Ieftinire Taleri L7

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser30703

Buna ideea stranger si eu ma bag si sunt de acord cu ieftinirea talerilor....pace voua!
 

DeletedUser18527

Vreau sa se reduca costurile talerilor .Motivele sunt:
-Lipsa unor razboaie face ca multi jucatori mari sa se lase si sa nu poata fi innobilati datorita lipsei nobililor
b]



Personal am 1000 de sate in asteptare spre a fi innobilate ale unor colegi care s-au lasat de joc si nu le pot innobila din cauza ca mai am 8 nobili.
Si te rog ionutlpj sa iti pui pofta in cui si sa "finger" :cool: ca sunt toate ale mele . Muahahahaha
 

DeletedUser32290

Sunt de acord cu ieftinirea talerilor si rog adminii sa ia in calcul acest lucru altfel se va ajunge la un blocaj
 

DeletedUser

dupa cum atia auzit si eu sunt de aceeasi parere 3 nobili pe zi nasol rau sa mai crestem poate se va loa totusi o hotarare cat mai rapida
multumesc
 

DeletedUser32295

Talere

Cu aceasta problema sunt deacord... SUnt multe sate de barbari insa nobilii ne stopeaza... Un pret scazut la talere va ma viteza de acaparare a satelor... si Interesul fata de joc sar mari... cu pretul actual la talere la vreo 2mil de puncte si mai mare e greu de facut nobil... Va multumesc pentru intelegere...:)
 

DeletedUser27891

motivele pentru ieftinirea talerilor mi se par destul de intemeiate...
in conditiile actuale...cand te plimbi cu un nobil la 1-2 ore distanta iti cam piere interesul pt joc in general...
majoritatea jucatorilor de pe Lumea 7 nu mai au nobili datorita multitudinii de sate de barbari aparute ca ciupercile dupa ploaie :D
bla,bla,bla, deci sunt pro :p
 

DeletedUser

Sunt pro cu aceasta decizie.
In momentul de fata eu vorbesc doar cu privire la tribul H.K. Am avut razboi peste 1 an de zile cu ei ...o granita de 6 continente si automat cand ei au ales sa isi de a delete noi ca trib ne am intalnit cu o situatie mai delicata ..aceea de a cucerii 10 000 - 20 000 de sate de barbari intr`un timp relativ scurt.
In momentul de fata am reusit sa cucerim doar 60-70 % din satele de barbari si efectiv am ajuns probabil singurul trib care in momentul de fata nu are nobili. Poate celelalte triburi nu sunt foarte deranjate de situatia de fata pentru ca razboiul lor a decurs normal si nici un trib nu sa confruntat cu o astfel de situatia....ca atare daca aceasta cerere nu va fi aprobata ...tribul h.k. va fi dezavantaj din punct de vedere strategic pentru ca efectiv nu putem sa ne dezvoltam in conditii normale.
 

DeletedUser26763

pro :)) logic ca hk doreste asa ceva cu atatea sate de barbari de la tsl pe acolo cum sa nu vrei :))
 

DeletedUser24882

Sustin si eu pozitiv propunerea colegilor mei . Avind un neecesar mai mic de resurse ar mai ramine ceva mai mult si pt recrutarea de armata.
Sa recrutezi atac pe un sat, peste 90 % din resurse se duc pe RECRUTARE si ce-tzi ramine sa bati taleri sa poti cucerii si sate..??
 

DeletedUser3986

Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"

Câte din aceste condiții îndepliniți ?
 

DeletedUser

Salut stil,

In momentul de fata nu indeplinim toate conditiile:

1. vechimea serverului

Are 1 an si jumatate vechime

2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)

In momentul de fata pe lumea 7 sunt 4.976 de jucatori din care tind sa cred ca minim 3000 sunt activi.

3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)

Din pacate lumea nu este inchisa ...dar ne confruntam cu o situatie delicata deoarece din cele 5 triburi care au ramas pe harta ...unul a preferat sa de a delete si ne a impanzit un sfert de harta cu sate de barbari....iar majoritatea satelor erau pe zona h.k. deci clar noi ca trib suntem degeaba in momentul de fata.

4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"

Din cate se observa atat celelalte triburi cat si tribul nostru au votat pro.

Consider ca doar 1 din cele 4 puncte nu este atins si cred ca putem spera la ieftinirea talerilor.

Multumesc
 

DeletedUser18527

okai regulile astea se stiu.. dar este mai okai sa pierdeti zeci de jucatori mari, majoritatea utilizatori ai premiumului datorita faptului ca se plictisesc, asteptand cu saptamanile sa faca 15 nobili, si se lasa de joc?
S-au vazut destule cazuri in care, numai pe lumea 7 triburi intregi sute de playeri si-au sters conturile din cauza anumitor probleme la care nu au fost luati in considerare.
Nimeni de la INNO nu e interesat de profitul scos de pe jocul asta? Eu stiu ca in orice afacere compania se pliaza pe nevoile consumatorilor, nu invers. Cele care nu fac asta au profit mic sau deloc. Si tind sa cred ca pe INNO ca pe orice companie o intereseaza banul tati... nu placerea jocului...
Eu personal m-am plictisit sa stau sa ma chinui cu 10 nobili pe sute de sate cate am de luat.
Sunt zeci de cazuri de conturi tinute cu lunile in sitter ptr ca nu sunt nobili, si eu pot personal sa iti enumar 10-15.
 

DeletedUser

Cititi aici conditiile ce trebuie indeplinite pentru obtinerea talerilor cu cost redus pe un server.
Deschiderea unui topic pe forum nu se afla printre acele conditii deci acest topic este inchis.


LE:Tema redeschisa.
Nu va abateti de la subiect si veniti cu argumente solide ,nu doar pro si contra.

Ce argumente mai tari decat faptul ca Lumea 7 a devenit anosta ca si culoarea satelor de barbari ....:sad:
Nu mai stam cu ochil geana dimineata la prima ora poate apare un sat gri ... :p, nu mai pandim toata noaptea sa mai furam un sat de la colegul de K ... nu mai organizam atacuri sa luam cateva sate ...:sad: ... nu ne mai aparam incercand sa intercalam sprijin intre nobili si atacuri de recuperare in urmatoarea secunda cand pierdem satul .....
S-a dus tot farmecul jocului ....
Cred ca cei din fostul trib TSL isi ating scopul in felul asta .... sa distruga Lumea 7 ...
Asta vreti si voi adminilor ?:MAD:
 

DeletedUser

sslider

si eu sunt deacort cu colegii si vreau ieftinirea talerilor, ultima oara m-am cam chinuit sa iau niste sate umpic mai departe din lipsa resurselor pentru am face nobili.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus