Grădi vs Newage

  • Autor subiect DeletedUser12762
  • Data de început

DeletedUser

Logica este urmatoarea:- un razboi intre doua triburi care nu s-au atacat niciodata, si acum cu fiecare vorba spusa, ea inversuneaza ambele parti sa ia parte la un razboi pe care doar 2 jucatori si-l doresc...
 

DeletedUser

Logica este urmatoarea:- un razboi intre doua triburi care nu s-au atacat niciodata, si acum cu fiecare vorba spusa, ea inversuneaza ambele parti sa ia parte la un razboi pe care doar 2 jucatori si-l doresc...

ce ma fascineaza pe mine pe forumul extern este ca se baga in vorba intotdeauna oameni care habar nu au despre ce este vorba.

in primul rand din tribul NIPPON, rebranduit intre timp din motive pe care le gasiti la profilul tribului :p, nu isi doreste nimeni acest razboi. de ce? tot la profilul tribului o sa gasiti explicatia. de fapt in acest sens planetahok a avut o discutie mai mult decat lamuritoare cu ingerasa. acum ca sa nu ziceti ca sunt rau si tin secret o sa va dau un os de ros ca stiu ca va mananca buricele degetelor. problema sta in felul urmator. tribul nostru nu doreste razboi cu nici un trib. avem totusi cateva razboaie nedeclarate oficial, dar cunoscute de toata lumea, cu anumiti jucatori, independent de triburile din care fac parte. jucatori care de-a lungul timpului au dat dovada de nesimtire crasa, mitocanie, rautate, lipsa de cele mai elementare notiuni de umanitate. personaje care nu fac cu siguranta cinste rasei umane. culmea este ca aceste specimene nu se gasesc nici unul in tribul New Age, si nici in tribul CIRC (trib traditional dusman al NIPPON).

cu toate acestea nu vom da nici o clipa inapoi si nici nu ne vom plange ca ne-a tarat X sau Y in cine stie ce razboaie. daca New Age doreste sa faca razboi cu noi, il acceptam si il ducem cu onoare pana la capat, orice ar insemna acest capat, pentru ca ce nu vom uita niciodata cei ce ne-am adunat in acest trib este ca "triburile" este doar un joc.

asa ca dragii mei, daca nu stiti, nu va bagati. nu ingerasa instiga la acest razboi, ci cativa jucatori de pluton care nu cunosc din acest joc decat cuvintele: topoare, berbeci, etc. cuvinte care de altfel le si caracterizeaza inteligenta. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

domlu' Antananaric, am sa iti dau niste replici soft, avand in vedere ca totusi iti facusi timp sa apari la vre-o doua intalniri ale tribului. nu mai multe ca la restul nu ai mai raspuns al telefon.

distrugerea unui trib legendar .... :confused:. mai draga legendele sunt pentru povestit copiilor, de pus la muzeu, etc.
si apoi cine l-a distrus? hai sa spunem la toata lumea ... ridicam frumos fustita si ne punem poalele in cap. deci am sa fac putintica istorie, ca vad ca desi nu excelezi la capitol (daca o-i excela la vreunul), iti place totusi foarte mult.
-undeva prin luna decembrie parca studiind nitel harta am constatat ca o fuziune intre RoD si NIPPON ar da foarte bine, asigurandu-ne o pozitie excelenta pe harta, drept care, impreuna cu ingerasa (zau de te-am gasit in joc ... in afara de sate, nimic nu mi-a dat de veste ca existi) si cu solomon IV (conducatorul NIPPON din acea vreme) am inceput sa lucram la aceasta fuziune. o sa fac o scurta paranteza pentru cei care nu stiu ce treaba aveam eu aici :p. De prin sept-oct 2007 am fost in conducerea tribului YKZ. Cand YKZ s-a hotarat sa isi faca academie, am iesit din trib si am facut tribul Y-Dojo, apoi din cauza unor probleme "tehnice" am facut tribul NIPPON. L-am crescut, format, dezvoltat si apoi m-am intors in YKZ lasand tribul sub comanda unor jucatori ca beatlemaniacul sau solomon IV. Deci putem spune ca NIPPON este tribul pe care eu l-am creat si format si asupra caruia am vegheat intotdeauna, facand pentru el niste sacrificii pe care multi nu le-au inteles.
bun sa reluam ... ziceam ca am inceput sa lucram la aceasta fuziune. din pacate aceasta apropiere a fost tot timpul subminata de diverse personaje care manipulate de persoane din afara celor doua triburi tot creau tensiuni intre cele doua triburi, ba chiar de domnul Antananaric, care in scurtele perioade cand intra mai tragea cate o bomba de ajunsese solomon IV sa zica ca nu exista nici o sansa sa se faca aceasta fuziune cat timp domnia voastra sunteti la "conducere".
Intre timp solomon s-a retras si a venit la conducerea tribului tzepeshgr. om dezghetat si-a dat si el seama de oportunitatea pe care o oferea fuziunea, si a mers mai departe.
am ajuns la momentul fuziunii ... aici am facut eu prima greseala. incepand sa te cunosc, de fapt deja facea toata lumea misto de tine si te numisera responsabil cu "inactivitatea". banuiesc ca nu stii asta pentru ca te ocupai foarte bine de aceasta functie, ;). in acel moment am impus doua conditii pentru a se face aceasta fuziune: prima a fost ca ingerasa sa vina ca intemeietor din partea voastra. de ce ea? pentru ca RoD statea pe spinarea ei de mai mult de jumatate de an. pentru ca oamenii o cunosteau si o urmau ... de fapt se vede chiar in acest moment cati te urmeaza pe tine si care le sunt de fapt scopurile. a doua a fost ca din partea NIPPON sa vina intemeietor eugen1975. un jucator pe care l-am apreciat foarte mult, pe care l-am ajutat sa se ridice, si caruia i-am acordat multa incredere. aici a fost greseala mea. pentru ca din pacate eugen s-a dovedit a fi un conducator slab, influentabil, fara abilitati de conducator. s-a lasat vrajit de niste promisiuni mincinoase, de barfe, ai mai aparut si tu marele conducator absent, dar cu orgoliu pana la cer, ca vai ti s-au luat drepturile, ca vai au venit amaratii astia de pe locul 10 si au intrat in maretul tau trib care era pe 8 si li s-au oferit acelasi numar de locuri in conducere, etc.
mai dl. Antananaric (habar nu am de ce te domnesc atat, poate doar din cauza sexului) sa iti povestesc cum tribul New Age, un trib net inferior organizatoric vorbind CIRCului facea RoD praf, in timp ce "prapaditii: din NIPPON faceau de doi ani de zile fat cu brio CIRCului.

Intre timp intr-una din scurtele tale aparitii ce facusi? vezi tu ca unul din vechii jucatori ai tribului tau legendar era pe rosu, la naiba nu a avut timp nici el nici sitterul. mentionez aici ca aveai numarul de telefon al respectivului. iti inteleg teama de a nu apuca sa devina de barbari, dar totusi nu inteleg de ce nu l-ai propus pentru innobilare interna. sau inteleg si o sa explic si celorlalti. daca il propuneai stiai ca numarul de telefon al respectivului il au mai multi si ar fi fost anuntat. asa ca ce faci matalica. incepi sa il ataci ... iii iei doua sate asa pe sest, si apoi cand toata tarasenia este data in vileag incepi cu minciunile. il minti pe respectivul, ii minti pe conucatori, minti tot tribul.

Asa ca mai anta (cu a mic :p) cam asta este istoria. Fuziunea s-a destramat, printre altele din cauza ta (nu exclusiv), si legendarul tau trib va ajunge in vitrina muzeului, tot din cauza ta. Felicitari ... ne vedem la muzeu. Vei fi un exponat exceptional. Voi putea sa te dau intotdeauna ca exemplu la "ASA NU"
 

DeletedUser8106

toate bune...iar schimbati numele tribului din care fac parte dusmanii mei...sunt batran si nu mai am asa viteza de reactie ca voi.parmaFM ai zis mai sus ceva despre membrii NewAge ce mi-a incantat vederea...logic sa-ti iti dau dreptate.



Totusi eu cu cine votez?cu ce trib mai sunt in razboi?Anta este ca si aliat cu noi acum.a-ti lasat doar ceva inactivi la bataie in zona consacrata (k3,4,etc)la care mai trimite-ti sprijin si vad ca mergeti cu satele inspre Circ...in zona cu sate de barbari.

de aici vroiam ceva statistica...care cu cine.poate mai vor si altii sa stie ca L1 este activa si nu se inchide prea repede.


Am un curaj nebun cand vad ce se intampla pe aici
 

DeletedUser

daca tot zici ca nu ai viteza de reactie ai putintica rabdare. eu ce sa mai zic ca nu am pe cine sa imi trimit atacul decat pe voi la mama naibii. da iti promit ca daca ingerasa si planeta hotarasc razboi, pe tine o sa il trimit ca sa nu te plictisesti :p

si apoi la naiba, tu ataci statistici? oricum parerea mea ca sunt destul de ... neelocvente in clipa asta. uita-te la CIRC vs RY are circul avans 988 de sate pe ultimile 3 luni. crezi ca va castiga CIRCul curand? no way ... se mai fura niste jucatori, se mai primesc niste refugiati se mai strica niste fuziuni si gata se refac satele lipsa :p si tot asa

apropo cu miscarea asta a noastra am vazut cativa lasi care au profitat de agitatie si au sters-o pe furis ... ghici unde :D in tribul cu refugiati :p, doar trebuia respectivul trib sa isi imbunatateasca ... statistica.

sper sa nu se supere prietenii mei din acel trib, ca am destui, dar nu pot fi de acord cu atitudinea lor submisiva, si de modul cum isi lasa onoarea terfelita de astfel de hotarari luate numai de o parte a tribului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"domnule" parma...printre multe elucubratii si minciuni pe care le-ai postat, se pot vedea totusi si cateva lucruri adevarate...
faptul ca inca din toamna cand ai intrat in RoD ai inceput sa pui la cale distrugerea acestui trib. a fost greseala mea ca nu mi-am dat seama inca de atunci cu ce scop erai tu de fapt in RoD...
profitand ulterior de inactivitatea mea (da, problemele din viata personala nu mi-au mai dat timp de joc in toata aceasta perioada, insa nu vad de ce trebuie sa iti dau tie explicatii pentru asta), si de complicitatea ingerasei si alaturi de aceasta ati inceput manipularea celor din RoD. Fireste, eu nefiind prezent, totul a mers ca pe roate. Apoi, stiind ca eu nu as accepta niciodata schimbarea numelui tribului - in rest putin imi pasa daca mai eram intemeietor sau nu - ati facut acea fuziune care era sortita esecului inca de la inceput, pentru a crea si mai mult haos.
apoi pe forumul ascuns au inceput tot felul de comentarii la adresa a doi dintre aliatii traditionali ai RoD: RY si SOF. Sa iti aduc aminte de ceea ce spuneai la adresa celor 2 triburi?
sa nu mai vorbesc ca alti membri ai tribului proiectat de tine si de ingerasa, desi eram in razboi cu NewAge, ii sprijineau pe acestia impotriva membrilor propriului lor trib!
Sa iti aduc aminte ca loredaria care culmea in urma fuziunii facea parte din conducerea STF avea zeci de sate sprijin in NewAge?

In conditiile acestea ce fuziune doreati voi sa functioneze?
Planul insa a fost altul inca de la inceput...atragerea unei mari parti a membrilor RoD intr-un trib pe care sa il conduci tu din umbra, cu Ingerasa pe post de portavoce...
Cu mine in trib nu ti-ar fi iesit niciodata acest lucru...

RoD este un trib la fel de vechi in acest joc ca si CIRC sau SOF. S-a spus de-a lungul timpului ca am fugit de razboaie, insa uita-te un pic la clasamentul inamicilor invinsi si acolo ai sa vezi multe...

Voi ramane cu cativa oameni alaturi de mine si vom duce numele de RoD in joc pana la inchiderea L1...asta e tot ce conteaza. Important este ca RoD si-a luat numele inapoi si a scapat de unii ca tine.

Nu am avut niciodata pretentii ca RoD sa castige L1, sau sa fie in primele 3 triburi etc.

Intotdeauna insa cat timp eu am fost activ in joc, RoD a stiut sa isi respecte cuvantul dat aliatilor si a jucat cu cartile pe fata.

in rest, nu o sa ma cobor la nivelul tau sa iti raspund la celelalte provocari. am un pic mai multa scoala decat tine si un pic mai mult bun simt
 

DeletedUser

Si pentru ca sa vada toata lumea cum a mers manipularea va dau un singur exemplu mai jos dintr-o discutie intre jucatori, imediat dupa infiintarea tribului Piticot- Nippon, ulterior Gradi...
mentionez ca ulterior cei doi jucatori care doreau sa "stearga" de pe harta noul trib infiintat...au ajuns in el...cum? punand boticul la vrajeala lui parma si a ingerasei...

tribul pitic (închis)
Pagina: >1<

Clau.Spike în data de 13.06. la ora 16:10 Citat Prelucrare Şterge nu luam si noi niste sate de acolo?...nipponul nu mai este :)
adrian brucu în data de 13.06. la ora 17:27 Citat Prelucrare Şterge miar place
Clau.Spike în data de 13.06. la ora 17:39 Citat Prelucrare Şterge trebuie scosi de la planificator si de la aliati si sa scapam de ei ca satele lor sunt pe langa noi :)
adrian brucu în data de 13.06. la ora 17:59 Citat Prelucrare Şterge e vreunu in k19
;'
Clau.Spike în data de 13.06. la ora 18:07 Citat Prelucrare Şterge in 19 nu este...
parmafm în data de 13.06. la ora 19:38 Citat Prelucrare Şterge eu zic ca nu ... ati terminat cu dusmanii si nu am vazut eu bine?

clau.spike nu mai are sate in k8 andrei5000?
onemiguel în data de 13.06. la ora 19:40 Citat Prelucrare Şterge mai are unul...:p
parmafm în data de 13.06. la ora 19:44 Citat Prelucrare Şterge sa inteleg ca le-a luat pe toate clau.spike ... imi cer scuze atunci :p

sau nu :-?
Clau.Spike în data de 13.06. la ora 21:53 Citat Prelucrare Şterge mai este unul pe care am trimsi toate trupele...si cand am spus de tribul asta, nu m-am referit la mine, am ce ataca si aici in k8, ma gandeam la cei din k29, k28
adrian brucu în data de 14.06. la ora 00:20 Citat Prelucrare Şterge mda e **
Ingerasa în data de 14.06. la ora 00:49 Citat Prelucrare Şterge tema inchisa si termina cu prostiile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iti multumesc pentru acest raspuns. este tot ce aveam nevoie pentru ca toata lumea sa isi dea seama de caracterul, nivelul intelectual si moral al tau.

felicitari. nici eu nu puteam sa le scot mai bine in evidenta.
 

DeletedUser

iti multumesc pentru acest raspuns. este tot ce aveam nevoie pentru ca toata lumea sa isi dea seama de caracterul, nivelul intelectual si moral al tau.

felicitari. nici eu nu puteam sa le scot mai bine in evidenta.


ce frumos este cand ramai fara replica si stii ca tot ce am spus eu mai sus este adevarat ;)

da, sa ii lasam pe cei care citesc acest topic sa judece cine are dreptate...
 

DeletedUser

offff .. stii ce urasc mai mult decat impostura? PROSTIA. ti-am dat sansa sa te retragi cat de cat onorabil. si sa mai speri ca minciunile evidente, contradictiile intre ce spui intr-o fraza si ce spui in alta, lipsa de coerenta pot totusi pacali pe cineva, dar nu ... stii tu proverbul "prostul nu e prost destul pana nu e si fudul"

asa ca te rog sa raspunzi si la problema in care ti-ai atacat miseleste unul dintre colegi, si cum ai mintit apoi ca v-ati impacat. (intre timp o sa ii cer permisiunea respectivului sa postez aici confirmarea lui in ceea ce priveste minciuna ta)
 

DeletedUser8343

Anta, tema asta nu se numeste "ROD" si de ce au plecat cam toti membrii importanti din ROD! Se numeste Grădi vs Newage.
Interesant cum pana acum vorbeai de "elucubratiile" lui Planetahook ...acum le folosesti si pentru Parmafm. Devine de-a dreptul hilar.


Iti repet dragul meu: daca pentru membrii din RoD ar fi fost atat de important numele si istoria pe care o mentionezi si ai fi fost TU atat de important nu m-ar fi urmat pe mine, pentru ca nu au fost manipulati cu absolut nimic.
Le-au fost postate toate discutiile legate de fuziune si legate de problemele din ultima vreme iscate de tine si fiecare a luat propria decizie.. de a intra in Grădi, de a ramane in Rod sau de a merge in RY. Tu singur stiai de decizia mea de plecare cu cateva zile inainte sa o fac si tu singur ai luat decizia sa plec.
Sincer mie imi era egal daca mergeau 10 membri sau 100. De ce? Pentru ca eu pur si simplu voiam sa plec departe de orgoliul tau nemasurat si de minciunile pe care le tot afisezi.
Ai ramas cu ideea gresita ca Rod a disparut din cauza manipularilor altora cand de fapt o mare parte din vina o ai tu si nu ti-o asumi asa cum nu ti-ai asumat nici greseala cu Mihail Lucifer.

Acum, sa revenim putin on-topic, ti-amintesti cand in iarna am vrut sa facem fuziunea si era implicata si NewAge ca tu si Bobov va bateati cu pumnii in piept si cereati 2000 de sate in K3 pentru o alianta? Atunci tot eu eram "de vina" pentru acest razboi? ....Atunci castigati in statistici si v-a fost greu sa vedeti putin mai mult in viitor. In timp, Rod a ajuns sa piarda in fata Newage destul de mult, felicitari lor pentru asta.


Mi se pare amuzant ca imi atribui mie acest razboi cand stii foarte bine cum a inceput ...dar in fine, cu ocazia asta ma convingi tot mai mult ca nu am gresit plecand de langa tine. Cam atat mai am de spus nu de-alta dar chiar si asa am iesit off topic destul.
 

DeletedUser1136

Interesant, acum ceva timp in urma Antananaric si ingerasa se pupau acum se scuipa! Nu mai ** purtati voi aceste discutii in privat?
 

DeletedUser8343

Interesant, acum ceva timp in urma Antananaric si ingerasa se pupau acum se scuipa! Nu mai ** purtati voi aceste discutii in privat?

Nu "ma scuip", departe de mine chestia asta. Anta mi-a fost un foarte drag prieten si din respect pentru asta nu voi ajunge la asa ceva.
Ata doar ca am incercat sa il contrazic pe anta acolo unde nu are dreptate si unde ori se minte singur, ori minte intentionat.
 

DeletedUser

"domnule" parma...printre multe elucubratii si minciuni pe care le-ai postat, se pot vedea totusi si cateva lucruri adevarate...
faptul ca inca din toamna cand ai intrat in RoD ai inceput sa pui la cale distrugerea acestui trib. a fost greseala mea ca nu mi-am dat seama inca de atunci cu ce scop erai tu de fapt in RoD...
profitand ulterior de inactivitatea mea (da, problemele din viata personala nu mi-au mai dat timp de joc in toata aceasta perioada, insa nu vad de ce trebuie sa iti dau tie explicatii pentru asta), si de complicitatea ingerasei si alaturi de aceasta ati inceput manipularea celor din RoD. Fireste, eu nefiind prezent, totul a mers ca pe roate. Apoi, stiind ca eu nu as accepta niciodata schimbarea numelui tribului - in rest putin imi pasa daca mai eram intemeietor sau nu - ati facut acea fuziune care era sortita esecului inca de la inceput, pentru a crea si mai mult haos.
apoi pe forumul ascuns au inceput tot felul de comentarii la adresa a doi dintre aliatii traditionali ai RoD: RY si SOF. Sa iti aduc aminte de ceea ce spuneai la adresa celor 2 triburi?
sa nu mai vorbesc ca alti membri ai tribului proiectat de tine si de ingerasa, desi eram in razboi cu NewAge, ii sprijineau pe acestia impotriva membrilor propriului lor trib!
Sa iti aduc aminte ca loredaria care culmea in urma fuziunii facea parte din conducerea STF avea zeci de sate sprijin in NewAge?

In conditiile acestea ce fuziune doreati voi sa functioneze?
Planul insa a fost altul inca de la inceput...atragerea unei mari parti a membrilor RoD intr-un trib pe care sa il conduci tu din umbra, cu Ingerasa pe post de portavoce...
Cu mine in trib nu ti-ar fi iesit niciodata acest lucru...

RoD este un trib la fel de vechi in acest joc ca si CIRC sau SOF. S-a spus de-a lungul timpului ca am fugit de razboaie, insa uita-te un pic la clasamentul inamicilor invinsi si acolo ai sa vezi multe...

Voi ramane cu cativa oameni alaturi de mine si vom duce numele de RoD in joc pana la inchiderea L1...asta e tot ce conteaza. Important este ca RoD si-a luat numele inapoi si a scapat de unii ca tine.

Nu am avut niciodata pretentii ca RoD sa castige L1, sau sa fie in primele 3 triburi etc.

Intotdeauna insa cat timp eu am fost activ in joc, RoD a stiut sa isi respecte cuvantul dat aliatilor si a jucat cu cartile pe fata.

in rest, nu o sa ma cobor la nivelul tau sa iti raspund la celelalte provocari. am un pic mai multa scoala decat tine si un pic mai mult bun simt

Sa ma scuzi dar habar nu amde ce vorbesti...RoD si-a rspectat aliati?????(editat), de unde ai mai scoso si asta???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14558

ingerasa ! para ! anta !
rezolvat-va altfel problemele :( nu e frumos sa spalati rufe in public :( ... desi recunosc ca e palpitant ! dar nu e frumos !
bafta tuturor !
 

DeletedUser

apai eu am toata bunavointa. nu as fi postat nimic si chiar i-am dat sansa sa se retraga onorabil. dar sincer tu te-ai lasa calcat in picioare si ai intoarce la nesfarsit si celalalt obraz?
 

DeletedUser13059

apai eu am toata bunavointa. nu as fi postat nimic si chiar i-am dat sansa sa se retraga onorabil. dar sincer tu te-ai lasa calcat in picioare si ai intoarce la nesfarsit si celalalt obraz?

poate ca trebuie sa te retragi odata cu ea
 
Sus