idei pentru animarea lumii 5

DeletedUser

pentru ca lumea 5 este destul de frumoasa, dar inafara de razboaie nu se mai vorbeste despre nimic, m-am gandit sa deschid aceasta tema in care sa veniti cu idei si solutii pentru animarea ei.
ideile o sa le luam in parte si discuta impreuna.
nu o sa iau in considerare ideile impertinente.
nu va deveni tema de spam si nici tema unde se discuta despre alte prostioare.


eu astept sugestiile
 

DeletedUser

o tema in care domnisoarele, jucatoare de triburi, sa ne prezinte "frumusetile" lor :D

si o tema in care sa ii putem barfi pe admini si pedepsele corect sau incorect aplicate de ei ;)
 

DeletedUser10388

pentru ca lumea 5 este destul de frumoasa, dar inafara de razboaie nu se mai vorbeste despre nimic, m-am gandit sa deschid aceasta tema in care sa veniti cu idei si solutii pentru animarea ei.
ideile o sa le luam in parte si discuta impreuna.
nu o sa iau in considerare ideile impertinente.
nu va deveni tema de spam si nici tema unde se discuta despre alte prostioare.


eu astept sugestiile

mai bine fa o crasma, sa vezi amatori:D
 

DeletedUser11825

buna ideea cu crasma....ar merge o bere rece si ceva fete dragute la bara... :p
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Exemplu :
1.SĂ NUMĂRĂM (Statistici lume şi comentarii) Ex : Astazi pe L 5 sunt 9389 playeri înregistraţi ... total sate 264.646 sate ... up-date săptămânal. Şi ceva statistici legate de triburi ar fi frumoase :)
2.PROPAGANDĂ ÎN IMAGINI (Fotografii care să susţină şi altfel decât cu vorbe - de cele mai multe ori "neinspirate" - acţiunile noastre)
Am să dau un mic exemplu, aleator şi fără nici interes direct. Exemplul 1 sau Exemplul 2. Un pamflet, desigur.

PS : Părerea mea că nu de topicuri noi ducem lipsă ci de reactivarea celor vechi (foarte bune unele)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Mie mi-ar placea urmatoarele idei
O revista. cineva sa se ocupe de interviuri cu jucatori de top .
O istorie a lumii de ex.
zz/ll/an Fuziune
zz/ll/an x razboi cu y
e foarte interesant ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4920

Topic-ul facut de mine cu dezbatere top 10 players L5 era interesant dar prefera multi sa se injure :)) decat sa faca o dezbatere.


Interesant ar fi o statistica saptamanala sau lunara a top 20 triburi cu un "review" al sapt/lunii poate detalii interesant stiri din trib daca se stie un fel de saptamanal, unde se poate citi tot ce vrei despre aceste triburi si se poate face o dezbatere , asupra tribului , merg sau nu bine daca merg bine de ce si invers.

Un topic unde se poate discuta liber dar in limita bunului simt fara repercursiuni in joc intre playeri , dar binenteles pasul asta tot de noi trebuie facut in incercarea a cator mai putine atacuri la persoane si chestii ce fac pe unii doar sa il citeasca sau sa nu il citeasca deloc si sa nu posteze pe extern cum se face pe .net
 

DeletedUser

plawyer a spus:
o tema in care domnisoarele, jucatoare de triburi, sa ne prezinte "frumusetile" lor :D
existe off topic si poze cu jucatorii
plawyer a spus:
si o tema in care sa ii putem barfi pe admini si pedepsele corect sau incorect aplicate de ei ;)
este interzis.
vorbim despre iepurasi luoz in loc de razboaie :)
parca am zis subiecte serioase
mai spun?
Exemplu :
1.SĂ NUMĂRĂM (Statistici lume şi comentarii) Ex : Astazi pe L 5 sunt 9389 playeri înregistraţi ... total sate 264.646 sate ... up-date săptămânal. Şi ceva statistici legate de triburi ar fi frumoase :)
2.PROPAGANDĂ ÎN IMAGINI (Fotografii care să susţină şi altfel decât cu vorbe - de cele mai multe ori "neinspirate" - acţiunile noastre)
Am să dau un mic exemplu, aleator şi fără nici interes direct. Exemplul 1 sau Exemplul 2. Un pamflet, desigur.

PS : Părerea mea că nu de topicuri noi ducem lipsă ci de reactivarea celor vechi (foarte bune unele)

prima de luat in seama.
de statistici se va ocupa aikon ca s-a oferit.
daca vreti de propaganda in imagini ma pot ocupa eu, dar o sa am nevoie de ajutor.
daca se ofera cineva sa ma ajute o sa o facem si pe asta
Mie mi-ar place O revista. cineva sa se ocupe de interviuri cu jucatori de top .
O istorie a lumii de ex.
zz/ll/an Fuziune
zz/ll/an x razboi cu y
e foarte interesant ..
cine se ofera sa o faca pe reporterul? va rog sa nu lasati toata treaba in spatele meu.
ca nota picanta: reporterul sa puna intrebarile pe care voi le vreti?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

satul lui Lord Adex
Coordonate: 908|780
Puncte: 2.230
Jucător: Lord Adex
Trib: My love

Mama, da asa important am ajuns, subiect de razboi si titluri in ziar, numa' amicul Eek! facea din astea. Cele doua exemple ale tale mi-au placut, este divertisment si nu ma supar, au de toate: adevaruri, intriga, propaganda, ceva ce stie toata lumea..?..sac ca nu zic, ce sa mai zic un inceput frumos pentru o tema noua.

La mai mare..
P.S. Tema lu' setzel cu top 10 playeri la fel e buna, da se gasesc multi sa disece firu' in paspe' si pana la urna nimeni nu intelege nimic si toata lumea se cearta, un dialog in contradictoriu dar sa ramai cu ceva folositor/constructiv...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Bine ALIAT că mai râzi şi tu :) ... este ce am înţeles eu din postările voastre plus ceva documentare pe teren plus ceva de la mine ... intuiţie masculină ...

Sexy, fac eu pe reporterul, jumatate intrebarile mele, jumatate propuneri, ce zici ?
Vom afisa raspunsurile primilor 3 playeri ca punctaj, atac si aparare, liderilor primelor 3 triburi daca nu se regasesc printre primii ... o idee numai. Este cea mai buna propaganda pe care o poate face un trib !

Cere şi ţi se va da ! Ajutor, desigur :p

PS : Recomand triburilor de top mai multă imaginaţie în alegerea logo-urilor, profilurilor, descrierilor, emblemelor etc ... este o chestiune de imagine importantă, alături de ce postează pe aici fiecare. Faceţi un concurs cu premii pe forumurile interne, poate le mai animaţi şi pe acelea.

ALIAT şi titone, care sunt propunerile voastre pentru animarea externului pe 5 ?
 

DeletedUser

Sexy, fac eu pe reporterul, jumatate intrebarile mele, jumatate propuneri, ce zici ?


sincer sa fiu m-ar interesa cat timp pierde pe triburile astea un jucator de top:))
si app de jucatori de top ar fi o idee sa fie facut un tool pt a putea sti exact cate sate a pierdut cu adevarat sau castigat un anume jucator/trib adica sa se contorizeze satele recuperate,satele castigate si pastrate sau cele pierdute si recuperate.zic eu ca s-ar apropia de valoarea reala a unui jucator/trib o asemenea statistica.se poate face asta si acum,adevarat, dar mai ales la conturile foarte mari pierzi timp mult prea mult dar poate ar fi interesant de vazut daca este vreun jucator care nu a pierdut niciodata sate la dusmani:)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Interesante, dar nu definitive. Discutabile numerele, îţi fac o idee însă nu reflectă mereu realitatea. Eu ziceam să vedem omul din spatele contului, sau cei care fac triburi de sute de playeri să acţioneze.
Metode şi strategii pe joc, de ce nu despre viaţa reală ... În fine, poate este sortită eşecului ideea din moment ce nici unul dintre cei vizaţi nu ar dori să se expună unor comentarii şi judecăţi ulterioare, din cele mai neplăcute de multe ori. Că despre aprecieri nici nu poate fi vorba.

PS : Apropo de timp, era cineva care spunea ca 300 sate = 1-2 ore pe zi, maxim. deci ...
 

DeletedUser

Lord Adex mersi pentru ajutor
si Dandey normal ca vreau ajutor.
ca interviuri cred ca e bine sa incepem cu primii 3 jucatori si liderii primilor 3 triburi ( sa vedem daca sunt unii si aceeasi)
intrebarile le astept timp de 3 zile pe privat. (vor fi anonime deci nu va sfiiti)
exp: intrebare pentru jucatorul de pe locul 1: cum ai ajuns acolo? - exemplu cu o usoara urma de retardare deoarece nu am cafeaua bauta inca
dandey ma gandesc la o idee astfel incat propaganda in imagini si interviurile sa faca o "revista" a lumii 5
 

DeletedUser

Te ajut si eu sexy ca nu prea am ce face in timpul liber.
Ce zici?
 

DeletedUser

mai eu nu ma supar. ba dimpotriva.
cine vrea sa vorbeasca mai multe cu mine....sa imi trimita un mesaj privat si va dau un id de skype .
asa vorbim mai bine
plus ca mi-am facut cont pe l5. poate asa o sa comunicam mai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

As trimite si eu o lista cu intrebari, dar presimt ca nici o intrebare nu va fi acceptata :(.
 
Sus