Haloween - discutii !

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
ce tare :D anu trecut am câştigat nişte pp la concursu' ăsta. pot să bag aceeaşi poveste şi anul ăsta? mi-e lene să fac alta :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Se pare ca formularea din regulile concursului este incompleta, oarecum.

4. Nu se permite participarea la concurs de pe conturi mai noi de 1 luna. -->> contul de forum, nu de joc.
 

DeletedUser

Eveniment lume Halloween activ astăzi la ora 00:00 - astăzi la ora 23:59. am gasit asta cand am intrat pe sv.. ce este?
 

DeletedUser11848

La recrutare, timpul de recrutare este de -33.

100 de spade, intr-o cazarma maxima, este de 5.26, dar cu acest eveniment, este de 4.16. Sper ca am zis bine
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu aici in threadul acesta, intr-un thread nou in sectiunea asta.

Prima oara se vor posta lucrarile participante ( fara a se da numele autorului/autoarei ), apoi se va vota ( poll ) si se vor desemna catigatorii.

Lucrarile vor fi postate de genul :

.........lucrare (poezie, proza, poza...etc )

.
.
.
.
.etc
 

DeletedUser11848

Daca v-ar fii placut sa cititi, macar ce este nevoie ... :

Durata concursului: 30 oct - 06 nov 2012
Votare: 07 nov - 10 nov.
 

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
din câte văd în povestiri, majoritatea copiilor se tem de cimitire. de ce? eu mi-am învins frica de mai multe ori, am mers singur noaptea în cimitir, şi da, am supravieţuit. Mai apoi, văd că apar destul de des miresele... vă înţeleg că vă este frică de însurătoare încă de pe acum, nici mie nu îmi sună bine ideea, dar prefer să rămân cu ideea că miresele sunt sexy. Am votat 5, la fel cum majoritatea au făcut, pentru că mi se pare un act de curaj să pui o poză, o simplă poză. Cu un dovleac găurit, în fond, dar care reprezintă sărbătoarea de halloween mult mai bine decât o fac povestioarele demne de speriat curci. D-astea vă zic şi io la grămadă: cică dacă auzi cocoşii cântând în preajma orei 3 - 4 AM, se zice că e dracul prin preajmă. Când se întâmplă să dorm singur în toată casa, şi încep să aud sunete prin casă, sau să văd mişcare în umbre (presupun totuşi că e din cauza oboselii acumulate în faţa PC-ului, şi nu m-am ţicnit de tot). Când visezi ceva, şi apoi acel ceva se întâmplă, dar în vis urma să se întâmple ceva groaznic după, şi te temi să nu se întâmple şi în realitate. Când te uiţi la un film de groază la un prieten, şi îţi dai seama că apoi tre să mergi singur pe jos până acasă în mijlocul nopţii (aici plusează dacă auzi cocoşii cântând). Când vezi pe cineva căzut la pâmânt în mijlocul străzii, te gândeşti la scenarii SF până ce realizezi că omul e sub influenţa alcoolului. Când auzi un lătrat de câine care nu mai seamănă a lătrat de câine. Când eşti plecat cu cortul în natură şi auzi toţi câinii că încep să latre în depărtare. ş.a.m.d. Mi-a plăcut chiar şi experienţa de anul trecut care am postat-o în cadrul concursului. Mă aşteptam totuşi la ceva povestiri mai grele în cadrul concursului... m-aţi motivat să vă iau premiile la anul :mad:
 
Sus