Imbunatatiri manager de cont

DeletedUser

Vreau sa va dati cu parerea si sa cerem administratorului jocului urmatoarele facilitati, pentru managerul de cont:
1. sa se introduca in managerului de cont optiunea de a transporta singur resurse de pe un sat pe altul in momentul in care un sat este in deficit.
De exemplu: nu suntem on tot timpul, dar avem managerul de cont activat. Acesta trebuie sa ridice satele si sa faca un anumit numar de trupe prestabilit. Daca un sat nu are destule resurse, el nu mai da comenzi de construire a cladirilor, dar nici a trupelor. In acelasi timp un sat a ajuns la maximul dezvoltarii, atat din punct de vedere a cladirilor, cat si a trupelor. In satul respectiv am resurse care nu am ce face cu ele. Aici vreau sa intervina managerul de cont si sa contate deficitul si surplusul de resurse. Dupa ce constata acest lucru, sa faca singur transferul de resurse de pe un sat pe altul. Ne-ar ajuta foarte mult.
Optiunea existenta cu creerea traseelor comerciale, eu nu-i vad rostul. Trebuie sa avem sate ferma de pe care sa alimentam pe celelalte.
2. Tot in sarcina managerului de cont ar trebui sa cada si mutarea trupelor de pe un sat pe altul in momentul in care avem un atac, cand nu suntem on. El sa comande toate aceste actiuni.
De exemplu: Eu nu sunt on, cineva ma ataca, imi distruge apararea si imi ea satul, cu toate ca eu am aparare bazata pe celelalte sate. Sa fie o optiune pe care sa o activeze fiecare, dupa bunul plac. Unora dintre noi poate nu vor sa aiba o astfel de optiune, deocamdata, dar se pot razgandi pe parcurs. Daca este aceasta optiune o activam cand dorim si o dazactivam la fel.

Stimati colegi, mai jos as vrea sa facem o lista a celor care sunt deacor, pentru a o trimite administartorului sistemului. Lista as vrea sa contina jucatori pro si contra, pentru a vedea daca se sustine ceea ce am scris sau nu
Va multumesc!
 

DeletedUser

as aduce si eu niste completari :
AM - ul sa poata rezerva singur satele convenabile pentru mine
AM - ul sa atace singur si sa innobileze singur satele
AM - ul sa faca nobilii cat mai aproape de satele tinta singur
AM - ul sa calculeze singur care e cel mai eficient atac tinand cont de ce aparare se gaseste in satele tinta si sa imi schimbe configuratia satelor
AM - ul sa calculeze cate sate de atac sunt necesare pentru a curata unul tinta si sa trimita acel numar + 1 urmate de trenulet dat la secunda cu t train
AM - ul sa poata face split cand sunt atacat
AM - ul sa urmareasca care sunt inactivii din tribul dusman pentru a lua eu sate mai usor ;)
AM - ul sa raspunda in locul meu la mesaje si sa posteze in locul meu pe forumul tribului .
si sa nu uit : AM -ul sa redenumeasca singur atacurile daca eu nu sunt on pentru a sti cu ce sunt atacat si in cazul in care nu sunt multumit de ceea ce a facut el sa pot interveni eu .

Intr-un cuvant sa faca totul . noi sa stam in pat la tv si contul sa creasca precum aluatul pentru gogosi

Glumesc bineinteles :)

CONTRA . transferul de resurse nu este foarte important dar transferul de trupe ? aportul propriu adus contului care ar mai fi , doar plata pp-ului ? daca jocul va face aproape totul locul vostru ce satisfactie veti mai avea ? asta cred ca va fi parerea majoritatii celor ce vor posta aici .
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Prima facilitate nu mi se pare rea, dar a doua...scuza-ma duce la automatizarea completă a jocului și probabil nu va fi implementată niciodată.
Practic dacă ai managerul activat poți și să nici nu mai intrii pe cont o lună că lucrează pntru tine(parafrazare la FNI lucrează pentru tine :D)
Plus că intervin și alte calcule ce țin de noroc,moral etc atunci când ești atacat!
 
Ultima editare:

DeletedUser

Nu vreau sa-mi faca singur toata treaba, doar cand nu suntem on, atat. Eu va respect parerea.
 

DeletedUser

Tocmai de asta am si cerut sa isi spuna fiecare parerea. Nu trebuie sa fiti deacord cu mine.
Va multumesc!
 

DeletedUser

NU. Nici chiar asa. Nici eu nu vreau sa fie automatizat jocul, dar se intampla, sa ai o problema si nu are cine sa-ti stea sitter. In momentul respectiv poti avea atacuri... Cand nu suntem on sa actioneze, ma gandeam...
O zi buna!
 

DeletedUser

deci trebuie sa tina cont si de problemele personale sau din interiorul tribului ? pot edita inca primul post ...
 

DeletedUser39696

as aduce si eu niste completari :
AM - ul sa poata rezerva singur satele convenabile pentru mine
AM - ul sa atace singur si sa innobileze singur satele
AM - ul sa faca nobilii cat mai aproape de satele tinta singur
AM - ul sa calculeze singur care e cel mai eficient atac tinand cont de ce aparare se gaseste in satele tinta si sa imi schimbe configuratia satelor
AM - ul sa calculeze cate sate de atac sunt necesare pentru a curata unul tinta si sa trimita acel numar + 1 urmate de trenulet dat la secunda cu t train
AM - ul sa poata face split cand sunt atacat
AM - ul sa urmareasca care sunt inactivii din tribul dusman pentru a lua eu sate mai usor ;)
AM - ul sa raspunda in locul meu la mesaje si sa posteze in locul meu pe forumul tribului .
si sa nu uit : AM -ul sa redenumeasca singur atacurile daca eu nu sunt on pentru a sti cu ce sunt atacat si in cazul in care nu sunt multumit de ceea ce a facut el sa pot interveni eu .

Intr-un cuvant sa faca totul . noi sa stam in pat la tv si contul sa creasca precum aluatul pentru gogosi

Glumesc bineinteles :)

CONTRA . transferul de resurse nu este foarte important dar transferul de trupe ? aportul propriu adus contului care ar mai fi , doar plata pp-ului ? daca jocul va face aproape totul locul vostru ce satisfactie veti mai avea ? asta cred ca va fi parerea majoritatii celor ce vor posta aici .


as avea o completare .. bine inteles tot la gluma ;)


AM sa iti faca un cont pe o lume noua chiar daca tu nu vrei , sa jefuiasca singur ,sa dea mesaje singur , sa cucereasca singur si sa intri si tu la 10-12 zile sa nu iti sterga contul :))

sau daca se poate chiar sa se logheze singur :)) si sa scrie si programul anti boot :))
 

DeletedUser

deci trebuie sa tina cont si de problemele personale sau din interiorul tribului ? pot edita inca primul post ...

Nu asta vreau sa zic, sa tina cont de problemele personale. Am zis, sa-si exprime fiecare parerea daca ce am crezut eu ca ar ajuta, ii bine sau nu. Am cerut un sfat, atata tot. Sunt colegi experimentati care stiu mai multe despre joc decat mine. Eu sunt la inceput si am vazut ca as avea nevoie, de transferul de resurse de pe un sat pe altul. De trupe nu am avut nevoie sa le mute nimeni, dar am zis ca ar fi si asta o idee, cat timp nu suntem on.
De exemplu cat scriu aici, magazia unui sat este in deficit de lemn, fier sau argila. Pana vad eu acest lucru, mina respectiva nu mai produce si am zis ca daca le-ar muta pe un sat care ar avea nevoie, ar produce in continuare. Atata tot. Nu sunteti de aceeasi parere nu-i nimic, eu nu ma supar. Nu am de ce, sa ma supar? Pur si simplu am intrebat, pe colegii mai avansati. Sa inteleg si eu anumite lucruri;):confused:.
 

DeletedUser

mda...

sunt de acord cu Chevyx, dar cu mici completari:

- nu numai sa ma logheze pe alte lumi, dar sa-mi si ia singur bani din cont pt a prelungi AM-ul si CP-ul automat
-sa imi dea sms-uri cu rapoartele de joc, ca sa ma mentin informat
- sa-mi dea sms cand am reuseste sa ia un sat de la un alt jucator cu am (posibil sa imbatranesc, dar nu se stie niciodata)


In concluzie, AM-ul are deja tot ce-i trebuie; orice in plus inseamna automatizarea completa a jocului si prezenta noastra ar fi necesara numai pt a nu ajunge pe galben.
Daca tot s-a ajuns la atare subiect,putem chiar spune ca AM-ul a crescut f mult prapastia intre cei care aveau cp si ceilalti si placerea jocului este oricum diminuata f mult. De ex, eu abia la 7,5 mil am activat AM-ul, tocmai din aceasta cauza.
 

DeletedUser

on topic.

asa cum s-a facut in managrul de cont:
- sectiune de construit cladiri automat - dupa o anumita configuratie
- sectiune de construit trupe automat - dupa o anumita configuratie

sa existe o sectiune in care setez numarul de taleri care sa se bata zilnic, automat - dupa o anumita configuratie.
 
Sus