Importanta ta in lume

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am deschis acest topic pentru a mai anima lumea 13...

M-am gandit , si tot gandit ...si m-am decis sa creez un topic in care fiecare sa discute despre cum crede el ca este in lumea asta , care credeti ca este "importanta" voastra aici ...sunt curios sa vad ce crede fiecare despre el ...

Cum crezi ca ar fi fost lumea , daca nu te-ai fi apucat , unde crezi ca ar fi tribul din care faci parte , care crezi ca este locul tau in lumea asta...



Reguli ?

una singura - nu se admit alte posturi , raspunsuri la posturile colegului dinaintea voastra .

Nu facem asta ca sa avem un motiv in plus sa ne certam , si pur si simplu sa vedem care credeti voi ca este importanta voastra aici .

Fără spam!


Va invit si va rog sa va chemati si colegii de trib , prietenii , fostii membri ai lumii 13 , sa posteze si sa scrie care cred ei ca este pozitia lor pe l13.



Fiti sinceri si deschisi

PS: ideea nu imi apartine mine :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In primul rand , interesant topic.
Importanta mea pe l13 , dupa parerea mea este , de a fii o nuca tare pentru dusmani si sa curat lumea 13 de paraziti .

Istoria mea

Am inceput cu numele alin09 , am picat in k65 , am avut propriul meu trib -blo0d- , alaturi de kingscorpion ;mcmirela ;tuberculus.Colegii mei erau in k55-k56 , eu am fost langa Muhamad ali ;Cretuderbedu si altii care s-au lasat.Nu prea stiam jocul ,ca nu prea am jucat triburile desi aveam pe triburile cont de 1 an , dar eu nu jucam ,decat 10 minute pe zi, juca varul meu pe nick-ul meu(alin09).Am inceput bine , eram cel mai mare in zona , dar am fost facut ferma(nu eram online) dupa ce farmasem mai multi din zona mea, fusesem atacat de 6 jucatori din ~B~B~ si ultima curatare a venit din partea lui Muhamad Ali , de atunci i-am promis razbunare, care i-am dat-o , dar nu pe toata.Am facut din nou trib cu kingscorpions,inseamnaO , tribul s-a numit ~AS~, a fost mult timp in top 3 , pana cand s-a lasat Kingscorpions si a ramas tribul pe mana lui w0nd, eu am plecat in ~B~B~, ca ma imprietenisem cu Muhamad Ali .Nu cunosteam pe nimeni inafara de el in trib, a fost un sprijin pentru mine , la acel moment, dupa aceea am cunoscut multe persoane ,deosebite , Angel34;Heroes4;Baghera09;Kasai;Piter 90 Doggyvl;Wandda;Mamulus si multi altii .Am creeat multe certuri in ~B~B~, de obicei m-am certat cu Muhamad ali sau mpo1 , si am fost concediat de mai multe ori , s-au am parasit tribul, dar nu am fugit in altu`.Si acum iar am parasit tribul dupa o cearta cu Muhamad Ali si am creeat tribul B.H. cu Angel34, si facem un dou bun pe harta dupa parerea mea .Have Fun!


Si am influentat negativ evolutia lumii13, mai exact a tribului ~B~B~, pentru ca de multe ori ,s-au impartit in 2 tabere , cei care ma contestau si cei care ma acceptau asa cum sunt.
 
Ultima editare de un moderator:

Adenauer

member
Scor reacție
105
Ok, spun si eu cateva cuvinte pe aici, nu de alta dar e ok ideea cu topicul...
L13 este cea de-a II-a lume pe care am jucat (am jucat inainte pe L11, dar fara prea mult succes, la 40.000 de puncte m-au innobilat baietii:D), intre timp am mai jucat pe L17, L19, in CK, dar am lasat si acele lumi pt ca nu-mi ajungea timpul de toate.
Pe L13 exista posibilitatea sa mi se intample acelasi lucru ca si pe L11, amfacut eu vreo 200-300k, eram in tribul SW, super echipa, super jucatori, la un moment dat conducatori neinspirati. A inceput razboiul SW vs Regal, ne-au macelarit Regalul de ne-au sarit capacele :D...eu eram in zona de granita, am pierdut 20 de sate din cele 30 la primul organizat...dupa asta am vrut sa ma las de joc, insa cativa colegi au zis ca sa mai incercam...
Intr-un final am reintrat in joc, am reinceput sa cuceresc(fiind in SWoB, un fel de SW undercover, tot in razboi cu Regal), m-a vazut the older z si cu Rhoo2 ca ma agitam pe acolo si m-au invitat in Regal, in Regal m-am simtit bine atat timp cat i-am avut pe cei 2 mai sus mentionati langa mine...dupa ce s-au lasat m-am simtit marginalizat...
Un nou capitol al existentei tribale a inceput atunci cand am decis sa plec din Regal si sa intru, alaturi de cativa colegi in SMILE (pe atunci castiga razboiul clar cu Regal, insa nu am plecat de frica, nu aveam granita deloc chiar stateam linistit:) motivul a fost acela ca nu mai aveam actiunea de dinainte).
IN SMILE AM DAT DE NISTE NEBUNI, CAVALERY A FORMAT ACOLO O TRUPA DE SOC, CIAPY, ARTEMIS, TOMAZIAN, GECKO, GIUGIUBEAGA, FERVEX, BABY NOROCEL, SEE US IN HEAL, SI TOTI PANA LA NUMARUL 40 SI CEVA (CA ATATIA ERAM IN TRIB) NUMAI NEBUNI SI ZAPACITI. ORGANIZAM ATACURI PE REGAL PE SKYPE, IN 2 ORE LUAM SI SATELE :D
Insa gluma se ingrosase si BB s-a bagat in conflictul SMILE vs REGAL, atunci s-a facut fuziunea, si am ajuns in NBZ, aceeasi nebuni, alta palarie, una mai mare si mai de "firma". In momentul acesta ma bucur sa va anunt dragi cititori ca fac parte din tribul cel mai frumos, prolific, si nu in ultimul rand solidar de pe L13.
Sunt mandru ca Allbinuk este sefa, si ca AKA este SEFU si ca INTERLOPU este CAVALERY...sunt mandru ca sebica vine cu tot felul de idei care mai de care mai indraznete si sunt bucuros cand unele dintre ele ies:)

Importanta mea pe L13? Tin granita NBZ vs BB pe linia de demarcatia k61-62-k51-52, nu toata linia k-urilor...

PS: Andrei ar fi fost frumos sa iti prezinti tu primul "importanta":D
 

DeletedUser

Lumea 13...mda ,este practic cea mai ciudata lume pe care am jucat

Prima mea lume a fost lumea 6 pe care am invatat multe smecherii ale jocului si unde am prins gustul,am intrat pe ea fiindca era cea mai tanara

Dupa ce am prins gustul jocului ,am intrat pe lumile 1 si 3,lumea 3 fiind cu adevarat un deliciu,dar din cauza timpului si a unor probleme am fost fortat sa ma las

Am jucat si pe lumea 4 in tribul Masters,probabil cel mai organizat si unit trib de pe .ro

In rest am fost pe diferite conturi pentru scurt timp pe alte lumi,inclusiv pe .net


Au trecut 7 luni de la ultima lume jucata...7 luni de pauza de la "joc".Ardeam de nerabdare sa reintru pe joc pentru ca aveam niste idei foarte indraznete pentru formarea unui trib,strategii etc.,dar totul a fost dat peste cap

Am intrat pe lumea 13,aleasa de asemenea deoarece era cea mai tanara,mi am luat inima in dinti si am intrat "oriunde"...si aventura a inceput

Jocul insa era foarte schimbat ,multe update uri ,scripturi si mai multi oameni cu experienta
Am inceput insa cum am planificat,mi am facut propriul trib,am invitat cat am putut(asa se facea pe lumile mai vechi :D ) si incet-incet tribul a inceput sa creasca

Ete asa facea tribul puncte,faceam si eu ,si am ajuns printr o fuziune in LW ,frumoase amintiri...oricum dupa un razboi scurt pt dominatia k73 tribul meu a fost infrant si eu am ajuns in TOD

Aici am mai completat din cunostintele jocului si am devenit puternic ideologizat de victoria TOD ului impotriva dusmanilor

Toate bune si frumoase,eu in marea albastra,interne,barbari,mi am facut prieteni si a venit potopul(BB ul)

Era cel mai mare inamic al tribului,si am vazut de datoria mea sfanta sa ajut cat de mult pot la infrangerea tribului BB :))) si dusmanul cel mai mare era Muhamad ALI!!!!

Cascand eu ochii pe sus in bara,am descoperit Forumul,am intrat am studiat si am inceput sa dau din clanta,mai ales pe topicul TOD vs BB

Ma certam toata ziua cu alin09 si cu Muhamad,si nu concepeam faptul ca TOD sa fie infrant...insa a fost din cauza conducerii slabe

Fiindca in BB nu aveam cum ma duce,am ales tribul -BLC-,aici toate bune si frumoase ,interne ,barbari ,si cateva glume pe forum...pana cand...TADADADAM!!!! A venit al doilea potop.Fostii mei colegi din TOD,acum ajunsi in BB au inceput sa ma atace

Prima oara am zis ca dau stergere,fiindca nu mai avea rost sa joc fara prieteni...dar m am gandit mai bine si am zis...ca SPERANTA MOARE ULTIMA

Am luptat cat am putut mai bine,ajutat fiind de moral si de trib.cateva saptamani cred sau mai putin am luptat cu cativa din BB,pana cand nervos ca tribul nu organiza nimic pe dusmani am scris din toata inima mea o scrisoare in adevaratul sens al cuvantului lui Muhamad(dusmanul meu de moarte :D )...cu gandul ca daca nu ma accepta voi parasi lumea deoarece nu am un scop anume

Am asteptat cu sufletul la gura sa vad daca citeste,si cand a citit a raspuns simplu si prieteneste...ca daca ma accepta cei din jurul meu pot veni

Deoarece luptasem cu tarie ,cei din zona m au acceptat si am fost primit in familia BB

Aici am intrat in adevaratul sens al cuvantului intr o echipa ,m au primit in conferinte ,m au ajutat la nevoie si eu pe ei,si in timp am devenit toti foarte buni prieteni zic eu


Asa ca sa scurtez ...impreuna am invins tribul BLC,din acesta venind foarte multi jucatori buni,si oameni deosebiti

Dupa asta stiti cu totii ,am ajuns pe granita NBZ unde din pacate s au pierdut multe sate,insa sunt sigur ca vom reveni ,si vom triumfa

In incheiere...vreau sa spun ca da cred ca am influentat macar local lumea 13 ,prin entuziasmul meu si speranta mea mereu vie ,si prin spiritul de echipa.

Sunt fericit fiindca am ales lumea 13 ,in primul rand fiindca am intalnit oameni extraordinari : sebastos,zeynet,Muhamad,Baghera,Mapet SOw,quick09,pmsr,cei doi macea bucur ionut si multi multi altii

Iertati romanul scris,dar e din lipsa de ocupatie !!!(sper sa intelegeti si urmele de sarcasm care mai sar din cand in cand in ochi:))))
 

DeletedUser26763

IMPORTANTA MEA???! HMM 0 DACA DA STERGERE CONT S-AR BUCURA LUMEA DE NISTE BARBARE :):p
 

DeletedUser

Istoria:
Lumea 13, a fost prima lume cand am jucat triburile, am inceput la ora de INFO, la scoala, aproape jumate de clasa jucau triburile :)

Am picat in K42, la granita cu K41! Am inceput mai greu, nu stiam tainele jocului, eram total afon (am inceput pe 24 mai 2009 iar primul sat cucerit a fost pe 4 iulie 2009) :confused:

Am intrat in vechiul TRUST, acolo am intalnit o multime de oameni extraordinari (Black Jaguar, Sniteluc, Bdbogdy, Dottydoll, ...)

Toate bune si frumoase pana cand sia facut aparitia DS, pe la 35k puncte intrasem in academia tribului DS, era in top 5 pe atunci :), unul din conducatori Dottydoll sa certat cu intemeietorul de acolo, noi cei din K42, K41 am iesit si am intrat in noul trib format de Dottydoll RN, eram inconjurati de razboi. Din nord veneau cei din DS, din est venea Regalul, iar din sud ne declarase razboi si SW. Dottydoll daduse stergere, ramasesem cu motoandy(foarte bun omul), am rezistat noi pana pe la 500k puncte, unde am primit invitatie in academia regal si am acceptato in momentul 2 :D

In regal am intalnit oameni buni, neavand ce sa cuceresc, toate razboaiele din jur le castigase, a ramas albastru pe harta! Vine si razboiul cu Smile! Adevarat ca eram cam departe de granita, ajutam eu cu sprijin cat puteam, dar a venit momentul in care am iesit din regal! EU am dat tonul la iesiri dupa care mau urmat (d357ro1, ciapy, adi cifu, bogdan050, adenauer, p3scarul, fbm1974, Razooor)

Iesind din regal, imediat sa facut rosu in jur si ma pus pe treaba!
Mia parut rau de colegii de acolo care nau vrut sa intre si ei in smile! :(


Importanta:
Cand am intrat in smile, am cucerit majoritatea dusmanilor de prin K41, ii las pe colegi sa ma aprecieze! ;)
 

DeletedUser

Istoria:
Lumea 13, a fost prima lume cand am jucat triburile, am inceput la ora de INFO, la scoala, aproape jumate de clasa jucau triburile :)

Am picat in K42, la granita cu K41! Am inceput mai greu, nu stiam tainele jocului, eram total afon (am inceput pe 24 mai 2009 iar primul sat cucerit a fost pe 4 iulie 2009) :confused:

Am intrat in vechiul TRUST, acolo am intalnit o multime de oameni extraordinari (Black Jaguar, Sniteluc, Bdbogdy, Dottydoll, ...)

Toate bune si frumoase pana cand sia facut aparitia DS, pe la 35k puncte intrasem in academia tribului DS, era in top 5 pe atunci :), unul din conducatori Dottydoll sa certat cu intemeietorul de acolo, noi cei din K42, K41 am iesit si am intrat in noul trib format de Dottydoll RN, eram inconjurati de razboi. Din nord veneau cei din DS, din est venea Regalul, iar din sud ne declarase razboi si SW. Dottydoll daduse stergere, ramasesem cu motoandy(foarte bun omul), am rezistat noi pana pe la 500k puncte, unde am primit invitatie in academia regal si am acceptato in momentul 2 :D

In regal am intalnit oameni buni, neavand ce sa cuceresc, toate razboaiele din jur le castigase, a ramas albastru pe harta! Vine si razboiul cu Smile! Adevarat ca eram cam departe de granita, ajutam eu cu sprijin cat puteam, dar a venit momentul in care am iesit din regal! EU am dat tonul la iesiri dupa care mau urmat (d357ro1, ciapy, adi cifu, bogdan050, adenauer, p3scarul, fbm1974, Razooor)

Iesind din regal, imediat sa facut rosu in jur si ma pus pe treaba!
Mia parut rau de colegii de acolo care nau vrut sa intre si ei in smile! :(


Importanta:
Cand am intrat in smile, am cucerit majoritatea dusmanilor de prin K41, ii las pe colegi sa ma aprecieze! ;)



Un cont de las, ai fugit de fiecare dat pe romaneste:D
 

DeletedUser

Gabi este numele din spatele contului gadjo. :)
Am mai jucat pe L8 in VG, Camorra, SpH si in final in TLB. Apoi mai putin am jucat pe L9 si pe L11, daca nu ma insel.
M-am logat pe L13 (cu gandul ca e ultima lume), la rugamintea unui bun prieten de pe L8, H3ll, pe 23 aprilie 2009. Am picat in k46 si de acolo am inceput sa farmez satele de barbari din jur.
Am facut parte din triburile ~F.T.~, G~H, ~FP~. Cand eram in ~FP~ am lipsit cam 2-3 luni. Atunci contul meu a fost pe sitter la mai multi jucatori. Cand am revenit ma asteptam sa nu-l mai gasesc, insa contul era in PCA sitterit de zughyku sau Sharp3e.
De atunci, de la sfarsitul lui august am inceput sa joc mai serios.
A fost razboiul cu TRY, unde am sprijinit granita apoi cand s-au bagat si Creed m-am mutat in k27 intre ei sa ma joc un pic. A fost destul de greu cand a inceput si razboiul cu BB, pentru ca aveam 3 granite mari. BB-ul era aproximativ de 3 ori mai mare ca DMC, daca nu ma insel.
Am ramas in K56 pentru a tine granita cu BB-ul, ca era prapad daca ajungeau in K46. Recunosc ca am innobilat intern foarte mult, dar am jucat pentru trib.
DMC-ul a rezistat si va rezista datorita oamenilor maturi care il alcatuiesc si stiu sa colaboreze, care merita tot respectul.
Asta este parcursul meu pe L13 in linii mari.

Have fun everybody!!! :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hm...ia ghiciti cine e in spatele contului vanatorulucigas ???
Un baiat plin de fericire si prietenie intotdeauna...da....sunt eu Csaby ;)
Am inceput sa joc triburile din cauza la un coleg de clasa care toata ziua vorbea doar despre TRIBURILE :) .Eu nu stiam ce e asta , si am intrat sa vad ce si cum ...La inceput am jucat in ~FP~ , PCA si ~DMC~ .Nu imi pare rau nici o clipa ca m-am apucat de triburi.La inceput habar nu aveam de joc,dar am cunoscut un bun prieten al meu , pe Costy(sharp3e)si pe Flory(Martianul vesel) care la momentul de fata au renuntat la joc pentru o perioada din motive bine intemeiate.Dar nu asta conteaza acuma ,ci EU.
Cunoscandu-l pe Costy am cunoscut si jocul.De atunci si pana acum mi-am facut foarte multi prieteni cu care m-am si vazut(cu o mare parte) , si vreau sa spun ca majoritatea sunt niste oameni jos palaria :* .Cam asta sunt eu .Pana acum doar am sprijinit tribul , dar acum vreau sa ma bag si eu pe granita ,deoarece am mai mult timp liber.

Bafta la toti , si nu uitati e doar un JOC. ;)
 

DeletedUser25686

E lumea pe care am inceput sa joc triburile. Am intrat la insistentele unor prieteni, care intre timp s-au lasat si ma lasasera intr-o situatie destul de grea...Ajunsesem intemeietor intr-un trib mic langa nbz, cel mai puternic trib la aceea ora. Prin mai multe artificii diplomatice am ajuns sa pastrez tribul intact si o relatie stabila cu nbz. Importanta mea actuala tine strict de tribul nbz, si de relatiile interne ale tribului.


mai mult de atat....nu stiu ce sa zic :p
 

DeletedUser

Hm...ia ghiciti cine e in spatele contului vanatorulucigas ???
Un baiat plin de fericire si prietenie intotdeauna...da....sunt eu Csaby ;)
Am inceput sa joc triburile din cauza la un coleg de clasa care toata ziua vorbea doar despre TRIBURILE :) .Eu nu stiam ce e asta , si am intrat sa vad ce si cum ...La inceput am jucat in ~FP~ , PCA si ~DMC~ .Nu imi pare rau nici o clipa ca m-am apucat de triburi.La inceput habar nu aveam de joc,dar am cunoscut un bun prieten al meu , pe Costy(sharp3e)si pe Flory(Martianul vesel) care la momentul de fata au renuntat la joc pentru o perioada din motive bine intemeiate.Dar nu asta conteaza acuma ,ci EU.
Cunoscandu-l pe Costy am cunoscut si jocul.De atunci si pana acum mi-am facut foarte multi prieteni cu care m-am si vazut(cu o mare parte) , si vreau sa spun ca majoritatea sunt niste oameni jos palaria :* .Cam asta sunt eu .Pana acum doar am sprijinit tribul , dar acum vreau sa ma bag si eu pe granita ,deoarece am mai mult timp liber.

Bafta la toti , si nu uitati e doar un JOC. ;)
in ce trib ai inceput tu sa joci?
gandestete putin mai bine ca pana sa ajungi in ~FP~ ai mai schimbat vreo cateva triburi
 

DeletedUser

Da...am mai schimbat ....am inceput cu tribul ~IER~ , apoi ~F.T.~ ARM si G~H ... dar astea erau triburi mici...si nu prea conteaza sa zic asa in evolutia mea :)
 

DeletedUser33745

Am luat contul asta de la un prieten pe la jumatatea lunii august 2009, cu aproximativ 70k pct era deja in tribul nBz,
am jucat alaturi de trib pana cam la 800 k pct,
dupa care plecat de-acasa fiind, nu am mai putut intra la calculator putin peste 4 luni, cand m-am intors pe 26 martie a.c.,
contul meu era acelasi, multumita lui albinuk, care nu m-a bagat la interne, si lui laval, care a avut si el grija de cont,
chiar in acele momente, a inceput razboiul cu B-B-lusii, in care peste 75 la suta din sate le-am transformat in sate de aparare,
pt a sprijini granita, si asta am facut tot timpul, pana in ultimul moment, cand am ajuns si eu mai bine in granita cu TS,
dupa care s-a cam terminat razboiul ! :D
Importanta mea pe L13 nu e una mare...dar buna ! :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus