Gazeta tribala

harixon

Game Suport
Scor reacție
1
GAZETA TRIBALA - EPISODUL 1 - PILOT
tom-and-jerry-tom.gif


Salutare tuturor,

Avand in vedere ca farmez.degeaba si-a luat concediu fara plata pe lumea 85, alti oameni au decis sa duca initiativa mai departe.
Dupa cum ati vazut, Ingerasa a preluat postarea de harti / statistici / update-uri pentru aceasta lume.
Pentru a-i fi de ajutor, m-am decis sa discut eu cu cativa oameni influenti de pe harta, pentru a nu ne fi dor nici de clasicele interviuri.
Astfel a luat nastere aceasta sectiune. In prima editie, am purtat (sau incercat sa port) discutiile initiale cu triburile dominante de pe harta. Regasiti rezultatele mai jos (intr-o ordine aleatorie).


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Numele tribului: Dark
Jucatorul: cavalerul mort
Rol in trib: Intemeietor
Puncte: 71.923
Loc: 264
Inamici învinşi: 152.928 (503.)

178449_large


1. Despre tine / voi:
1.1 Spune-ne te rog in cateva cuvinte, cine esti tu (sau voi, daca jucati in sistem de player + coplayer).
R: Ce pot spune despre mine este ca joc singur pe cont,fara coplayer.

1.2 Care este norma de investitie lunara in joc (timp, nopti nedormite, puncte premium) pentru a mentine un cont ca al tau?
R: Contul meu nu necesita mult timp dar pot spune ca il verific odata la o ora cel putin deoarece datorita serviciului nu prea am timp de somn.Cat despre puncte premium doar pe cont premium consum.

1.3 Da-ne un detaliu interesant despre tine sau stilul tau de joc, pe care nu il stie inca multa lume.
R: Sunt genul de jucator care il joaca in stilul vechi,cu rabdare fara investitii de a creste sate cu puncte premium,spliturile batraneste,sate crescute batraneste.

2. Despre harta:
2.1 Ce ne poti spune despre tribul din care faci parte? Cum s-a format echipa pentru aceasta lume?
R: Echipa este una veche,nu sa format doar pt aceasta lume.Jucam in formula asta de mult timp,pe fiecare lume mai castigam cativa jucatori noi care doresc sa joace cu noi si pe viitor si le dam aceasta sansa.

2.2 Ce ne poti spune despre batalia in care sunteti in acest moment implicati pe harta? Cum decurge, si cum prevezi viitorul apropiat pentru ea?
R: Batalia e una echilibrata cu strategii foarte buna si ma bucura ca in sfarsit avem un razboi frumos,corect si echilibrat cat despre viitor e posibil orice si de o parte si de cealalta

2.3 Avand in vedere ca este o lume cu multe triburi puternice, ce crezi ca te poate face pe tine si tribul tau castigator?
R: Fidelitatea fata de trib,experienta si cooperarea de care nu ducem lipsa.

2.4 Care ar fi, in viziunea ta, top 5 triburi de pe RO?
R: Evident DK,MNKS,RS,GREEN,ROMA.

3. Intrebarea speciala (Aceasta intrebare este diferita la fiecare jucator participant la interviu):
3.1 Din informatiile adunate, esti un personaj important si cu istorie in tribul din care faci parte. Pe lumea asta insa pare ca nu ai fi asa de implicat, nici la nivel de cont personal, nici la nivel de trib, potentialul tau fiind mult mai mare. Tu cum vezi situatia, si care ar fi motivele pentru aceasta diferenta?
R: Un personaj important sunt datorita faptului ca sunt fondatorul acestui trib care a castigat destule lumi si prin asta sa dovedit ca am ales cu grija playerii care fac parte din el,timpul meu de 2 lumi incoace pentru joc este mai limitat si nu imi mai pot permite deocamdata sa fac ceea ce faceam odata dar am ales jucatori care sa se ocupe de trib asa cum as fi facut-o eu.

4. Incheiere:
4.1 Ce le transmiteti celor care citesc aceasta editie a Interviurilor?
R: Sa aprecieze aceste interviuri si sa se bucure de ele.

4.2 Ce le transmiteti celor cu care esti in lupta deschisa pe aceasta lume?
R: Le transmit "dusmanilor din razboiul oficial" multa bafta si un joc cat mai placut!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Numele tribului: Jderii
Jucatorul: samy.
Rol in trib: Intemeietor
Puncte: 694.681
Loc: 1
Inamici învinşi: 5.773.888 (2.)

177786_large


In primul rand salutare, ma bucur ca ai avut initiativa asta si sper ca munca ta sa fie apreciata de toata comunitatea.
1. Despre tine / voi:
1.1 Spune-ne te rog in cateva cuvinte, cine esti tu (sau voi, daca jucati in sistem de player + coplayer).
R: Cred ca la intrebarea asta am meditat cel mai mult. Ii las pe ceilalti sa spuna cine sunt, dar totusi, ca o mica introducere.. Eu sunt Cristi, iar cu mine pe cont joaca Daniel, cunoscut sub numele de Marina.

1.2 Care este norma de investitie lunara in joc (timp, nopti nedormite, puncte premium) pentru a mentine un cont ca al tau?
R: In momentul in care iti iei responsabilitatea de-ati face trib, nu ai o norma in ce priveste timpul investit, noptile pierdute. Stii doar ca nu ai voie sa dezamagesti multimea de oameni care ti-au onorat invitatia si au avut incredere in abilitatile tale de-ai conduce spre victorie.
Ca si puncte premium, sincer nu am tinut evidenta si nici nu as vrea sa calculez.

1.3 Da-ne un detaliu interesant despre tine sau stilul tau de joc, pe care nu il stie inca multa lume.
R: Functia in cadrul tribului nu-mi permite sa fiu prea secretos, sunt destul de vocal iar colegii cu care-mi petrec noptile pe timp de organizat si nu numai imi stiu toata istoria, asa ca din pacate nu am un raspuns foarte bun la intrebarea asta. Colegii imi mai spun ca joc fara bonus de noapte, dar nu-i cred..

2. Despre harta:
2.1 Ce ne poti spune despre tribul din care faci parte? Cum s-a format echipa pentru aceasta lume?
R: Suntem o echipa veche, nu stiu daca e nevoie de introducere. Ne bazam pe aceleasi principii ca si pana acum.. disciplina, seriozitate, colegialitate, loialitate, unitate, iar cand e loc de asa ceva, mai e si voie buna.
Cum s-a format echipa pentru aceasta lume? E destul de amuzant.
Am facut un grup pe whatsapp cu 10-15 colegi mai apropiati cu scopul de-a face o intalnire. Povestind am ajuns la eternul subiect, triburile.. iar de acolo totul a fost doar o chestiune de timp pana sa ajungem sa ne dam cu totii acordul de-a intra pe lumea 85.

2.2 Ce ne poti spune despre batalia in care sunteti in acest moment implicati pe harta? Cum decurge, si cum prevezi viitorul apropiat pentru ea?
R: Razboiul cu DK e un razboi frumos, sunt un adversar pe masura. Au atat jucatori vechi care sa tina grupul unit si compact, cat si jucatori care sa impinga granita. E un trib complet, bun, activ.
Razboiul decurge bine, per total sunt multumit de evolutia noastra, dar desi harta inclina putin in favoarea noastra, ramanem modesti pentru ca mai e mult pana departe, razboiul e doar la inceput.

2.3 Avand in vedere ca este o lume cu multe triburi puternice, ce crezi ca te poate face pe tine si tribul tau castigator?
R: Unitatea grupului e punctul nostru forte. Pe noi vremurile grele ne intaresc si nu ne dezbina, ne fac sa strangem randurile si sa lovim mai puternic ca niciodata.
"We fight as a single, impenetrable unit. That is the source of our strenght."

2.4 Care ar fi, in viziunea ta, top 5 triburi de pe RO?
R: Am respect pentru toate triburile serioase ramase pe acest server, imi e greu sa fac un top pentru ca sunt triburi cu care nu m-am duelat de curand. O sa fac doar un top2 pentru ca nu sunt la curent cu forta echipelor in acest moment, o sa enumar(ordinea variaza) cateva echipe care in opinia mea acolo unde joaca, fac diferenta:
1. Jderii
2. Roma, DK, WoC, Green, RS, United

3. Intrebarea speciala (Aceasta intrebare este diferita la fiecare jucator participant la interviu):
3.1 Intrebarea ce urmeaza a stat pret de cateva saptamani bune pe buzele tuturor. Ce s-a intamplat intre tine si Pietraru? Care a fost cauza, contextul si urmarile acestui conflict. Crezi ca asta i-a motivat sa joace serios aici, si intr-o alianta impotriva voastra?
R: Am si uitat de existenta lui.
Nu o sa intru in detalii, sper doar sa nu se stearga pana ajungem la el.
"Winners focus on winning, losers focus on winners."

4. Incheiere:
4.1 Ce le transmiteti celor care citesc aceasta editie a interviurilor?
R: Urmariti aceasta lume, e o lume puternica cu triburi bune si merita urmarita. Cred ca de la lumea 73 incoace nu a mai fost o lume atat de disputata.

4.2 Ce le transmiteti celor cu care esti in lupta deschisa pe aceasta lume?
R: Asa cum am mai spus-o, port respect tribului DK, membrilor de acolo. Mult succes, cel mai bun sa castige!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Numele tribului: Wind of Change
Jucatorul: ricautza
Rol in trib: Intemeietor
Puncte: 30.749
Loc: 580
Inamici învinşi: 376.090 (201.)

177892_large


1. Despre tine / voi:
1.1 Spune-ne te rog in cateva cuvinte, cine esti tu (sau voi, daca jucati in sistem de player + coplayer).
R: Salut in primul rand tuturor ce citesc aceste interviuri. Eu sunt Rica si joc pe aceasta lume cu Catalin (jucatorul de pe lupomanaro).

1.2 Care este norma de investitie lunara in joc (timp, nopti nedormite, puncte premium) pentru a mentine un cont ca al tau?
R: Cred ca e mai putin important cat investesc in cont fata de cat investesc in trib, si ma refer aici la timp si nopti nedormite in special. Cine a condus triburi stie ce inseamna si cat timp iti trebuie sa sustii o activitate decenta pt trib privit ca ansamblu. Multe ore pe zi, nu spun un numar sa nu credeti ca sunt nebun :))

1.3 Da-ne un detaliu interesant despre tine sau stilul tau de joc, pe care nu il stie inca multa lume.
R: Imi place atacul, nebunia, lansatul non stop, presiunea asupra adversarului 24 ore din 24. Nu sunt adeptul organizatelor clasice la ore fixe si apoi pauza pana se reface tot atacul :)

2. Despre harta:
2.1 Ce ne poti spune despre tribul din care faci parte? Cum s-a format echipa pentru aceasta lume?
R: Wind of Change este cel mai vechi trib inca in activitate pe .ro din cate stiu. Ne-am infiintat in Decembrie 2010 din jucatori ce au jucat ca aliati sau dusmani pe lumea 15 (Michelle2007, rookmaster, crioli sunt printre cei ce l-au infiintat). O buna parte din jucatorii de atunci inca mai joaca si ne reunim sub acelasi nume si acum.
Dupa lumea 77 am zis ca ne oprim dar la presiunea unor colegi am revenit si am intrat pe 85.

2.2 Ce ne poti spune despre batalia in care sunteti in acest moment implicati pe harta? Cum decurge, si cum prevezi viitorul apropiat pentru ea?
R: In acest moment WoC are un conflict cu triburile RS, Shock si Future. E o lupta grea avand in vedere ca avem adversari valorosi. In viitorul apropiat eu vad o lupta oarba si de rutina cu adversarii dar sunt increzator in tribul meu, in valoarea oamenilor si in determinarea lor sa tragem linie ca invingatori.

2.3 Avand in vedere ca este o lume cu multe triburi puternice, ce crezi ca te poate face pe tine si tribul tau castigator?
R: Suntem deja castigatori. :) Eu asa imi vad baietii si asa o sa ii vad tot timpul. Dar tocmai din acest motiv am si pretentii mari de la ei si toti stiu asa. Puterea grupului si rezistenta pe termen lung si in late e principalul avantaj al nostru.

2.4 Care ar fi, in viziunea ta, top 5 triburi de pe RO?
R: E greu de raspuns la asta pt ca as fi subiectiv. Plus ca unele echipe se destrama si se creaza altele pe scheletul defunctei :)) O sa enumar triburile fara un clasament anume si pun pe primele 2 locuri triburile mele de "suflet" sa zic asa (iar triburile sunt din cele ce au activat pe .ro in ultima perioada):
WoC
Roma
Jderii
MnK
DK

3. Intrebarea speciala
(Aceasta intrebare este diferita la fiecare jucator participant la interviu):
3.1 Daca nu ma insel, WoC si RS s-au mai duelat odata, pe lumea 73. Ce va motiveaza sa reluati aceasta lupta, acum cand au inca 2 aliati in lupta impotriva voastra?
R: Nu am intrat sa ne batem cu cineva anume. Am zi ca intram pe 85 orice ar fi. Am dat relocare inaintea adversarilor asa ca ne batem cu cei ce au decis sa se relocheze langa noi. Oricine ar fi fost imi era indiferent.
Ne motiveaza placerea de a juca si dorinta de a castiga orice nume ar avea adversarul :)

4. Incheiere:
4.1 Ce le transmiteti celor care citesc aceasta editie a Interviurilor?
R: Pai in primul rand va felicit pe voi pt initiativa si poate un astfel de dialog poate duce la discutii mai putin aprinse intre triburile adverse.
De asemenea, as vrea sa le urez la toti sarbatori fericite ca mai e putin si avem o binemeritata pauza :)

4.2 Ce le transmiteti celor cu care esti in lupta deschisa pe aceasta lume?
R: Tot respectul meu pt ei, pt zilele si noptile pierdute. E frumos sa ai adversari pe masura. Promit ca o sa le acordam atentie deosebita si o sa incerc sa nu aiba prea mult somn lumea asta

Si un mesaj pt ai mei: La lupta, leilor! :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Numele tribului: Reintoarcerea Samurailor
Jucatorul: Mesagerul.
Rol in trib: Intemeietor
Puncte: 7.563
Loc: 1141
Inamici învinşi: 58.296 (1025.)

177392_large


Din pacate, invitatia mi-a fost refuzata. Regasiti mai jos motivatia jucatorului de a nu participa la discutii, si concluziile le trageti voi.
Mesagerul. în data de 14.12. la ora 20:38
Am stat si m-am gandit,chiar e neimportant ce gandim noi,pentru ce jucam noi si e pierdere de timp sa dam interviuri.Consider ca "parteneri nostri de intrecere" nu merita nici o atentie. Sunt "dusmani" si nu merita sa ne pierdem timpul cu ei in povesti,e pacat sa nu alocam timpul prietenilor.
Poate te ajuta Alecu,in afara de el ca e diplomat ma voi asigura ca nimeni nu iti va da interviu printr-o circulara.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Numele tribului: ShocK
Jucatorul: m4ry0
Rol in trib: Conducator
Puncte: 156.700
Loc: 57
Inamici învinşi: 983.253 (63.)

177296_large


Din pacate, m4ry0 nu a onorat invitatia de participare, desi initial a acceptat acest lucru.
Din discutiile cu el, a avut alte lucruri prioritare in aceasta perioada. Poate in editiile urmatoare, o sa auzim si raspunsurile lui.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Numele tribului: FUTURE
Jucatorul: MIRI
Rol in trib: Intemeietor
Puncte: 63.039
Loc: 303
Inamici învinşi: 2.239.204 (20.)

177688_large


Nici din partea tribului FUTURE nu am reusit sa obtinem o discutie. Gasiti mai jos motivatia lor pentru aceasta decizie.
MIRI în data de 09.12. la ora 12:47
Salut,
Nu prea suntem noi cu forumul extern, va lasam pe voi sa va certati acolo, si daca joci intro echipa pe lumea aceasta nu stiu cat de impartial poate sa fie un topic facut de contul tau, fara suparare iti spun.
Numai bine si spor la joc in continuare.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INTERVIU BONUS:

Numele tribului:
Barbă Neagră
Jucatorul: Barbă Neagră
Rol in trib: Intemeietor
Puncte: 180.605
Loc: 42
Inamici învinşi: 252.143 (305.)

178885_large


1. Despre tine / voi:
1.1 Spune-ne te rog in cateva cuvinte, cine esti tu (sau voi, daca jucati in sistem de player + coplayer).
R: Sunt un simplu jucător, nimic de impresionat.

1.2 Care este norma de investitie lunara in joc (timp, nopti nedormite, puncte premium) pentru a mentine un cont ca al tau?
R: Pentru a menține un cont ca al meu necesită nopți albastre, zile albe, și câteva pp-uri la naftalină.

1.3 Da-ne un detaliu interesant despre tine sau stilul tau de joc, pe care nu il stie inca multa lume.
R: Stilul meu de joc e unul foarte evaziv și se mulează pe orice situație.

2. Despre harta:
2.1 Ce ne poti spune despre tribul din care faci parte? Cum s-a format echipa pentru aceasta lume?
R: Păi mare trib nu am :), e trib de bărboși și momentan sunt singurul bărbos de pe hartă, dacă mai sunt și alți doritori, să mă caute

2.2 Ce ne poti spune despre batalia in care sunteti in acest moment implicati pe harta? Cum decurge, si cum prevezi viitorul apropiat pentru ea?
R: Momentan mă bat cu barbarele, nu am ales nici o tabără.
Apreciez Shock-ul/RS că s-au gândit să-mi verifice puțin pulsul să vadă ce-i cu mine pe aici :)

2.3 Avand in vedere ca este o lume cu multe triburi puternice, ce crezi ca te poate face pe tine si tribul tau castigator?
R: N-am intrat să câștig lumea, m-am activat foarte târziu, acum 2 săptămâni mai exact, și m-am activat cu gândul să mă distrez, să retrăiesc puțin emoțiile pe care ți le oferă acest joc, plus că am intrat solo, fără nici un trib în spate, fără așteptări sau cu vreun plan de bătaie.
Doar for fun!

2.4 Care ar fi, in viziunea ta, top 5 triburi de pe RO?
R: Top 5 triburi de pe RO.. hmmm.. Nush dacă avem atâtea triburi pe RO în total :)
Dar în clasamentul meu ar fi așa:

1. Maniacii
2. Roma - DK (treb să vedem o confruntare)
3. Barbă Neagră

3. Intrebarea speciala (Aceasta intrebare este diferita la fiecare jucator participant la interviu):
3.1 Ce sanse are tribul tau la castigarea lumii 85? Glumesc.
Intrebarea pentru tine este destul de simpla: Incotro se intreapta tribul tau ca si diplomatie?
R: Toate șansele, atâta timp cât avem "cohones" și bărboși în trib
Ca și diplomație... neutru! (atâta timp cât nu-mi este forțată mâna)

4. Incheiere:
4.1 Ce le transmiteti celor care citesc aceasta editie a Interviurilor?
R: Sper să fie o lume fără măgării și o lume frumoasă din toate punctele de vedere!
Este o lume echilibrată (atâta timp cât nu aleg eu o tabără... glumesc :)
Sunt triburi puternice, cei mai puternici și răsunători jucători de pe RO s-au adunat aici să facă din 85 o lume interesantă.
Rivalitățile sunt un lucru bun, și atâta timp cât există rivalități mari pe acest joc, jocul se va menține viu!
Chiar dacă se regăsesc aici poate cele mai tari triburi..., e perfect normal ca favoriții să mai piardă din când în când pentru a menține balanța la nivel de servar RO, nu doar la nivel de lume.
Dacă același trib câștigă mereu și mereu, la un moment dar se vor trezi că vor juca singuri... așa că concurența și rivalitățile nu trebuie să piară niciodată!

4.2 Ce le transmiteti celor cu care esti in lupta deschisa pe aceasta lume?
R: Ce să le transmit.. și cui să-i transmit mai întâi că nimeni nu mă are la suflet :))
Vă arunc la rechini dacă vă mai atingeți de barbarele mele!
Arrrrrrrrr!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DK9b.gif


Aici se incheie prima editie a acestei sectiuni. Cu toate ca mi-as fi dorit sa auzim pareri din toate triburile selectate, pentru moment asta e tot ce am putut obtine.

Sunt bine primite atat sugestii de imbunatatire a gazetei cat si sugestii de jucatori pentru a participa in editiile viitoare (si intrebari pentru ei daca aveti).

O sa vin cu rugamintea sa purtam aici discutii civilizate, cu o norma de minim respect indiferent de aversiunile de pe lumi anterioare sau curente.

Va multumesc,
harixon.
 

Prim-plan

member
Scor reacție
0
Eu m am simtit bine citind gazeta tribala:) intrebari puse bine, impartiale.
E totusi ceva de munca la treaba asta:)) uitandu ma la aranjarea in pagina, alegerile de fonturi si evidentieri, ti au iesit chiar bine. Felicitari!
 
Scor reacție
0
"
Mesagerul. în data de 14.12. la ora 20:38
Am stat si m-am gandit,chiar e neimportant ce gandim noi,pentru ce jucam noi si e pierdere de timp sa dam interviuri.Consider ca "parteneri nostri de intrecere" nu merita nici o atentie. Sunt "dusmani" si nu merita sa ne pierdem timpul cu ei in povesti,e pacat sa nu alocam timpul prietenilor.
Poate te ajuta Alecu,in afara de el ca e diplomat ma voi asigura ca nimeni nu iti va da interviu printr-o circulara. "

Sa ma fereasca Dumnezeu de asa raspunsuri.....

Prietene cand a impartit Dumnezeu mintea, ultima din fundul raftului ai primit o
 
Scor reacție
0
Frumos spus de majoritatea...de mintea Mesagerului n avem ce comenta, atata poate, confunda jocu cu realitatea si dusmanii...prea multe filme...

Mi a placut tare si :
Ce ne poti spune despre tine?

Pot spune ca joc fara coplayer.


Frumos, felicitari pt initiativa
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Ăștia care nu își au triburile în top 5 au preferat sa nu răspundă:(


Data viitoare pune întrebări mai ușoare
 

ComicCon

member
Scor reacție
0
Felicitari pentru initiativa
Iertam greselile de scriere oferite de mai marii culti ai acestui topic, dar mentionam ca scopul nostru nu este de a-i jignii, pentru ca pana si in benzile noastre desenate " abilitatile tale de-ai conduce'' au fost trecute pe la orele de limba romana.
Cum s-a spus, interviul are scopul de a face cunoscuta opinia conducatorilor dar in unele cazuri este "cu scopul de-a face" haz de necazul (excesului de cratime).
De la ideea de a posta, pana la ideea "de-a intra pe lumea 85" a fost doar un pas, asa ca ne oprim aici. Jocul abia a inceput!

P.S. putin curaj si celorlalti intervievati. Nu va temeti, domnul este cu noi toti, el vede si judeca!
God bless you!
 
Ultima editare:

- Ahmed -

member
Scor reacție
0
Felicitari @harixon , ti-au iesit foarte bine interviurile, se vede ca ai depus mult efort.
Felicitari si lui lui Samy&Cavalerul mort pentru respectul ce il au reciproc, mi-a placut
Pe viitor ar fi superb sa vedem si triburile Shock, Future, poate data viitoare ne onoreaza cu prezenta

Ma bucur de asemenea ca te-a refuzat mesagerul, ar fi contaminat frumusetea acestei iniative, rar intalnesti persoane atat de ranchiunoase si pline de hate.

Ahmed 2.png
 

Dumitrache

member
Scor reacție
0
Felicitari pentru initiativa!Cred ca o sa fie o lume in care Tribul DK la cat de cunoscut este,si pe buna dreptate , o sa intre pe stergere
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Ca sa concluzionam ce spuneau antevorbitorii mei ,Menajerul ramane acelasi boșorog frustrat ca intodeauna :)
Bafta tuturor. E o lume disputată.
 

Ingerasa

member
Scor reacție
0
Felicitari pentru initiativa harixon! Frumoase interviurile, am citit parerile fiecarui conducator cu placere. As avea rugamintea la ceilalti sa incetati cu atacurile la persoana si sa respectati raspunsurile /refuzul tuturor celor intrebati. Este alegerea fiecaruia daca doreste sau nu sa participe la polemica de pe extern. Haideti sa fim putin mai buni.

Mie de ex. mi-ar placea mult sa vad cateva interviuri si de la cei care ocupa locurile fruntase la atac / aparator :)
 
Ultima editare:

Vlaicu

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Ca sa concluzionam ce spuneau antevorbitorii mei ,Menajerul ramane acelasi boșorog frustrat ca intodeauna :)
Bafta tuturor. E o lume disputată.

Daca tu vezi acea frustrare la Mesagerul., prin raspunsul care l-ai dat, pot sa spun acelasi lucru despre tine si antevorbitorii tai (chiar mai mult in directia voastra, Mesagerul. vorbind doar la nivel general).
Atacurile la persoana sunt, paradoxal, un mod mediocru de a expune frustrarea/ranchiunea pe care o ai fata de cineva.

Felicitari harixon!
 
Sus