Ghiduri si sfaturi pt un conducator

  • Autor subiect DeletedUser38225
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nu pe naiba , am gasit player care avea 1200-1300 sate si inca nu stia ca biserica nu se face pe sat de atac
 

DeletedUser

si interne destule .
nu era preluat , a fost al lui de la deschiderea lumii pana recent cand s-a certat cu cei din trib si a dat stergere
 

DeletedUser41807

:))) am mai vazut si eu buti dastia pe l11 :D , pacat ca am dat stergere in masa tot war-ul :(
 

DeletedUser

stranu, noi cica e pe l 29...cum comentezi? recunosti pe cineva?
 

DeletedUser

sfatul meu ie sa stati linistiti ca incepe L30 si "rupeti" tot acolo.
 

DeletedUser25287

Un bun lider este acela care are cu ce lucra, la fel de puternic precum cel mai slab grup din trib devreme ce intr-un grup veriga slaba este cea care cedeaza, un bun lider este cel care stie sa se adapteze la conditiile prezente pe fiecare lume de joc, sa stie sa improvizeze cu ceea ce are la indemana, sa fie maleabil si totusi autoritar acolo unde este cazul, singur nu ai cum sa faci performanta de aceea ai nevoie de un grup solid in conducere care sa te ajute devreme ce nu te poti tu ocupa de toate, un lider dupa parerea mea trebuie inainte de toate sa fie un diplomat desavarsit si nu doar cu triburile vecine ci chiar cu colegii sai pe care ii conduce, sa aiba rabdarea sa raspuda fiecaruia la nevoile/problemele respectivului, sa incerce sa ajute pe cat posibil cu sfaturi pe oricine pare ca ar avea nevoie, sa nu ceri tribului decat ceea ce tu insuti poti oferi, o mana de fier uneori este utila pentru a-ti impune autoritatea in fata celor mai rebeli insa nu sunt deloc de acord cu dictatura, nu asa castigi loialitatea tribului, in cel mai bun caz vei avea din partea lor sentimentul de teama ca daca nu te asculta vor fi exclusi din trib, dar nu si respectul lor care cred eu ca este mult mai important, e mult mai important ca membrii supusi sa respecte regulile si sa execute ceea ce le ceri din respect pentru tine pentru ca le plac modul tau de a fi, de a conduce, decat sa sara in sus ca arsi de frica pentru ca atunci altii pot profita, pot dezbina tribul codus de dictatura si exemplele esecurilor de acest gen sunt destule.
 

DeletedUser

Nu exista conducatori buni, ci doar triburi care nu l-au avut pe Valijan ca si lider :)
 

DeletedUser

Unt...mazga...apa plata...un conducator trebuie sa aiba calitati de lider , apoi depinde ce trib conduci...daca este un trib de "vietasi" este mai usor, daca te bagi la un trib de adunatura este mai greu, se stie de ce...nu au timp de joc si nici nu stiu ce sa faca...concluzia ; calitatile personale conteaza la un lider!
 

DeletedUser35749

Ca sa fii un conducator bun tre sa ai jucatori cu timp si pofta de joc...restu' vin de la sine.
 

DeletedUser15222

Un bun conducator nu isi spune strategiile pe forumul extern:)

Dar ca sa nu ziceti ca sunt rau o sa ma dau totusi cu parerea.Un bun conducator este acela care stie atunci cand trebuie sa foloseasca comunismul si cand sa o lase mai moale.
Daca a mers comunismul cu o echipa de jucatori si doresti sa iti faci alta echipa din diferite motive,nu ai certitudinea ca vei avea acelasi succes aplicand aceeasi tactica.

In fine,sunt multe de zis,ii las pe altii sa le zica.

offf ..
nu mai da si tu din casa .. :D
 

DeletedUser6843

stranu, noi cica e pe l 29...cum comentezi? recunosti pe cineva?

pe nimeni , 95% din cei cu care am jucat sau am contribuit la ceva nu se mai joaca .
toata lumea fura denumiri de triburi , faza e ca le fura si ei pe alea smen : noobs , immortal si altele sau denumirea tribului de pe primul loc pe lumea precedenta.
 

DeletedUser

Pai le puteti inregistra la OSIM, din cate stiu niciunul din voi nu a pus coada la pruna si nu a inventat becul. Pot sa imi pun ce nume vreau la trib, e o tara libera..mi se pare o absurditate sa imi spuna cineva ca nu am voie sa imi pun un nume la trib ca e al lui.
 

DeletedUser

nu exista conducator bun...exista o echipa buna :D exceptandu-l probabil pe mourinho care e in stare sa ia un campionat prin orice tara de pe terra :D

revenind la triburi...aici e mai simplu...daca ai echipa buna, si faci performanta, se va zice ca un anumit lider a dus la acea performanta, dar nu e adevarat. o echipa buna n-are nevoie de conducatori...merge stas din inertie ;)
 

DeletedUser

si interne destule .
nu era preluat , a fost al lui de la deschiderea lumii pana recent cand s-a certat cu cei din trib si a dat stergere
de curiozitate , despre cine e vorba ? :rolleyes: toti cei care au dat stergere ( L23) au fost jucatori foarte buni ...
 

DeletedUser

n-am zis 23 , este o alta lume mai veche care se va inchide in curand . din fericire respectivul a disparut de pe harta ....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus