inceput nou

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început

DeletedUser6558

Daca trimit armata din sate ,si apoi dau "inceput nou", ce se intimpla cu satele? ramin goale sau primesc alta armata?
 

DeletedUser

Denumirea spune totul.
Inceput nou inseamna ca ti se da un sat la fel ca cel pe care l-ai avut prima oara. cu punctajul minim
 

DeletedUser6558

imi cer scuze, nu am formulat bine. Ce se intimpla cu armata din satele care au fost ale mele?
 

DeletedUser

Eu stiu ca atunci cand dai inceput nou iti cam dispare armata. nu de alta dar daca ai ferma la nivel maxim si un sat full unde le bagi intr-un satuc proaspat de 116 puncte de exemplu?
 

DeletedUser6558

De ce am intrebat asta, pt. ca vreau sa las cuiva satele si sa incep in alta parte, si nu aveam chef sa astept pina ce le ia el, de aceea eram curios ce se intimpla cu armata, daca o trimit in alta parte...dar avind in vedere ca nu se poate da restart daca ai mai multe sate... intrebarea devine inutila... :)
 

DeletedUser

Eu stiu ca atunci cand dai inceput nou iti cam dispare armata. nu de alta dar daca ai ferma la nivel maxim si un sat full unde le bagi intr-un satuc proaspat de 116 puncte de exemplu?

atunci cum e posibil ca un user sa fie atacat de un sat barbar? daca ar fi ca tine inseamna ca nu ar mai putea fi posibil asta.

Si nu vad legatura dintre ferma dp satul vechi si cea de pe satul nou... poti explica mai bine la ce anume te referi?
Din cate stiu eu atunci cand dai restart e ca si cum ai lua-o de la capat, doar talerii mai raman.
 

DeletedUser

Si nu vad legatura dintre ferma dp satul vechi si cea de pe satul nou... poti explica mai bine la ce anume te referi?
era spus pe un ton ironic.

Din cate stiu eu atunci cand dai restart e ca si cum ai lua-o de la capat, doar talerii mai raman.
exact asa si este.
numai ca din ce tin eu minte nu mai ai protectie si nici premium la 500 de pct. asta e sigur de fapt
 

DeletedUser

era spus pe un ton ironic.

tanti lasa tonul ironic si da un raspuns la intrebarea omului.. patreaza-ti ironiile ptr alte cauza...


Intrebarea principala era ce se intampla cu armata lui din fostele lui sate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

eu zic sa dea Carrhae mai repede inceput nou si sa ne spuna si noua cum a fost ...ca vad ca fiecare aveti cate o varianta :))
 

DeletedUser

am dat eu inceput nou ,dar inainte am trimis armata la altcineva si o murit in momentul in care satul la care am renuntat a fost luat de altcineva...
 

DeletedUser5673

asta este taleri nu raman nici daca ai 10 sate si le pierzi pe toate si incepi in alta parte a harti

cred ca la intrebarea lui cu inceput nou numele spune totu
 
Sus