Idee pentru negustori

  • Autor subiect DeletedUser11655
  • Data de început

DeletedUser11655

Bun,sa zicem ca ideile mele precedente au fost chiar proaste,dar la asta m-am concentrat cu cateva secunde mai mult.De ex,un jucator sa aiba 2 sate,iar de pe satul 1 sa trimita resurse la satul 2(satele sunt la distanta).Trimite el cu negustorii lui,pe care ii are in satul 1,dar acestia sa nu ii ajunga.Atuncea de pe satul 2,sa trimita pe satul 1 negustorii(fara nici o resursa la ei),ca sa ia resursele de acolo!Ei,ce ziceti,e buna?
 

DeletedUser

mam gandit si yo la asta...e foarte buna ideea si foarte logica chiar.....ar trbui sa existe un buton "trimitere negustori ptr a lua resurse" sau cam asa ceva.....si selectezi dinainte ce resurse sa ia...si daca satul respectiv pierdere resursele pana ajung negustoriii,ia cate mai raman!!!!:)
 

DeletedUser

e buna ideea. oricum daca e pot fi puse ca ofertele din targ pana sunt luate, numai ca se calculeaza negustorii din celalalt sat.
 

DeletedUser

Puteti folosi cavaleria usoara pe post de negustori ;)
Nu va opreste nimeni sa va farmati propriile sate :)
 

DeletedUser

Puteti folosi cavaleria usoara pe post de negustori ;)
Nu va opreste nimeni sa va farmati propriile sate :)

pe asta o uitai. Am facut de cateva ori asa cand trebuia sa cedez sate cu multe resurse si nu erau destui negustori:)

L.E.:
@gabi23
Exista o mica problema. Ce faci daca ai nevoie de resurse pe satul defensiv? Si ca sa fie si mai greu: nu folosesti decat infanterie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11655

Puteti folosi cavaleria usoara pe post de negustori ;)
Nu va opreste nimeni sa va farmati propriile sate :)

si daca n-am cavalerie usoara,sau daca satul de pe care vreau sa iau resurse are trupe.Ce fac,ma incurc,dau trupele afara,e prea greu.Asa cu un singur buton,ar fi mai simplu
 
Sus