--==Imperiile <--- noua familie==--

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

In cazul in care dumneavoastra nu puteti acorda pronumele personal pronumele personal de politete persoana intai singular cu numele predicativ, nu dati vina pe admini. Raportarea greselilor din joc se face prin sistemul de tickete, nu pe forum.
Dumneavoastra = pron de politete, persoana intai, singular. Clasa a cincea, din cate mai tin eu minte, daca nu s-a schimbat gramatica limbii romane de atunci.
Va rugam pe dummeavoastra sa folositi limba romana = acordul e evident. "Va rugam sa folosesti" cum va suna?
dumneavoastra sunteti inteles. dumneavoastra, persoana intai singular. inteles...acord cu persoana intai singular. Din vagile mele amintiri de la limba si literatura romana, numele predicativ se acorda cu subiectul, nu cu predicatul

M-ai inteles domnule xcit3, sau m-ati inteles, domnule xtcit3? Cum preferati?
 

DeletedUser14319

DUMNEAVOÁSTRĂ pron. pers. Pronume de politeţe pentru persoana a 2-a (singular şi plural). [Var.: (pop.) dumnevoástră pron. pers.] – Domnia + voastră.
asta mi-a soptit mie dex-ul.
domnia mea nu va exista in acest joc, deoarece nu asta urmaresc(nu 100-2-3-k sate te fac cel mai bun, ci cativa prieteni si cateva cunostinte(folosit cu ambele sensuri) pe L6 mi-am facut deoacamdata treaba, iar acum am alta treaba.
am precizat exact la ce parte din exprimare ma refer in mesajul anterior, iar domnia voastra mi-a dat o definitie ce-mi contrazice dex-ul.
In cazul in care dumneavoastra nu puteti acorda pronumele personal pronumele personal de politete persoana intai singular cu numele predicativ, nu dati vina pe admini. Raportarea greselilor din joc se face prin sistemul de tickete, nu pe forum.
Dumneavoastra = pron de politete, persoana intai, singular. Clasa a cincea, din cate mai tin eu minte, daca nu s-a schimbat gramatica limbii romane de atunci.
Va rugam pe dummeavoastra sa folositi limba romana = acordul e evident. "Va rugam sa folosesti" cum va suna?
dumneavoastra sunteti inteles. dumneavoastra, persoana intai singular. inteles...acord cu persoana intai singular. Din vagile mele amintiri de la limba si literatura romana, numele predicativ se acorda cu subiectul, nu cu predicatul

M-ai inteles domnule xcit3, sau m-ati inteles, domnule xtcit3? Cum preferati?


oricum, inainte de toate ramane ideea ca folosind o exprimare ambigua si inserand in "limba romana de multi prost vorbita" cuvinte din engleza faceti cu atat mai greu de inteles continutul acelor reguli.
nu am de ce sa folosesc acele tickete (presupunand ca nu as fi stiut ce inseamna si as fi cautat as fi vazut in engleza sensurile care s-ar potrivi aici ar fi: # Ticket (notification), a notice of commission of a legal infraction
# Ticket (IT support), a file documenting a reported problem and the steps taken to resolve it) deoarece mesajul anterior survenea post-ului:

ca sa nu incep sa va sanctionez pe toti:
1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membrii de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

daca mai vreti mai gasesc destule incadrari.
discutati civilizat si fara certuri sau aplic regulamentul.
considerati acest mesaj un avertisment general

pe "ceilalti", prin reprezentantul lor i-am tratat cu respect, le-am pus doar la indoiala calitatile ce tin de cunoasterea vocabularului, de organizare sau de ierarhizare a valorii unor jucatori( am spus despre ramos ca este praf, dune chiar, si ca asta o spun statisticile...am uitat atunci sa adaug ca o spune si el, si o spune atat de frumos, de convingator si ne-o repeta de atatea ori incat eu unul am sfarsit prin a-l crede)
nu am avut comentarii la adresa intrebarilor stupide sau infantile ci am vrut sa vad cam cate greseli de exprimare se pot face de catre un coleg de joc care are pretentia de conducator din umbra a uni trib " de viitor"
cu referire exclusiva la joc l-am invitat pe ramos sa mai citeasca si altceva in afara de "DUNE" (si "ziaru", asa cum singur o spune) deoarece am auzit ca ar exista o teorie care sustine faptul ca citirea ajuta la exprimare( trecand peste toate celelalte beneficii)
 

DeletedUser

xcit3 eu nu am facut altceva decat sa ma apar , tu pur si simplu nu cauti decat cearta din cate am vazut eu si daca chiar e sa ne luam dupa corectitudine dai cateva posturi inapoi sa vezi ca nici macar nu ai scris cuvantul "corect" corect , dar ideea e ca suntem oameni,mai gresim dar asta nu inseamna ca odata ce gresim trebuie sa fim luati peste picior cum faci tu si vad ca atunci cand se intoarce roata nici tie nu iti comvine.

Asa ca te rog continuati vendeta personala prim mesaje private nu pe topicu asta ca nu cred ca e nimeni curios de tine sau daca crezi ca poti continua discutia aici in limitele topicului atunci esti invitatul meu dar daca nu poti rezumate la dat comenzi in joc.
 

DeletedUser

"Dune" si tot ceea ce tine de lumea creata de Frank & Brian Herbert merita. Se pot omite ziarele la care face referire xcite. Problema e ca daca tot se doreste sa se faca un imperiu ce contine date din dune, cel putin sa se respecte cartea. Dupa cum am mai spus Ordos nu exista. Ce au ecranizat pleaca de la prost la foarte prost. Imi aduc aminte si acum pe idiotul ala care juca in Twin Peaks (in rolul agentului FBI), cand a jucat penibil in rolul lui Paul Atreides.

Daca doreati sa alegeti nume din Dune puteati incerca asta:
- Casa Atreides
- Casa Harkonen
- Casa Corino (era si casa imperiala de altfel)
- Casa Vernius (din romanele lui Brian Herbert)

si cred ca mai gasiti o sumedenie de case majore si minore in romane.

Cel mai bine il intrebati pe Criogenix ... deoarece el pare sa stie.
 

DeletedUser

Ordos face parte din jocurile cu Dune...si cred ca este si aceea o casa destul de puternica :)
 

DeletedUser

Lasand la o parte Dune(da intradevar in carte e corino dar in film si joc e ordos) am promis fapte si asta vooi da : ~M~ a mai urcat un loc , locu 8 in prezent pe lumea 6, dupa cum se observa ~M~ urca cu cate un loc in clasament pe luna, incet dar sigur.

Stima
 

DeletedUser

Exact! Ca am scris un cuvant gresit asta nu inseamna ca sunt analfabet, iar acum tribul ~M~ a dovedit ca poate , a mai urcat un loc ... sa va vad acum criticilor, ce ziceti?
 

DeletedUser14319

xcit3 eu nu am facut altceva decat sa ma apar , tu pur si simplu nu cauti decat cearta din cate am vazut eu si daca chiar e sa ne luam dupa corectitudine dai cateva posturi inapoi sa vezi ca nici macar nu ai scris cuvantul "corect" corect , dar ideea e ca suntem oameni,mai gresim dar asta nu inseamna ca odata ce gresim trebuie sa fim luati peste picior cum faci tu si vad ca atunci cand se intoarce roata nici tie nu iti comvine.

Asa ca te rog continuati vendeta personala prim mesaje private nu pe topicu asta ca nu cred ca e nimeni curios de tine sau daca crezi ca poti continua discutia aici in limitele topicului atunci esti invitatul meu dar daca nu poti rezumate la dat comenzi in joc.

da tu cateva posturi inapoi, apoi da-te de 3 ori peste cap si vezi ca eroarea typo ii apartinea v3rrei si nu mie (nici pe departe nu esti tu cel care ar trebui sa te legi de astfel de erori (fa-ti o medie de erori per post si vei vedea ca depaseste considerabil media de posts/day). la ea a fost eroare de calcul, pe cata vreme la tine programarea e praf de la cap la coada.
in limita topicului iti spun ca ma voi apuca de biggest DUNE in the world...6 cat ~DE~ curand

Asa ca te rog continuati vendeta personala
.... cum spuneam si mai devreme, ai irosit inca un moment in care ar fi trebuit sa taci.

Exact! Ca am scris un cuvant gresit asta nu inseamna ca sunt analfabet, iar acum tribul ~M~ a dovedit ca poate , a mai urcat un loc ... sa va vad acum criticilor, ce ziceti?
nu sunt, si nici nu vreau sa fiu critic pe aceasta adresa, insa nu ma pot abtine sa nu raspund provocarii.
Va doresc ( asa cum o doresc tuturor) o crestere cat mai rapida !
(cel mai slab jucator de triburi tot dezvolta un sat de barbari mai repede decat s-ar fi dezvoltat singur).... cu referire exclusiva la ~M~( care vad ca incepe sa fie gelos ca facut mai multe referiri la ~DE~), statistica ultimelor 35 de sate:
11 cuceriri( nu fac referiri la ce ati cucerit. erau sau nu din alt trib,veti pierde sau nu sate din cauza ca le-ati cucerit, samd);
13 innobilari interne;
9 gri;
2 pierdute.

SPOR!
 

DeletedUser

Tu nu ai viata personala? :)

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

Va rog abtineti-va de la astfel de remarci.

Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Lasand la o parte Dune(da intradevar in carte e corino dar in film si joc e ordos) am promis fapte si asta vooi da : ~M~ a mai urcat un loc , locu 8 in prezent pe lumea 6, dupa cum se observa ~M~ urca cu cate un loc in clasament pe luna, incet dar sigur.

Stima

Daca urca cu un loc pe luna inseamna ca peste 7 luni o sa fie pe locul 1 :cool: Adica prin luna mai a anului 2009 ... Cale lunga dom'le...
 

DeletedUser14319

Tu nu ai viata personala? :)



Va rog abtineti-va de la astfel de remarci.

Multumesc.

in mod normal as putea dezbate cu o persoana (alta decat tine) pe aceasta tema. pt tine raspunsul e simplu: NU, scopul meu in viata e sa te sresez...

referitor la urcare ~M~
acum aveti in fata light, pe care il veti depasi nu pentru ca sunteti mai buni decat ei, ci pentru ca MnK.s matura la ei de ceva vreme.
respect.
 

DeletedUser

haha xcit3 :D si o sa mature in continuare MnK.s :)

Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor

25 ManiackS. 13,20 Mio.


ce fac 40 de oameni :)
 

DeletedUser

haha xcit3 :D si o sa mature in continuare MnK.s :)

Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor

25 ManiackS. 13,20 Mio.


ce fac 40 de oameni :)
Ouch?

in mod normal as putea dezbate cu o persoana (alta decat tine) pe aceasta tema. pt tine raspunsul e simplu: NU, scopul meu in viata e sa te sresez...

referitor la urcare ~M~
acum aveti in fata light, pe care il veti depasi nu pentru ca sunteti mai buni decat ei, ci pentru ca MnK.s matura la ei de ceva vreme.
respect.
xcit3 nu stiu ... sincer nu stiu ce cauti tu aici...cauti cearta si numai cearta.
Macar te-ai gandit sa te uiti si la tine inainte de a critica un trib intreg?
 

DeletedUser

Daca urca cu un loc pe luna inseamna ca peste 7 luni o sa fie pe locul 1 :cool: Adica prin luna mai a anului 2009 ... Cale lunga dom'le...

Aparent trebuie sa imi cer scuze pentru neintelegere , ~M~ tocmai a urcat 2 locuri in o zi, suntem locu 6 . Sper ca nu am dezamagit :cool:
 

DeletedUser

nu aveti voi nici un merit pentru ca ati urcat 2 locuri...s-au destramat cateva triburi din cauza lui valentinopop si pe voi v-a avantajat asta...pentru ca ati mai putut recruta ceva...;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da, intradevar asta e unul din motivele dominante pt care am urcat mai repede decat planuiam dar ... in cele din urma scopul scuza mijloacele.
stima
 

DeletedUser

Eu nu am ce sa mai zic decat felicitari pentru ascensiunea voastra.
Totusi, ati putea fi si locul 1 pe toate lumile, lauda de sine "nu miroase a bine"...
Si ma repet inca odata, punctele nu conteaza, si nu vor conta niciodata in acest joc.
Pana acum credeam ca trupele conteaza si tactica.
Se pare ca m-am inselat, in cele din urma, prieteniile fiind cele mai importante.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus