idee ...

DeletedUser

Ca jocul sa fie mai intens si sa avem si castigatori pe lumi ...de ce nu faceti o cladire numita (TurN ) .... turnu sa aiba 5 LvL , LvL 1 sa coste 500.000 de resurse din fiecare ...LvL 5.000.000 din fiecare .... si in satu respectiv magazia sa fie corespunzatoare !!!
Un trib poate face doar un singur Turn , daca poate sa il apere pana acesta ajunge la LvL 5 tribul respectiv a castivat lumea !!! Ca si premiu ..cand se restarteaza lumea respectiva un K`u va purta numele tribului sau a tribului si a jucatorului care a reusit acest lucru !!!
Cand jucatorul respectiv incepe LvL 1 la turn sa existe o metoda prin care toata hara sa afle acest lucru ...atunci tribul va trebui sa il apere si restu harti il va ataca ..daca tribul eruseste acest lucru inseamna ca e puternic !!!Un LVL la turn sa dureze mult si sa existe niste criteri de indeplinit de tribul respectiv ptr a putea ca un jucator din interior sa inceapa constructia turnului

Bine ..aici se mai pot face modificari la idee ...pot aparea mai multe trupe .... sau o putere mai mare la catapulte .....

Este o treaba de gandit si multe chiesti de pus la punc ..dar asa va exista o miza si mult interes ca numele tau sau al tribului preferat sa ramana in istoria jocului !!!
Pot ajuta cu unele retusuri daca e cazu !!!
 

DeletedUser5151

Exista un astfel de joc, ca nu pot sa ii zic altfel, pe unele speed uri in care sunt sate de barbari de 40-50k care trebuiesc cucerite. Zargoz, te intreb eu pe tine, daca eu pe l1 imi fac un turn cum zici tu, tu crezi ca ar mai putea cineva sa mi-l doboare? Cand ii bag cate 5 milioane de trupe de fiecare. (aici nu e ca pe travian cu hrana care tot scade si mor trupele)

La 5 milioane de trupe de fiecare si vreo jumate de milion de cavaleri grei, nimeni nu poate sa il distruga.
 

DeletedUser

nu stiu despre ce joc vorbesti .....poate ca exista ... dar jocu trebe sa aiba o miza .....ai si tu dreptate cu apararea ...
 

DeletedUser5151

miza este sa cuceresti lumea. Si aici lumile nu se restarteaza.

Vorbesc despre speed-uri. Acolo exista sa zicem mai multe feluri in care se poate termina runda. Printre care si cu sate de 20-30k pct sau chiar 50k. Este ceva gen ce ai propus tu.
 

DeletedUser

pe speed au fost sate chiar si de 200k.eu sunt contra,triburile nu sunt fixe,pot pleca jucatori dintr-un trib in altul.
 

DeletedUser9568

Mi se pare lipsit de sens.
Daca vei alt joc, joaca travian sau fa-ti unul cum iti place.
Lumile s-ar termina prea repede....
Pana acum nicio lumea romaneasca nu s-a terminat.
Ar schimba complet jocul...

P.s. Nu mai pune 3 semne de mirare dupa orice zici pentru ca inseamna fie ca tipi fie ca impui un lucru
 

DeletedUser

Altu de pe travian,total contra jocul e foarte bun asa cum e.Iti dai seama cat de mult ar fi modificat jocul?
 

DeletedUser

Nu-i suport p-astia de pe travian care vin si vor sa transforme tribuirle in porcaria de travian. mai lasati-ma farte cu travian!

p.s. acum inteleg ce credeau aia de pe ikariam cand veneam io cu propuneri de pe triburile
 

DeletedUser5151

pai la cat de noob esti, nu ma mira :))

totusi, tre sa recunoastem travian a luat premiul ala de best browsergame.. ;)
 

DeletedUser

pe cuvant daca ma joc jocul ala .... nu stiu cum e jocu ! am intrat dar mie personal mi sa parut umpic inferior triburilor ....poate mam obisnuit cu triburile ! Eu am vrut sa aduc o idee ca sa existe o miza pe fiecare lume nu am stiut de alte jocuri cu sistemul asta ...intradevar a existat ceva asemanator pe un joc ...dar asta era acum multi ani !! wsa se numea jocu ...dar deviem de la subiect . Era o idee rapida ... la cateva sute de sate jocu devine umpic monoton nu prea ai adversar ..ex sunt lumile anterioare ( L3 de exemplu unde sunt cativa jucatori ... ) sau ( clasicu ) trebe o miza unde numele tribului sau numele jucatorului sa ramana in istoria jocului ... printr`o eventuala numire a unui k ` dupa numele lui
 

DeletedUser5151

daca esti pe primu loc pe k, si ai sa zicem macar jumate din satele de pe k, esti acolo in istorie :))
 

DeletedUser

..... eu ma refream sa existe un fel depremiu .... sa existe o posibilitate sa se poata castiga lumea respectiva .... sa nu dureze ani de zile !!! cum e pe clasic L3 sau L1 !!
Incercati admini sa gasiti o medalitate sa se termine lumea ..... sa aiba toate triburile un scop anume .... deschideti doar o lume cu asa ceva sa vedem cum merge ...
 

DeletedUser

mie imi place mult mai mult asa.
sa dureze ani...
ganedse-te: tie ti0ar placea sa ajungi f tare de 800/1000k si sa se termine lumea si sa o iei de la capat?
 

DeletedUser5151

sau 6000k :))

jocul se joaca ptr a fi jucat. Te asigur ca in final, ptr loialitate fata de joc, ptr nu stiu ce, tot primeste ceva acel jucator ;)
 

DeletedUser

e muuuuuuult mai distractiv sa tina multi ani:D mi-ar placea sa fie unele lumi care sa nu se mai termine
 

DeletedUser5151

Ce aiurea e pe travian, cand ai 30 de sate, si se restarteaza...
 
Sus