In spionaj vedem adeziune

  • Autor subiect DeletedUser3644
  • Data de început

DeletedUser3644

Ce ar fi daca atunci cand spionam un sat sub tot ce am spionat sa ne arata si adeziune.. poate asa s`ar putea evita unele conflicte intre jucatori.. de expemul daca am spiona sa zice ca un sat are adeiunea 65 nu am mai ataca pt ca e logic ca altcineva a atacat acel sat..ce ziceti?:D:D:D:D:D
 

DeletedUser5981

SUPER MEGA GIGA HIPER EXRA...(si alte o gramada de civinte ciudate)....DE ACORD
 

DeletedUser

:cool:da e bn sa stii ce adeziune are dar daca ar fii sa spionezi un sat de 7000 puncte sa zicem si ai vedea ca mai e nevoie decat de un singur atac cu nobil si acel sat va devenii al tau nu te vei putea controla ca sa nu il iei;):rolleyes:
 

DeletedUser3644

:cool:da e bn sa stii ce adeziune are dar daca ar fii sa spionezi un sat de 7000 puncte sa zicem si ai vedea ca mai e nevoie decat de un singur atac cu nobil si acel sat va devenii al tau nu te vei putea controla ca sa nu il iei;):rolleyes:

da si dupa aia sa vine unu cu vreo 30 de atacuri k i`ai luat satu.. :D mai bine nu.. eu cel putin zic ca e o idee buna..:eek:
 

DeletedUser

Sa zicem ca se accepta ideea ta (NU cred) iata ce sigur se va intampla:

- dupa cum au mentionat si colegii de mai inainte, un jucator vede adeziunea scazuta (evident de altcineva) pe un sat

- ce sa faca? -> trimite un nobil ca sa il cucereasca

- il cucereste -> afla ca era curatzat de un aliat cu 3 armate full de atac 2 complet distruse in defensiva (exemplu)

- se ajunge la conflict, fie il cedeaza fie este concediat din actualul trib, fie se rupe alianta (si probabil apare un conflict intre cele 2 triburi)

sau

- poate sa fi fost curatzat de un coleg de trib (se poate intampla chiar si cu rezervari, fara sansele sunt f mari)

- caz in care se degradeaza relatia de colegialitate in trib, pot sa apara certuri care se amplifica si pot desfiinta tribul


SINGURUL avantaj este de partea celui care fura satul, desigur in timp de razboi este o idee excelenta, altfel nu merita efortul, efectele negative fiind prea multe.


Pe scurt: poate conduce la o mentalitate negativa in cadrul jucatorilor si implicit scaderea calitatii jocului
 
Sus