GEMINA- O poveste frumoasa

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser

ti-am cerut drepturi
deci pana la urma u ai cerut si nu ai primit.
emo nu a cerut dar a primit:p
si toata "ura"asta a ta provine de la simplul fapt ca nu ai primit functii in trib?:eek:

Immunix,eu asta am incercat sa fac,sa string legaturile dintre triburile care eram aici in zona,insa se gaseau mereu "destepti"care tipau ca nu e bine.ia legatura cu van diesel si o sa vezi ce am vrut sa facem

@danezu în data de 09.02. la ora 11:09
PENTRU A NU STRICA ALIANTELE GEMINEI CU ALTE TRIBURI,M-AM HOATARIT CA DE AZI SA INTRU IN LS-AX.TOTI CEI CARE VOR SA II RADEM PE AKKAD(L3T)VA ASTEPT ACOLO.DUPA INKEIEREA OSTILITATILOR DACA GEMINA VA DORI SA NE PRIMEASCA INAPOI,EU REVIN.ORICUM,INDIFERENT UNDE VOI FI,IN CE TRIB,CIND GEMINA ARE NEVOIE DE MINE VOI INTERVENI CU TOT CE POT.EU NU II POT LASA SINGURI NICI PE LS-AX NICI PE APASI CU CARE AM AVUT O INTELEGERE SI PE CARE EU UNUL O VOI RESPECTA.VA MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE M-ATI AJUTAT


Asa strangeai tu relatile dintre triburi nu???
Si dupa ce ai vazut ca LS~AX mananca bataie te-ai refugiat din nou in GEMINA.Convenabil nu??
Ms morbent ca mi-ai amintit de circulara

Dar totusi nu ai reusit sa-mi raspunzi la intrebari:(
Au fost facute multe greseli de catre gemina e adevarat si asta i-a costat,cred ca am zis asta de vreo 100 de ori:eek:
Ca si trib mai exista dar nu reprezinta nici o amenintare decat pentru satele parasite.

E pacat cum topicul lui balieca a fost transformat intr-o spalatori dar se mai intampla:(
 

DeletedUser

E numai vina lui Balieca daca topicul asta a ajuns asa. :) Daca el continua sa scrie, toti care au aberat pe aici, nefiind bagati in seama, ar fii cautat alte topicuri pe unde sa se acuze reciproc.

Acum in loc de GEMINA o poveste frumoasa, avem GEMINA o poveste "si mai frumoasa" cu tot tacamul unui talk show pe la vre-un post tw romanesc.
Culmea e ca si alti membri sau fosti membri GEMINA au infrumusetat aceasta poveste a lor, nu doar jucatori din afara.
 

DeletedUser1079

Sunt unul dintre putinii care sustin ca onoarea nu are ce cauta in acest joc. Rational vorbind cred ca fiecare trebuie sa-si urmeze interesul si impletind actiunile militare cu politica sa prospere. Faptul ca unul a tradat, ca altul a fost spion, ca altul a fugit in alt trib arata cat de complex devine un joc atunci cand intervine factorul uman. Asta e frumusetea jocului. Eu am ales sa raman in GEMINA nu din considerente morale ci pentru ca vreau sa arat ca se poate si asa. Asta nu arunca o pata pe nimeni care a parasit tribul sau care a ales sa joace altfel. chiar daca risc sa devin exhibitionist:D pe L3 nu voi parasi GEMINA. Asta pare ceva interesant atata timp cat mai am ceva sate ca atunci cand voi incepe cu un singur sat nu o sa mai fie ceva spectaculos si , prin urmare, va trebui sa gasesc altceva sa raman in centrul atentiei:D A inceput sa-mi placa sa fiu in unul din centrele de atentie:D Oi fi fost vedeta rock in alta viata?
 

DeletedUser1079

Maine la ora 12 tribul se va desfinta!
Voi deveni un mercenar. Spada mea nu va mai sluji Regina. Cantecele mele insa vor ramane alaturi de ea.
Gemina- O poveste frumoasa! Gemina- O veche legenda!
Se pare ca in cele din urma sunt si eu ca toti ceilalti. Voi intra intr-un alt trib, desi doar ce ziceam ca pe L3 voi fi doar in Gemina. Asta ma face un om rau?
 

DeletedUser

mei Miubs,nu am ura pe nimeni,cu atit mai mult pe tine.sincer,ma amuzi.si sa stii ca LS-AX le lua sate intr-o veselie celor din L3T.si eu organizam conferinte in care le luam sate celor din L3T si dupa ce am revenit in Gemina.iar despre functii,am vrut sa pot vedea cine e inactiv,pentru a-i anunta pe cei din zona sa ia satele,nu pt altceva.pt ca pe urma,tot pe mine ma deranjau cu certurile.sint mai multi care au fost sitteri la mine si au plecat cu dureri de cap la cite mesaje trebuiau sa raspunda(asta pt ca nu aveam nimik de ascuns mei).si la ce intrebari sa-ti raspund?daca e ceva,trimite-mi te rog pe joc mesaj,ca acolo intru mai des,ca sa nu te fac sa astepti.
Morbent,fata de cei care am gresit,mi-am cerut iertare,stai linistit ca am avut grija s-o fac
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3547

mei Miubs,nu am ura pe nimeni,cu atit mai mult pe tine.sincer,ma amuzi.si sa stii ca LS-AX le lua sate intr-o veselie celor din L3T.si eu organizam conferinte in care le luam sate celor din L3T si dupa ce am revenit in Gemina.iar despre functii,am vrut sa pot vedea cine e inactiv,pentru a-i anunta pe cei din zona sa ia satele,nu pt altceva.pt ca pe urma,tot pe mine ma deranjau cu certurile.sint mai multi care au fost sitteri la mine si au plecat cu dureri de cap la cite mesaje trebuiau sa raspunda(asta pt ca nu aveam nimik de ascuns mei).si la ce intrebari sa-ti raspund?daca e ceva,trimite-mi te rog pe joc mesaj,ca acolo intru mai des,ca sa nu te fac sa astepti.
Morbent,fata de cei care am gresit,mi-am cerut iertare,stai linistit ca am avut grija s-o fac

Are dreptate @danezu...chiar faceam conferinte pe mess, pe vremea cand era in gemina, si aveam razboi cu L3T.
 

DeletedUser

Si spuneti asta pe forum ca sa stie inamicii pe cine sa atace ca sa faca viitoarele conferinte mai palpitante?

Cum suna de exemplu o conferinta unde se planifica atacuri asupra inamicului de genul urmator:

@danezu:maine la ora 19 sunteti online?
ksi225: eu sunt
diacris: si eu :)
@danezu: doua secunde sa-mi trimit suport intr-un sat ca sunt atacat :(
ksi225: asteptam
diacris: :confused:
@danezu: am revenit :)
@danezu: la ora 19:20:10 satele x, y si z trebuie sa ata...
ksi225: mai esti?
@danezu: ma ataca pe alt sat
diacris: astia- s de groaza
diacris: fix la ora asta s-au gasit :mad:
@danezu: care-mi puteti trimite suport urgent pe satul (388|620)
ksi225: iti triimit acum
@danezu: multumesc :)
diacris: 80 de atacuri
diacris: ma toaca astia :(
ksi225: am anulat sprijinul pentru ca ma ataca si pe mine :(
@danezu: bag...
@danezu: o lasam pe maine ca acum nu avem timp
 

DeletedUser3547

Si spuneti asta pe forum ca sa stie inamicii pe cine sa atace ca sa faca viitoarele conferinte mai palpitante?

Cum suna de exemplu o conferinta unde se planifica atacuri asupra inamicului de genul urmator:

@danezu:maine la ora 19 sunteti online?
ksi225: eu sunt
diacris: si eu :)
@danezu: doua secunde sa-mi trimit suport intr-un sat ca sunt atacat :(
ksi225: asteptam
diacris: :confused:
@danezu: am revenit :)
@danezu: la ora 19:20:10 satele x, y si z trebuie sa ata...
ksi225: mai esti?
@danezu: ma ataca pe alt sat
diacris: astia- s de groaza
diacris: fix la ora asta s-au gasit :mad:
@danezu: care-mi puteti trimite suport urgent pe satul (388|620)
ksi225: iti triimit acum
@danezu: multumesc :)
diacris: 80 de atacuri
diacris: ma toaca astia :(
ksi225: am anulat sprijinul pentru ca ma ataca si pe mine :(
@danezu: bag...
@danezu: o lasam pe maine ca acum nu avem timp


Morbent eu ti-am mai zis ca ti-ai luat nasu la purtare...viteazule, tu marele cuceritor, si seful tuturor(n00b-ilor), imi place ca ai fantezie...
 

DeletedUser

Te oftici cam am reusit sa rezistam atata cu putini veterani si multi noobi?

Ia cauta pe la atacuri si defensive amuzante sa vezi acolo atacuri de noobi de la marii vostri (fosti) jucatori din GEMINA. Atacuri cu defensiva, in bonus de noapte etc.

Sa nu uitam ca suntem totusi pe un topic unde se spun povesti. :) Ce, numai Balieca are inspiratie?

Ai facut ceva remarcabil? Te intreb pentru ca nici macar spionii mei nu-si aduc aminte de tine. Chiar in momentul acesta stau cu unul din ei si citim chestia asta. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3547

nu are rost sa ii mai dau replica unui jucator ca tine...care e total pe dinafara...(eu nu am fost in gemina!n00b-ule:rolleyes:)
 

DeletedUser

ce ma bucur.daca tot le ai pe astea,nu ai si unde le luau baietii satele celor din L3T?celor din MT le-au luat,dar putine.insa in L3T,grup.si cind ataci,e normal sa fii si atacat sefu.sau tu nu ai fost atacat niciodata?inseamna ca era altcineva pe contul tau
 

DeletedUser

Scuze, m-am incurcat eu. Asa este cum zici tu, sunt noob. :) LS-AX

ce ma bucur.daca tot le ai pe astea,nu ai si unde le luau baietii satele celor din L3T?celor din MT le-au luat,dar putine.insa in L3T,grup.si cind ataci,e normal sa fii si atacat sefu.sau tu nu ai fost atacat niciodata?inseamna ca era altcineva pe contul tau
Din asta nu am inteles nimic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mei Miubs,nu am ura pe nimeni,cu atit mai mult pe tine.sincer,ma amuzi.si sa stii ca LS-AX le lua sate intr-o veselie celor din L3T.si eu organizam conferinte in care le luam sate celor din L3T si dupa ce am revenit in Gemina.iar despre functii,am vrut sa pot vedea cine e inactiv,pentru a-i anunta pe cei din zona sa ia satele,nu pt altceva.pt ca pe urma,tot pe mine ma deranjau cu certurile.sint mai multi care au fost sitteri la mine si au plecat cu dureri de cap la cite mesaje trebuiau sa raspunda(asta pt ca nu aveam nimik de ascuns mei).si la ce intrebari sa-ti raspund?daca e ceva,trimite-mi te rog pe joc mesaj,ca acolo intru mai des,ca sa nu te fac sa astepti.
Morbent,fata de cei care am gresit,mi-am cerut iertare,stai linistit ca am avut grija s-o fac

le luai sate in conferinte?:D
A si crede-ma ca Alina impartea satele inactivilor dar daca respectivul alegea sa stearga contul in 5 zile erau sate de barbari,spre deosebire de 14 cat dureaza la inactivi, si asa aparea problemele cu satele alea.

hai sa zicem ca ignoram restul intrebarilor dar vreau sa-mi aduci dovezi,sau macar sa-mi spui de unde ai ideea,ca eu lucrez pt ALIAT.Ai facut acuzatii in public vreao dovezi in public.
emo si alte cateva conturi au fost/sunt conturi de spionaj.Nu am folosit contul meu personal(Miubs),restul sunt conturi cedate sau create,sa spionez pe nimeni.

@Alina ati luat sate parasite:p
.::mad:l3x c::.2 (768|752) K77 431 Abandonat alex c [GEMINA] 20th Apr 2008 - 21:05:50
Gemina (806|691) K68 981 Abandonat BillyT [GEMINA] 20th Apr 2008 - 17:52:56
0.archer (120|504) K51 116 Abandonat vioara1 [GEMINA] 20th Apr 2008 - 13:00:49
satul lui clemi (345|840) K83 937 clemi gabi bobo [GEMINA] 20th Apr 2008 - 09:12:18
Si nu sunt sate de barbari:p


PS;danezule ma bucur ca te amuz:))
 

DeletedUser

Putin off topic.

Daca eram admin va banam pe toti astia cu mai multe conturi. :D
Pe orice lume trebuie sa se intre cu parola numai pe un singur cont. Pe alte conturi numai ca loctiitor.
Nu conteaza ca Ionescu s-a lasat de joc si a donat contul sau Popescu a facut 5 conturi pentru spionaj, chiar daca acestea nu interactioneaza etc.

Pentru spionaj iti trebuie relatii. Daca te intelegi bine cu suficient de multa lume si esti respectat indeajuns de mult de cineva, acesta va face efortul de a-ti trimite detalii din alt trib. Se poate spiona un trib si fara sa se incalce regulamentul jocului.
 

DeletedUser6681

.

Pentru spionaj iti trebuie relatii. Daca te intelegi bine cu suficient de multa lume si esti respectat indeajuns de mult de cineva, acesta va face efortul de a-ti trimite detalii din alt trib. Se poate spiona un trib si fara sa se incalce regulamentul jocului.

Deacord cu tine dar tu cine esti in joc ?
 

DeletedUser

Ca fost sef al fostului trib C.T. pe lumile 1, 2, si 3, cred ca mi-am facut suficient de multe relatii, mai ales ca tot eu ma ocupam si de diplomatie.
 

DeletedUser

Deacord cu tine dar tu cine esti in joc ?

In joc e tot morbent fell :D
Un noob care stie destul TW si are destui prieteni castigati in joc cat sa-si permita sa ia peste picior orice amator care vine sa-i dea lectii pe aici. Cheers!
 
Sus