Ghiduri si sfaturi pt un conducator

  • Autor subiect DeletedUser38225
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser38225

Fiindca pe lumea aceasta au aparut foarte multe triburi, multi jucatori recunoscuti ca "legende" si fiindca tot atat de multi amatori si-au facut singuri propriile triburi, ce ar fi sa ajutam (inclusiv pe mine) si sa invatam unii de la altii, ce inseamna sa fii un conducator bun? Cum ar tr sa fie un conducator/intemeietor? Ce comportament ar trebuii sa aiba? ce strategiis a foloseasca ? etc..

Rog ca cei care se stiu in masura sa dea sfaturi sau care pot raspunde la acele intrebari sa nu ezite sa o faca, pana la protectie mai animam un pic forumul. :)
 

DeletedUser37971

1.sa nu fie unul rau
2.Maleabil
3.un lider bun nu trebuie sa ameninte cu concedierea daca nu este sprijinit:D
4.strategii bune...in functie de situatie,deci trebuie sa ii mearga capul
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.
 

DeletedUser

un conducator trebuie sa stie sa se faca ascultat
e ca un profesor de liceu; daca nu stie sa se faca ascultat, data viitoare ii gaseste pe elevi la bar
asa si aici..pleaca jucatorii in alte triburi daca sefu nu isi da interesul sau nu stie cum sa se comporte cu ai lui colegi
 

DeletedUser38225

Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.

Da, insa de multe ori, "dictatori" tind sa devina foarte exigenti si duc lucrurile la extrem, atunci mai e bine ca tribul sa ii urmeze intocmai?
 

DeletedUser

Iti dau exemplu R.S

Daca ingenios zice, toata lumea stergere cont, toata lumea da stergere

si are rezultate cu ei pe fiecare lume pe care joaca pentru ca stiu cine e "sefu" si in felul acesta au invatat sa joace in echipa si se descurca foarte bine

Nu merge cu democratia deloc. Trebuie sa fii comunist, sa tai si sa spanzuri, altfel lumea te ia de prost si se duce tribul la vale
 

DeletedUser37971

Ca sa faci asta ai nevoie de oameni cel putin loiali...restu la primul ton al vocii mai ridicat pleaca din trib,lucruri gen r.s se intampla dupa mult timp...pentru inceut e nevoie de echilibru
 

DeletedUser20252

Un bun conducator nu isi spune strategiile pe forumul extern:)

Dar ca sa nu ziceti ca sunt rau o sa ma dau totusi cu parerea.Un bun conducator este acela care stie atunci cand trebuie sa foloseasca comunismul si cand sa o lase mai moale.
Daca a mers comunismul cu o echipa de jucatori si doresti sa iti faci alta echipa din diferite motive,nu ai certitudinea ca vei avea acelasi succes aplicand aceeasi tactica.

In fine,sunt multe de zis,ii las pe altii sa le zica.
 

DeletedUser40739

Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.

Ii dau dreptate lui adenauer cu o mentiune : tribul condus de dictator sa nu fie mamut. :)
 

DeletedUser

cel mai bun conducator si jucator e kenji,in cel mult 3 saptamani toti i suntetti ferme
 

DeletedUser40739

Si rata impunge, macane, nu fuge ! :D:cool:
Cu exceptia ta ca esti 'prietenul' lui bineinteles ;)
 

DeletedUser

Mai Taipei,Fredo a scris ca sa apari tu si sa dai din gura,mai ales dupa ce ala ti-a luat si din sate pe 17,adica intelegi nu despre ce e **,deci Fredo a scris ca sa te faca sa iesi tu din vizuina ;)
 

DeletedUser20794

Tribul condus de dictator = La conducere. Daca dictatoru are materie cenusie.
 

DeletedUser

colegii au expus cam tot ce era de aratat. personal, prefer stilul mana de fier in manusa de catifea. acum, fiecare intelege ce vrea :D
 

DeletedUser38225

Eu personal consider,ca un conducator ideal e acela care daca e nevoie poate sa conduca singur tribul, care desi e strict, stie si sa treaca cu vederea, e capabil sa capteze atentia membrilor tribului din care face parte si reuseste sa ii faca sa il urmeze. La politica sunt de acord cu dictatura, insa eu personal cred ca trebuie folosita o forma de dictatura usoara si ca trebuie bagat "pumnu-n gura" doar atunci cand acel jucator refuza sa inteleaga prin alt mod. Cat despre strategii.. acestea ar trebuii sa varieze in functie de lume,jucatori, trib, granita, etc.. In opinia mea un lider competent ,printre altele, este si un bun "general" si are mai multe strategii, pentru orice situatie..
De spus ar mai fii multe, dar mai ziceti si voi, eventual completati/confirmati/corectati :D
 

DeletedUser1061

Un conducator bun e acela care obtine rezultate bune! Nu conteaza metoda prin care o face! :D
 

DeletedUser

Daca nu ai playeri cu care sa joci, degeaba. Cred ca tine mult de membri acelui trib, in acest mod un conducator primeste si satisfactie:D.Si bineinteles e nevoie si de putina activitate din partea conducatorului.
 

DeletedUser

teoria este teorie.....adevarul este ca nu exista o reteta clara a succesului. trebuie munca multa, talent, noroc, timp si deschidere sa speculezi oportunitatile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus