GEMINA- O poveste frumoasa

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser6681

stii ce este un intelectual ???

in momentul in care .. ajungi la un anumit nivel in joc.. cauti sa ajuti pe alti.. cauti sa iti ajuti prieteni sa creasca.. sa fi-ti la un nivel apropiat.. norocul meu atunci este.. ca am cam toti prieteni in trib :)
 

DeletedUser

@danezu inca era in GEMINA cand a trimis circulara asta:

@danezu în data de 09.02. la ora 11:09
PENTRU A NU STRICA ALIANTELE GEMINEI CU ALTE TRIBURI,M-AM HOATARIT CA DE AZI SA INTRU IN LS-AX.TOTI CEI CARE VOR SA II RADEM PE AKKAD(L3T)VA ASTEPT ACOLO.DUPA INKEIEREA OSTILITATILOR DACA GEMINA VA DORI SA NE PRIMEASCA INAPOI,EU REVIN.ORICUM,INDIFERENT UNDE VOI FI,IN CE TRIB,CIND GEMINA ARE NEVOIE DE MINE VOI INTERVENI CU TOT CE POT.EU NU II POT LASA SINGURI NICI PE LS-AX NICI PE APASI CU CARE AM AVUT O INTELEGERE SI PE CARE EU UNUL O VOI RESPECTA.VA MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE M-ATI AJUTAT

:)) ce fricosi...
Asta zicea seara sa ii atacam , acum o da din colt in colt ca nu stie ce sa faca.
(comentariul spionului)


...GEMINA, LS-AX, acum in ANTS si spune pe extern ca se baga si ANTS impotriva Scitilor. Sa fim seriosi, @danezu isi da seama in ce se baga, sau in ce isi baga tribul? Pana la Scitii trebuie sa treaca de aliatul acestora - M.T. care are satele de atac destul de aproape de @danezu, norocul lui ca nu e bagat in seama :) Se pricepe de minune la stricat relatiile dintre triburi. Nu stiu cum de-l suporta colegii din ANTS.

Cine aducea asemenea oameni in conducerea GEMINA? :D


Mai inofensiv era Balieca:

El mana oastea rotind toporul.
In zornaitul de arme si in tropot de cai glorioasele Batalioane ale lui Balieca impart moarte inprejur.
Ca un dement rotea Balieca palosul greu retezand membre si sfartecand burti! Si, era sa uit, dusmanii fugeau ingroziti!
De atata rotit topor si palos "ca un dement" si-a sfartecat colegii de trib cu niste nobilari interne dupa cum se vede pe TW stats, chiar si pe @danezu... spre bucuria lui Miubs :D

Balieca inamici invinsi ca agresor: 196.726 - la cate sate a avut...
Balieca inamici invinsi ca agresor: 2,41 Mio - trebuia specificat ca rotea palosul cand era atacat si mana ostile colegilor care l-au ajutat sa-i puna pe fuga dusmanii ingroziti.

Cum se nasc eroii. Cel putin Balieca a ramas in GEMINA. @danezule, nu esti un erou cu toate ca ai sfartecat cu 100k mai mult ca agresor decat balieca :)

@danezule, ai zis ca vei ajuta GEMINA cu tot ce poti, dar din discutiile mele cu Chiritza, am inteles ca "ANTS fac varza" GEMINA. Sau tu din ANTS trimiti sprijin acolo unde ataca tot ANTS?
 

DeletedUser6681

:)) nu spun pe extern ca se baga in razboi cu Scitii .. pe la ei pe acolo.. umbla vorba prin trib mereu exista o zi " Z " .. si pe cuvant o astept de pe data de 14 martie.. decand erau in combinatie cu NWO.. si tot astept astept mi sa urat cu asteptarea si am inceput sa facem deplasarea spre ei uni au pierdut alti au castigaT:D dar nu vad cele 100 de sate :)) pierdute la ei .. dar .. na .. astept degeaba
 

DeletedUser

mai ai de asteptat ...eu sunt primul pe lista...tradatorii au intaietate :rolleyes:
 

DeletedUser

o umila parere.cred ca ar trebui pus si ANTS alaturi de LR si BURN contra SCITII
Asta e de pe extern, dar e o umila parere, nu ceva oficial.

Immunix, pe tine te pot judeca doar cei care fac parte din LS-AX, nu cei care au plecat de acolo in ANTS. Niste tradatori nu pot judeca un tradator. :)
 

DeletedUser

Topicul lui Balieca a ajuns o spalare de rufe generalizata, se pare...
N-am sa mai scriu kilometri de text, incerc sa fac un rezumat :

- Am fost acuzati de politica duplicitara. Poate asa am facut, nu zic nu! Dar sa nu uitam, totusi, ca nu am acceptat sa intoarcem spatele LS-AX-ului, desi Morbent ma acuza ca nu a fost o mutare isteata. Mie una, mi s-ar fi parut jenant sa-ti anunti aliatii de la inceputul lumii 3 ca, din varii motive, nu mai esti aliat cu ei. In plus, cea care a slabit relatiile dintre noi a fost Mikamania, care a propus desfiintarea familiei (care oricum nu functiona, e drept). Totusi, unii au inteles gresit aceasta destramare, de aici unele discutii.
- Niciodata nu am luat decizii singura. Cand @danezul a propus fuziunea cu LS-AX, care a fost discutata in conferinte pe mess, poate fi confirmat ca am propus asta spre dezbatere pe forum...majoritatea a zis nu, eu nu puteam forta lucrurile sa-i oblig sa zica "da"
- Academia a fost infiintata deoarece eu singura nu ma puteam ocupa de 800 si ceva de oameni, care ma bombardau mereu cu mesaje. Mereu raspundeam tuturor, pana cand am simtit ca nu mai fac fata. Atunci, tot in urma discutiilor cu ai mei colegi, s-a ajuns la aceasta solutie. Nu stiu cine a postat cuvinte obscene (sau cum a zis Immunix) la anuntul intern dar, cine ma stie cat de cat in joc, cunoaste faptul ca mereu am fost politicoasa si am respectat regulile bunului-simt. Marea gresala facuta atunci a fost acordarea dreptului de intemeietor lui Sh4d0w, dar nu a fost gresala mea...
- Cat despre colaborarea stransa cu LS-AX, si eu am dorit-o, pana cand m-am izbit de unele mentalitati...Dan, poate-ti amintesti cand eu si ildshi scriam mesaje catre colegii din LS, ce se aflau langa un om de-al nostru atacat...feed-back-ul a fost "vorbiti cu conducerea, daca ei ne zic sa trimitem suport, trimitem" Precizez ca asta se intampla pe K64, pe K63 nu pot contesta ca cei din LS ne-au ajutat mult.


In fine, parerile vor fi oricum impartite, orice as zice eu. Nu incerc sa-mi caut scuze, doar imi prezint punctul de vedere.
Cei ce au postat aici imi cunosc ID-ul de mess...daca doriti sa continuam actiunea de spalare, m-as bucura sa o facem in particular, deja eu una simt ca pic in penibil...
Va doresc numai bine, si joc frumos in continuare, fiecare dupa cum stie sa-l joace.
 

DeletedUser

respectivul se numea TayPan sau Tayfun...si la 2 min dupa ce ne-a parasit a intrat in "elita" unde a primit evident si drepturi inclusiv titlu :)

esti o mare Doamna Alina si imi permit sa iti dau un sfat ,intoarce-te in tribul in care ai stat cateva zile .stii cu care este ,desi e mic are o conducere foarte inteligenta si sigur va ajunge departe :D
 

DeletedUser3547

@Ants si Scitii:
din moment ce noi avem granita cu Scitii si nu exista nici un fel de diplomatie intre triburi normal ca ne ataca si ei si atacam si noi.LoL:rolleyes::p
 

DeletedUser

Ar fi fost o miscare isteata, dar au fost numai vorbe, pentru ca nu s-a facut.
Alianta stiu ca nu prea a functionat decat in ultima vreme. La inceput era numai de forma, pentru ca fiecare mamut se baza numai pe fortele proprii care destul de numeroase si banuiesc ca daca erai bombardata de mesaje de la ai tai, nu-ti mai ardea si de problemele aliatilor pentru ca nu mai aveai cand sa o faci.

Greseala cea mai mare e ca GEMINA a devenit mamut, altfel poate ar fi existat si azi sub forma unui tribulet cu aproximativ 80 de membri pe undeva prin top 20, ca sa nu zic poate chiar ati fi intrat in M.T. cum au facut ~ GL ~ si C.T.

Foarte bine ca nu ati intors spatele unui aliat, dar era doar un aliat de forma la inceput. Nu ati fost 2 tribulete atacate de mamuti ca sa invatati din timp ce inseamna ajutorul intre aliati.

Nu te acuz numai pe tine. Ii acuz si pe cei care au inceput sa spele rufe pe aici :)
 

DeletedUser

Immunix, pe cuvant ca nu stiu de niciun TayFun sau altceva, mai ales cu drepturi la noi in trib!
 

DeletedUser

PS Referitor la duplicitatea de care am fost acuzati...

Forumul ascuns LS-AX

franco2007 în data de 16.01. la ora 02:16 Citat Prelucrare Şterge
E clara situatia...Gemina se cam duce la vale, au aparut certuri la nivelul conducerii, membrii sunt destul de nemultumiti, multi dintre ei au migrat catre noi...iar mai nou, Gemina a cerut alianta cu NOVA :)).
Din ceea ce cunosc eu, NOVA e dispusa sa incheie o alianta cu noi si sa avem o diplomatie comuna. Eu cred ca ar trebui rediscutat cat mai urgent tratatul de alianta cu Gemina, poate reusim sa-l transformam numai intr-un PNA, sau sa ramanem chiar fara nicun tratat.
doctorucuducatiîn data de 16.01. la ora 18:06 Citat Prelucrare Şterge
si eu pe aici....m-a pus franco in tema oarecum, parerea mea este ca trebuie atacata Gemina cit mai curind. Trebuie sa ne intarim pozitia mai ales daca o sa se bage peste noi si MT
SECUBE în data de 17.01. la ora 19:53 Citat Prelucrare Şterge
Daca toti jucatori mari ATACAM CT SIMULTAN ii putem termina rapid... Si apoi ne ocupam de cine vreti Gemina, Tao,...


Forumul ascuns Gemina :

Ce facem?
Ne aliem cu MT, CT, L3T, GTC, contra lor, sau ii sustinem pe LS-AX?
Vreau opinii urgente!

ildshi a spus:
sunt pt LS-AX mie mi-au dovedit ca au fost langa mine cand am cerut ajutor
si ne sunt aliati de multa vreme
in restul nu am incredere deloc vor doar sa se extinda cu orice pret

andi69 a spus:
Daca ne aliem cu cei din M.T. contra celor din LS-AX, eu voi parasi tribul si ghiciti unde voi merge: LS-AX....Majoritatea membrilor MT sunt din foste triburi dusmane cu noi....

LiquidO2 a spus:
Ls-Ax s-au dovedit de incredere de multe ori,chiar daca pierdem luptand cot la cot cu ei o sa fiu impacat ca nu ne-am tradat prietenii.
Deci pentru mentinerea aliantei cu Ls-Ax.
 

DeletedUser

LS-AX au atacat C.T. cand inca ii aveam la PNA. Tratatul scris de ei cu anuntarea incetarii PNA-ului cu 24 de ore inainte, declaratie de razboi si bla bla-uri din astea, nu am vazut nici pana in ziua de azi de la ei :)

Nu ma mira ca aveau pareri gresite aveau despre GEMINA si planuiau atacuri impotriva acestora, dar macar s-au gandit cum sa ii anunte, ca "buni aliati ce erau" :) Fata de C.T. si M.T., GEMINA era linia intai si presupun ca pentru ei era ceva normal pentru LS-AX sa atace GEMINA daca era slabita destul, mai ales ca nu aveau incredere. Gemina macar au respectat PNA-ul cu C.T. pana la capat, chiar daca la inceput au fost ceva probleme.

Comunicare foarte buna intre "aliati". Fara ghilimele nu puteam sa pun. :)

S-au gandit sa le trimita suport cand au inteles ca M.T. va ataca si GEMINA si LS-AX.
 

DeletedUser1079

Mai inofensiv era Balieca:




De atata rotit topor si palos "ca un dement" si-a sfartecat colegii de trib cu niste nobilari interne dupa cum se vede pe TW stats, chiar si pe @danezu... spre bucuria lui Miubs :D

Balieca inamici invinsi ca agresor: 196.726 - la cate sate a avut...
Balieca inamici invinsi ca agresor: 2,41 Mio - trebuia specificat ca rotea palosul cand era atacat si mana ostile colegilor care l-au ajutat sa-i puna pe fuga dusmanii ingroziti.

Cum se nasc eroii. Cel putin Balieca a ramas in GEMINA.

Va rog eu mult sa faceti diferenta intre balieca (personaj plin de calitati, drept, saritor, sarmant, iubaret, fidel, altruist, devotat etc) si balieca (jucator ok cu multi mai priceputi ca el dar si cu o gramada sub nivelul lui). Si da , am ramas in GEMINA. Asta spune ceva despre mine?
 

DeletedUser

morbent,sincer,sint mult prea mic fata de multi altii ca sa fiu luat in seama,nu stiu de ce va legati de mine?eu acum sint mic intr-un trib mare,nu am voie sa imi spun parerea?ai grija totusi te rog,daca nu stii dedesubturile nu mai comenta(asta nu ti-o spun ca un repros,nu am de ce+++ca e si oboseala,nu vreau sa crezi ca folosesc un ton agresiv,nu e cazul :D).daca am scris ceva aici pe forum in legatura cu scitii,a fost pt ca se ataca ai nostri cu ei mai mereu,si cred ca vom avea in curind,CRED,ceva destul de serios.si sa stii ca nu am trimis trupe celor din gemina,dar....am oprit atacurie unor jucatori pe care ii cunoasteam impotriva celor din gemina.dupa cum spunea un intelept----blade gyw (4/18/2008 21:46:37): shtiu io gashca aia
blade gyw (4/18/2008 21:46:46): totul e vine lui @danezu
blade gyw (4/18/2008 21:46:50): si ai grija de el
blade gyw (4/18/2008 21:46:55): trimite;i sprijin acuma!----am stat prea mult timp linistit,intr-adevar.in curind,i se va rosti numele numai la trecut.din cauza mea,i s-au luat in 2 seri cam vreo 8 sate din contul lasat de PEAK.
MORBENT,daca nu eram eu,cred ca intr-adevar LS-AX ar fi atacat Gemina.poate am facut rau in anumite momente,poate am facut bine,nu stiu.insa ma pot judeca numai cei care am stat impreuna nopti intregi sa dam atacuri sau sa ne ajutam.aici puteti spune fiecare ce vreti,dar e numai ce vedeti din exterior.realitatea e alta sau oricum,mai departe de ce se vede.
 

DeletedUser6681

pai .. danezule in legatura .. cu ce sustii tu .. de scitii .. nu cred ca e nevoie sa se organizeze ceva maretz.. impotriva tribului tau mare.. ca sa nu deveni si mai mari.. .. :) un trib mare .. care pierde sate fara sa folosesti macar o ferma de atac.. in mijlocul tribului FABULOS.,....!!!!!!! NExT MaMuT
 

DeletedUser

poate sa povesteasca chiar dak e cucerit de tot .. n-are de-a face forumul cu lumea unde joci ;)
Nu incerca sa-mi pacalesti fanii! Trimiteti toti sprijin la coordonatele 420|585 daca vreti sa ajutati un poet aflat la ananghie!
cine te ataca omule? da un semn:D probabil ai fi uimit de unde si mai ales de la cati ar putea sa iti vina sprijin... nu vrem sa te pierdem.

Poate fac diferenta, poate nu.

Ai ramas in GEMINA si te felicit pentru ca macar aici ai dat dovada de loialitate si ceva curaj, spre deosebire de altii care au distrus si au fugit, iar acum acuza.

@danezule, ma bucur ca atunci cand lansez o chestie care deranjeaza, vine cineva sa ma contrazica si sa-mi spuna cum a stat treaba. Se poate spune ca avem comunicare. Sa vina un pusti care se contrazice singur prin posturile lui sa ma faca incult doar pentru ca nu fac parte din nu stiu ce triburi ai caror membri posteaza mai des pe forumul extern, sau sa spuna unul mai in varsta "gandire de 2 lei" cum a patit FreeSoul pentru ca si-a dat cu parerea, aia nu e comunicare. Noi macar discutam in contradictoriu, aducem dovezi, lansam niste capcane, altii se dau de gol etc, iar mie mi se pare ok. De exemplu daca nu era discutia asta, poate ca in vecii vecilor nu mi-ar fii cerut Alina forumul ascuns al LS-AX ca sa afle niste dedesubturi din trecut. Mie-mi convine sa iasa la suprafata cat mai multe chestii din trecut, in cazul in care spionii mei au omis ceva. Poate mai sunt si altii interesati de trecut, nu numai eu.
O discutie de genul "Trdatorule, refugiatule! Ba nu, tu esti tradator si refugiat" nu are nici un farmec daca sunt prezentate si faptele.
 

DeletedUser

Morbent,ti-am spus si iti repet--ajut gemina cit pot,kiar daca am plecat de acolo.sint inca multi prieteni de-ai mei acolo.dar,dupa cum am mai spus,pot fi acuzat de multe acum.nu ma deranjeaza.stiu ca am facut tot ce am putut pt acest trib,si mai fac inca.dar e vorba de timp,nu mai am ca sa joc mai mult.iar"prieteni" buni se gasesc mereu.de ce din cei care am atacat impreuna sau ne-am aparat nu zice nimeni nimik rau la adesa mea?nu vreau sa ma laud,dar asta e realitatea.si imi cer scuze pt ca am dat impresia ca vreau sa spal ceva pe aici.nu vreau,ce am avut de spus am spus.acum trebuie sa ne vedem de viata inainte,importante sint prieteniile sau dusmaniile facute pe joc.
 
Sus