Ghiduri si sfaturi pt un conducator

  • Autor subiect DeletedUser38225
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

Daca nu ai playeri cu care sa joci, degeaba. Cred ca tine mult de membri acelui trib, in acest mod un conducator primeste si satisfactie:D.Si bineinteles e nevoie si de putina activitate din partea conducatorului.

ai dreptate
un bun conducator trebuie sa stie:
-cum sa ia pe fiecare in parte, unii sunt rusi, altii turci, altii romani (nu toti inteleg aceeasi limba, sau nu le place aceeasi limba, indiferent de experienta) de aceea e bine sa discuti cu fiecare cum i-ar place fiecaruia, nu pupincurism (eu de ex. as accepta ordine doar de la 2,3 persoane pe jocul asta...in rest as ajuta daca ar sti cum sa "graiasca" cu mine, nu-mi pierd vremea pe triburile pentru a face MARE pe x sau y si sunt multi ca mine) , daca esti dictator cu cei care nu te cunosc in 2 zile ramai cu 5 jucatori, dictatura la sange merge doar cu cei care te cunosc destul de bine
-sa-si aleaga colaboratorii (daca conduci de unul singur trebuie sa fii on mai mereu)
-sa stinga orice conflict prin impacarea celor implicati (daca intr-un trib 2 se urasc mai devreme sau mai tarziu vor aparea bisericute) unde-s bisericute drum lung nu are acel trib
-de diplomatie, organizate cred ca nici nu e cazul sa mai vorbim

membrii tribului te fac mare conducator, nu tu faci mare trib.

e doar parerea mea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.

chiar daca nu imi plac dictatori tind sa-ti dau dreptate ; pe acest joc dictatura este cea mai buna
 

DeletedUser11501

Calitati necesare in opinia mea:

1.Sa stie cum sa tina echipa sudata.
2.Sa-si cunoasca bine colegii.
3.Sa fie ferm in deciziile sale dar si maleabil atunci cand este cazul .
4.Deciziile luate de unul singur sa fie cat mai rare.
5.Sa inteleaga harta si evolutia ei viitoare.

Si fara indoiala sa fie in acelasi timp un bun strateg si un bun jucator.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Pentru ca acest topic seamana cu ceva ce am citit acum cativa ani :):
Conducatorului trebuie "sa nu-i pese daca va merita faima rea a acelor pacate fara de care i-ar fi greu sa pastreze statul. Unele scopuri care ni se arata virtuoase ne-ar duce la pieire daca le-am urmari, in timp ce altele, care ni se par a fi rele, ne fac sa dobandim si siguranta si bunastarea".
Conducatorul "trebuie sa fie vulpe ca sa recunoasca cursele si leu ca sa sperie lupii".
"Fiecare vede ceea ce pari ,dar putini isi dau seama ceea ce esti in realitate;iar acesti putini nu indraznesc sa se opuna parerii celor multi. Prin urmare , faptele tuturor oamenilor si mai ales a conducatorilor(original, principilor) ,pentru care nu este alt criteriu de judecata , trebuie privite numai din punctul de vedere al rezultatului lor.

Niccolo Machiavelli, Principele. Sfaturi despre cum ar trebui sa fie un principe. :)
 

DeletedUser

Dezlegare la comunismul conducatorului. Faceti ce va taie tartacuta pe acolo. Scuipati, ragaiti, trageti gagicile de buci, hai ca va descurcati voi ce pantoful meu sa va mai zic.
 

DeletedUser

membrii tribului te fac mare conducator, nu tu faci mare trib.

e doar parerea mea.

10+ . fara ei esti varza murata . dar neah , unii 'e' zmei , isi asuma fara rusine meritele intregii echipe , am vazut 1 recent pe l23 .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu , nu de ei . n-am jucat atat de mult cu ei incat sa ajunga in stadiul asta .
 

DeletedUser

si voi acum . suntem pe l29 nu pe l23 sa vorbim despre cei de acolo
 

DeletedUser38023

Un bun conducator ca sa se poata numi "bun" trebuie sa castige si nu mai e nevoie de altceva.
 

DeletedUser20561

Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.

Deacord da daca lideru e bun mai bine e dictator.daca stie sa joace poate mai bine ia el deciziile singur decat safaca sondaj si sa fie multi noobi in trib care sa influenteze decizia in mod gresit.
 

DeletedUser17308

Deacord da daca lideru e bun mai bine e dictator.daca stie sa joace poate mai bine ia el deciziile singur decat safaca sondaj si sa fie multi noobi in trib care sa influenteze decizia in mod gresit.

deja cand ajungi la cateva milioane de puncte nu prea mai vezi noobi
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus