inca un mit distrus :)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

tu cine mai esti prietene ca nu am auzit de tine pana acum si ''stii atat de multe'' de parca ai fi fost de cand s-a infiintat tribul...
Daca ALIAT a innobilat pe cineva intern, nu a facut-o numai el , ci au facut-o si altii si din cate stiu eu, nu s-a plans nimeni pe forumul extern ca a fost innobilat intern...cei innobilati intern au fost jucatori care isi aminteau ca joaca triburi odata pe saptamana, iar cu oameni de astia nu ai ce face, ori joci, ori mai bine privesti, decat sa-i incurci si pe ceilalti, iar practica asta se intampla in toate triburile.

drkangel nu iti mai bate capu cu oameni ca estia,nu ai observat ca au ceva personal cu ALIAT,nu suporta sa stie ca ALIAT e cel mai bun:D
 

DeletedUser127

Din toata aventura mea din Scitii petrecuta pe L3 nu am avut ocazia sa dau de Aliat, in acest caz prefer sa ma abtin de la acuzatii nefondate si alte lucruri de prost gust, nu pot spune ca aliat este cel mai bun jucator, dar este de admirat stilul lui de jok prin care si-a creat un nume pe L3 (in sensul pozitiv sau negativ).

Si daca a ajuns unde a ajuns la aparatori inseamna ca a avut ceva aparte prin care a reusit sa castige increderea unora pentru al apara de acel val de atacuri(Felicitari pentru asta)

Pentru mine L3 este istorie...imi place doar sa analizez unele chestii din umbra fara sa ma implic. Special thanks to andurill, fara ea L3 era total diferita.
 

DeletedUser8705

degeaba va luati de ALIAT k sa descurcat bn in ceea ce a facut
noi restul am fost de vina k nam fost alaturi de el si neam dat batuti prea usor
si nush ce se baga cei care nau fost in swat k nu stiu ce a fost si cum a fost
stima tuturor celor din fostul swat oricat de mic era la punctaj
swat era primul la atacatori si la aparatori inainte sa fie dezbinat ceea ce spune multe
bafta si spor tuturor
 

DeletedUser

degeaba va luati de ALIAT k sa descurcat bn in ceea ce a facut
noi restul am fost de vina k nam fost alaturi de el si neam dat batuti prea usor
si nush ce se baga cei care nau fost in swat k nu stiu ce a fost si cum a fost
stima tuturor celor din fostul swat oricat de mic era la punctaj
swat era primul la atacatori si la aparatori inainte sa fie dezbinat ceea ce spune multe
bafta si spor tuturor

De acord cu tine:D
 

DeletedUser

Se pare ca a curs multa "cerneala" pentru acest subiect.
ALIAT cel mai bun ?!
E doar o gluma buna !
E suficient sa amintim de modul in care joaca acest jucator ?
Chiar el a afirmat de nenumarate ori ca detine conturi prin mai multe triburi.
Nu de mult a fost banat contul ALIAT impreuna cu alte trei conturi. De ce oare ?
Prietenii stiu de ce !!!
O parte din triburile in care ALIAT a avut si are conturi, stiau acest lucru si nu au facut nimic...!!!
Nu pot avea decat dispret pentru jucatorii care se folosesc de multi-conturi, dobandite prin diverse metode, indiferent cum se numesc ei!
Nu il cunosc personal pe ALIAT dar face parte din categoria jucatorilor mentionati mai sus.
Fara astfel de jucatori, jocul ar fi cu totul altul.

Daca in <Lista de pozitionare> ar exista si o rubrica denumita <Topul trisorilor> cu siguranta ALIAT ar fi printre cei mai buni, daca nu chiar... cel mai bun.
Iar cei care il aparati si il apreciati atat de mult, probabil aveti destule in comun cu el!

Tot respectul pentru cei care au ales sa joace cu un singur cont, indiferent de numarul satelor detinute.
Nu conteaza punctajul sau functiile pe care le detii la un moment dat in joc, ele nu ne fac cu nimic mai buni ca oameni.
Poti fi un mare jucator dar sa fi neinsemnat ca om!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Alta persoana ce nu ma are la inima, da domnule am admistrat mai multe conturi prin sitter si am avut grija de ele, deoarce timpul imi permite acest lucru, ai ceva cu mine..de ce..te asigur eu ca in alte conditii decat cele intamplate si anume Die si TDK sa ne atace cu o granita imensa bateam TDK la fundul gol, si cu acea granita imensa in momentul in care sa definitivat ceva a intervenit diplomatia lui SelenaX si Mr-Lush, daca ei nu ne luau acele continente si oameni razboiul cu TDK si Die si acum era si cred ca va era dafavorabil, stai linistit ca acei jucatori care ma cunosc indeaproape si stiu ce fac si cum joc afirma acele fraze si propozitii in cunostinta de cauza, tu esti un simplu dusman si nu poti vorbi de bine in joc nu te-am intalnit sa-mi dau seama ce stii, intri in categoria jucatorilor ce dau din gura gen visez fara sa aibe tangenta cu acest joc, daca vroiam sa duc razboiul il duceam, dar eu am dat si circulara si am anuntat toti oameni de baza din SWAT sa plece, sa-si faca cate triburi vor, pentru ca voi ramane singur si voi juca singur, faptul ca aveam 250 sate in mijlocul TDK si Die si a fost nevoie de peste 5200 atacuri reale intr-o zi sa-mi sparga defensiva si apoi 1 luna cu cate 300-400 atacuri zilnice...nu este de colo, joc pe multe servere si nu am mai auzit de asa ceva pana la mine....deci "amice"...nu este nici o lauda sa dai intr-un jucator cazut la pamant si nici sa fie atacat de 3-4 triburi si sa va laudati atata...ganditi-va doar la faptul cat va bucurati la primele mele sate luate...cat se laudau acei jucatori...

Nu sunt cel mai bun jucator dar tind sa fiu, zilnic invat ceva si din greseli si de la prieteni si dusmani, un singur lucru sa stiti de la mine eu caracterul nu mi-l schimb din cauza unui joc si ce ziceti voi despre mine nici 5% nu sunt adevarate...
 

DeletedUser2821

Alo "domnilor" jucatori lasati-l pe ALIAT in pace !
Stie el destule in joc mai multe decat stiti multi pe aici ... deci shhh !
Si vorbesc din propria experienta fiind vecin cu el ... Prieten si la un moment dat dusman ... apoi dinnou prieten !
 

DeletedUser

Nu te amagi "domnule" ALIAT !

In primul rand ar trebui sa ordonezi evenimentele cronologic:
- Circulara data de tine, de a da drumul membrilor sa plece unde vor, a venit in momentul in care tribul SWAT era in agonie.
- Continentele luate de "diplomatia" Selenei nu au fost a tale decat prin prisma recrutarilor masive , a absostiei triburilor UV-LA si ID de catre SWAT.
- Multimea atacurilor impotriva ta au fost o dovada a faptului ca erai foarte "iubit". Toti erau nerabdatori sa te atace!
In alta ordine de idei, era si normal sa fi atatea atacuri impotriva ta deoarece satele tale erau umplute cu trupe, la ordinul tau. Fiecare membru SWAT era obligat sa trimita sprijin "maretului conducator" a carui sate erau majoritatea de atac, in plus o parte din conturile la care erai "administrator" le-ai bagat prin triburi aliate noua si te sprijineai de pe ele.
Practic razboiul TDK+Die impotriva SWAT a fost un razboi impotriva unui dictator, nu impotriva membrilor tribului. Multi din jucatorii SWAT nu au avut nici un atac pe parcursul intregului razboi.
Cei care te-au tradat au facut-o datorita stilului tau dictatorial. Au fost oameni care au fost aproape de tine si au renuntat la joc din cauza ta. Stiu asta chiar de la ei.
- Pacat ca "nu ne-am intalni" in joc... ???
Ti-am luat doar 7 sate pt ca erai departe de mine si am cedat o parte din rezervarile facute pt satele tale, altor colegi, la solicitarea lor. Doar doua din sate le-am luat in urma unei actiuni organizate, celelalte au fost luate in urma unor atacuri individuale.
Nu ma laud cu asta, oricine poate pierde sate. Am vrut doar sa arat ca totusi ne-am intalnit in joc.

Asa ca nu te mai amagi... nu e vorba ca nu te am la inima sau ca imi esti dusman.
Nu pot avea dusman un om pe care il dispretuiesc!
Am facut aceste postari doar sa arat inca o data, daca mai era cazul, ce fel de jucator esti si cum ai ajuns sa fi atat de cunoscut.
Si ca sa parafrazez un politician de al nostru, spun:
ALIAT, nici nu ştii cât de mic începi să fii!


Doresc sa-i raspund si lui michelle2007:
Afirmi ca:
"Stie el destule in joc mai multe decat stiti multi pe aici ... deci shhh ! "
Daca te referi la stiinta de a juca pe mai multe conturi fara ca admini sa te dibuiasca, in a cmpara conturi, a innobila colegii impotriva vointei lor, a te folosi de intrigi si minciuni pt foloase proprii, etc...
Atunci ai dreptate, stie el destule...!
Ma declar incepator, nu cunosc aceste procedee si nici nu imi doresc!
Nu am colegi de serviciu si prieteni din viata reala in acest joc, nici ca jucatori si nici ca administratori. Am inceput acest joc din pura intamplare.
La cele 116 puncte pe care le ai acum nu stiu de ce incerci sa faci morala cuiva, sau... poate te afli si in spatele altor conturi la fel ca si mentorul tau!
Nu ma mai mira nimic vis-a-vis de ce se intampla in jurul "ilustrului" ALIAT.
Nici un om cu bun simt si respect pentru adevar nu poate fi deacord cu modul de joc a lui ALIAT si altora de teapa lui!
"Avocatii" lui nu pot fi decat jucatori care procedeaza la fel ca el sau jucatori care au primit candva oase (a se citi sate din innobilari interne) de la masa stapanului cand acesta era lipsit de pofta de mancare (a se citi nobili).
Mai sunt doua categori posibile de sustinatori: pupincuristii si naivii.
 

DeletedUser

Pai,

- toate triburile mici sau mari innobileaza intern
- conturile ce zici tu ca s-au dus in triburi aliate au fost ale proprietarilor de drept si nu ale mele
- la atacuri si defensive iti dau clasa oricand si la orice ora vrei, in joc sau la un pahar de vorba dscutand strategie de orice tip si fel
- nu eram si nu sunt un dictator cum iti place sa spui, acest acronim mi-a fost dat de oameni care nu ma plac si ma dispretuiesc exact ca si tine
- UV-LA eu am crezut ca am luat niste prieteni cu mine, de fapt pe conturile originale nu mai erau aceleasi persoane la momentul recrutari a fost o "teapa"
- triburile ID si parazitii cu recrutari sau fara sau absortie in SWAT era in directia noastra de dezvoltare si a fost o decizie luata de comun acord a tuturor conducatorilor SWAT..nu numai a mea
- razboiul TDK impotriva SWAT a fost ca Die ne-a declarat razboi si cativa de la voi au si conturi in Die si cum noi eram la mijloc pur si simplu ati profitat, discutia referitoare la luare front de atac asta sa intamplat ca atat TDK cat si Die ne-au recrutat noua tintele prima data, voi ati inceput nu noi, noi doar ne-am mulat cerintelor de joc fiind pusi in fata faptelor, pot sa va insir cronologic cine cand si cum a inceput atat membri ce au intrat in die cat si in TDK membri dusmani atacati de noi
- ce spui tu este acolo sa te afli in seama ca sa devi interesant, pana sa devi tu un fel de diplomat sau sa ai ceva drepturi in TDK se intamplasera foarte multe, lucruri pe care vad ca nu le stii sau poate de nivelul varstei de 40 si ceva de ani te crezi atotstiutor...nu esti iti zic eu
- am si eu o intrebare pentru voi cat si pentru scitii....de ce in celelalte lumi nu se aude nici musca de voi, ca in afara de lumea 3 nu mai aveti cu cine ce aranja, eu va astept pe L7 sa ma conving de capacitatile voastre ilustrilor..ca numa' gura e de voi, cat despre caracter ma lasati rece...voi sunteti cei ce fura si strigati hotii
 

DeletedUser

55 ALIAT Die. 4.467 2 2234 pe l7 :))) =)))
da de swat ce se aude manee?:)))
k eu nu ii vad mai deloc pe l7
 

DeletedUser2821

Doresc sa-i raspund si lui michelle2007:
Afirmi ca:
"Stie el destule in joc mai multe decat stiti multi pe aici ... deci shhh ! "
Daca te referi la stiinta de a juca pe mai multe conturi fara ca admini sa te dibuiasca, in a cmpara conturi, a innobila colegii impotriva vointei lor, a te folosi de intrigi si minciuni pt foloase proprii, etc...
Atunci ai dreptate, stie el destule...!
Ma declar incepator, nu cunosc aceste procedee si nici nu imi doresc!
Nu am colegi de serviciu si prieteni din viata reala in acest joc, nici ca jucatori si nici ca administratori. Am inceput acest joc din pura intamplare.
La cele 116 puncte pe care le ai acum nu stiu de ce incerci sa faci morala cuiva, sau... poate te afli si in spatele altor conturi la fel ca si mentorul tau!
Nu ma mai mira nimic vis-a-vis de ce se intampla in jurul "ilustrului" ALIAT.
Nici un om cu bun simt si respect pentru adevar nu poate fi deacord cu modul de joc a lui ALIAT si altora de teapa lui!
"Avocatii" lui nu pot fi decat jucatori care procedeaza la fel ca el sau jucatori care au primit candva oase (a se citi sate din innobilari interne) de la masa stapanului cand acesta era lipsit de pofta de mancare (a se citi nobili).
Mai sunt doua categori posibile de sustinatori: pupincuristii si naivii.

1.Am jucat pe L3 dar m-am lasat acum vreo 3 luni... .
Apropo ti-am fost aliat si am fost in Die. ... .
Am si prieteni prin tribul in care esti tu .

2.Aliat nu imi este mentor.Altcineva mi-a fost si ii multumesc pentru asta.

3.Nu sunt avocat dar nu imi place ca o comunitate intreaga sa sara pe un om .
 

DeletedUser

cum zicea cineva BLA BLA BLA
ALIAT inca exista pe L3,pe multi ii deranjeaza asta iar el nu vrea sa se dea batut,Bruce Lee il bate pe VanDamme?
pt asta trebuia facut topic?
 

DeletedUser2821

cum zicea cineva BLA BLA BLA
ALIAT inca exista pe L3,pe multi ii deranjeaza asta iar el nu vrea sa se dea batut,Bruce Lee il bate pe VanDamme?
pt asta trebuia facut topic?

Obligatoriu sa nu ratam bucuria de a creea un nou topic !
 

DeletedUser

In afara de a dezinforma, de a te crede victima si de a te lauda singur nu sti altceva.
Exista o boala psihica cu aceste semnalmente...!
Nu ma cred atotstiutor, am afirmat doar ceea ce stiu in mod sigur. Mai sunt destule aspecte cunoscute dar pe care nu le pot dovedi, deaceea ma feresc sa le fac publice. Am sters toate mesajele vechi, printre ele erau cateva edificatoare.
Cunosc aspectul relatiei TDK-SWAT de cand a fost fuziunea dintre cele doua triburi.
Pt a cunoaste un om ca tine nu am nevoie de foarte mult timp. Am schimbat doar cateva mesaje in joc si mi-au fost suficiente, ce a urmat nu a facut decat sa-mi intareasca convingerile in ce te priveste.
Mare parte din cei care te dispretuiesc ti-au fost colegi!
Nu stiu ce m-ai putea invata in joc in afara de mizerile pe care le practici tu.
Apropos, cat te-a costat cel mai scump cont?
Pentru mintea si personalitatea ta, prea pline de tine insuti, vreau sa-ti spun cateva cuvinte:
Printre cele mai vechi jocuri de strategie se numara sahul. O multime de oameni inteligenti de la inceputurile lui si pana astazi au cautat o formula ideala de joc si nu au reusit.
Totul se rezuma la adaptabilitate.
Asa este si cu acest joc, fiecare isi alege o strategie pe care o adapteaza in functie de pozitionarea si tintele lui. Pot fi o multime de variante pentru satele de atac si aparare, legate de eficienta, mobilitate sau timpul de creere.
Am studiat zeci de ore jocul pe simulator si in practica. E o idiotenie sa afirmi ca detii formula magica.
Totul depinde si de cei cu care interactionezi cat si de timpul disponibil.
Asa ca nu vad ce m-ai putea invata, ce tine de atacuri, aparare si despre partea frumoasa a jocului.
Cum ai reusit cu mintea ta "stralucita" sa recrutezi prieteni care de fapt erau niste straini? Ma dezamagesti! :) E grav daca nu sti sa faci diferenta intre un prieten si un strain!
As fi curios sa-mi dai cateva exemple de jucatori recrutati de TDK impotriva vointei voastre, inaintea episodului cu jucatorii din LEON recrutati de voi in inima tribului TDK.
Referitor la ultima ta intrebare:
Eu joc doar pe L3, in rest am renuntat la restul lumilor din lipsa de timp, am reintrat pe L1 sa vad ce se mai intampla acolo si cat de curand voi renunta la cele doua sate.
Imi place acest joc dar... nu sunt bolnav!!! Mai am cate ceva de facut si in viata reala!
Ai pus o intrebare tendentioasa si iti raspund cu una la fel.
Cine se lauda in momentul in care TDK si SWAT erau impreuna, ca a fost administrator si ca are un coleg de servici administrator?
Poate iti amintesti!
Eu, in ciuda varstei, am o memorie foarte buna!
Tu cum stai cu ea?
Cand faci o acuza nu generaliza si nu indeparta voit atentia de la subiect.
Daca ai sa-mi faci reprosuri fa-le la adresa mea.
Eu nu am nevoie de prieteni si relatii la cei care "aranjeaza", ei trebuie doar sa-si faca datoria si sa ia masuri impotriva celor care incalca regulile pentru a mentine un joc cat mai corect.
Daca ai sa le reprosezi ceva adreseaza-te lor.

Ca tot veni vorba de sah...
Eu sunt doar un simplu pion in acest joc iar tu nu esti nicidecum rege sau regina, esti doar una din piesele aflate in imediata apropiere a celor doua amintite mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser127

- am si eu o intrebare pentru voi cat si pentru scitii....de ce in celelalte lumi nu se aude nici musca de voi, ca in afara de lumea 3 nu mai aveti cu cine ce aranja, eu va astept pe L7 sa ma conving de capacitatile voastre ilustrilor..ca numa' gura e de voi, cat despre caracter ma lasati rece...voi sunteti cei ce fura si strigati hotii

In locul tau m-as abtine sa deschid subiect legat de L7 din doua motive:
- Aici se discuta L3
- Pot spune ca ti-ai aratat adevaratul caracter pe L7...sti despre ce vorbesc.
 

DeletedUser

1.Am jucat pe L3 dar m-am lasat acum vreo 3 luni... .
Apropo ti-am fost aliat si am fost in Die. ... .
Am si prieteni prin tribul in care esti tu .

2.Aliat nu imi este mentor.Altcineva mi-a fost si ii multumesc pentru asta.

3.Nu sunt avocat dar nu imi place ca o comunitate intreaga sa sara pe un om .

Inainte de a discuta cu cineva caut si cate ceva despre identitatea persoanei respective. Stiu unde ai jucat si cui ai lasat satele!
Din moment ce ALIAT face parte din Die pe L7, se leaga mai multe...
Totusi nu am inteles de ce ni s-a cerut de catre "fosta" academie Die.. sa concediem un jucator care il sprijinea pe ALIAT, atat timp cat "gurile rele" spun ca ALIAT are un cont in Die, fapt cunoscut de conducerea tribului... ????!!!
Nu e o problema ca il aperi.
Avocatii sunt o categorie sociala pe care o detest, ei cauta "portite" de scapare celor care au incalcat legea, pledeaza "nevinovat" chiar daca sunt convinsi de existenta faptelor reprobabile.
 

DeletedUser2821

In locul tau m-as abtine sa deschid subiect legat de L7 din doua motive:
- Aici se discuta L3
- Pot spune ca ti-ai aratat adevaratul caracter pe L7...sti despre ce vorbesc.

Aliat a platit pentru ca m-ai atacat :))
Si acuma o sa platesc si eu datoria fata de la Le.Rezistance ... :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus