Hărţi avansate pentru RO4

DeletedUser7708

După o perioadă de o săptămână petrecută pe .net pe w28 alături de românaşii noştri am descoperit un site care updatează hărţi cu diferite lucruri pentru un server. Top15 triburi, jucători, cuceritori şamd.

Site-ul unde se pot vedea hărţile este: http://map.k-io.com , iar jos de tot aveţi RO4.

Pentru a crea o familie pe hartă, vă rog să daţi un mesaj privat lui G3cKO cu prescurtările triburilor participante la familie.
Momentan am pus familiile din top20, fără STFU, pentru că ştiu că BW aparţine TRX acum şi nu mai ştiu care cu cine ţine.


Tribes Dominance Map
Aici sunt afişate cele mai bune triburi sau familii, după caz, împreună cu rank 2 pe fiecare continent. Ca să apară pe hartă, tribul trebuie să aibe minim 250.000 puncte.

topktribes.png

Players Dominance Map
Acelaşi lucru ca şi mai sus, doar că pentru prezenţa pe hartă trebuie 1.000.000 de puncte.
topkplayers.png

Top15 tribes
Harta cu top15 triburi sau familii ca număr total de puncte.
toptribes.png

Top15 Players
Harta cu top15 jucători.
topplayers.png

Top15 Noblers
Harta cu top15 familii cu cuceririle făcute în ultimele 24 de ore.
topnoblers.png

Fastest Noblers
Harta cu jucătorii cu cea mai mare medie sate/zi de la primul sat al lor cucerit.
fastnoblers.png


topavgtribes.png


topkaplayers.png


Rog Moderatorii să facă acest topic sticky.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

daca intra cei din k44 din ~TRX~in TRX am impresia ca fac 100 la 100 la dominatzia k-ului respectiv ...pana atunci k-ul meu ramane singuru cu peste 90% dominantza orikum asta nu se poate face 100 in 100 niciodata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Mâine se face update-ul la hartă şi va apăra ca TRX F.(Family). Pe K44 au peste 99% din K. Impresionant.
 

DeletedUser8266

defapt daca te uiti bine si k34 e in aceasi situatie 2 k-uri cu dominatie de 99% ....cea ce nu intzeleg eu ce mai au de cucerit acolo sa faca 100%? ca doar e in mijlocu lor nu ar trebui sa fie nici o problema asta daca nu e vrun aliat ori pna
 

DeletedUser7708

defapt daca te uiti bine si k34 e in aceasi situatie 2 k-uri cu dominatie de 99% ....cea ce nu intzeleg eu ce mai au de cucerit acolo sa faca 100%? ca doar e in mijlocu lor nu ar trebui sa fie nici o problema asta daca nu e vrun aliat ori pna

Lista de rang a triburilor de pe continent 34
Rang Porecla Puncte Sate
1 TRX 34,73 Mio. 3.272
2 ~TRX~ 5,79 Mio. 560
3 RE 877.893 82
4 R4B 64.819 6
5 DiViN 46.511 4
6 R4H 36.462 3
7 ~RE~ 28.820 3
8 ~JG~ 9.949 1

Mai sunt sate. RE şi ~RE~ sunt în familie deci nu va fi 100%.
 

DeletedUser

dar daca va uitati mai atent pe harta, cu jucatori veti vedea migrarea jucatorilor spre granita de razboi..pe harta dfacuta de dfa1 apar doar paracetamol si cdef, dar sunt multi care au migrat ca ei...
dar dominand clar 2 continente avem un avantaj f mare: este defensiva pentru sprijinirea granitelor;)

oricum felicitari pentru harti, foarte meseriase
 

DeletedUser7708

Pe mine mă amuză satele din K60-63 ale TRX-ului, fix în inima STFU :D
 

DeletedUser8266

am impresia eu sau la harta cu Top 15 Noblers GTC e singuru trib care nu are (sau nu apare) cu inobilari interne de unde deduc ca e tribul cu cei mai multzi playeri activi....toti :)))
 

DeletedUser7708

Doar ai impresia, satele din interior cucerite nu înseamnă doar interne, pot să mai fie jucători mici pe care nimeni nu s-a obosit să îi atace, din cauza moralului şi schimbând satul din ofensiv în defensiv, îi mai iei şi pe ăia la ciomăgit :D
 

DeletedUser

hmmm...satele alea din inima STFU sa nu te mire prea tare. Marea parte apartin jucatorilor care au fugit in TRX din vreun trib din STFU.

Pentru dfa, membri STFU:

Kings + ~KRT~
NOVA + S/N
TCR + -TCR- + ~TCR~
YKZ + YKZ-A
 

DeletedUser

nu cred ca a fugit vreunul?...ce asa mare graba?:))..

eh stii tu, stiu eu, stiu altii, stim noi....stii tu ;)

La modul serios, oricum "insula" aia e dincolo de limita de nobil a oricarui jucator din TRX, deci in mod logic cativa "sobolani" au decis ca le e mai bine in TRX decat in vreun trib din STFU. Dar sa tinem P&P pe alte topicuri, nu de alta, dar initiativa lui dfa este laudabila si hartile sunt de un real folos.
 

DeletedUser8266

apropo dfa1 ai putea modifica aia cu mason famili nu de alta da cred ca stim cine in cine a stat pana acu si , stiu ca ai fost sau mai esti mason dar sa fim seriosi , daca puneai numele oficial nu se supara nimeni , daca puneai gtc famili iar era mai corect
 

DeletedUser7708

apropo dfa1 ai putea modifica aia cu mason famili nu de alta da cred ca stim cine in cine a stat pana acu si , stiu ca ai fost sau mai esti mason dar sa fim seriosi , daca puneai numele oficial nu se supara nimeni , daca puneai gtc famili iar era mai corect

Nu ţine de preferinţele mele. Familia este denumită după primul trib trecut în listă. Dacă aş fi avut posibilitate de "rename", aş fi pus normal, "Emperors Sanctuary".
 

DeletedUser8266

...sorry atunci ,nu stiam ca nu pui cum vrei tu numele familiei
 

DeletedUser8972

Interesant !

Am stat ceva timp pana mi-am dat cu seama cum sta treaba la "Tribes Dominance Map". -=Q=- F., TRX F., MASON F., reprezinta familiile celor 3 triburi. Acum era sa sar pe forum si sa spun ca harta asta "nu face nici 2 bani" :D. Este interesant facuta, insa daca apareau si numele corect al familiilor pe harta ...

Cine colecteaza aceste informatii? Cu siguranta, harta nu e generata dupa vreun script.
 

DeletedUser

..este o harta OK..

.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus