Hai sa visam

DeletedUser

A, si am uitat ceva.....lacrima.
imgres
 

DeletedUser16450

"Daca ar fi fost sa trec printr-o padure cu lupi sa ajung pana la tine, as fi ajuns cu zdrentele tineretii mele sfasiate, dandu-ti ultima ei picatura.
De-ar fi fost sa trec prin ierburi cu serpi ca sa ajung pana la tine, cu talpile goale as fi calcat pe suierul mortii mele, aducandu-ti-o sa-i inchizi ochii.
Dar la poarta casei tale vegheaza dragostea - si mi-am tras pasii inapoi ca la iesirea cu icoana din biserica.
Cant ragusit pe sub ferestrele casei tale, cum canta copiii italieni pe strazile oraselor noastre, in mizeria frumusetii lor cu ochi mediteraneeni.
Cant cu mana intinsa sub cer, ca odinioara cei neimpacati la raspantii de drum. Ascultati, voi toti, bucuria si durerea mea."
 

DeletedUser

Uh...mai, fata, mai! :)

Un mod de a va multumi ca ne mai inmuiati inimile.:)
pttine.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16450

Thanks
Iubesc trandafirii. Sau mai bine zis toate florile, in general.
 

DeletedUser16450

Cu stelele cununa, sufletul meu e joc primavara cu iz de iasomie. Mai picur o soapta parfumata pe-o clipa de luna si ma duc. Cu visele mele, pe mantie de vise. Sarutand o lacrima prelinsa pe-un colt de suflet. Noapte buna
 

DeletedUser

"Daca ar fi fost sa trec printr-o padure cu lupi sa ajung pana la tine, as fi ajuns cu zdrentele tineretii mele sfasiate, dandu-ti ultima ei picatura.
De-ar fi fost sa trec prin ierburi cu serpi ca sa ajung pana la tine, cu talpile goale as fi calcat pe suierul mortii mele, aducandu-ti-o sa-i inchizi ochii.
Dar la poarta casei tale vegheaza dragostea - si mi-am tras pasii inapoi ca la iesirea cu icoana din biserica.
Cant ragusit pe sub ferestrele casei tale, cum canta copiii italieni pe strazile oraselor noastre, in mizeria frumusetii lor cu ochi mediteraneeni.
Cant cu mana intinsa sub cer, ca odinioara cei neimpacati la raspantii de drum. Ascultati, voi toti, bucuria si durerea mea."

Vibrand la dragostea ce te poarta spre mine, lupii vor devenii strajerii tai, regina mea.Vantul, prietenul meu din ceas de seara, va face iarba sa freamete ca avlurile marii, purtandu-te spre mine. Dragostea e sfasiata, o parte asteptandu-te, alta parte zburand in intampinarea ta, si nu va fi intreaga pana in clipa in care buzele mele iti vor atinge pleoapele.Copiii italieni nu mai canta pentru noi, dar tiganusii varsa tot focul inimii lor pentru ca vocea ta calda sa se pastreze doar pentru mine.Durere, dispari, clipa ta nu a sosit! Daca ai fi o lacrima, nu as mai plange niciodata, din teama ca te-as putea pierde!
 

DeletedUser16450

Vibrand la dragostea ce te poarta spre mine, lupii vor devenii strajerii tai, regina mea.Vantul, prietenul meu din ceas de seara, va face iarba sa freamete ca avlurile marii, purtandu-te spre mine. Dragostea e sfasiata, o parte asteptandu-te, alta parte zburand in intampinarea ta, si nu va fi intreaga pana in clipa in care buzele mele iti vor atinge pleoapele.Copiii italieni nu mai canta pentru noi, dar tiganusii varsa tot focul inimii lor pentru ca vocea ta calda sa se pastreze doar pentru mine.Durere, dispari, clipa ta nu a sosit! Daca ai fi o lacrima, nu as mai plange niciodata, din teama ca te-as putea pierde!

Daca ai fi o lacrima, nu as mai plange niciodata, din teama ca te-as putea pierde! Azi noapte ti-am mangaiat ochii. I-am sarutat. Ti-am sarutat si fruntea, si tamplele. Si-am sarutat din nou ochii tai frumosi. Ochii astia pe care de o vreme am inceput sa ii mangai, sa ii sarut, sa ii iubesc. Si pe care ii vad atat de aproape, desi nu i-am vazut niciodata.
Se spune ca ochii sunt fereastra sufletului. De ce ai ochii atat de tristi?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31742

pot sa visez si eu cu voi?! :)
va las aici o meld. ce ma trimite cu gandul la acele caravane aflate in drumul lor infinit spre nicaieri...ma gandesc ca ar putea fi caravana sufletului sau a timpului, pentru ca atat timpul cat si sufletul alearga necontenit spre meleaguri necunoscute...


departe...
 

DeletedUser16450

O da.... Maurice Ravel. Incantator Boleroul lui. Il ador. Pot visa pe el o vesnicie numai campuri cu iasomie si iubiri nebune.
PS. Bun venit pe taramul viselor, Zu,
 

DeletedUser16450

Mi-e dor nebun de dorul tau ... Daca ar fi sa ma tansform, m-as transforma intr-o lacrima de-a ta. Sa ma nasc din ochii tai. Sa sfarsesc pe buzele tale. Iar tu, cuprins de-un dor nebun, sa ma sorbi, picatura cu picatura. Si-apoi... sa spui setos: Mai vreau!!!! Si oricat ai bea, sa nu-ti poti niciodata potoli setea de mine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"As vrea sa-ti fiu fantana iubirii din care sa iti poti domoli dorinta si iti promit ca fiecare sorbitura sa fie un strop de pasiune."
 

DeletedUser

Mi-e dor nebun de dorul tau ... Daca ar fi sa ma tansform, m-as transforma intr-o lacrima de-a ta. Sa ma nasc din ochii tai. Sa sfarsesc pe buzele tale. Iar tu, cuprins de-un dor nebun, sa ma sorbi, picatura cu picatura. Si-apoi... sa spui setos: Mai vreau!!!! Si oricat ai bea, sa nu-ti poti niciodata potoli setea de mine.
Alina-ti dorul pentru mine, In gand, opreste lacrima, Si lasa drumul pan` la tine , Sa-l deseneze dragostea. Cand buzele-ti vor fi aproape, Si voi simti mireasma ta, Atunci,vor alerga la tine, Sufletul si inima mea.
 

DeletedUser16450

Atunci cand frigul ma-nconjara,
si cerul meu e-nnegurat,
M-ascund tacuta-n in primavara
Cu suflet gol si-infiorat.

Iti mangai ochii-n departare
Si picur flori de liliac,
In lacrimi reci si calatoare…
Si versurile mele tac...

Imi alin dorul pentru tine,
In gand imi opresc lacrima,
Si las ca drumul pan’ la tine,
sa-l deseneze dragostea

Cand buzele-ti vor fi aproape
Si voi simti mireasma ta,
Atunci, vor alerga la tine
Sufletul meu, inima mea.

Sa ma iubesti ca pe-o minune
Cand timpu-n soapta il prefac
Si cerul tau sa ne cunune
Sub florile de liliac.
 
Sus