Hărți politice

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser44200

Imi cer scuze pentru ca deschid o alta tema cu harti dar doresc sa avem aici harti politice ale lumii 36 cu influenta diferitelor triburi in diferite zone si desigur, cum evolueaza ea.

Harta #1
zks4k2.png


Mentiuni:
-au fost folosite toate triburile din TOP 20 + tribul T-J
-au fost colorate la fel toate triburile care apar ca "familie" sau "academie" la profilul unui trib din TOP 20
----de aceea triburile S R si GJUKI au aceeasi culoare
-au fost colorate cu culorile unui trib zonele in care tribul are mai multe sate decat alte triburi
-satele ratacite prin zonele altor triburi au fost colorate cu culoarea tribului in a carui zona se afla.

Multumesc. Daca stafful nu va avea nimic impotriva voi posta cate o astfel de harta o data la fiecare doua saptamani.
 

Atașamente

  • harta.jpg
    harta.jpg
    15,5 KB · Vizualizări: 83

DeletedUser40429

Foarte frumos, Felicitari.

Noi astia din GJUKI mai avem cativa jucatori prin K55 , nu prea ii vad acolo, cei din T4 au academie iar prin K55 nici pe aia nu ii vad. Deci cred ca lipsescs cateva zone.
 

DeletedUser44200

Sunt cateva zone in care sunt 10 sate apartinand a noua triburi. Au fost facute cateva compromisuri dar in general, asta e situatia. Pe viitor cand se vor mai innobila sate, pe ici pe colo sper ca situatia va deveni mai clara.
 

DeletedUser

Interesant, si deloc o idee rea. Ai putea sa postezi chiar saptamanal, mai ales ca suntem la inceputul lumii si schimbarile sunt mai frecvente.
 

DeletedUser44200

Acum la inceput nu stiu daca se schimba atat de multe... dar am sa generez harta din nou pe 20 si am sa vad cat mari schimbari sunt.
 

DeletedUser44200

Imi pare rau ca nu am mai postat o noua harta dar am avut probleme cu PhotoShop/ul | Windows/ul | Dell/ul... Dar cu proxima ocazie, o fac si o incarc!

Promet.
 

DeletedUser44200

Dupa aproape o luna, a aparut si varianta a doua... Regulile sunt aceleasi. A fost colorata zona unde un trib din TOP 20 avea cele mai multe sate.

5b3dx1.png



Sper sa va placa. De asemenea o sa rog adminii sa stearga toate discutiile pe langa subiect. Multumesc.
 

DeletedUser44200

Să știți că nu sunteți deloc cool... Am făcut harta la ora 18 și de atunci până acum au dispărut doua triburi din TOP 20. Fratii și -H-.

Poi asta-i treabă? :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40036

a disparut wtf...au dat dizolvare trib si fiecare pleaca unde apuca.cu aceasta ocazie a intrat Night wolves(~NW~) in top 20...sper ca sa apara neintelegeri dupa dizolvarea wtf-ului si sa intre si nw-ul intr-un razboi mai serios:))
 

DeletedUser45016

a disparut wtf...au dat dizolvare trib si fiecare pleaca unde apuca.cu aceasta ocazie a intrat Night wolves(~NW~) in top 20...sper ca sa apara neintelegeri dupa dizolvarea wtf-ului si sa intre si nw-ul intr-un razboi mai serios:))

Moldovene iar iti faci reclama la trib?
 

DeletedUser40036

Salutare waterloo1815 , ti-a raspuns cel de mai sus . bidam veer incerci sa arunci paie pe foc? nu merge...
nu,neaparat...mai devreme sau mai tarziu NW va trebui sa poarte un razboi mai serios.atunci,vom vedea ce fel de jucatori sunt pe-acolo:D

Moldovene iar iti faci reclama la trib?

nu am facut reclama niciunui trib(nici atat tribului din care fac parte).am spus doar cum sta treaba pe harta:)
PS:cred ca ma confunzi...asa cum eu nu stiu daca si cu ce cont joci tu pe l36,cel mai probabil nici tu nu cunosti aceste detalii(in afara de faptul ca joc pe l36)
 

DeletedUser45016

nu,neaparat...mai devreme sau mai tarziu NW va trebui sa poarte un razboi mai serios.atunci,vom vedea ce fel de jucatori sunt pe-acolo:D



nu am facut reclama niciunui trib(nici atat tribului din care fac parte).am spus doar cum sta treaba pe harta:)
PS:cred ca ma confunzi...asa cum eu nu stiu daca si cu ce cont joci tu pe l36,cel mai probabil nici tu nu cunosti aceste detalii(in afara de faptul ca joc pe l36)


Intemeietor ~NW~,=Shallun=- aka Iura.
 

DeletedUser40036

Intemeietor ~NW~,=Shallun=- aka Iura.
pe acest cont joci tu sau eu?daca ai ajuns la concluzia ca eu joc pe shallun sau ca numele meu e iura,sigur nu sunt cine ai presupus tu ca sunt.nu joc pe acel cont,nu sunt intemeietorul nw,nici macar nu sunt membru al tribului nw...cum am zis,ma confunzi:)
 
Sus