Ieftinire taleri lumea 7-Reloaded

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20252

Nu imi dati in cap,nu ma injurati doar cititi.

Astazi am vazut ca s-a deschis atat pe lumea 1 cat si pe lumea 8 cate un sondaj de opinie in privinta ieftinirii talerilor pe ambele lumi.Pe lumea 1 imi imaginez de ce se ieftinesc ca lumea aia e din 2007 dar pe lumea 8 de ce se ieftinesc cand acum vreo 2-3 luni s-a refuzat lumii 7 ieftinirea talerilor cu toate ca lumea 7 e o lume mult mai avansata decat l8.

lamine
Admin

Adaugă data: 24.04.2007 #1 23.07.2009, 11:03:10 Sus
Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"


Cand vom considera ca un anumit server intruneste acele conditii, vom initia procesul de votare pe serverul in cauza, iar la un anumit interval de timp de la votare se va aplica (daca majoritatea doreste acest lucru).

Va rog inchideti topicul


Mai sus sunt conditiile pe care un anumit admin le-a scris cu mana lui.
Sa facem o comparatie intre lumea 7 si lumea 8 acum:

1.Vechimea serverului-cu siguranta lumea 7 a inceput inaintea lumii 8,e logic,8 urmeaza dupa 7 si nu invers;
2.Lumea 8 are 1200 si lumea 7 are 1900-aici avem punct pentru lumea 8,dar totusi ar trebui sa fie remiza pentru ca scrie ca trebuie sa fie sub 3000 de useri si ambele lumi indeplinesc acest criteriu;
3.Lumea 8 nu este inchisa la inscriere,inca se mai pot inscrie jucatori acum insa totusi s-a facut sondaj de opinie la ei si la noi canci;
4.pentru punctul 4 trebuie sa indeplinesti primele 3 conditii de mai sus,conditii pe care atat lumea 7 cat si lumea 8 le indeplinesc.


Ramo te rog sa o anunti pe carmi ca mai sunt niste muritori si pe lumea asta si ca trebuie bagati si ei in seama din cand in cand.

Astept opinii,daca se poate cat mai civilizate,daca nu sunt civilizate,atat va duce capul.


Spor la postat.
 

DeletedUser

Imi cer scuze pentru post dublu , insa nu mai pot edita mesajul precedent. M-am informat in legatura cu una din conditiile necesare pentru ieftinirea talerilor si anume :

3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)


Aceasta este indeplinita in felul urmator :

-cand harta este ocupata mai mult de 80% se inchide lumea de la inregistrare

-lumea se inchide in 2 etape, mai intai se inchide de la noile inregistrari dar cei care au cont daca sunt innobilati pot sa o ia de la capat

-in etapa urmatoare daca esti cucerit nu mai ai acces la lumea aia sa incepi de la 0 pentru ca se inchide aceasta posibilitate

Acestea fiind spuse, rugati-va sa se inscrie cat mai multi jucatori pe aceasta lume :D



..... se indeplineste si asta? :(
 

DeletedUser20252

Cand cineva are 80% din harta atunci se inchide lumea definitiv,nu la inscriere,ce zice gaby acolo e bullsh*t in adevaratul sens al cuvantului.

Stia el ceva dar nu stia exact ce si cum,dar in fine,si-a spus parerea.

Pana la urma am intrebat si de varianta asta cu 80%,care mi-a zis-o tot un admin,si celalalt admin mi-a zis ca nu alea sunt conditiile de inchidere a unei lumi,conditia e sa ramana foarte putini jucatori.

Deci nici ei habar nu au pe ce lume se afla,eu am ajuns sa cred ca deciziile astea le iau la loz in plic,daca se nimereste bine,daca nu asta este,life goes on.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cand cineva are 80% din harta atunci se inchide lumea definitiv,nu la inscriere,ce zice gaby acolo e bullsh*t in adevaratul sens al cuvantului.

Stia el ceva dar nu stia exact ce si cum,dar in fine,si-a spus parerea.

Pana la urma am intrebat si de varianta asta cu 80%,care mi-a zis-o tot un admin,si celalalt admin mi-a zis ca nu alea sunt conditiile de inchidere a unei lumi,conditia e sa ramana foarte putini jucatori.

Deci nici ei habar nu au pe ce lume se afla,eu am ajuns sa cred ca deciziile astea le iau la loz in plic,daca se nimereste bine,daca nu asta este,life goes on.

ba nu luciane :D

nu ai inteles...acolo nu am zis sa detina un trib 80% ...acolo m-am referit sa fie harta ocupata in proportie de 80% ...si asta consta intr-un numar de sate ... nu mai stiu exact care 200 000 - 240 000 parca :)
 

DeletedUser19202

DA,luciane in urma topicului facut de mine pe extern la sectiunea general si pe care mi lau inchis am urmat pasii logici am facut tiket si acu astept
dincolo de alte discutii si de discutii de ce pe 7 nu se poate si pe 8 se poate..

eu contest altceva..cum de e posibil sa se inceapa sondaj ptr ieftinirea talerilor in conditiile in care lumea respectiva nici macar nu este inchisa la inscriere ..
asta este incredibil..o sa astept si sa vad ce raspuns primesc dar oricum e incredibil ce se intampla
 

DeletedUser

si eu vreau ieftinirea talerilor .. doamne cate sate o sa iau atunci :X :))
 

DeletedUser

Pe motivele pe care le-a spus luci sustin si eu ieftenirea talerilor !!
Si... ar trebui sa se tina cont ca platim CP, golim sate si nu le puteam lua din lispa de nobili.
Intr-un final e normal sa ma plictisesc si sa renunt si la CP ca daca platesc si nu ma pot dezvolta dupa cum doresc, imi piere tot cheful de joc.Care e mai mare riscul:sa terminam lumea mai devreme sau sa renuntam cat mai multi incet-incet pana sa ajungem acolo?
Nu vad motivele reale pentru care nu sa nu beneficiem si noi de o ieftenire a talerilor.Regulile alea le gasesc un pic aberante tinand cont de modul cum s-a dezvoltat si a evoluat L7.( atipic)
 

DeletedUser

numai la noi pot aparea situatii de genu ... pe l8 sa se ieftineasca si aici nu ....uoooo :))
 

DeletedUser

ce caterinca pe 7 se cere ieftinirea talerilor de mult timp si adminii se fac ca ploua si pe L1 si L8 aceeasi admini vin ei cu propunerea :D...ceva e putred :)
 

DeletedUser33089

e putred in tot jocul asta :D atatia fosti jucatori care isi dau cu parerea pe aici :)

de ce nu sunt mai multi jucatori activi care sa isi dea cu parerea?:p
 

DeletedUser

scuze, vrei sa te lasam pe tine sa vorbesti singur ? ca nu prea vin jucatorii aia activi de care vorbesti tu :D
cand toate se scumpesc in lume voi vreti ieftinirea talerilor, apropo care este procentul de ieftinire ?
 

DeletedUser

e putred in tot jocul asta :D atatia fosti jucatori care isi dau cu parerea pe aici :)

de ce nu sunt mai multi jucatori activi care sa isi dea cu parerea?:p

O fi putred Paul pentru tine, pentru ca din perspectiva mea e un joc corect (fara supareala)...e un forum public, un mod de comunicare pentru toti, nu ai cum sa le interzici sa posteze undeva.

on topic: eu mi-as dori ieftinirea talerilor...insa, eu am nobili deci nu ma plang (24 de generatii existente si nici nu-mi fac grij pentru ca oricum tinta nu am)
 

DeletedUser33089

imi cer scuze maru ca nu am fost la subiect :) [ putred este jocul cum il vad eu..cel mai mult am vazut asta pe lumea 19 :)]
sunt pro pt ieftinirea talerilor :)
 

DeletedUser20252

carmi
Community Manager



Adaugă data: 16.04.2007 #1 Astăzi, 10:42:11 Sus
Dragi jucători,

După verificările făcute în aceste zile pe serverele mai vechi, am deschis un sondaj de opinii în joc, în legătură cu ieftinirea talerilor pe lumile unde este posibilă o astfel de modificare.

Acestea sunt lumea 2 şi lumea 7.


Sondajul de opinii se va închide în data de 19.04.2011!


Mno...deci pana la urma a fost luata in seama si lumea 7,foarte bine.
 

DeletedUser

daca dusmanii diablo ar avea putina minte ar vota in bloc contra ieftinirii talerilor... motivul este evident.... prelungirea agoniei. taleri mai ieftini inseamna capaceala moca de la nobilii ieftini DIABLO :). Pe adversari nu ii avantajeaza de nici o culoare, nobili au ca pierd sate continuu iar resurse sunt pentru ca oricum stau degeaba.
Intrebare pentru cei din Diablo poate sunteti buni sa raspundeti sa mi satisfaceti o curiozitate: din aprilie 2010 s-a mai facut vreun organizat de doamne ajuta contra DIABLO sau MIR?


Deci votati contra daca vreti ca lumea 7 sa se inchida cat mai tarziu. De pierdut tot pierdeti dar pierdeti mai greu, si cine stie mai se plictiseste vreunu din Diablo se lasa de joc, pica Craiova in B de crapa profu de infarct.... Deci votati contra :)))

Sa aveti un an bun cu toti de pe lumea 7.
 

DeletedUser

Eu propun sa se scumpeasca talerii.. :D

Si eu iti sustin ideea . Este o idee foarte geniala . Propun sa coste talerul mai mult decat benzina la pompa. Sa vedem atunci cine mai fura pe sub mana. Jos hotia ,sus patria. Scandati cu mine daca sunteti comunisti.
 

DeletedUser28580

bai bula,cate conturi ai? :confused:

si eu sunt pro pentru ieftinirea talerilor,dati-le baietilor 50000 de taleri sa se descurce cu ei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus