habar

  • Autor subiect DeletedUser32139
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser32139

Pentru "gurile rele" am decis să deschid acest topic pentru a lămuri ce s-a întamplat de fapt cu Habar-ul.

Ok,în primul rând Habar-ul nu a fost un trib care să domine topul datorită invitaţiilor făcute,ci din contră,am refuzat mulţi jucători pentru a rămâne în formula cu care am început,şi anume: prieteni din joc de pe lumile precedente şi din viaţa reală sub nick-uri de prichindei..

După ce a renunţat Bondocica(borgora - singura persoană care mai era în conducere alături de mine) s-a simţit că atmosfera nu mai era ca la inceput,şi încet încet au mai renuţat unul câte unul.
Cu toate că mă ambiţionam în fiecare zi să rămân să conduc Habar-ul,ştiam că va veni o zi în care o să renunţ.Mulţi mi-au spus să o fac mai devreme şi să nu-mi mai pierd timpul aiurea,lucru pe care l-am făcut noaptea trecută.
Ştiu că am făcut-o într-un mod cât mai neplăcut,fără să anunţ..dar dacă o făceam anunţat probabil mă răzgândeam din cauza celor care vroiau să continue şi care încercau să mă convingă să revin.

De ce am renunţat?pentru că membri din Habar au fost întotdeauna membri de "scurt metraj"..maxim 3-4 luni pe hartă,până intervenea plictiseala(mai ales la servere cu viteze de genul).La fel a fost şi în ~LEON~ pe 10(până să fuzioneze) şi în PR. pe 14,la fel şi aici pe 17.

Înainte să dau dizolvare le-am spus celor din trib care vroiau să continue,să se mute în unul din cele 2 triburi aliate: R-R sau Spor..mai departe a fost alegerea lor.Deci nu a fost vorba de nici o fuziune,cum am auzit unele discuţii!

M-au întrebat şi m-au rugat unii să se continue în formula Habar dar fără mine: nu se poate.Habar-ul a fost o idee de a mea şi a lui borgora,un trib care a existat numai pe lumea 17,la fel cum şi PR.(pitzigoii răguşiţi a existat numai pe L14)..pe alte lumi nu ve-ţi mai auzi de tribul Habar(poate doar de copiile lui nereuşite).

Ştiu că am lăsat un "gust amar" în urmă,mai ales celor care şi-au pus speranţa în mine,şi pe această cale le mai cer încă odată scuze,însă nu regret decizia!

Multă baftă în continuare triburilor care au rămas!

şi o seara plăcută vă doresc tuturor,
dudu
 

DeletedUser

Sa va vad pe urmatoarea lume facand treaba de 2 ori mai buna ca aici! :D Si vezi ce idee de trib iti mai vine.. :)

Oricum, a fost frumos cat a durat! Multa bafta tuturor!
 

DeletedUser523

acum asta e optiunea fiecarui intemeietor de trib,nu?:)conteaza ca atat timp cat joci sa o faci cat poti de bine iar daca ai si rezultate atunci cu atat mai bine;)
 

DeletedUser

Daca atat s-a putut,atat s-a putut si nimeni nu trebuie sa te condamne pentru decizia luata. Nu e corect ca un trib sa continue sub acelasi nume daca fondatorul sau a renuntat la joc pt ca asa cum ai zis si tu,proiectul a fost ideea ta(vezi cazul ~Tld~ pe l1).
Stiu cam prin ce treci pt ca am patit-o si eu. Pe o alta lume ducele a renuntat pe neasteptate iar singurul lucru care mi-a venit in minte a fost sa fac alt trib si sa iau jucatorii activi cu mine(asta intamplandu-se pe w17). Tribul isi pierduse identitatea in acel moment intr-un fel.
Daca vroiau sa continue impreuna,ceilalti trebuiau sa faca acelasi lucru. Un alt trib cu un alt nume. Oricum,din ce am citit pe aici lumea nu prea facea spam pe forum si probabil ca asta i-a facut pe unii sa isi piarda cheful si sa renunte. Pe l14 in PR. a fost ceva deosebit. Chiar imi pare rau ca nu am fost membru Habar aici...
Numai bine dudu si decizia pe care ai luat-o a fost cea mai buna alegere.


PS.: Daca bat campii va rog sa ma scuzati. Am luat cateva beri la bord in seara asta si s-ar putea ca alcoolul sa isi fi facut efectul :D.
 

DeletedUser9837

Adio Habar!

La revedere membrii Habar :)

P.S. Ne vedem/auzim/jucam pe 19 :)
 

DeletedUser32139

prezenta noastra va fi in functie de setarile lumii 19...si cam in aceeasi formula(poate mai intarita).
pana atunci voi urmari din exterior statistica de pe lumea 17,mai ales cea a tribului Spor.

si ii multumesc moderatorului care a mutat aceasta tema aici,unde nu are nici o treaba cu esenta sub-forumului: Aici poţi căuta un trib sau un membru nou. Nu ai voie să răspunzi. Te rog să contactezi începătorul discuţiei în joc.

n-am cautat nici un trib sau membru nou,dar inca odata se poate observa cat de prost se modereaza forumurile cu p&p,spre deosebire de cele cu offtopic. :)
 

DeletedUser523

imi vine sa intreb oare ce moderator a mutat tema dar am devia de la subiectul discutiei si mai bine ma abtin:tare::p
 

DeletedUser

Dudu, imi pare rau ca ai dat desfiintare trib acum ca incepusem sa ne intelegem si noi.. :D
 

DeletedUser

pt Habar (sau de fapt o parte din membrii) am un singur mesaj... ii iubesc cum stiu doar eu :x
 

DeletedUser

dudu,poate imi faceti si mie loc pe 19,asa cum am avut si pe 10 si pe 17.sper doar sa nu fiu si pe 19 primul care renunta ca pe 17
 

DeletedUser

pe 19 va fi Lutu cap de afis, dar ma indoiesc ca nu se gaseste un loc si pentru tine alaturi de noi :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus