Geneza & xii

DeletedUser8266

E correct ce spui tu ...dar acelasi motiv pot sa il invoce si ei... ca ei aveau granita cu MoH(sper ca nu gresesc) si nu erau pregatiti bla bla bla...

de asta e bine sa pui statisticile actuale...si pe langa da e bine si alea per total de cand a inceput razboiul...(nu cu data exacta ..in mare) ca sa se vada daca se pastreaza o anumita diferenta...daca se mareste diferenta ori se micsoreaza :D
 

DeletedUser11867

sati spun ceva noi dam doar in fostul atm...pe care lam zapacit inainte sa intre in XII...deci de pregatiti erau pregatiti stiau cei asteapta...
daca te uiti la statisticele noastre cu atm la fel sa lasat un jucator de la noi si au luat grosul iar pe urma au....
in schimb noi am luat de la mai multi...
 

DeletedUser8266

Ok , am inteles.... dar totusi chiar nu crezi ca si eu am dreptate ?:)))
 

DeletedUser11867

ba da dar nam contrazis...am recunosc dar tiam zis motivul...dupa cel vor papa pe jucatorul care se lasa iar se vor intoarce statisticile ca inainte...asta incerc sa spun...ei doar asa au luat sate...in schimb noi am spart o multime de sate pe ei...locul 5 la atacatori pe ei lam facut...ca ceilalti sunt de prezenta...dar fiind o lume cu viteza trupelor mica dureaza...panai termini....
 

DeletedUser

Aveti un singur razboi si va dati atat de mari...XII are 5 razboaie si voi va mandriti cu o statistica apropiata...jalnic...
 

DeletedUser

cum de esti asa de sigur ca noi avem un singur razboi? ...
...nu cred ca esti informat f. bine ;)
 

DeletedUser

pentru baietii din XII un mesaj important poate or sa tina cont de acest lucru:''Nu mai atacati de la 2 zile distanta ca pana atunci imi instruiesc trupele le dau liber o seara si dupaia le mai dau o seara libera ca au trecut atacurile"
-voi crede-ti ca puteti dobori un player cu atacuri de la peste 20 de ore distanta no way.
Un manual pentru triburile nu este, au nevoie!
 

DeletedUser5456

pentru baietii din XII un mesaj important poate or sa tina cont de acest lucru:''Nu mai atacati de la 2 zile distanta ca pana atunci imi instruiesc trupele le dau liber o seara si dupaia le mai dau o seara libera ca au trecut atacurile"
-voi crede-ti ca puteti dobori un player cu atacuri de la peste 20 de ore distanta no way.
Un manual pentru triburile nu este, au nevoie!

Is curios ce faci daca primesti 3000 de atacuri de la 40+ ore
 

DeletedUser8266

e usor ...:)) dai la recuperare... nici nu trebuie sa te chinui sa blindezi satele.

ori bagi doar intre nobili sprijin ..de la caz la caz...

cele mai grele atacuri is cele din apropiere ..ca nu ai timp de reactie.
 

DeletedUser7711

Asta daca mai ai cu ce sa le recuperezi . Daca ai 3mii atacuri si tu ai 150 sate , nu cred ca mai ai cu ce sa recuperezi.
 

DeletedUser8266

Incearca :)) pe paisan parca il mai aveti in trib nu? el a vazut pe viu cum se face :)) cu atacuri si sprijin la secunda dat ....
 

DeletedUser11867

Is curios ce faci daca primesti 3000 de atacuri de la 40+ ore


simplu scoti trupele afara daca vin de la 40+ pt ca oricun nu sunt cu nobili...blindezi doar pe cele cu biserica si cateva cu atac...si iti faci nobili din timp la greu pe cateva sate asezate strategic...la mine a mers strategia nu am pierdut decat un sat pe care lam recuperat dupa cateva zile...
iar 3000 mii de atacuri se dau de la ceva distanta...ai timp sa le blindezi cum trebuie...ai timp sati faci strategii de recuperare cu colegii de trib...trebuie sa te gandest ca dureaza cam o ora sa faci o biserica...dec in timpul acesta poti macelari sprijinul din spatele nobilor...atacurile la distanta dau roade doar in fata celor slabi de ingeri...sunt atatea moduri de contracarare...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7711

Asa spuneti toti dar cand va vedeti in fata la 3mii -4mii de atacuri ziceti ca ati fost racit . nimeni nu cred ca a avut 4mii atacuri de aici ca sa fiti in stare sa dati sfaturi . Teoretic stiu si eu ce sa fac , dar la practica multi cadeti in fund .
 

DeletedUser

Daca e vreun jucator care a facut parte din -SAS- pe L5 pe aici va poate spune o poveste frumoasa despre 4723 de atacuri (in decurs de 3 zile) asupra unui player de acolo cu rezultat 0.
 

DeletedUser8266

Asa spuneti toti dar cand va vedeti in fata la 3mii -4mii de atacuri ziceti ca ati fost racit . nimeni nu cred ca a avut 4mii atacuri de aici ca sa fiti in stare sa dati sfaturi . Teoretic stiu si eu ce sa fac , dar la practica multi cadeti in fund .

Eu personal nu am avut 4 mii de atacuri niciodata ... dar cunosc jucatori care au avut si au rezistat ...chiar foarte bine ...in 40 de ore ai timp sa faci ce vrei...ori sa blindezi satele ori sa calculezi sa dai la recuperare.... eu stiu ca sunt multi noobi pe l11 care la 100 de atacuri inchid pc-ul si pleaca afara... da nu cred ca suntem toti asa.
 

DeletedUser7711

Iti aduc si eu om care a rezistat 2 saptamani cu 13mii - 15mii de atacuri ( inclusiv fakuri aici ) si nu a pierdut decat 12 sate . Eu nu am zis ca nu se poate sa rezisti , dar asta depinde de foarte multe criterii : unde esti pozitionat , cat de bun esti tu , cat de buni sunt baietii care iti dau atacuri , cat de insistenti sunt dupa rezultatele atacurilor si etc .


Cum am zis imperiul moldav , depinde de unele criterii .
 

DeletedUser

Daca e vreun jucator care a facut parte din -SAS- pe L5 pe aici va poate spune o poveste frumoasa despre 4723 de atacuri (in decurs de 3 zile) asupra unui player de acolo cu rezultat 0.

-sau chinuit degeaba baietii aia sa deie atunci atatea atacuri creca dupa atatea atacuri psihicu lor era la pamant!Asta conteaza cel mai mult daca planuiesti un atac asupra unui player sii da-ti tot ce aveti atac pe sate iar rezultatu este 0.Atunci creca baietii aceeia isi vor alege o alta tinta!
 

DeletedUser

-sau chinuit degeaba baietii aia sa deie atunci atatea atacuri creca dupa atatea atacuri psihicu lor era la pamant!Asta conteaza cel mai mult daca planuiesti un atac asupra unui player sii da-ti tot ce aveti atac pe sate iar rezultatu este 0.Atunci creca baietii aceeia isi vor alege o alta tinta!

Intr'adevar acel jucator n'a mai fost atacat niciodata si la putin timp tribul s'a desfiintat.
 

DeletedUser

eu acuma la atacurile astea mizez mult pe disperarea adversarului astfel incat chiar daca am atacuri multe sa fiu pe plus si ei sa fie pe minus ca numa asa vei putea de o noua runda de atacuri pt. ca ratiunea spune ca nare rost sa imputi de 2 ori acelasi lucru!
_________________________
Respect!!!!
 
Sus