Hotãrâre InnoGames

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Dupã o ºedinþã de azi dimineaþã, în care s-a fãcut o analizã concretã a problemelor din ultimele 3 zile de pe serverul ro1, a fost luatã hotãrârea definitivã cã NU se va face Rollback.
Vã rugãm sã respectaþi hotãrârea luatã.

Mulþumim!
 
Ultima editare:

DeletedUser1756

ok than, asa sa fie ... astept w3. atunci :|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

va supara adevarul.? in leg cu ce a scris ILLIDAN.? RUSINE vreau un raspuns cu motivele la banurile date la ILLIDAN si la dasdas ca nu sa jignit absolut deloc staful ;) doar un compliment :d
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Pentru toti cei care nu au citit postul meu de asearã:

"Ieri, 20:54:45 #18
carmi
Admin


Adaugã data: 16.04.2007
Discuþii: 39

--------------------------------------------------------------------------------

Cauza actualã a problemelor sunt niste atacuri DDOS asupra serverului ro1 cu scopul de a impiedica o parte din jucãtori sã se logeze.Atacurile vin din România si sunt greu de blocat.Dar facem tot posibilul sã nu le mai dãm nici o sansã.Am avut si acum câteva zile o amenintare pe forum cu privire la atacurile asupra serverului românesc.Pe serverele celelalte nu avem astfel de atacuri.Trist dar adevãrat.
Dacã dumeavoastrã auziti ceva in legãturã cu astfel de comploturi si atacuri aspra serverului, in joc, vã rugãm sã ne trimiteþi imediat un mesaj la suport.

Vã doresc o searã plãcutã si sper sã avem de data aceasta o noapte linistitã.


Team Triburile
http://www.triburile.ro"
 

DeletedUser

fie cum spuneti voi dar daca e vb de atacuri ddos dc nu dati rollback..? data trecuta ati dat..? acuma dc.? cel putin eu vreau sa stiu care sunt motivele ptr care nu se da rollback.?
 

DeletedUser1756

Pentru ca cei mai multi nu vor sa se dea rollback ...

si de unde reiese asta ??? ... cei mai multi ce ??? jucatori sau admini ??? :confused:

si oricum nu conteaza discutia asta ... pentru ca aici nu e vorba de nici o negociere si nu mai e loc de discutii ... iti zice clar inca de la inceput:

a fost luatã hotãrârea definitivã cã NU se va face Rollback.
Vã rugãm sã respectaþi hotãrârea luatã.

Mulþumim!

... deci hotararea este DEFINITIVA ... nu ne intreaba daca vrem sau nu ... si ... suntem rugati sa o si respectam ... asa ca orice discutie ulterioara nu isi mai are rostul ....

fie cum spuneti voi dar daca e vb de atacuri ddos dc nu dati rollback..? data trecuta ati dat..? acuma dc.? cel putin eu vreau sa stiu care sunt motivele ptr care nu se da rollback.?

oare care sunt motivele pentru care guvernul nu scoate taxa de prima inmatriculare sau pentru care platim de 2 ori abonamentul TV sau pentru care se platesc pierderile de 70% din reteaua de termoficare de catre noi utilizatorii finali ... sunt aceleasi motive ... cei care au puterea dicteaza regulile ... iar noi restul trebuie sa le respectam fie ca ne plac fie ca nu ... asta e lumea in care traim ... cand om avea si noi putere om face regulile noastre ... pana atunci ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ai dreptate animalz dar daca toti procedam ca nijte incompetenti atunci cand vom aveam o ROMANIE cum vrea toata lumea.? daca noi facem numa birocratie si comunism cum vom ajunge ca si cei din afara./ o sa ajungem cand o sa fie mama virgina iar .... asa ca nu mai spuneti ca va adresez injurii ca nu sunt ci doar opinii care isi au rostul ;)
 

DeletedUser

Cei mai multi jucatori..uite eu nu vreau rollback de fiecare data cand unu se crede hacker si ataca serverul lor semi-protejat.
 

DeletedUser1756

ai dreptate animalz dar daca toti procedam ca nijte incompetenti atunci cand vom aveam o ROMANIE cum vrea toata lumea.? daca noi facem numa birocratie si comunism cum vom ajunge ca si cei din afara./ o sa ajungem cand o sa fie mama virgina iar .... asa ca nu mai spuneti ca va adresez injurii ca nu sunt ci doar opinii care isi au rostul ;)

bre ... eu mi-am sters contu de 82k puncte in 10 sate si am stricat tribul de pe locul 3 ... tocmai din cauza incompetentei de care zici tu ... si da ... voiam un rollback dar vad ca nu se poate ...
 

DeletedUser

bre ... eu mi-am sters contu de 82k puncte in 10 sate si am stricat tribul de pe locul 3 ... tocmai din cauza incompetentei de care zici tu ... si da ... voiam un rollback dar vad ca nu se poate ...


Asta mi se pare o absurditate sa iti stergi contul; pentru o chestie dasta... macar lasai sa te cucereasca niste prieteni dew ai tai.. asta vream safac eu acum vreo 2 saptamani.
 

DeletedUser

daca e sa se deie sa o faca acum ... nu credeti ca cineva accepta sa se dea dupa 1 saptamana .... in timpul asta toti ne dezvoltam ...
 

DeletedUser

eu unu nu voi mai sta oiarasi sa cuceresc astea 2 sate pe care le cuceresc acuma. Dar nu imi fac probleme :) ca nu se va face :) In loc sa ne certam mai bine hai sa bagam o bere...la un meeting al jucatorilor
 

DeletedUser

De ce nu pot cumpara cont premium nici pe lumea 1 si nici pe lumea 2?
 

DeletedUser

Deci...?

Cum se face ca la momentul cand a revandicat ala atacurile vs server L1, am fost anuntati ca nici nu se pune problema? Sunt numai lucrari de intretinere a serverului..... Apoi se vine cu aceasta explicatie...., dc? Este mai bine probabil sa fii la fereala sub un astfel de atac, decat sa recunosti o greseala? Dc nu s-a spus de atunci ca sunt atacuri ale hacker-ilor? Zau dak mai inteleg ceva....Suntem constant dusi de la Ana la Caiafa.....Bla ...Bla...bla.... Nu se recunoaste nimic...ba avem atacuri, ba sunt lucrari de intretinere.... Sa mai credem ceva? Cine mai are credibilitate? :mad:
 

DeletedUser1395

toate ca toate, eu, DIN NOU, nu ma pot loga!
500 - Internal Server Error
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Atac pe ro1!!!

A fost din nou un atac pe serverul românesc.Acum ar trebui sã puteti intra pe lumea1. Ne scuzãm pentru neplãceri.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus