green vs gentle

  • Autor subiect DeletedUser41053
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser30525

Pai si asa rau v-au ars astia de impart lanuri de porumb de plangeti si acum ? Cred ca a fost groasa situatia....nu stiu cum de ati avut curajul sa va aventurati cu ei in lan pe 53 ...mai ales ca ei va asteptau cate doi ...

Problema cea mai mare dupa parerea mea e ca pe langa faptul ca au tradat aliatii pe care i-au avut de la inceputul lumii, au facut afirmatii gen green nu merita, green a fost pe harta datorita gentle si altele de genul.
S-a dovedit si la sfarsitul 53 si la inceputul 60 ca tribul green nu a stat si nu va sta niciodata in umbra gentle ca sa supravietuiasca pe o harta.
Pe L60 green a fost provocat de gentle sa intre si s-a vazut inca odata realitatea intre cele doua triburi.
Poate green nu e cel mai bun trib de pe .ro dar la unitatea jucatorilor care alcatuiesc baza tribului se afla printre primii cu siguranta si asta nu au luat in calcul cei din Gentle.

Cu respect
 

DeletedUser45063

Sa fi concediat din propriul trib ... asta spune multe.



Asta e valoarea tribului gentle. Fara jocuri de culise sunt egali cu zero.

Pentru toti ceilalti din gentle va sugerez sa jucati la pp. Poate va vor folosi pe L61.

Bafta.
daca tot v-ati dat afara din trib mascota, sa o scoateti si de la profil
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Problema cea mai mare dupa parerea mea e ca pe langa faptul ca au tradat aliatii pe care i-au avut de la inceputul lumii, au facut afirmatii gen green nu merita, green a fost pe harta datorita gentle si altele de genul.
S-a dovedit si la sfarsitul 53 si la inceputul 60 ca tribul green nu a stat si nu va sta niciodata in umbra gentle ca sa supravietuiasca pe o harta.
Pe L60 green a fost provocat de gentle sa intre si s-a vazut inca odata realitatea intre cele doua triburi.
Poate green nu e cel mai bun trib de pe .ro dar la unitatea jucatorilor care alcatuiesc baza tribului se afla printre primii cu siguranta si asta nu au luat in calcul cei din Gentle.

Cu respect
Ce s-a dovedit pe 53? Ati stat 1 an fara sa acaparati macar continentul vostru,restul e can-can.
Dupa ce s-a terminat defful ati dat stegere ,nu manca rahat turcesc daca nu e cazul.
Bravo voua ca ati demonstrat ce era de demonstrat pe 60,totusi nu mai aberati cu 53.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Ce s-a dovedit pe 53? Ati stat 1 an fara sa acaparati macar continentul vostru,restul e can-can.
Dupa ce s-a terminat defful ati dat stegere ,nu manca rahat turcesc daca nu e cazul.
Bravo voua ca ati demonstrat ce era de demonstrat pe 60,totusi nu mai aberati cu 53.
La tine, timpul se dilata, se contracta in functie de interes.
Toata lumea a durat un an, iar vreo jumate de an razboiul cu Gentle.
Noi am dat stergere dupa 3 luni in care eram pe plus la fiecare organizat al nostru iar voi pe minus in conditiile in care aveati 70% din harta.
Pe 60 v-am aratat ca 1:1 (pe 30.000 pp cum ar zice MariusBr), Gentle nu a rezistat nici 2 saptamani cu noi pe k si nici macar demnitate n-a avut sa-si recunoasca infrangerea.

Mai bine nu mai aduce-ti in discutie 53 ca oricum o da-ti iesiti pe minus la reputatie.
 

DeletedUser30525

Ce s-a dovedit pe 53? Ati stat 1 an fara sa acaparati macar continentul vostru,restul e can-can.
Dupa ce s-a terminat defful ati dat stegere ,nu manca rahat turcesc daca nu e cazul.
Bravo voua ca ati demonstrat ce era de demonstrat pe 60,totusi nu mai aberati cu 53.

:D
Domnule Alex in primul rand cred ca ar trebui sa avem un pic grija la exprimare. Nu cred ca ti-am raspuns la vreo postare in genul tau. Dar nu poti avea pretentii de la toti care posteaza pe extern. In al doile-a rand pana nu stii de ce a dat green stergere pe 53 cred ca ar trebui sa stai cuminte si sa iti vezi de treaba ta. Nu de alta dar o sa spuna conducatorii tai actuali ca te provocam si nu e cazul.

Cu respect
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
La tine, timpul se dilata, se contracta in functie de interes.
Toata lumea a durat un an, iar vreo jumate de an razboiul cu Gentle.
Noi am dat stergere dupa 3 luni in care eram pe plus la fiecare organizat al nostru iar voi pe minus in conditiile in care aveati 70% din harta.
Pe 60 v-am aratat ca 1:1 (pe 30.000 pp cum ar zice MariusBr), Gentle nu a rezistat nici 2 saptamani cu noi pe k si nici macar demnitate n-a avut sa-si recunoasca infrangerea.

Mai bine nu mai aduceti in discutie 53 ca oricum o da-ti iesiti pe minus la reputatie.
Colegul tau a adus vorba,daca doriti sa fabulati pe marginea lumii 53 e problema voastra,eram la capitolul "facut ceva pe harta" ,nu cat ati rezistat voi,cu sau fara statistici,ati ajuns la 0 def,ati dat stergere :)
:D
Domnule Alex in primul rand cred ca ar trebui sa avem un pic grija la exprimare. Nu cred ca ti-am raspuns la vreo postare in genul tau. Dar nu poti avea pretentii de la toti care posteaza pe extern. In al doile-a rand pana nu stii de ce a dat green stergere pe 53 cred ca ar trebui sa stai cuminte si sa iti vezi de treaba ta. Nu de alta dar o sa spuna conducatorii tai actuali ca te provocam si nu e cazul.

Cu respect
Bun,si a cui e vina ca nu stiu eu motivul stergerii voastre? nu ca ar conta,ca toata lumea stie ca ati ramas fara def,nu aveati nici 5% sanse de castig,era fara sens sa continuati,nu veni aici cu baliverne ca nu tine,si nu mai comenta de 53....vad ca te doare cand se expune si alt punct de vedere,daca v-am lasat sa aberati pe aici nu inseamna ca toate lucrurile au fost cum spuneti voi :)
 

DeletedUser41053

Ce s-a dovedit pe 53? Ati stat 1 an fara sa acaparati macar continentul vostru,restul e can-can.
Dupa ce s-a terminat defful ati dat stegere ,nu manca rahat turcesc daca nu e cazul.
Bravo voua ca ati demonstrat ce era de demonstrat pe 60,totusi nu mai aberati cu 53.

Iar va intoarceti la L53 ... si mai ziceti de noi ... noi acol am avut o singura alianta cu gentle de la inceputul lumii pana cand ne-ati dat backstab, in rest numai razboiae ... razboiaie declarate din prima zi ... zigul a intrat pe K cu noi si au spus ca ne scot. Voi ati facut aliante si la toti aliatii ati dat backstab. Plus noi am avut tradatori in trib. In ciuda a tot ce s-a intampla am ramas pe harta. Noi nu am mai facut recrutari dupa ce s-a desfintat zigul si winterul voi ati recrutat o academie intreaga ca apoi cand ati avut 70% din harta ne-ati dat backstab.

Voi ati castigat o lume si aia trasa de par ... ce sa zic ... bravo voua ... dar ati aratat intregi cominitati ce fel de oameni sunteti ... ce fel de caractere sunteti. Ati preferat sa inchideti lumea singuri si sa ne dati backstab in loc sa inchideti lumea cu noi si sa continuam impreun pe alte lumi.

Ziceti ca noi am jucat un an pe degeaba ... asta este parerea ta ... Noi am jucat din placere si in ciuda celor intamplate acum suntem o echipa mai unita ca niciodata, plus pe 53 am castigat jucatori de valoare si s-a vazut asta ... v-am scos de pe harta in 12 zile ... sunteti patetici ...
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Iar va intoarceti la L53 ... si mai ziceti de noi ... noi acol am avut o singura alianta cu gentle de la inceputul lumii pana cand ne-ati dat backstab, in rest numai razboiae ... razboiaie declarate din prima zi ... zigul a intrat pe K cu noi si au spus ca ne scot. Voi ati facut aliante si la toti aliatii ati dat backstab. Plus noi am avut tradatori in trib. In ciuda a tot ce s-a intampla am ramas pe harta. Noi nu am mai facut recrutari dupa ce s-a desfintat zigul si winterul voi ati recrutat o academie intreaga ca apoi cand ati avut 70% din harta ne-ati dat backstab.

Voi ati castigat o lume si aia trasa de par ... ce sa zic ... bravo voua ... dar ati aratat intregi cominitati ce fel de oameni sunteti ... ce fel de caractere sunteti. Ati preferat sa inchideti lumea singuri si sa ne dati backstab in loc sa inchideti lumea cu noi si sa continuam impreun pe alte lumi.

Ziceti ca noi am jucat un an pe degeaba ... asta este parerea ta ... Noi am jucat din placere si in ciuda celor intamplate acum suntem o echipa mai unita ca niciodata, plus pe 53 am castigat jucatori de valoare si s-a vazut asta ... v-am scos de pe harta in 12 zile ... sunteti patetici ...
"V-am scos"? Incorect :)
Cum spuneam,colegul tau a adus iar aminte de53,nu eu :) E penibil sa tot aduci in discutie recrutarile,ce naiba iar vrei printurile unde chiar il rugai pe Alin sa mai recruteze ceva ca nu mai faceati fata ?????
 

DeletedUser41053

Bun,si a cui e vina ca nu stiu eu motivul stergerii voastre? nu ca ar conta,ca toata lumea stie ca ati ramas fara def,nu aveati nici 5% sanse de castig,era fara sens sa continuati,nu veni aici cu baliverne ca nu tine,si nu mai comenta de 53....vad ca te doare cand se expune si alt punct de vedere,daca v-am lasat sa aberati pe aici nu inseamna ca toate lucrurile au fost cum spuneti voi


Baiatu noi din prima zi am stiut ca nu avem sanse ... noi am jucat de distractie ... am zis ca ne scoateti intr-o luna ... trecusera 3 si tot nu ne-ati scos ... se apropia vara deja jucatorii ma anuntase ca nu mai au acelasi timp de joc si cum eram o mana de oameni cand 5 iti zic asta e clar. Nu avem de gand sa stau eu pe toate conturile si am propus sa dam stergere. Si la ultimul organizat ne-ati luat 15 sau maxim 20 de sate ... da a fost o realizare pentru voi ca va dadeati multumiri pe forum si vai doamne a luat unnamed de la mine 2 sate ... erati in extaz :D ... sunteti de rasul lumii !!!


green a terminat cu L53 si-a indeplinit scopul ... Acum ne ocupam de L60 si de cei care au mai ramas din gentle ... puteti fugi in orice trib dar e degeaba ...
 

DeletedUser41053

"V-am scos"? Incorect :)
Cum spuneam,colegul tau a adus iar aminte de53,nu eu :) E penibil sa tot aduci in discutie recrutarile,ce naiba iar vrei printurile unde chiar il rugai pe Alin sa mai recruteze ceva ca nu mai faceati fata ?????

Vrei sa iti aduc printul in care am zis sa nu mai recruteze si i-am explicat si de ce? Spune si in ce context am zis sa recruteze .... am spus sa recruteze ce poate cand a tradat ingerasa & com ... atunci harta era 60% - 40% winter & zig vs green & gentle.

A dar chiar te rog sa il cauti pe scamatescu ... din cate am auzit e prin lanul de porumb sau prin pelerinaj ... nimeni nu mai da de el :D
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Vorbesti cu mine....totusi te exprimi gresit , "v-am scos" ,dupa cum bine vezi nu m-ai scos,nici pe mine si nici pe marius :)
Si repet,pentru mine nu conteaza 53 ,ce a fost a fost,dar cand vad colegi ca ai tai care uneori abereaza despre anumite lucruri care nu s-au intamplat...ma simt nevoit sa intervin :)
 

DeletedUser41053

Si repet,pentru mine nu conteaza 53 ,ce a fost a fost,dar cand vad colegi ca ai tai care uneori abereaza despre anumite lucruri care nu s-au intamplat...ma simt nevoit sa intervin :)

In viziunea ta abereaza ... dar de fiecare data au venit cu dovezi ... dar na ... nu ma astept la altceva de la tine ... daca tot zici ca noi aberam ... ai citit ultima postare a lui unnamed ... si el abereaza?!

Voi (tu si braileanu) ati fugit in partea opusa a harti pai ar fi culmea sa va scoatem in 12 zile ... :D.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
In viziunea ta abereaza ... dar de fiecare data au venit cu dovezi ... dar na ... nu ma astept la altceva de la tine ... daca tot zici ca noi aberam ... ai citit ultima postare a lui unnamed ... si el abereaza?!

Voi (tu si braileanu) ati fugit in partea opusa a harti pai ar fi culmea sa va scoatem in 12 zile ... :D.
Realizezi ca "am fugit" presupune sa fi intrat cu Gentle la inceput nu?
Ce a spus Aleku e adevarat ,and? asta nu schimba faptul ca voi nu ati miscat nimic pe 53,e strict parerea mea,nu trebuie sa o impartasesti,m-am convins de cand nu ati fost in stare sa scoateti BL....atata tot :) Sa mai adaug si ZIG? sau...
... vrei sa lasi senzatie ca ne veti scoate si pe noi ? :D
 

DeletedUser48526

ba baiatule,cum sa-ti permiti sa dai eject dintr-un trib tocmai fondatorului dl scamatorescu,cel care a fost la moaste si s-a rugat pentru suferinta tribului,pentru bunul mers si trai al acestui brand Gentle si moastele i-au raspuns: scamatorescule,nu-i asa ca sa pupi moastele,sa stai cu lumanarea in fata calculatorului,cu icoana si sa te rogi din minut in minut sa nu-ti ia satul si sa mergi in genunchi pana la mine nu te-au ajutat?dar un lucru sigur te ajuta,sa fii om,majoritatea celor care jucau si de care ti-ai batut joc o faceau de placere si au legat prietenii si se joaca in continuare de placere si se respecta intre ei,pe cand tu stai acum si plangi si te gandesti cum sa-ti schimbi numele ca lumea sa nu te mai recunoasca si sa ti-a de-a la temelie pe fiecare lume de joc imediat ce a trecut protectia
 

DeletedUser41053

Realizezi ca "am fugit" presupune sa fi intrat cu Gentle la inceput nu?
Ce a spus Aleku e adevarat ,and? asta nu schimba faptul ca voi nu ati miscat nimic pe 53,e strict parerea mea,nu trebuie sa o impartasesti,m-am convins de cand nu ati fost in stare sa scoateti BL....atata tot :) Sa mai adaug si ZIG? sau...
... vrei sa lasi senzatie ca ne veti scoate si pe noi ?

Noi am intrat aici sa scoatem gentle ... voi ne-ati provocat sa intram pe L60 si tu si marius si nici nu ati intrat in gentle .... hmmm .... asta spune ceva despre voi ... tari in gura.

Bafta!
 

DeletedUser45063

Ziceti ca noi am jucat un an pe degeaba ... asta este parerea ta ... Noi am jucat din placere si in ciuda celor intamplate acum suntem o echipa mai unita ca niciodata, plus pe 53 am castigat jucatori de valoare si s-a vazut asta ... v-am scos de pe harta in 12 zile ... sunteti patetici ...
din care 5 au fost protectia...ups:oops:
 

DeletedUser45063

alex, cu logica ta, daca adversarul rezista inseamna ca tu nu misti ceva. si pentru gentle, green rezistand.....inseamna ca gentle nu a miscat nimic. daca pentru tine iesind dintr-un razboi pe minus avand 70% de harta, adversarul nu a facut nimic... dar cum spuneai, e parerea ta, nu o putem schimba. pana atunci aici e lumea 60 si gentle e jos in vale:eek:
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
alex, cu logica ta, daca adversarul rezista inseamna ca tu nu misti ceva. si pentru gentle, green rezistand.....inseamna ca gentle nu a miscat nimic. daca pentru tine iesind dintr-un razboi pe minus avand 70% de harta, adversarul nu a facut nimic... dar cum spuneai, e parerea ta, nu o putem schimba. pana atunci aici e lumea 60 si gentle e jos in vale:eek:
70% din harta si a si inchis lumea,voi ati rezistat pana ati dat stergere,deznodamantul conteaza :)
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Ma mir ca inca nu ati facut vreun videoclip ceva,ca vorba aia,doar de bascalie sunteti buni marea majoritate :D
 

DeletedUser30525

Ma mir ca inca nu ati facut vreun videoclip ceva,ca vorba aia,doar de bascalie sunteti buni marea majoritate :D

Daca era sa ne batem cu gentle in "bascalie" nici nu incepea lumea 60 si gentle era deja istorie. Nici la bascalie nu reusiti sa ne intreceti.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus