green vs gentle

  • Autor subiect DeletedUser41053
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser48261

S-a pierdut pentru ca ai tradat. Daca jucai, si eu si restul ne gaseam oameni sa stea pe conturi. Dar tu ai preferat sa alegi varianta cea mai scurta si cea mai avantajoasa pentru tine. Sa tradezi. Ca asa este la moda. Am pus in discutie multe cand s-a rupt alianta cu FAME. Dar nu s-a pus in discutie si aspectul ca tu ai sa intorci spatele tribului si sa ii ataci. Daca tinem bine minte, in momentul cand am atacat noi organizat, tu ai tinut toata ofensiva acasa, stiam despre ce o sa faci. De aia am si renuntat sa ma mai agit, eu cel putin. FAME doar prin astfel de mutari a putut sa fie egala noastra pana la un punct, cand au continuat recrutarile si cu tine. Ca doar esti un mic recrut si tu :) Si inca o data iti repet, nu a fost decizia mea. Nu eu am recrutat in nestire de la dusman, FAME si NWO (amor cu dusmanul).
Legat de speciala tu nu ai ce sa spui...tu esti un mic carcotas care dai cu gura pe la toata lumea sa te pui bine cu toti. Mai sa fie unde era Mister si noi nu stiam. Esti un tradator de cea mai joasa speta.
Si da...mi-am cerut scuze alor mei pentru tot ce s-a intamplat acolo, pentru faptul ca nu am putut sa joc, toti stiu ca e prima data cand mi se intampla sa nu fiu pe joc atunci cand sunt atacat sau ceva de genul. Vezi ro55 unde am stat indiferent de situatie cu fruntea sus intre dusmani pana m-am plictisit si le-am dat contul sa il innobileze.
Inceputul de lume pe 57 eu nu l-am jucat. Am fost absent total fiind ocupat pe ro55 unde era o lume mult mai rapida si cu o mai mare actiune. De aia am si ramas in urma cu dezvoltarea din toate punctele de vedere.
Dar te rog eu...nu mai vorbi ca ai facut si ai dres tu. Tu esti un tradator si atat. Si am incheiat si cu asta. Hai ia-te de mana cu vbn si faceti LOVE, ce va place voua cel mai mult...66-67-68-6....
 
Scor reacție
0
S-a pierdut pentru ca ai tradat. Daca jucai, si eu si restul ne gaseam oameni sa stea pe conturi.

Salut, nu ar trebui sa fie treaba mea aici, nici Rock nu e usa de biserica.Totusi, cum poti sa rupi o alianta si sa nu ai timp de joc?Daca stii ca nu ai timp de joc, de ce te apuci si le strici si jocul altor oameni?

Poate nu e ok nici ce a facut Rock, cu toate ca stiai ca e cu Fame. Ati facut alianta sa terminati cu o fuziune si la sfarsit ai decis sa rupi alianta pe ce motiv?

Singura diferenta intre tine si gentle este ca gentle a dat un backstab cu care a castigat lumea iar tu ai pierdut lumea in cel mai injositor mod posibil, dar nu e vorba de tine ca ai zis ca nu aveai timp, e vorba de cei ramasi din NIP care au pierdut x luni de joc din cauza ta.

Daca vrei sa-mi dai un raspuns poti sa raspunzi clar la urmatoarea chestie. "De ce ai rupt o alianta daca ai stiut ca nu ai timp de joc?"

Dupa parerea mea sunt doar scuze penibile, macar poti recunoaste ca ti-ai batut joc de unii oameni care au jucat cu tine.

Numai bine,
 

DeletedUser48261

Salut, nu ar trebui sa fie treaba mea aici, nici Rock nu e usa de biserica.Totusi, cum poti sa rupi o alianta si sa nu ai timp de joc?Daca stii ca nu ai timp de joc, de ce te apuci si le strici si jocul altor oameni?

Poate nu e ok nici ce a facut Rock, cu toate ca stiai ca e cu Fame. Ati facut alianta sa terminati cu o fuziune si la sfarsit ai decis sa rupi alianta pe ce motiv?

Singura diferenta intre tine si gentle este ca gentle a dat un backstab cu care a castigat lumea iar tu ai pierdut lumea in cel mai injositor mod posibil, dar nu e vorba de tine ca ai zis ca nu aveai timp, e vorba de cei ramasi din NIP care au pierdut x luni de joc din cauza ta.

Daca vrei sa-mi dai un raspuns poti sa raspunzi clar la urmatoarea chestie. "De ce ai rupt o alianta daca ai stiut ca nu ai timp de joc?"

Dupa parerea mea sunt doar scuze penibile, macar poti recunoaste ca ti-ai batut joc de unii oameni care au jucat cu tine.

Numai bine,

Adica eu eram singurul care era acolo cu drepturi si cu putere de decizie ? Pai pe voi nu va duce mintea decat sa aruncati intr-o singura directie. Stiam ca este vara si nu are lumea timp de joc. Dar daca regulile sunt reguli, si daca cuvantul e cuvant, pai atunci de ce il incalcam ? Ca sa dai motive sa se rupa alianta, nu ? Ca exact asa s-a intamplat.

Eu am fost singuru din nip care a luat sat de la fame la organizatu ala=))

Tu ai te-ai facut de rusine...asta crede lumea, ca ai fost singurul care ai luat sat. Sate cedate de ochii lumii si scheme de genul poate face oricine.

Inchideti tema va rog ca gura bogata astia nu se mai termina niciodata cu comentariile de prost gust.
 

DeletedUser9326

4. Vezi cine a terminat ro50 pe locul 1 te rog si pe urma sa comentezi de prietenii tai frustrati.
5. ro57 da, am pierdut-o din cauza lipsei de timp a multora dar in special a mea. Nu a fost numai a mea alegerea de a scoate tribul FAME de la aliati. S-au luat in calcul mai multe pareri si bineinteles majoritatea a decis. Adevarul este ca Rockefeller e high class la trecut dintr-o tabara in alta doar pentru a inchide o lume sau a lua cateva sate in plus. Este bunul tau prieten, nu ? Care cand am dat afara acei 2 jucatori pe sp12, mi-a dat mesaj sa imi spuna ca am pierdut lumea, ca ne bate marele GRUP. REPET, scriu ingrosat ca sa vezi mai bine pentru ca esti orbit de intrigi si de scenariile tale fanteziste, NU A FOST NICIUN BACKSTABB, au fost doar 2 concedieri.

Ok, am asteptat sa se linisteasca apele si sa vad daca mai ai ceva de spus.
Sa spun cum sta de fapt treaba.

4) M-am uitat inca o data pe L50 sa fiu sigur si am vazut ca pe locul 1 a terminat Maze, nicidecum vreun trib de-al tau. Jucam triburile, da ? Bun!
Intr-o paranteza, mentionez ca pe L50 te-ai autodeclarat superior oricarui jucator, spunandu-mi chiar mie ca tu ai fost in locul meu, metaforic vorbind, ai evoluat si eu respectiv ceilalti nu avem cum sa ajungem la nivelul tau. La scurt timp dupa, ai fost scos din joc. Am o memorie destul de buna incat sa imi amintesc cu exactitate acest lucru si nu as avea vreun motiv sa mint, aici, in fata tuturor.
Nu are rost sa dezvoltam deoarece ce s-a intamplat acolo, pe final, a fost de o penibilitate de nedescris si, din pacate, daca ar mai fi sa aleg o data as proceda la fel.

5) Sa vorbim putin despre L57, un subiect mult, mult mai interesant. Intradevar, am intrat acolo putin mai tarziu dar nu suficient de tarziu incat sa nu prind momentul in care ti-ai permis sa rupi alianta care trebuia sa tina pana la sfarsitul L57 dintre Fame si NIP. Chiar daca nu te agreez, deloc, am tras de mine si ti-am scris, mi-am dat cuvantul ca Fame se va tine de cuvant si la final cele 2 triburi vor fuziona. Nu ai vrut, te-ai crezut superior spunand la un moment dat ca sunteti mult peste noi si ca noi nu meritam sa terminam L57. Ai analizat, ai investigat, te-ai consultat cu colegii tai si ati decis sa rupeti alianta dandu-ne, intradevar, 48 de ore parca sa ne organizam. Multi nu au fost de acord cu aceasta decizie, Rockefeller s-a numarat printre jucatorii respectivi.

Apoi ai continuat cu subiectul recrutarilor, Fame a recrutat toata harta. Aici chiar ai devenit penibil :D:D. Imi amintesc perfect momentul in care ai inceput sa trimiti mesaje colegilor mei incercand sa ii convingi sa ti se alature.Le-ai zis ca Fame nu va avea viata lunga datorita liderilor care nu prezinta seriozitate si stabilitate. Pe scurt ? Te-ai facut de ras, radeam pe conferinta de tine. La un moment dat ai dat mesaj unei persoane si persoana respectiva imi lasase sitter mie sa iti raspund eu deoarece nu voia sa aibe de a face cu tine. Stii continuarea acelui mesaj, nu ? Stai linistit ca nu l-am postat aici, am ras destul la momentul respectiv. In fine, ideea e ca pana am ajuns eu pe granita langa tine, tu ai disparut invocand problemele din viata de zi cu zi. De acord cu tine, nici nu te mai gandesti la aceasta lume virtuala cand ai probleme in viata reala, doar ca prea bine s-au suprapus la tine, parerea mea. Daca nu te-as cunoaste mai bine as spune ca ai invocat acest motiv drept clasica scuza a tuturor celor care realizeaza ca nu au cale de scapare si prefera sa fuga.

Nu mai arunca vina pe altii deoarece ai fost tu incapabil sa gestionezi finalul L57. Nu te judeca nimeni dar macar asuma-ti deciziile si nu mai arunca vina pe altii precum Rockefeller care , oricum, se stia ca a inceput alaturi de Fame si nu a fost de acord cu aceasta miscare.
Cat despre speciala ? V-ati anuntat prezenta si ati sustinut ca veti intra sa va aparati titlul. Dovada clara este intrarea voastra pe speciala. Inca o data, asuma-ti deciziile, vorbele etc.
Din punctul meu de vedere esti un jucator arogant care se crede superior tuturor, o persoana care a ajuns sa vorbeasca despre el la persoana a III-a. E suficient, as spune :)

In final, as vrea sa felicit tribul Green pentru castigarea acestui razboi. Felicitari!

Acum chiar puteti inchide tema.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46530

Tot backstab se numeste si cand dai la 1 persoana sau la 20.

scarleta, esti cu atat mai penibila cu cat incerci s-o intorci de-o mie de ori numa ca sa nu fi nevoita sa zici c-ai pierdut, esti mai penibila pe post ce trece
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Acest topic mai este de actualitate ? Sau motivul pentru care se cere inchiderea lui este altul ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus