Ghiduri si sfaturi pt un conducator

  • Autor subiect DeletedUser38225
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12439

eu ma opresc aici ca mie ca o iau pe aratura si vine nenea sau tanti modu si imi da cu sapa in cap.

tu continua daca vrei
 

DeletedUser

Un bun conducator....
In primul rand trebuie sa conduca si in real live, altfel aici va fi doar unu ce isi cauta faima in lumea virtuala.
Daca saracu nu a condus niciodata in viata lui cum poate conduce pe triburi? cum poate tine in mana destinele a 80 de jucatori? aaa , poate fi un bun jucator, dar un bun conducator pass.


PS. Acest joc numai are farmec deoarece este acelasi de la inceputuri, nimic nou...si logic lumea se plictiseste....nimeni numai are rabdare sa creasca un sat, toti trec peste etape(cine stie evident si vai de incepatori ce descopera acest joc:D )
 

DeletedUser36141

Bre ,daca vreti lectii de conducere ,mergeti la un instructor autorizat :p ,aici cu siguranta nu veti gasi nimic.
 

DeletedUser

Vreau si eu sfaturi ca am de gand sa-mi fac si eu un trib...sa ma bat cu astia din Spor >:)
 

DeletedUser

Vreau si eu sfaturi ca am de gand sa-mi fac si eu un trib...sa ma bat cu astia din Spor >:)

Poate-ti croiesc vreo 2-3 bice pe fund .
ei4jkw.gif
Ce-ai bre tu cu noi? :D
 

DeletedUser

Eu n-am nimic cu voi...membrii vostrii au ceva cu mine...nu pot dormii noaptea din cauza lor...numai am liniste sufleteasca..ma tem sa nu mor de inima rea in stilul asta :(
 

DeletedUser

ca sa fi un conducator bun... cateva idei... doar inceputul...
- multa munca
- iar munca
- munca nu se opreste aici
- hai mai baga oleaca de munca
- sa ai prieteni care muncesc la fel de mult ca tine
- sa ai cel putin 3 prieteni foarte buni
- sa colaborezi foarte bine cu care joci
- sa fi o combinatie de dictator si prieten pentru jucatori (Cineva m-a numit "HITLER"... si nu i-am dat in cap... am jucat cu el pana s-a terminat serverul)
- sa fi in top 5 al tribului
- dictatorul sa fie si el in top 5 al tribului
- guralivul sa fie si el in top 5 al tribului
- sa fi corect cu cei pe care nu ii cunosti si sa iti premiezi (in sens de diverse mici avantaje) pe cei din jurul tau
- sa cresti jucatorii mici cand esti mare... chit ca iti pleaca din trib dar iti vor fi recunoscatori peste 2-3 ani... chit ca e din tribul dusman dar te intelegi bine cu ei
- sa iti inveti oamenii sa joace (dar nu cu pumnu in gura "ba fa asa ca te dau afara")
- sa ai abilitati diplomatice native (sa iti mearga mintea cum sa pastrezi un conflict in limite pasnice)
- sa NU ti cont de prieteni cand vine vorba de "bulinele rosii"
- sa nu fi nesimtit cu triburile mai mici ca tine
- sa raspunzi la toate mesajele pe care le primesti cu raspunsuri la situatiile care sunt si sa NU vorbesti la general sau cu exemple. (cel mult daca ai sa te dai exemplu pe tine... desi nu recomand).
- sa coordonezi personal actiuni in cadrul jocului (atacuri, innobilari interne)
- sa creezi forumuri speciale pentru off topic si sa te ingrijesti de ele (ai sa vezi ca pe parcursul jocului multe topicuri au off topic la greu... oamenii au nevoia de a comunica... daca ii dai in cap ca x nu vorbeste la subiect blocheaza topicul pana o sa isi vorbeasca pe mesaje si daca deschit thread-uri noi... fa-ti un trash/arhiva ascuns si muta toate noile thread-uri in trash/arhiva)
- sa nu generalizezi si sa judeci fiecare actiune in parte din ambele puncte de vedere. Nu judeca ca tribul tau nu castiga din situatia respectiva ca e posibil sa castigi mai mult prin a ceda un sat pe care tu ai drept decat daca ai lua satul respectiv). Judeca nepartinitor situatiile chiar si daca e vorba de prietenul tau. Ai avantajul ca pe prietenul tau il poti face sa inteleaga punctul tau de vedere.
- sa oferi variante cand in calitate de conducator iei o decizie si o prezinti membrilor (ataci cu noi sau in caz ca nu ataci trimiti sprijin 70% din ce ai sate de aparare celor din trib care ataca coordonat)
- sa ai un consiliu de conducere pe probleme de diplomatie
- sa ai un trib cu 2 intemeietori (celalalt intemeietor sa aibe acces pe parola la contul tau si tu pe al lui) si cel mult 1% conducatori
- sa fi o prezenta constanta pe forumurile comune ale tribului
- sa fi o prezenta constanta pe forumurile externe (cand e momentul sa vorbesti si sa nu postezi raspunsuri la toate petardele de raspunsuri. Rezuma posturile pe forum la statisticile favorabile tribului din care faci parte si raspunsuri in doi peri de gen "o sa vedem ce o sa fie")



Experienta... din 2007 si pe toate lumile doar conducator. Ultimile 4 servere jucate tribul la care eram intemeietor a castigat lumea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40427

Vreau si eu sfaturi ca am de gand sa-mi fac si eu un trib...sa ma bat cu astia din Spor >:)

l-am făcut eu ...dar nu știu cine sa ma ajute ca este destul de greu sa ii conving pe ăștia din trib sa lupte împotriva lor ...te aștept , sper sa fi pierdut și frizeru' biciu =))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus