Hai sa visam

DeletedUser

my turn :))
M-am gandit la o tema mai siropoasa decat cele legate e viatza de tribal. Asa, sa mai animam externul. Este pur experimental ce facem noi aici (ma refer la mine si la Ramo), insa ideea este sa iesim putin din banalul cotidian. Al jocului. si sa descoperim noi calitati/abilitati ascunse ale colegilor.
Prin urmare: Haideti sa visam.... Fiecare dintre noi viseaza... Chiar si cu ochii deschisi... Visul, este, de cele mai multe ori, singurul lucru concret pe care il aveam. Si, de asemenea, singurul lucru pe care nu ni-l poate lua nimeni. Deci... hai sa visam! Decent, desigur.

......................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16450

Daca tot am provocat, hai sa si raspund prima. Uite, asa visez eu acum:

Mi-e dor... SI mi-e bine ca mi-e dor... Mi-e insa atat de dor, incat am senzatia ca ma topesc. SI ca tu apari si sorbi topirea asta, picatura cu picatura... Sufletul meu e zbor de randunica care iubeste primavara, iarba, florile si pomii inmuguriti. Si in toate astea esti tu...
Probabil ca pana maine o sa ma topesc... Dar o sa imi adun picaturile pentru tine... Sa poti sa sorbi intregul... :)

Sweet dreams ;)
 

DeletedUser16450

Azi am visat ca am fost un curcubeu si ca cerul tau mi-a picurat lumina. Zambetul tau, ochii tai, vocea ta, sarutarea ta... Toate m-au topit. Apoi tu ai sorbit topirea mea, picatura cu picatura... Ne-am topit amandoi in mii de soapte imbratisate, fara sa ne mai gandim la nimic. Am fost doar tu si eu, doua suflete transformate intr-unul... Sarutand, sorbind, iubind... Si iar sarutand si iubind aproape fara suflare, fara vorba... Gurile noastre sorbeau setoase, picatura cu picatura, ca si cum pana acum se cautasera de veacuri si se regasisera, uimitor si neasteptat. Atat de uimitor si neasteptat incat ne-am fi dorit ca dansul iubirii sa nu se mai termine niciodata...
M-am trezit, intr-un final, din vis. Iubita. De parca freamatul sarutarior noastre ar fi continuat la nesfarsit.
Visul??? A fost o aiurare nebuna si fierbinte. Dar atat de reala aiurarea asta, incat aproape ti-am simtit fizic respiratia, imbratisarea si sarutul. Iar acum...
Mi-e dor...
 

DeletedUser

Eu visez simplu ... sa castig la loto :D.

PS: chiar am avut rabdare sa citesc tot ... vreo 5 minute.
 

DeletedUser16450

mi se pare corect :D
macar sa am satisfactie ca nu m-am strofocat degeaba
 

DeletedUser

degeaba sigur nu da acu sa par si eu interesant caut si eu prin cartile de prin casa ceva interesant ca insipratia mea e la pamant in momentul asta :(
 

DeletedUser

Visez...ca nu mai sunt om...ca sunt un robot care nu sufera,nu spera, nu dezamageste...doar executa ce a fost programat!
 

DeletedUser

Sogno di perdermi nell'immenso dei tuoi occhi, assaporare il gusto delle tue labbra, sentir battere il tuo cuore e farti capire...
... l'amore che provo per te!


Editare Moderator:

Te rog sa citesti regulamentul forumului. Limba in care trebuie sa postezi este limba romana !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Toate lucrurile care sunt pline de amintiri degaja o visare,care te imbata si care te face sa mergi ratacind mult timp.
 

DeletedUser

Buna dimineatza! :)

Mai fetelor, voi vreti sa "scoateti" poezia din noi dar noi suntem mai "din topor" asa..

nb6x.jpg
 

DeletedUser16450

pai de ce nu, pana si din topor poate sa sara... scanteia.
 

DeletedUser16450

Mi-e dor... Tare dor... Mi-e atat de dor incat am senzatia ca ma topesc si ca tu apari si sorbi topirea asta, picatura cu picatura. Dar cum stiu ca e doar o senzatie, a mea, o sa te las sa iti fie si tie dor. Atat de dor incat sa ai si tu senzatia ca te topesti. Si ca eu apar si-ti sorb topirea, picatura cu picatura. Si cand o sa simti ca ti-e asa de dor incat ai fi in stare sa ma scoti din vise pentru a ma strange, nebun, in brate, abia atunci o sa intelegi multe din vorbele mele. Si dincolo de vorbele mele. Vei intelege si ca dorul meu nu este un dor obisnuit, strict carnal. Ca este unul mult mai plin, un dor nebun, metafizic, ce nu poate fi explicat decat dupa ce l-ai simtit. Cand insa iti va fi si tie dor, voi fi langa tine, sa-ti sarut sufletul. :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16450

Dragilor, am primit o replica superba la una dintre primele mele postari la acest topic. Mi-a fost atat de draga poezia incat am cerut permisiune autorului sa o postez aici. Iata:

Visezi să fii un curcubeu,
Din cer să picure lumină,
Un vis facut de-un semizeu,
Topită eşti în liniştea deplină.

Să vii încet şi să mă sorbi,
Pe rand. Doar cate o picătură,
Să fim doar unul, şi să vezi..
E bine să fim împreună.

Topiţi asa, în picătură,
Să sorbi şi tu, să sorb şi eu,
Aşa de bine-i în lumină,
Ne-am transformat în curcubeu


Ei, nu-i asa ca e superba?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39592


..Am visat ca, privind intr-una dintre nopti pe fereastra, am rugat luna si stelele sa-ti spuna ca mi-e dor.. Mi-e dor de zambetul tau..de stralucirea din ochii tai atunci cand ma priveai..
..O lacrima mi s-a prelins pe obraz si ti-am simtit mangaierea..le-am mai rugat atunci sa-ti spuna ca mi-e dor de vocea ta cand imi sopteai ca ma iubesti..
..O stea a cazut si m-am gandit ca cerul vrea sa-mi indeplineasca o dorinta si l-am rugat sa mi te aduca inapoi macar pentru o clipa..
..Mi-am simtit umerii cuprinsi intr-o imbratisare pe care o cunosteam..si ti-am simtit respiratia pierzandu-se in parul meu.. Ti-am simtit buzele atingandu-mi o suvita si te-am auzit soptindu-mi: "Te ador, dragostea mea.."
Mi-era teama sa te privesc ca nu cumva cerul sa mi te ia.. Am inchis ochii si mi-am lasat capul pe umarul tau.. M-ai strans la piept si am auzit din nou bataile inimii tale..
..Am vrut sa-ti cuprind bratele si sa nu te mai las sa pleci..dar palmele mele nu au atins decat umerii mei..
..M-am trezit si am privit pe fereastra..luna si stelele stateau cuminti pe cer si parca nu m-ar fi auzit niciodata..
..Cu lacrimi in ochi le-am rugat sa iti spuna ca te vreau langa mine..vreau sa faci parte din viata mea din nou.. Le-am rugat sa iti spuna ca am nevoie de tine pentru ca te iubesc..
..Dar nu ti-au spus..
 

DeletedUser

Dragilor, am primit o replica superba la una dintre primele mele postari la acest topic. Mi-a fost atat de draga poezia incat am cerut permisiune autorului sa o postez aici. Iata:

Visezi să fii un curcubeu,
Din cer să picure lumină,
Un vis facut de-un semizeu,
Topită eşti în liniştea deplină.

Să vii încet şi să mă sorbi,
Pe rand. Doar cate o picătură,
Să fim doar unul, şi să vezi..
E bine să fim împreună.

Topiţi asa, în picătură,
Să sorbi şi tu, să sorb şi eu,
Aşa de bine-i în lumină,
Ne-am transformat în curcubeu


Ei, nu-i asa ca e superba?

Cat de frumoasa e.
 

DeletedUser

Bravo, fetelor,ma sensibilizati ...
Pentru 5 mai, ziua barbatului, aveti ceva de declarat? Mai exista barbati in Romania? Ce se intelege prin acest cuvant?
 

DeletedUser16450

Ia sa facem un topic special pe tema asta. Usor indulcit :D
Bun venit pe taramul viselor, expertule.
 
Sus