Greasemonkey

DeletedUser

@filipovmihaita -- folosirea scripturilor bazate pe greasemonkey este ilegala

@SieNoK -- sunt destui cei ce te pot contrazice.

@din nou -- nu suntem inca in data de 1 aprilie iar pacalelile sunt permise doar atunci.

Pentru cei ce inca au indoiele privind seriozitatea anuntului va garantez ca folosirea de scrituri ilegale nu este tolerata si se pedepseste si pe serverele RO.
 

DeletedUser184

observ ca anumiti jucatori sau forumisti nu stiu sa discute civilizat si utilizeaza limbajul de "maidan".

va atentionez ca abaterea de la regulamentul forumului duce la sanctiuni drastice.
daca aveti ceva important de spus sau sa intrebati, nu va retine nimeni sa nu o faceti.
daca totusi nu vreti decat sa spamati sau sa postati ca sa va aflati in treaba, va recomand sa nu o faceti.
 

DeletedUser

ce hotarare buna! sunt total de acord!
luati mai multe hotarari de astea!
 

DeletedUser

Primesti ban pentru 7 zile pentru suplimentul Greenmonkey la firefox..;)
Esti blocat in joc si poti fi atacat/sprijinit..dar nu iti pierzi sate..
 

DeletedUser

depinde si la ce folosesti greasemonkey.sunt unele scripturi care pot da comenzi.de unde stii tu care vor fi pedepsele?de obicei pedepsele adminilor sunt subiective datorita numarului mare de cazuri.
 

DeletedUser

@rko.d -- penalizarea este mult mai aspra acum. A doua abatere duce la excluderea din joc.

@mihaita93 -- in cazul acesta nu exista nici un subiectivism. Prima abatere se penalizeaza procentual iar a doua abatere iti asigura excluderea definitiva din joc de pe toate lumile.
 

DeletedUser

@rko.d -- penalizarea este mult mai aspra acum. A doua abatere duce la excluderea din joc.

@mihaita93 -- in cazul acesta nu exista nici un subiectivism. Prima abatere se penalizeaza procentual iar a doua abatere iti asigura excluderea definitiva din joc de pe toate lumile.

aici presupun că te referi la "excluderea definitivă" la nickul cu care joci în momentul în care eşti prins...nu?
 

DeletedUser5809

nu erau toate scripturile tip greasemonkey interzise, au existat unele acceptate.

odata cu 1 aprilie nu se va mai permite utilizarea addonului Greasemonkey si implicit a scripturilor aditionale

Ai putea sa imi zici si mie care scripturi GM puteau sa fie folosite,din cate stiu eu nici unu nu era legal.
De pe .net:

All Greasemonkey scripts are illegal!
hoodoo date:2008,July 16th

Ar fi chiar curios ca aici sa fi fost legale si acolo nu,pentru ca dupa .de .net e cel mai popular si urmeaza exact dupa regulile de pe .de,deci ar insemna ca noi am incalcat acele reguli.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@mamazmeilor-Imita destul de bine greenmonkey cu mozilla..se incarca mai greu..dar imita bine..am folosit eu 1 data..si mi`am luat ban..:))
Copil retard ce sunt..

Oricum..m`am invatat bine..si oricum merge mai bine cu Opera...:X
 

DeletedUser

am si eu 2 mici intrebari
1.De ce tocmai pe 1 aprilie aceasta interzicere?
2.Daca eu continui sa joc cu greasemonkey voi de unde stiti?
 

DeletedUser

am si eu 2 mici intrebari
1.De ce tocmai pe 1 aprilie aceasta interzicere?
2.Daca eu continui sa joc cu greasemonkey voi de unde stiti?

1. ca sa-ti dea ceva timp sa te conformezi...
2. paai il detecteaza ... ceva de genul:
javascript:
if (adon==Greasemonkey) {
admini.Write("baneaza-l pe idiotul "+{nickName}<+"foloseste Greasemonkey");
};
... oricum ei iti pot vedea toate adonurile de pe orice browser ce permite citirea adonurilor:D
firefox permite...
 

DeletedUser431

la asta ma gandeam si eu acum....stiam ca s-a mai anuntat o data ca scripturile greasemonkey sunt interzise dar se pot folosi add-on-uri care nu folosesc greasemonkey...
 

DeletedUser

Intrebare intrebatoare!

Sa zicem ca am instalat greasemonkey, si le folosesc de exemplu pentru gmail, facebook, flickr si alte siteuri! in nici un caz pentru tw.net sau triburile.ro, mai intra asta sub incidenta regulamentului, adica primesc avertisment/ban doar pentru faptul ca am greasemonkey instalat? sau pentru ca il si folosesc pe triburile.ro?
 

DeletedUser

@Himmler - scripturile ce devin interzise o data intrarea in vigoare a modificarii de regulament sunt scripturile bazate pe Greasemonkey ce sunt create pentru acest joc. Prin urmare echipa de administrare nu este interesata decat de scripturile bazate pe Greasemonkey ce aduc modificari la paginile jocului acesta. Nu ne interseaza si nu ne-au interesat nici pana acum scripturi ce adauga functionalitate in alte pagini de internet ale altor jocuri sau site-uri.

Pe scurt daca scriptul indeplineste ambele conditi de mai jos atunci e ilegal:
1.e bazat pe Greasemonkey
2.adauga functionalitate paginilor de pe pe site-ul www.triburile.ro
 

DeletedUser

eu consider ca scriptul acela pentru rezervarile pe forumul tribului era chiar util si daca ai cont premium tot nu ai asa ceva...acum trebuie sa stam la fiecare pangina cu ctrl+f :|
 

DeletedUser1647

Ar trebui adaugate la premium sau la noua versiune...5.4 de acum facilitatile scripturilor ce nu sunt interzise [sau acum sunt ca le folosesti cu greasemonkey].

Ar trebui adaugat:

- La diplomatie harta cu aliati/pna/dusmani/tribul tau
- La bara cu bb-codes de pe forum si emoticoane.
- Faza cu rezervarile....

Cel putin astea, aste 3 le foloseam si chiar imi placeau, cel putin acela cu harta de la diplomatie, ca sa nu mai intru tot timpul pe tw-stats sa pun triburile sa generez harta etc...
Emoticoanele la fel... "o imagine face cat 1000 de cuvinte" si pana la urma emoticoanele sunt tot niste imagini :)
 
Sus