GEMINA- O poveste frumoasa

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser1079

A fost odata ca niciodata... bla-bla-bla...
Intr-un loc unde curge laptele si mierea, unde holdele sunt ca de aur, unde stejarii seculari strajuiesc drumurile, unde femeile sunt mai frumoase si sensibile ca prin alte parti s-a nascut GEMINA. Barbatii sunt voinici, femeile sunt frumoase( stiu ca am mai zis-o, dar nu ma pot abtine), copii sunt multi!
Hoarde intregi au navalit sa ne fure ce este al nostru si crancene lupte am dat, dar am aratat ca stim sa ne vindem scump pielea. Si eu pot spune ca am facut fapte eroice si am rezistat cu sprijinul fratilor mei pentru a arata ca nimic nu ne poate invinge mandria nici taisul topoarelor lor, nici copitele cailor ce ne rascolesc pamantul strabun de atata timp! Si toate astea le facem bucurosi in numele Reginei!
 

DeletedUser1079

Stiu ca va sta GEMINA in gat, dar macar recunoasteti ca avem onoare si nu suntem noobi!
 

DeletedUser

Balieca, oricat mi-ar placea de tine, partea cu onoarea, cel putin dpdv al sefei voastre, scartaie.
 

DeletedUser

Stiu ca va sta GEMINA in gat, dar macar recunoasteti ca avem onoare si nu suntem noobi!

posibil sa aveti holde manoase copii grasi si frumosi femei bunoace....etc.:p
dar onoare .:) cmon, chiar onoare.???
aia e greu de gasit pe triburi si sunt sigur ca la voi nu s-a descoperit inca piatra asta filosofala,:)
 

DeletedUser

Stiu ca va sta GEMINA in gat, dar macar recunoasteti ca avem onoare si nu suntem noobi!

Mie nu imi stati in gat mai... dar nu ma pronunt de onoare... cat despre "n00bisme" ... eeee aici ce sa mai zic... aveti oamenii minunati, "copii frumosi" care ataca de la 36 de ore distanta in speranta, desarta de altfel ca isi vor face ferma undeva... departe... unde nobilul nu are cum sa ajunga decat daca este ruda cu Jean-Luc Picard... si poseda niste motoare Warp :)

Si cum ataca... cu 162 de topoare, si 126 de cai... si cand il intrebi pe ne-"n00bul" respectiv... de ce ataca, poate omu vrea sa scape de trupe... el raspunde, sigur pe el "suntem inamici... asa ca shhhh" dupa care, cand primeste si el cateva atacuri... undeva peste 20 de bucati, sare de fundulet in sus, ca eu am inceput razboiul... si ca nu intelege de ce il atac :D yeah... eu zic sa va schimbati numele in NuuB ca n00b e luat... si ei macar stiu ce fac :D

Gemina rulez... adica un fel de rolex, dar fake :D
 

DeletedUser1079

Si totusi......

In zornaitul de arme si in tropot de cai glorioasele Batalioane ale lui Balieca impart moarte inprejur. Mii de dusmani se lovesc zadarnic de zidurile semete ale forturilor si cad ingrosand stratul de intestine mustinde in sangele semi-inchegat al cailor si oamenilor amestecat intr-un cocktail al mortii!
 

DeletedUser

Si totusi...

Lord of the rings a fost un film interesant... iar cartile de aventuri la fel... dar totusi... imaginatia exista, se afla si traieste printre noi!

Gemina... multa imaginatie... "desene" ascii (vezi wikipedia) si multe mesaje in stil "Obfuscated" (vezi iar Wikipedia)

PS: Pentru cei din Gemina care au simtul umorului, iar imaginatia lor produce lucruri pozitive... tot respectul! restul... the rim!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ba da il lasatzi p om sa ishi puna creatzia aici ?? luatziva de gemina in alta parte
 

DeletedUser

Balieca, oricat mi-ar placea de tine, partea cu onoarea, cel putin dpdv al sefei voastre, scartaie.

Draga Orinoco, toate actiunile si intentiile mele, trecute, prezente si viitoare au fost, si vor fi discutate cu colegii mei din conducerea tribului...acuzandu-ma pe mine, ne bagi pe toti in aceeasi oala, si chiar nu-si are rostul...
Daca doresti si un "va urma", astept mesaj in joc...e pacat sa "elucubram" in vecinatatea spiritului creator al lui balieca...
 

DeletedUser1079

Ca un dement rotea Balieca palosul greu retezand membre si sfartecand burti! Si, era sa uit, dusmanii fugeau ingroziti!:D:D:D
 

DeletedUser

Legiunea XIII Gemina este o legiune republicanã intemeiatã de Augustus,aparent in anul 6 dH. Aceastã formaþiune militarã a staþionat in provincia romanã Dacia de la intemeierea ei panã la retragerea aureliana.
 

DeletedUser

a inceput bine...se pare ca va sfarsi urat...daca ar fi renuntat la ifose si la aroganta unii de acolo poate acuma gemina ar fi fost tot sus asa cum a fost la un moment dat!Oricum respectele mele pentru ca au luptat si lupta cu onoare:)
 

DeletedUser523

Legiunea XIII Gemina este o legiune republicanã intemeiatã de Augustus,aparent in anul 6 dH. Aceastã formaþiune militarã a staþionat in provincia romanã Dacia de la intemeierea ei panã la retragerea aureliana.

oooo pai daca ne-au aparat pe noi la inceput atunci sunt de-ai casei si sunt ok si vom tine cu ei
 

DeletedUser

Gemina = Ls-ax

De multe ori mai mult v-ati incuracat decat sa va ajutati, mai ales ca sunt useri care au conturi si in GEMINA si in LS-AX, as putea pune pariu ca si la nivel de conducere...

Atat timp cat nu sunteti impartiali si nu jucati corect nu veti face multi purici...cu ghilimelele de rigoare...

Puteti face 10 triburi din cele doua de mai sus si o suta de academii daca veti ramane la aceeasi conducere e egal cu zero....

Succes..!!
 

DeletedUser1079

Si unde nu ti prinse Balieca in bratele lui vanjoase si ti tavalii de nu mai nimereau usa. :D:D:D
 

DeletedUser

O fosta poveste frumoasa;)
Si ALIAT are dreptate cu afirmatile lui din postul de mai sus.

PS:balieca ma asteptam la ceva putin mai dezvoltat :)
 

DeletedUser

Tot frumoasa este!
Cat timp joci alaturi de prieteni buni, nu are cum fi altfel...
 
Sus