I.r.c.

DeletedUser

Probleme? Astia care au fost injurati stiu ei de ce?
Cum adica tipic pentru astia care nu stiu sa piarda,am pierdut eu ceva,clantonele?Vezi ca noi cand rupeam in doua l2 tu nu stiai sa dai atac saracie mica:D.
 

DeletedUser

Probleme? Astia care au fost injurati stiu ei de ce?
Cum adica tipic pentru astia care nu stiu sa piarda,am pierdut eu ceva,clantonele?Vezi ca noi cand rupeam in doua l2 tu nu stiai sa dai atac saracie mica:D.

Din cauza asta fugiti care pe unde puteti? Rupeati voi lumea in 2? Te rog nu ma face sa rad.

Iar aici nu este discutia despre cine ce bun este in joc. Ci despre limbajul folosit. Daca la tine ala este un limbaj "normal", atunci iti sugerez un control psihiatric iar daca nici acolo nu iti gasesc leac....ramane o singura solutie. Te las pe tine sa te gandesti cam care este aceea!!!
 

DeletedUser

ma scarbeste sa vad ca exista astfel de specimene!
dar mai rau ma scarbeste atitudinea admini-lor care nu iau masuri impotriva acestora, desi au puterea sa o faca!

"Jigniri împotriva altor jucători sunt interzise." - zicea pe undeva regulamentul

desi au cunostinta de repetatele incalcari ale regulamentului de respectivul user, aleg sa aplice o sanctiune care nu face decat sa-l incurajeze pe respectivul la astfel de manifestari.

din cate cunostinte am eu, atunci cand este interzis ceva, sanctiunea aplicata este maxima, fara circumstante atenuante.

dar, cum se pare ca admini-lor li se pare un limbaj nejignitor, inclin sa cred ca mai importante pentru ei sunt sumele de bani care intra in contul lor de pe urma acestor specimene, si nu comportamentul acestora in joc!

a fost un joc frumos, este in continuare, dar nu mai poti sa-l joci linistit cu asa oameni (jucatori si admini)!

1.8. Pentru a depune o plangere impotriva unui alt jucator va rugam sa folositi sistemul intern de suport. Este interzis sa faceti acest lucru pe forum.

Acelasi lucru e valabil si pentru admini.

Trimiteti un mail / mesaj lui Carmi ( coordonatoarea proiectului triburile.ro ) sau lui Lamine in legatura cu nemultumirile voastre asupra prestatiei adminilor in cauza.

In orice caz pe forum este interzis orice fel de postari in legatura cu activitatea adminilor / moderatorilor totul se face prin sistemul intern de tickete!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Probleme? Astia care au fost injurati stiu ei de ce?
Cum adica tipic pentru astia care nu stiu sa piarda,am pierdut eu ceva,clantonele?Vezi ca noi cand rupeam in doua l2 tu nu stiai sa dai atac saracie mica:D.

Au fost injurati deoarece atunci cand te tarai in genunchi in fata lor sa va apere v-au refuzat. Chiar si asa limbajul tau "colorat" este prea bine cunoscut de catre multi jucatori. Jenant .....
 

DeletedUser

Domnilor, e ultimul avertisment, ca sa nu fiu nevoit sa dau iar warnuri si banuri pe aceasta tema!

Forumul nu este tot una cu jocul! NU le mai confundati!
Mesajele care contin mesaj obscen / vulgar trebuie sa fie cenzurate altfel dumneavoastra ( cel care l-ati postat pe forum ) veti primii warn!

 

DeletedUser

Nu mi se pare normal ca aplicati tehnica "bagatului pumnului in gura", dand ban la oamenii care au ceva de spus. Din punctul meu de vedere forumul extern este locul unde jucatorii de pe un anume "L" pot schimba idei/pareri/opinii sau prezenta/dezbate anume probleme.
Ca sa luam ca si exemplu concret cazul de fata, s-a vrut prezentarea faptului ca jucatorul X ( chiar nu importa cine este) a injurat ca la usa cortului anumiti jucatori si practic i s-au luat doar 2-3 sate. Cei care au postat nu aveau cum sa nu foloseasca cuvinte indecente, din moment ce taman nemultumirea lor consta in folosirea de catre Ixulescu a unor cuvinte indecente. Asemenea mesaje nu ai cum sa le "cenzurezi" din moment ce ele sunt un "bip" continuu!
Ca sa revin la problema nu mi se pare normal ca eu si alti jucatori sa scot bani din buzunar sa cumpar CP ca sa fiu injurat, pentru asta merg pe stadion sau intr-o crasma de la coltul strazii si ma costa mult mia putin. Unii jucam de placere si u mi se pare normal ca un coclit sa ma ia la injuraturi de genul acesta. Astfel de specimene din pctul meu de vedere nu au ce cauta in acest joc. Pedeapsa aplicata lui nu ca a fost infima ,practic a fost inexistenta. E clar ca au fost mesaje premeditate , din moment ce au fost trimise la mai multe persoane, sfidand astfel atat regulile bunului simt, cat si pe cei care joaca si administreaza acest joc.
Prin faptul ca dvs ati sters mesajele ne-ati oprit dreptul de a ne exprima nemultumirea si de a cere o parere de la jucatorii care PLATESC in acest joc!


Stima
 

DeletedUser

Pacat ca le este permis unor astfel de oameni sa strice buna dispozitie si relaxarea pe care ar trebui sa o ofere un JOC.
Daca s-ar fi luat masuri drastice la timp, acum nu se mai postau aici mesajele. Mi se pare nedrept ca tot pe cei ce au statutul de "victime" sa-i pedepsiti, sau ma rog, sa-i cenzurati.
Revolta e justificata , chiar si insotita de textele alea penibile, si ar trebui chiar pentru un limbaj mai putin colorat sa fie indepartati astfel de jucatori...nu-i lasati sa ne mai viruseze, e loc destul prin mahalale pt ei...
 

DeletedUser

Intelegeti odata, ca www.triburile.ro nu e tot una cu http://forum.triburile.ro!
Aici nu ma puteti innobila,farma etc. aici sunt niste reguli pe care sunt sigur ca nu le-ati consultat inainte sa postati.

Aici eu aplic acele reguli, ce se intampla in joc nu mai e problema mea, fiindca nu sunt admin, nu am putere de influenta asupra acelor fapte facute de un 'jucator' sau altul. Aici am grija ca fiecare 'forumist' sa aibe parte de acelasi tratament si sa se respecte regulamentul.

Aici e sectiunea Politica si Propaganda L2, ati facut cumva politica sau propaganda aici? NU, s-a copiat un mesaj necenzurat si v-ati apucat sa comentati asupra lui.
Asemenea mesaje nu ai cum sa le "cenzurezi" din moment ce ele sunt un "bip" continuu!
si dumneavoastra credeti ( cu sinceritate ) ca e mai bine sa postati mesaje necenzurate, " din moment ce ele sunt o injuratura continua?" sau unele care sunt un bip continuu?

Prin faptul ca dvs ati sters mesajele ne-ati oprit dreptul de a ne exprima nemultumirea si de a cere o parere de la jucatorii care PLATESC in acest joc!

Repet nu am nici cea mai mica legatura cu ceea ce se intampla in joc. triburile.ro e un joc gratuit ultima data cand am verificat.
Daca aveti reclamatii la adresa mea trimitetii un mesaj lui Lamine!

si un citat din regulile forumului ( pe care sunt convins, ca le-ati consultat )

Accesul la forum

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu.Echipa de moderatori isi rezerva dreptul de a face ceea ce considera ei mai bine pentru buna functionare a acestui forum.
 

DeletedUser301

domnilor admini....... lasati`ne sa ne mai informam si noi :)))).....
in al 2-lea rand..... lumea 2 sa nu mai para moarta :D
 

DeletedUser

Intelegeti odata, ca www.triburile.ro nu e tot una cu http://forum.triburile.ro!
Aici nu ma puteti innobila,farma etc. aici sunt niste reguli pe care sunt sigur ca nu le-ati consultat inainte sa postati.



Sa incepem cu inceputul: Forumul nu este tot una cu jocul. De acord, forumul este o EXTENSIE a jocului. Este locul unde poti sa discuti jocul si ceea ce se intampla in el. Ori in tot ce s-a postat mai devreme, s-a discutat un aspect din joc, si anume, acela al limbajului "licentios". Va deranjeaza faptul ca s-au postat pe forumul extern al jocului ceea ce se intampla in joc? Atunci pt ce a fost facut acest forum? Spui ca forumul nu "are treaba" cu jocul. Dimpotriva, sunt inlantuite. Atata timp cat eu nu imi pot face un user pe acest forum fara a-mi activa mail-ul si fara a fi automat jucator al jocului, iti pot spune linistit ca te inseli. Intradevar, moderatorii nu au nici o treaba cu jocul. Ei au DATORIA sa mentina un climat civilizat pe forum. Asta si este motivul pentru care nu voi comenta banarea userului Mitical. Totusi mesajele acelea trebuiau "cenzurate" nu sterse, pentru a intelege toata lumea care este problema! Legat de un anume comentariu privind "gratuitatea jocului": Atata timp cat nu esti admin pe joc iti sugerez sa iti faci strict datoria de administrator de FORUM, si sa nu iti mai dai cu parerea despre joc. Cu parerea despre joc au dreptul "sa isi dea" jucatorii si adminii. Mai sunt multe de spus, dar voi continua prin sistemul intern, cu speranta ca adminii nu isi vor bate joc de mine ca la prima reclamatie!!!
 

DeletedUser184

acest caz - insurgentul - este inutil de a se discuta in acest moment dat fiind faptul ca el este pedepsit - si-a primit pedeapsa pe care si-o merita.
acel jucator este un "exemplu" de caz "asa nu se face".

repet - asupra lui insurgent s-au aplicat masurile necesare - si bafta la innobilat.
 

DeletedUser

Nope...de fapt "baiatul" nu are dreptate. Imi cer scuze adminilor pentru ca am vorbit in necunostinta de cauza. O seara buna!
 

DeletedUser

dropyx numai abera ca te certi grav cu mine,vezi ca noi nu am cerut la nimeni ajutor.
 

DeletedUser1924

Prietene,mai iesi si cu o fata iar insurgent daca fii stiut sa vorbesti probabil ai fii jucat si acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

B3st noi numai avem nimic de aratat tati pe l2,am aratat,si faptu ca unii si-au batut joc de munca noastra ne-a determinat sa renuntam la l2,si aici ma refer la mai multi.
 

DeletedUser10045

pai prietene nu stiu cum poti tu sa postezi aici ca noi am cerut ajutor.La cine?Ca noi am fost singuri de la inceput pana la sfarsit.



Le-am facut un bine ca sa faca ce au facut mai tarziu,stiti toti ce au facut.
Cu asta am incheiat.


Luptati singuri ? CRUX IM REGII BPS impotriva LDT + KYP (DBD) si EW-K66 ... cam asta a fost razboiul. Maximus si Wolpu au fost singurii care au reusit sa ne puna probleme. Ce a facut Maximus dupa este problema voastra interna dar nu incercati acum sa pozati in victime ... ptr ca stiti pre bine petele care le aveti voi. Nu din cauza BPS ati intrat in razboi cu LDT ci din cauza celor 3 conturi subtilizate de voi (yoggy; turan si ahdi).

Oricum felicitari pentru ce ati realizat pe l2 si bafta pe l7.

Cu tima
Vlad
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sincer nu ma privesc problemele voastre interne. E gradina voastra proprie si nu ma bag. Noi am luptat cinstit si cu rezultat ( zic eu) . Nu poti nega ca ati incercat sa starniti alte triburi pe noi ...dar si asta sa zicem ca face parte din diplomatie.

Poate ne vedem si pe L7

Bafta
 
Sus