Gemina XIII, N-E start.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser




Gemina XIII, de ce numele asta? Pai e legiunea romana care a ramas in Dacia dupa ce a fost cucerita in 106 d. Hr. la Alba Iulia cu centrul, partea militara. Oamenii din legiune au primit pamant si au locuit acolo ei si urmasii lor aproape 200 de ani cel putin (retragerea Aureliana cam prin 271 d.Hr.) Au fost romanii care au trait impreuna cu dacii. Punctul zero unde am aparut ca si popor.

Eu?
Am mai condus triburi, am jucat pe site-ul romanesc, pe cel britanic si international. La noi la romani am condus Legacy (locul 2 pe lumea 17 sa fii fost? hm). In real life am 20 de ani, clujean, faculta in curs si chef sa joc si sa vad si tribul asta sus. Sa vedem ce iese, oricum.

Ce vreau cu tribul asta?
Pai in primul rand o lectie de istorie despre romani pentru noi si nu numai. Vreau sa le pun celor interesati chestii la dispozitie sa citeasca sa stie cine suntem noi ca natie. Iarasi daca gasesc sau citeste cineva care a fost in Legacy as face din trib si unul de invatat cu ce se mananca jocul. In Legacy cred ca aveam la materiale scrise despre joc destul de multe (mentionat baietii din Learn! care m-au ajutat sa adun toata teoria). Cu treaba asta nu ar mai fi nevoie sa fie facute anumite greseli de incepatori si nu numai. Ca tot m-am laudat ca o sa pun knowledge pentru toata lumea tot imi mai trebuie cativa cu initiativa pentru ca solo sa fac toate astea nu o sa le pot face. Sper ca sunt de-astia pe forum pe aici, no better place to search i guess. Si dupa aia sa fim cativa oameni care sa ne distram aici sa jucam, atacuri la secunda, trenuri de nobili cu tot tribul si toate chestiile care sunt amuzante la jocul in sine.


Unde si cand?
In nord-est o sa intru eu pe la 11-12 cand se deschide lumea si cine vrea come there. Nu e nimic strategic in alegerea nord est, doar ca imi place cum suna.
 

DeletedUser

Mersi, sa fie :).
Apropo o sa joc cu numele Ciubyx pentru ingame. Am avut probleme cu postatul pe forum, nu am reusit sa postez decat azi despre trib.
 

DeletedUser

Multa bafta, da cred ca am mai vazut tribul asta pe l13. Si nu stiu daca is aceiasi jucatori, oricum sa vedem ce iese.
 

DeletedUser

Nu suntem aceasi. Nu am fost in tribul acela.
Erau buni sau ..?
 

DeletedUser36524

A fost cate o legiune Gemina pe fiecare lume parca. Doar numarul de ordine era oarecum diferit.
Oricum, mult succes cu tribul :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus