inca o revolutie ??

  • Autor subiect DeletedUser18409
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser35377

citesc,aud si ma mir,sunt uimit chiar de prostia inca prezenta in randul oamenilor care spun ca sunt atat de prigoniti.

OAMENI,ROMANI,cum puteti sa mai aveti tupeul sa condamnati pe cei care recurg la violenta contra jandarmilor?

CUM PUTETI SA AVETI NESIMTIREA SA CERETI SA FACA PROTESTE PASNICE?

Acum 2 ani,2 saptamani au tot tinut o in proteste si in greve,pasnice,si ce a adus?s a prabusit ultima urma de sindicate ,capii din sindicate au fost corupti ,si ne am pierdut si ultima speranta.

Parerea mea,fara violenta,fara cativa politicieni spanzurati ,si fara un partid radical care sa puna mana pe putere,o sa tot dati din gura fara rezultate.

Jos capitalismul,sus nationalismul.

TLC
 

DeletedUser19202

Si pe cine punem ? Vorba lui chev... Altii mai hoti ?
Daca stam sa ne gandim putin...multe chestii urate au venit si de afara, de la asa zisul FMI ( aka bani multi pentru unii ), daca va uitati la Zeigeist poate veti privi putin altfel lucrurile, in fine, asta nu ii face mai mult sau mai putin vinovati..parerea unanima este ca au distrus tot ce se mai putea distruge in Romania, si daca 2 iti zic ca esti beat, te duci si te culci.

CRED ca oricine ar veni nu ar putea fi la fel de rau:D:D:D
 

DeletedUser6681

Chiar daca toti suntem afectati mai mult sau mai putin de actuala conducere, si despre care toti spunem la unison ca au furat cat aia de dinainte la un loc, asa cum cineva mai sus spunea...violenta nu este o solutie, asta e clar...iar idiotii aia ( eu intamplator cunosc aripa "ultra" a galeriei steliste, care abia asteapta astfel de evenimente si de cand au inceput manifestatiile isi frecau mainile de bucurie, ca e rost de scandal si omor cu jandarmii ) ar trebui arestati pe loc si ascunsi 10 ani minim, din pacate s-au tolerat astfel de practici incepand cu '90, dai cu bata scapi, dai cu lantu, petarda, piatra...scapi, basca iti fac si "colegii" statuie daca ai spart capul unui jandarm...ma rog, anarhisti de profesie sunt peste tot in lume.
Trebuie doar sa ne purtam civilizat si sa ne exprimam parerile frumos, decent si fara iesiri care ne trimit in evul mediu.

Si ca sa raspund la intrebarea din titlu : Nu, datele problemei sunt cu totul altele.


Eu consider ca deja de becalizam prea mult, daca apare unul la televizor si spune ca el i-a recunoscut, dar toti aveau fetele acoperite.. noi oile din fata televizorului credem ciobanul. In acea piata nu au fost stelisti dinamovisti rapidisti, ci cetateni ai Romaniei. Daca ati vazut prin alta parte astfel de rposteste probabil ati obs ca atunci cand manifestantii sunt presati de organele statului reactioneaza violent. Deoarece omul raspunde atunci cand nu se simte in siguranta. Va rog sa numai aruncati cu noroi in oameni care nu au legatura cu ceea ce credeti voi ca este acolo. Asa faceau si comunisti in`89 "niste huligani" si acum aceasi huligani sunt ridicati in slavi de aceasi comunisti. Concluzia este ca odata ce se va produce o schimbare daca se va produce, atunci voi toti cei care azi ii faceti huligani atunci ii veti numi eroi. V-as ruga sa priviti cu ochii mintii si nu cu tv`ul pt ca ajungem la becalizare.

Va doresc succes si nu indemn pe nimeni sa iasa in strada ! Dar daca va este bine acum mergeti in toamna/iarna si votatii .. asa cum ca niste oi i-ati votat si pana acum s-au ati ignorat ideea de obligatie a votului si ati pascut pe pajistea ce statea sa se usuce paziti de ciobanul mioritic
 

DeletedUser34078

Au mai iesit sindicalistii in strada si au dansat pinguinul si atunci era cald afara :p
Crede-ma ca daca le-ar fi ajuns cutitu' la os ar fi iesit in strada juma de Bucuresti si le sareau la gat cu jandarmi sau fara.... dar se pare ca ne complacem asa. Romanu' e "rezistent" la schimbare...
Atunci a fluierat unguru' acum arabu' ...asta spune multe despre natia noastra. :D
 

DeletedUser

Atunci a fluierat unguru' acum arabu' ...asta spune multe despre natia noastra. :D


doar ca arabu' a pus la punct ceva in tara asta ce altii care-s romani din unghii pana-n varful parului n-au facut si dupa parerea majoritatii oamenilor cu care am vorbit va distruge , v-ar conveni ca la sfarsitul lunii o ambulanta privata sa nu vina pentru ca s-au teminat fondurile de la stat ? ori sa fie un caz grav si ei sa spuna 'stii , venim dar te costa atat deplasarea' ? eu am dat procentul ala din impozit pentru sanatate catre smurd , arabu' asta prin smurd a facut mult bine in tara asta . nu neg ca o fi avut si el de castigat de pe urma smurd-ului ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3357

Police clash with protesters in Romania
By Liliana Ciobanu, for CNN
January 15, 2012 -- Updated 0152 GMT (0952 HKT)


armata mai trebuie sa iasa in strada.
 

DeletedUser

Ce se intampla acum in Pta Universitatii nu e deloc o manifestatie spontana, mai dureaza mult pana ce romanii au puterea sa iasa in strada sa-si strige of'ul!
Lasitate si comoditate cam la asta ne limitam. Ce s-a strans acolo e o gasca manipulata de alte si alte interese meschine. galeria ultrasa & Co nu se pune :D
Probabil ca in perioada imediat urmatoare media va acutiza si specula momentul si singurul lucru obtinut vor fi alegerile anticipate.... ce sa spun vine Crin Antonescu si salveaza natia din decadenta si saracie ... bla bla. Unde am mai vazut cliseul asta ? :rolleyes:

Cineva care a intuit care este de fapt realitatea ,asta nu e revolutie kinder-ilor :) 1.000 de oameni nu fac o revolutie :p si dintre astia 1000 pun pariu ca multi sunt manipulati sau membri de partid ale celor doua partide din USL .

exact cum s-a spus de cel sau cea mai de sus vin imbecilii astialalti doi si dintr-o data Romania nu va mai avea 30 miliarde de euro datorie externa dintre care 12 miliarde de euro sunt la plata in anul asta de cine o sa fie la guvernare ,dintr-o data vor disparea problemele din Europa si va dudui economia ca pe vremea lui Tariceanu cand din toate angajarile facute in perioada aia 65% s-au facut tot la stat :rolleyes:,asta da economie care duduie cand angajarile se fac tot la stat .

Daca vreti sa vedeti o adevarata revolta impotriva unui conducator uite aici in 90 cand au fost sute de mii impotriva lui Iliescu si nu s-a schimbat nimic .
[YOUTUBE]KUwU14UIpjA[/YOUTUBE]
 

DeletedUser12196

inca se practica dezinformarea si se arata cu degetul spre cei carora jandarmii le poarta pica.
nu s-ar fi ajuns la violente daca oamenii erau lasati sa ajunga la miting.nu s-ar fi ajuns la violente daca jandarmii n-ar fi pus etichete si nu ar fi provocat in mod constant prin limbaj si comportament abuziv.ceea ce nu pot intelege guvernantii si trepadusii lor este ca nu mai vrem sa fim bataia lor de joc, ca tinerii care n-au trecut prin ororile revolutiei nu stiu ce inseamna si experimenteaza neavand rabdarea de a intelege situatia in amploarea ei si a nu raspunde la provocari.
la aparare si interne trebuiau pusi oameni care au si pregatire psihologica si care inteleg psihologia maselor. daca lucrurile ar fi stat asa jandarmii si-ar fi vazut de treaba lor neprovocand tinerii si nerecurgand la violenta care, intotdeauna naste un raspuns disproportionat si care creste constant cuprinzand mase din ce in ce mai largi si atragandu-i in strada chiar si pe cei neutri pana la un punct.
cred ca printre acei tineri de la piata unirii erau infiltrati oameni din randul jandarmeriei care-i instigau. cred ca cineva incearca sa-i mani****ze pentru a-i folosi ca masa de manevra.
in plus, faptul ca cei ce demonstrau pasnic au fost ridicati si dusi la sectii, spune mult...
nu sunt pentru demonstratii dar as vrea ca acesti frumosi copii care vor sa faca ceea ce am facut noi in 89, sa inteleaga ca nu raspunzand la provocari si vandalizand vor reusi. daca demonstrati faceti-o pasnic.ceea ce distrugeti e tot munca noastra.tot ceea ce s-a facut in acest oras e facut pe banii nostri.nimeni nu ne-a datt nimic gratis.uneori costurile au fost enorme in comparatie cu ceea ce am primit.
meritam sa fim respectati si vocea noastra trebuie sa se faca auzita dar neescaladandu-se o situatie conflictuala.
 

DeletedUser3357

inca se practica dezinformarea si se arata cu degetul spre cei carora jandarmii le poarta pica.
nu s-ar fi ajuns la violente daca oamenii erau lasati sa ajunga la miting.nu s-ar fi ajuns la violente daca jandarmii n-ar fi pus etichete si nu ar fi provocat in mod constant prin limbaj si comportament abuziv.ceea ce nu pot intelege guvernantii si trepadusii lor este ca nu mai vrem sa fim bataia lor de joc, ca tinerii care n-au trecut prin ororile revolutiei nu stiu ce inseamna si experimenteaza neavand rabdarea de a intelege situatia in amploarea ei si a nu raspunde la provocari.
la aparare si interne trebuiau pusi oameni care au si pregatire psihologica si care inteleg psihologia maselor. daca lucrurile ar fi stat asa jandarmii si-ar fi vazut de treaba lor neprovocand tinerii si nerecurgand la violenta care, intotdeauna naste un raspuns disproportionat si care creste constant cuprinzand mase din ce in ce mai largi si atragandu-i in strada chiar si pe cei neutri pana la un punct.
cred ca printre acei tineri de la piata unirii erau infiltrati oameni din randul jandarmeriei care-i instigau. cred ca cineva incearca sa-i mani****ze pentru a-i folosi ca masa de manevra.
in plus, faptul ca cei ce demonstrau pasnic au fost ridicati si dusi la sectii, spune mult...
nu sunt pentru demonstratii dar as vrea ca acesti frumosi copii care vor sa faca ceea ce am facut noi in 89, sa inteleaga ca nu raspunzand la provocari si vandalizand vor reusi. daca demonstrati faceti-o pasnic.ceea ce distrugeti e tot munca noastra.tot ceea ce s-a facut in acest oras e facut pe banii nostri.nimeni nu ne-a datt nimic gratis.uneori costurile au fost enorme in comparatie cu ceea ce am primit.
meritam sa fim respectati si vocea noastra trebuie sa se faca auzita dar neescaladandu-se o situatie conflictuala.


Te depaseste viata. Cauta o cladire inalta.
In primul rand ca oamenii nu aveau autorizatie sa proteteze. Conform legii politia, jandarmeria si orice alt organ al statului are obligatia si puterea legala sa intervina.
cat despre psihologie si alte porcarii. no comment.
nu mai credeti doar ce vedeti la televizor, doar propaganda.
Tu nu ai vazut decat ca au fost dusi in arest niste unii care protestau pasnic. Restul de huligani care au vandalizat magazine, masini, benzinarii, care au atacat cu molotovuri, samd, nu ia vazut nimeni. Iesi frate in strada, dar iesi cu autorizatie in primul rand, daca totusi nu o faci asa, macar protesteaza pasnic, fara vandalizare, insulte, molotovuri, incendiere, atac asupra jandareriei, etc.
 

DeletedUser12196

de ce esti atat de sigur?cine ti-a spus ca n-am fost acolo?cred ca am vorbit cu multi oameni incercand sa linistesc spiritele si sa-i indemn la ratiune. detest violentele si cred ca cel depasit esti tu. deci, cauta-ti cladirea.

PS
as dori ca jandarmii sa ni-i arate pe cei ce faceau parte din galerii si au fost arestati.
e usor sa pui etichete si sa arati cu degetul...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus