa pe lumea 85.
Zuzic : La fel ca la noi si in triburile adverse sunt foarte multi jucatori buni , dar daca as face un top5 cred ca majoritatea vor fi din jderii
Oblivion : Unii si-au tot schimbat nickul si e derutant. Sa zicem: mauLLL, AiPusAlarma???, Enyx88, samY. , portile iadului
lmrme :
1-DrDieHard
2-Vndhl
3-NykonX
4-Nu există acest jucător
5-kakashi-sensei. (şters)
Furnik29 : Un moment sa ma uit pe harta...costi66; crapu76; viorica; Robitzu; Barosan.
Bankrout : Ma depaseste intrebarea asta, nu le fac analiza, ii cunosc pe toti, nu ma surprinde nici unu'. Nu e rautate gratuita, e doar ce cred, le urez succes si cam atat.
giphy-downsized-large.gif
Intrebare : Sunt jucatori pe care ii consideri cei mai mari inamici ai tai, de pe aceasta lume sau altele si fata de care nu ti-ai schimba parerea? Daca da, cum s-a ajuns aici? (strict la joc ma refer, bineinteles)
DrDieHard : Nu, nu port pica de pe alte lume. In cazul in care m-a suparat vreun conducator, nu mai joc cu tribul respectiv, dar nu intru pe lumi pentru a vana jucatori. Posibil sa ma vaneze altii pe mine, nu stiu. :)))
Hasul : Cei mai mari inamici ai mei? Nu am asa ceva, am batut pe oricine mi-am propus sau mai bine spus, pe oricine ne-am propus noi ca echipa. Am avut si infrangeri uneori, din diferite motive, dar per total, am batut pe oricine am vrut pe acest server. Dupa cum spuneam dupa 73 nici nu mai voiam sa joc ca nu mai aveam nici un obiectiv interesant, ii bine ca noul DK ofera o lume buna si nu regret ca am acceptat sa intru.
Patrykana : De cand joc triburile mi-am facut o parere nu prea buna despre multi jucatori, iar cu altii am ajuns sa fim inamici destul de des. Nu are rost sa enumar acum jucatorii de pe 85 cu care nu mi-as dori sa joc in aceeasi echipa. Acestia se afla in RS, DK, Future si chiar Jderii. Exemplu Teslaru care pe lumea 73 a fugit din United in mid game si s-a dus in mnk sa ia moca o lume ca era prea sarac la trofee. No offence , dar un player care se respecta nu face lucruri de genu. Care sunt sansele sa dea o fuga pana in DK, zic si eu.
Zuzic : E logic ca exista niste rivalitati , datorita faptului ca aproximativ pe fiecare lume am fost adversari
Oblivion : Nu am prea avut dispute prea importante sau interesante pana acum, pe L85 si nici inamici cu care sa am o lupta pe masura.
lmrme : Indiferent de glumele pe care le facem ne respectam adversarii. Pentru noi nu exista conceptul de inamic care sa treaca de la o lume la alta.
Furnik29 : Pana acum nu a reusit nimeni sa ma impresioneze atat de tare.
Bankrout : Nu cred ca am inamici pe joc, sunt persoane carora trebuie sa le intorc niste "favoruri", se stiu ei bine, dar nu ii consider inamici si nici reclama nu merita sa le fac, nu ma bat cu valetii, asa ca pot dormii linistiti.
nothing-kung-fu-panda.gif
6. Intrebarile speciale (diferite in functie de fiecare jucator)
DrDieHard
:
Intrebare : Pe lumile unde joci, esti mereu in top la agresor. Pe lumea 85 esti de asemenea in top si ca aparator. Ce crezi ca e diferit aici?
Raspuns : Nu e neaparat, pe lumea 80 spre exemplu eram in top ca agresor si sustinator. Cum am spus mai sus imi aleg stilul de joc in functie de strategia tribului, acolo strategia a fost sa tinem pe loc DTW si sa inaintam spre Pain. Eu fiind in zona DTW a trebuit sa ajut sa tinem zona deci am crescut la sustinator deoarece nu am fost tinta la organizate. Legat de lumea 85 nu pot discuta strategia aleasa deoarece nu e gata si gazeta e citita si de inamici.
Intrebare : Esti unul dintre jucatorii cheie pentru tribul tau, in zona in care activezi. Te motiveaza asta, sau aduce un plus de presiune?
Raspuns : Imi e indiferent.. nici motivatie nici presiune, eu joc de placerea jocului.

Hasul :
Intrebare : Statisticile arata ca Jderii au atacat mai bine decat DK pana acum. Avand in vedere ca tu esti coordonatorul pe partea ofensiva, ce secrete ne poti vinde?
Raspuns : Un secret pentru partea ofensiva? Sa ataci mai bine decat se apara ei! :))))))))
Intrebare : Ca si coordonator ofensiv, volumul de munca e mai mare, si de asemenea si responsabilitatile. Merita toate astea?
Raspuns : Munca si orele pierdute pentru organizatele de atac nu se observa si doar rezultul final, in ziua organizatului daca se iau sate, o fost bine, daca nu, o fost prost organizatul :)). Ca sa-ti dau un raspuns la “daca merita”, pot spune ca da, harta demonstreaza asta si eu daca joc la capacitate maxima nu prea pot sa-mi organizeze altcineva atacul. ( aia e, vedeti mai sus defect: “incapatanat”). Colegii mei de trib pot sa-ti spuna cum ii streses cu atacurile, uneori probabil ma injura(ba, da asta ce tot vrea), dar dupa ore de munca sa-ti strice un baiat apele ca el nu o avut chef sa lanseze, ii groasa.

Patrykana :
Intrebare : Reiei duelul cu RS de pe lumea 73. Ce e diferit acum?
Raspuns : Duelurile cu RS sunt o traditie pentru mine. De-a lungul anilor incepand cu lumea 41 am avut lupte cu samuraii. Nu-mi aduc aminte sa fii pierdut in fata lor pana acum, dar un lucru e cert. Se descurca mult mai bine cu un varf de lance gen future. In orice caz, intre DK si RS pare sa fie un echilibru destul de bun, iar samuraii au prins experienta odata cu trecerea anilor.
Intrebare : Ai vreun inamic personal prezent pe aceasta lume? Ne poti povesti de ce?
Raspuns : Imi pare rau sa va dezamagesc dar am lasat deoparte vendettele personale. Nu am niciun inamic special pe triburile.

Zuzic :
Intrebare : Tu, si implicit tribul tau, ati refuzat participarea la acest topic. Puteti explica care au fost motivele?
Raspuns : Nu prea suntem noi cu externul , acolo unde orice noob e tare in gura , chiar daca pe harta nu demonstreaza
Intrebare : Din cate am inteles din discutiile cu Mesagerul, aveti anumite reprosuri la inamicii vostri, referitor la felul murdar in care joaca. Poti detalia si pentru cei ce nu conosc situatia?
Raspuns : Vom vorbii mai multe despre subiectul asta la sfarsitul lumii

Oblivion :
Intrebare : Locul 1 in trib, sate in granita, dar profilul dau de TwStats spune ca asta ar fi prima lume jucata. Se ascunde un jucator vechi in spatele acestui cont, sau chiar e prima ta lume?
Raspuns : Prima lume a fost L2, insa nu am mai jucat de cativa ani si nu am mai gasit datele de logare.
Intrebare : Cum decurge relatia cu vecinii tai aliati? Avand in vedere ca tribul tau este in mare parte departe de granita, apelezi la ei la nevoie?
Raspuns : N-am prea avut nevoie de ajutor pana acum de la aliati. In ultima periaoda m-am luptat mai multe cu barbarele :)) dar usor usor, urmeaza sa intru serios pe granita.

lmrme :
Intrebare : Esti in top la sustinator, si destul de departe de granita. Asta a fost planul tau inca de la inceput, sau te-ai adaptat la harta?
Raspuns : Cum am raspuns si la intrebarea de mai sus fiecare jucator de la noi are un anumit rol in trib. Fix acesta a fost rolul pe care l-am ales de la bun inceput. (Deff-er/sustinator/top)
Intrebare : Planuiest sa ajungi si pe granita, si sa iei parte la lupta de la o distanta mai mica?
Raspuns : Noua ne plac barbarele ca ele nu ataca inapoi. O sa ajungem si pe k44 cand o sa fie mai multe barbare.

Furnik29 :
Intrebare : Am citit pe forum o postare a ta in care spuneai ca nu esti membru RS de la inceput, ca te-ai alaturat pe drum. Ce te-a facut sa ramai alaturi de ei?
Raspuns : Da, pot spune ca m-am alaturat RS-ului incepand cu L76, si am ramas aici pentru ca stilul de joc mi se potriveste ca o manusa , iar aici am intalnit oameni de calitate, cu care poti discuta oricat si orice, la orice ora din zi si din noapte. Asa cum am mentionat anterior, aici am regasit fosti jucatori de pe L36 si L42 si sunt foarte bucuros ca facem parte din aceeasi echipa.
Intrebare : Lupta pe care o duceti cu WoC e una intensa. Din exterior pare o lupta stransa, cu lovituri bune de ambele parti. Tu cum o vezi pana acum?
Raspuns : Inca de la inceputul lumii, pana nu demult, parea un razboi destul de complicat, ba chiar imposibil. Insa, cu timpul am realizat ca de fapt ne-am inselat, afirmatie sustinuta chiar de statistica ultimelor organizate.

Bankrout :
Intrebare : Esti unul dintre cei mai impinsi jucatori din tribul tau, in inima inamicului. Cum ai ajuns acolo, si cum merge pana acum?
Raspuns : Nobili, multi nobili. Serios vorind acum, am luat un sat in zona, cateva barbare pe langa el, cateva de la inamic si tot asa. Treaba-i buna, nunta-i joi. :))
Intrebare : Care crezi ca sunt sansele de reusita ale tribului tau pe aceasta lume?
Raspuns : Sansele de reusita sunt foarte mari, tin doar sa subliniez doar ca o sa castigam ca si alianta, iar daca treaba este buna, si momentan este minunat din toate punctele de vedere, cel mai probabil o sa auziti de aceasta alianta destul de des pe viitor. EST SIDE.

yay-yes.gif
7. Diverse
Intrebare
: Share-uieste cu noi cu noi o melodie care te motiveaza cand stai treaz in noptile de organizat.
DrDieHard : -
Hasul : Daca stau treaz noptile, de obicei stau pe voce, deci nu ascult muzica.
Patrykana : el mai probabil un mix? Ceva sa ma tina treaz. Oricum, pana acum 1-2 ani nici nu ascultam asa ceva, pentru ca deobicei la organizate ne strangeam si stateam la povesti pana dimineata. Acum nu prea mai ai cu cine.
Zuzic : Nu ascult muzica noaptea sa nu deranjez vecinii :)
Oblivion : Esti sigur ? Ia d-aici =)))
lmrme : lmrme: Dorm bine cu feno pe cont
fenoMOSNTER*****: Cum a spus un mare compozitor contemporan cu noi :
Furnik29 : Nimeni Altu' - Fii ai bravilor soldaţi feat. Dj Dox
Bankrout : Si aici ma simt depasit de intrebare, dar o sa va las o melodie de amorul artei.
laughing-rofl.gif
Intrebare : Pentru ca ne indreptam spre finalul interviului, ne poti povesti un moment amuzant din „viata” de jucator triburile?
DrDieHard : Sunt mult prea multe, nu ma pot gandi doar la un singur moment.
Hasul : Momente amuzante au fost si sunt o multime, dar unul dintre cele mai amuzante este: aveam sitter la un coleg incepator pe una dintre lumile inchise si dupa ce i-am facut grupe si lasasem contul intr-una dintre grupe, seara intra pe voce: “Ba, dar de ce m-ati bagat la interne, ce v-am facut?” :)))))))))))
Patrykana : Da sigur, un moment amuzant in care organizam un atac cu 2 colegi printre care si Gothicrose care din pacate nu mai este printre noi. Din cauza oboselii in loc sa zic ca nu prea acoperim multe sate, am zis ca nu acoperim multe punctulete. Iar colega mi-a pus pana la terminarea lumii porecla punctulet joy.
Zuzic : Cu siguranta au fost foarte multe momente amuzante , dar prefer sa ramana intre noi
Oblivion : Au fost destule. Era un organizat personal, ca sa zic asa...
Eram la o petrecere, dupa multe shoturi si pahare de whiskey.
Am incurcat trupele bagate cu nobilii, primii 3 nobili au plecat cu 100 de topoare, iar ultimul cu fullul de atac. Inamicul a facut split la ultimul nobil :))))) Faza asta mi s-a intamplat de mai multe ori. Cu cateva ocazii am adoptat si constient strategii de genul.
lmrme : -
Furnik29 : pas
Bankrout : O sa incerc sa fiu scurt, pe lumea 55 tribul BRATVA unde jucam, un trib in mijlocul hartii cu granita 360 grade fara nici o margine lipsita de inamici, s-a dizolvat drept urmare am fost nevoiti sa ne separam si sa ne gasim un trib in functie de zona in mare parte, langa mine fiind cei din Pigs care m-au primit cu "bratele deschise". Toate bune si frumoase, la ora 5 dimineata s-a dat alarma ca ploua cu atacuri pe mine, ce sa vezi marele conducator imi voia satele pentru ca, cel mai probabil, le-am stricat noptile (lumea neavand bonus de noapte) .
Dupa cateva atacuri bune, ma atacau vreo 10-12 jucatorii din scurt, le-am spart toate trupele ca la carte, split,back, blindaje mobile. Au inceput sa atace de la 40+ore neavand trupe de atac langa mine, intre timp eu am lansat nobilii undeva departe la granita tribului NWO cu tribul dizolvat si cateva in centrul NWO, dupa cateva discutii cu cei din conducere, ei urmarindu-ma de ceva timp cu scopul de a ma lua la ei asta era momentul potrivit pentru ambele parti sa isi "atinga scopul".
Asa am intrat in NWO iar in aproximativ 2-3 saptamani am revenit in top15.
Toate bune si frumoase, din pacate o mare parte din tribul vechi reuninduse intr-un alt trib Squad care era favorit detasat la castigarea lumii.
Pe lume ramasese 3 tabere separate, Squad, Nwo si Pigs. Squad fiind foarte avansati, Nwo si Pigs nu au avut alta sansa decat sa fuzioneze ca sa razbata impotriva celor din Squad, fapt care s-a si intamplat si au castigat lumea.
Conducatorul Pigs impunand ca si conditie principala pentru realizarea aliantei internarea mea, conducerea Nwo a discutat frumos cu mine la acea vreme si le-am spus ca ii inteleg pe deplin, nu sunt eu mai important decat un trib intreg si am procedat in consecinta.
Partea amuzanta e incercarea esuata de a ma baga la interne in timp ce dormeam de catre 10-12 jucatori, inapti as putea spune privind in urma si partea mai amuzanta e ca daca acum ii intrebi pe cei din conducere la vremea respectiva "nu isi amintesc" de conditia aceasta. :))
hooray-its-weekend.gif
Intrebare : In incheiere, ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe aceasta lume?
DrDieHard : Atat colegilor si aliatilor cat si inamicilor le doresc mult succes pe acesta lume si sa facem o lume cat mai memorabila. In incheiere as vrea sa te felicit pentru initiativa, ai facut un lucru bun pentru aceasta comunitate care ramane din ce in ce mai mica pe zi ce trece.
Hasul : Un mesaj de incheiere, am zis ca-s scump la vorba, dar ce pot spune: Spor la atacuri si aveti grija de satele voastre.
Patrykana : Le urez tuturor mult succes, rabdare si spor la joc. Un mic pronostic este ca lumea va mai tine ceva. Din ce vad eu harta este destul de echilibrata. Cred ca este una dintre cele mai frumoase lumi pe care am ocazia sa particip.
Zuzic : Fiti mai buni
Oblivion : Nu vreti sa facem lumea asta mai interesanta/interactiva ? :)))
lmrme : lmrme: Felicitari, este una din cele mai bune lumi pe care le-am vazut pe ro. In continuare sunt suprins ca viteza este 1.6 pentru ca la cum sa jucat pare sa fie 2
fenoMONSTER*****: Va pup va alea!
Furnik29 : In incheiere, as dori sa multumesc tuturor celor ce citesc aceasta gazeta si nu in ultimul rand iti multumesc pentru initiativa! BIG UP!
Bankrout : Va salut pe toti, va respect pe toti cei care ramaneti demni, cu coloana dreapta si recunoscatori. Restu? pastreaza restu.
Va pupa Bank.

200.gif
8. Bonus de Bonus - Binterviu
Watcher on the wall.

Puncte: 295.372
Loc: 104
Inamici învinşi: 4.649.110 (38.)
Trib: Jderii

VERSUS

Mihaitza84

Puncte: 193.815
Loc: 195
Inamici învinşi: 1.724.083 (130.)
Trib: DK..

chicken-fight.gif
Intrebare : Ne poti spune, pentru inceput, cateva cuvinte despre tine (voi), despre persoana (persoanele) ce se afla in spatele acestui nick de joc?
Mihaitza84 : Nu sunt prea multe de spus despre mine, cei cu care joc sau am jucat pe diverse lumi, ma cunosc mai bine, dar va pot spune ca joc singur pe acest cont.
Watcher on the wall. : Salut, eu sunt Mihai, am 27 ani, sunt din Ploiesti. Joc pe cont cu Ursu' pe lumea asta, fiind prima lume cu el co-player. Suntem un fel de Pic si Poc:)) .

Intrebare : Numele ales pentru joc are vreo semnificatie aparte? Cum l-ai ales?
Mihaitza84 : Vine de la numele meu, Mihai si anul nasterii 1984.
Watcher on the wall. : Cred ca mi-a placut prea tare Game of thrones, alte semnificatii nu prea.

Intrebare : Despre experienta ta pe acest joc, ce ne poti spune? Cand si cum ai luat pentru prima data contact cu "triburile"? Ai intrat pe mai multe lumi si/sau servere? Imi dai cateva exemple? Care ti-a placut cel mai mult si de ce?
Mihaitza84 : Prima data am intrat pe lumea 1, dar atunci era mult mai greu de jucat, pentru ca nu aveam smartphone-uri sa stam tot timpul online, iar cand ajungeam acasa si intram pe PC, uneori vedeam zeci de atacuri si erau greu de gestionat. Cateva lumi care mi-au placut, sunt evident cele pe care le-am castigat, 58, 70, 76, 80 si C6, dar m-am simtit bine si pe 53, 58, c4, pentru ca pe fiecare lume indiferent de adversar si soarta ei, am legat prietenii frumoase si pana la urma desprea asta e acest joc.
Watcher on the wall. : Of, am luat contact cu jocul inca de pe lumea 1, dar eram un copil si nu prea stiam ce inseamna, imi amintesc ca am mai incercat si pe 3, dar nu se lipea de mine. Primul sat cred ca l-am luat abia pe lumea 7, dar acolo m-am si oprit cu dezvoltarea:)). Era greu, nu aveai telefon ca acum sa fi permanent pe joc. Am mai jucat pe L9, dupa care a urmat prima victorie si cea mai frumoasa lume , L14. De atunci au mai tot urmat lumi + pauze.

Intrebare : Care consideri ca sunt calitatile tale ca jucator si/sau conducator? Dar defecte?
Mihaitza84 : Nu vreau sa ma laud singur, ii las pe ceilalti sa decida, ca si defecte pot spune ca sunt mult prea impulsiv uneori!
Watcher on the wall. : Hmm, calitatile mele ca jucator. Principala calitate a oricui pe jocul asta este timpul si disponibilitatea de a-l pierde pe joc, intr-un cuvant sa fi activ, iar ca si alta calitate, ma consider un om de echipa. Iar defect, este evident, sunt cam guraliv cu inamicii, iar asta atrage antipatii, desi in 98% din situatii , le consider doar glume. Ah, si mai e si putina aroganta, dar asta o consider o calitate.

Intrebare : Preferi sa joci agresiv sau defensiv? Pe granita sau cat mai departe de aceasta?
Mihaitza84 : Ca si stil de joc agresiv/defensiv, depinde de lume si adversarul pe care il intalnesti, prefer sa joc in linia doi in general.
Watcher on the wall. : Sunt un jucator "Agresiv" , imi place atacul si imi place sa joc cat aproape de granite, evident. N-as putea juca pe o lume si sa stau la 30 ore de granita sa fac def, n-ar avea farmec pentru mine.

Intrebare : Da-ne un detaliu interesant despre tine sau stilul tau de joc, pe care nu il stie inca multa lume.
Mihaitza84 : Prefer sa ramana secret ;)
Watcher on the wall. : O sa spun aici regula dupa care ma bazez: "Binele tribului primeaza in fata interesului persona" - sunt putini care pot pune binele tribului in fata interesului lor, din pacate...Eu ma consider unul din aceia ce pot face asta.

Intrebare : Ce anume te-a determinat sa intri aici? Ai intrat singur sau cu un grup de prieteni? Cum decurgea pana acum lumea pentru tine. Este aceasta cea mai buna forma a contului tau?
Mihaitza84 : Comunitatea din care fac parte si alaturi de care joc de cateva lumi incoace, cred ca e destul de evident ca am intrat ca si grup. Decurge bine (cam putine barbare de inobilat:)).Tot timpul este loc de mai bine si de invatat lucruri noi.
Watcher on the wall. : Of, va trebui sincer si sa spun adevarul. Din pacate am intrat aici doar sa bat DK..Desi suna ciudat, m-au deranjat cateva chestii pe lumea pe care am luat bataie de la ei, L76. Ne-avand o echipa competititva care sa le faca fata, nu doream sa intru, dar cand m-a chemat "Feno" la joc si mi-a spus cine intra, am acceptat instant, desi marea majoritate a amicilor mei stiam ca vor intra in ShocK. Legat de forma contului, nu este nici pe departe cea mai buna, insa este de inteles deoarece am prins o zona grea cu inamici puternici. Se putea mult mai bine.

Intrebare : Daca ai putea sa dai timpul inapoi si sa schimbi ceva, referitor la aceasta lume, la deciziile luate pana acum, ce ai face diferit?
Mihaitza84 : Absolut nimic, este o lume frumoasa si disputata de ambele parti, una echilibrata dupa multe lumi terminate in 2-3 luni.
Watcher on the wall. : Chiar n-as schimba nimic legate de lumea asta. Ce sa schimbi atunci cand castigi?:)

Intrebare : Exista lucruri care te-au surprins, pozitiv sau negativ pe aceasta lume?
Mihaitza84 : Momentan nu, sunt lucruri cu care m-am mai confruntat si pe alte lumi si cam stiam la ce sa ma astept.
Watcher on the wall. : Singurul lucru care m-a surprins este unul placut si este vorba de disciplina tribului in care sunt. Alte lucruri nu pot spune ca m-au surprins, nici placut, nici neplacut.

Intrebare : Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori ai tribului tau, ce jucatori ar prinde aceasta lista? (Nu trebuie pusi neaparat in ordine)
Mihaitza84 : Nu exista top 5 in DK, toti suntem egali si puterea noastra sta in unitatea grupului!
Watcher on the wall. : Incerc sa raspund la intrebare, desi este destul de greu.
In ordine aleatorie: samY. DeadP00L Marky Hasul florin428

Intrebare : Daca ar fi sa faci un top 5 al celor mai buni jucatori ai tribului inamic, ce jucatori ar prinde aceasta lista? (Nu trebuie pusi neaparat in ordine)
Mihaitza84 : Nu cred ca sunt in masura sa-mi dau cu parerea despre tribul inamic si membrii de acolo, desi am jucat sau joc cu cativa baieti de acolo pe alte lumi, cred ca fiecare e bun in felul lui si incearca sa demonstreze asta cum poate mai bine.
Watcher on the wall. : M-am gandit ceva minute la aceasta intrebare si de fiecare data am ajuns la aceeasi concluzie, care sper sa nu fie aroganta: doar 3 jucatori de la DK pot spune ca m-au impresionat pe lumea asta.Este vorba de DrDieHard, Vndhl si cotzanul. Mai merita mentionat Capri care stiu ca este un jucator foarte bun si a pus o presiune buna la inceputul lumii, insa stiu ca a cam renuntat. Ma asteptam mai multe de la unii in schimb , pe care nu as vrea sa ii mentionez.

Intrebare : Sunt jucatori pe care ii consideri cei mai mari inamici ai tai, de pe aceasta lume sau altele si fata de care nu ti-ai schimba parerea? Daca da, cum s-a ajuns aici? (strict la joc ma refer, bineinteles)
Mihaitza84 : Nu, ca si dovada sunt jucatori cu care am avut divergente in trecut pe extern si cu care acum joc in acelasi trib (85/casual).
Watcher on the wall. : Nu, nu am pe nimeni pe care sa consider asa ceva, am doar cateva persoane pe care nu dau 2 bani deoarece au caractere josnice, iar daca ai caracter josnic pe un joc, nu vreau sa mi imaginez in realitate. E vorba de Mihaitza84, G h o s t, leul albastru. Primul pe lista ar fi G H O S T, inca nu pot sa mi imaginez cum poti sa scrii poezii cuiva sa te tina in trib si sa mai si recunosti asta public cu mandrie :)) Asta i viata.

Intrebare : S-a cerut acest interviu din toate partile, de ce crezi asta?
Mihaitza84 : Pentru spectacolul pe care il fac pe extern, eu scriu destul de mult la misto pe extern, dar lumea se mai ataca si o i-a personal. Dupa cum ai vazut sunt destul de putini cei care mai posteaza pe extern si intretin atmosfera acolo.
Watcher on the wall. : Nu stiu, probabil datorita cuvintelor de pe extern si a faptului ca , la fel cum am zis la punctul 1- sunt guraliv si am tot iesit in evidenta pe acolo .

Intrebare : Povesteste-ne pe scurt, de unde a pornit aceasta "conexiune" cu partenerul de interviu?
Mihaitza84 : Din cate imi aduc aminte de pe externul lumii 76, cand watcher se batea cu pumnii in piept ca au intrat sa scoata green, iar apoi se iubea cu ei de parca erau cei mai buni prieteni si evident celebrele lui replici cand a pierdut lumea, "am intrat la ppuri", "nu am jucat serios", "am intrat sa cresc sate", etc. si de acolo am tot continuat, ca si el vad ca e capos si eu la fel si ne-am tot intepat unul pe altul :))
Watcher on the wall. : "Conexiunea" cu Mihaitza 84 a pornit tot de pe extern, deoarece de pe harta nu avea cum. Asa cum am spus, eu sunt jucator care ma bag in granita, el sta la 20 ore de ea, nu prea avem cum sa ne intalnim pe harta din pacate. Si sa revin la subiect, a pornit cred de pe externul L76, in care la fel de guraliv am fost, insa acolo am luat bataie( nu mai conteaza cum- am felicitat adversarii ca au castigat- insa nu consider ca au avut un adversar pe masura laudei de dupa, mai ales ca tribul in care eram intrase cu totul alt scop si ii ajutam pe DK la organizate..In fine, intru in niste detalii deja fara rost, dar sigur acolo au aparut primele contacte. Mihaitza e genul care nu stie sa faca o gluma, el doar vorbeste aiurea si n-are pic de realism in vorbe. Realitatea este ca el nu reprezinta mai nimic pentru mine, doar ca nu suport oamenii care nici nu joaca, dar ies cu atata aroganta pe extern si vorbe deplasate.

Intrebare : Pune-i o intrebare partenerului de interviu, la care sa raspunda in comentarii
Mihaitza84 : Joci serios pe lumea 85 sau la ppuri? :)
Watcher on the wall. : Pe cand te vedem in granita Mihaitza, sa arati ca joci si pe harta, nu doar pe forum?

Intrebare : Share-uieste cu noi cu noi o melodie care te motiveaza cand stai treaz in noptile de organizat.
Mihaitza84 : Cine a zis ca stau treaz :))? Nu am o melodie anume, in general ascult cam orice gen de muzica, dar imi plac forte mult melodiile retro din anii '80.
Watcher on the wall. :

Intrebare : Pentru ca ne indreptam spre finalul interviului, ne poti povesti un moment amuzant din „viata” de jucator triburile?
Mihaitza84 : Conferinta de watssapp de pe lumea 58, cine a fost acolo, cunoaste.
Watcher on the wall. : Sunt multe, sincer nu prea mi vine in minte ce sa zic. Te invit la o seara pe conferinta Vici cand este Sabie beat, si o sa intelegi ca este greu de ales.

Intrebare : In incheiere, ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe aceasta lume?
Mihaitza84 : Indiferent de tabara din care faceti parte, nu uitati ca este doar un joc si suntem aici pentru prietenii, distractie si relaxare.
Watcher on the wall. : Iti transmit in principal tie sa continui aceste interviuri si pe alte lumi deoarece mai coloreaza forumul , iar tuturor celorlalti sa aibe parte in viata numai de realizari si de tot ce isi doresc. Sper ca unii sa nu iroseasca dorinta pe un comeback pe L85, deoarece Dumnezeu iti da, da' nu-ti baga si'n traista:))..
Multa bafta Si sanatate tuturor doresc.


Aici se incheie editia numarul 2 din Gazeta Tribala. Sper ca aceasta editie sa va aduca aceeasi placere ca si prima, si sa se ridice macar la nivelul precedentei.
Pana data viitoare, aceleasi indrumari / rugaminti:
1. Lasati in comentarii ORICE fel de feedback, ma ajuta sa stiu ce si cum v-ar placea sa vedeti aici.
2. Pastrati topicul cat mai curat, atat din punct de vedere al limbajului, cat si din punct de vedere al subiectelor de discutie.
3. Lasati-mi in comentarii propuneri pentru interviurile din urmatoarea editie. (INFO: Daca ati propus pe cineva, dar nu l-ati vazut in aceasta editie, probabil au refuzat invitatia)

Duminica linistita si bafta tuturor maine!
harixon, out.


giphy.gif
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
Felicitari pentru gazeta.

Ca si raspuns pentru Mihaitza, joc serios, iar despre L76 nu am zis niciodata ca joc la pp sau nu am jucat serios.
 
Scor reacție
0
P.S: interviuri cu jucatori am vazut, sunt faine, dar ar fi interesante si niste interviuri cu adminii comunitatii, in special @Rakanishu si @alex02dsa . Sunt cateva intrebari ce stau pe buzele comunitatii, poate ar fi frumos sa raspunda chiar ei la un astfel de interviu. Stiu ca exista postul cu "moderatorii va raspund" , dar un interviu de genul..ar fi fain

Poate vor accepta
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Hasul : La still de joc, spun doar atat: “Cea mai buna aparare ii atacul”.


download (8).png



Acel moment cand citesti interviurile si intelegi gresit ce vrea sa transmita autorul :(
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Sate cucerite​
Mărirea numărului de puncte​
Duşmani învinşi ca agresor​
Duşmani învinşi ca apărător​
Sumar
Jderii1741.174.33796.261.063119.732.844
dk80517.33953.493.035197.568.758
=​
=​
=​
=​
Diferenţă94656.99842.768.028-77.835.914




jandarmii-bat-covoarele-1urf8k7oas7zan3ccss7xjv88suzuuc7kkpp27rhdbno.jpg
 
Scor reacție
0
Nu inteleg de ce sariti cu statistici aici..
Au si ei organizat acum luni si or da vina sa ne dea si ei cu statistica peste nas.
 
Sus