Haide-ti sa ne culturalizam

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7708

Daca adaugam paladin cu topor ca arma, atunci se schimba radical situatia. Nu bate nimeni topoarele daca trupele aparatoare nu au un paladin.
 

DeletedUser

Draga cmihail,

Tot ceea ce am sustinut e pura matematica, ar fi o nebunie sa-ti faci in satele ofensive 20k axes fiindca nu joci impotriva unui bot ci impotriva altor oameni care se adapteaza situatiei. Nu trebuie sa te superi, stiu ca nu e bine sa ai unitati numai de un fel in aparare sau defensiva, incercam numai sa demonstrez un punct de vedere... Sa nu mai vorbim despre asta ca am deviat destul de mult de la subiect imi pare rau daca prin ceea ce am spus te-am suparat in vreun fel :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sate ofensive- 7.000 topoare + 2.500 cav usoara +300 berbeci
sate def - 2.000 cav grea +7.000 arcasi
 

DeletedUser

@Sparadokos
Eu am incercat sa demonstrez afirmatia cu comparatia intre cav grea, cav usoara si topoare.
Cav grea poate fi comparta cu cav usoara in atac pe cand cav usoara nu poate fi comparata cu topoarele in atac. Am dat si motivele acestei afirmatii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11860

salut

Am 3 sate pe lumea 5 si pe ultimul acum cateva minute sa terminat curtea nobila de facut si nu mi sa dat 512 pct.Oare imi apar mai greu ? ca pe lumea 7 astept raspuns:D
 

DeletedUser11852

Am observat ca toti va vindeti aici secretele de stat(mai bine zis de sat :p )...asa ca m-am gandit sa-mi dau si eu cu parerea asupra satelor defensive, ofensive si altfel de specimene de sate...si zic asha:

sate defensive:
7k L +7k S +6k A
sau
10k S +10k A

sate ofensive:
3500top+3500a.c.+400berbeci("combinatzia perfecta")
6k top+2k c.u.+1k a.c.+300 berbeci(printre cele mai bune dar "most used")

sate de spioni:
sate cu mina de fier mica, fara CN, fieraria de asemenea mica, grajd max cazarma 0...etc....la unii apar cam repede, adica inainte de a avea vreo 20 de sate

sate de sprijin:
sate cg. se fac in general ptr a sprijini rapid colegi sau sate mai din departare. regulile nescrise spun ca la multi al 11lea sau al 16lea sat este CG only.

sate de nobili:
unii mai fac si asa ceva(incredibil, nu?). Un sat in care sa concentrezi productia de nobili, pentru o gestiune separata pe sate, a resurselor. In acesta recrutezi nobilii, in celelalte bati talerii. Eu unul nu l-as indica

sate de cavalerie:
pentru atacuri in viteza, unii jucatori mai au sate cu aprox 2k c.u. si 2k a.c. Personal le vad inutile :D

In concluzie, formulele preferate de mine sunt:

7k L 7k S 6k A in def. Eficienta e aprox aceeasi ca la 10k s cu 10k a, dar se recruteaza mai repede, data fiind viteza de recrutare a lancierului.

3500top 3500a.c. 400 berbeci in atac.Am facut multe calcule cu simulatorul in trecut, o singura formula a avut un mic avantaj fatza de aceasta intr-un tip de aparare, dar defectuoasa pe restul.

un singur sat spioni, dupa nr.15 apare
un sat cg la 5 sate def.
50%sate off, 50% def. satul spioni nu-l pun la calcul, satele cg sunt sate deff, logic.
NU sat de nobili
NU sat cavalerie
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus