incoming

  • Autor subiect DeletedUser35131
  • Data de început

DeletedUser5809

cu un click redenumesti toate atacurile dupa viteza trupelor . vi se pare ok ? nu cumva este automatizare ? nu este ok deloc . ai 1000 atacuri / trimiti 1000 atacuri si pe redenumesti pe toate cu o simpla apasare de buton . t train folosesc si eu pentru ca sunt nevoit atata timp cat altii il folosesc contra mea si nu mi se pare ok ca printr-o singura apasare de tasta sa trimit 5 + atacuri . nu m-ar deranja daca ar reusi sa detecteze t train-ul si sa il interzica . imi e dor de vremurile in care cautam innebunit scripturi pentru atacuri la secunda ( nu radeti , nestiind cum se dau credeam ca e tot un script pentru asta ) si de bucuria pe care o aveam cand m-a invatat sa dau cu enter 2 un coleg si prieten de pe lumea 14 . a redenumi n atacuri cu 'vazut' nu este acelasi lucru cu a redenumi n atacuri cu ' ram- noble- spy -etc' . nu este acelasi lucru nici cu redenumirea satelor , redenumirea satelor este o actiune ce nu influenteaza jocul deloc .
si apoi va laudati altora ca sunteti monstri sacri pe triburile cand de fapt joaca setarile si scripturile in locul vostru , fara scripturile astea , fara t train ori fara 1 farm din 2 click-uri ori autoclicker nu stiu care ar fi realitatea .
+1

cum sa nu fie detectabil ttrainu?

hai da o in spanac de treaba,arata mi tu mie om care baga 5 atacuri in aceeasi secunda de pe acelasi sat cu aceleasi trupe,ce doamne iarta ma,ca nu E UMAN asa ceva,doar cu lag poti face o astfel de chestie,si asta ar fi un caz dintr o mie.

da se tot vaicaresc astia din team,ca pierd jucatori daca fac asta

GRESIT,pierd jucatorii BUNI,care probabil s au saturat de atata automatizare,acum ca a aparut si autofarmul s a ales dracu prafu de joc,se fac peste noapte conturi de milioane de puncte,fiindca se farmeaza cu MIILE sate pe zi,e o bataie de joc,pe banii nostrii in primul rand.pacat ca nu e bonus de noapte pe .net ca eram demult mutat acolo
+1

Parca mi-ati citit gandurile:D

As muri de ras sa se revina asupra unor lucruri, sa fie banate complet si sa stai cum stateai pe vremuri, la inceputul lui l1, cu pixul si foaia sa cordonezi atacuri, pierzand ore in sir cu asta. Era enervant, ma incurcam in calcule, dar aveai si o satisfactie cand castigai.
 

DeletedUser

Daca nu esti online cand sunt lansate atacurile sau imediat dupa numai serverul poate sa-ti zica cu ce sunt, asa ca "scuza" asta pentru a interzice scriptul de redenumre atacuri e pueril.

Tehnologia a evoluat, a existat o cerere asa ca s-au gasit oameni care sa faca scripturi pentru o viata mai usoara, calculele pe hartie au avut farmecul lor sau dadeai ca mine "ochiometric" :D

jack exact nervii pe care am facut si timpul pierdut au dus la aparitia attackplanner-urilor :p

Ca exista si paraziti ca bot-urile de farmare/autoclicker/t-train e natural, treaba programatorilor sa le faca inutilizabile, detectabile si pedepsibile.
 

DeletedUser

T-trainul nu il vor interzice din mai multe motive:
- in primul rand pentru ca nu se poate detecta si aici vorbesc in cunostinta de cauza (desi adminii au sustinut cu nerusinare ca se poate detecta 100%)
- ticketele pentru T-train se faceau ca ciupercile dupa atacuri si asta insemna un efort considerabil din partea adminilor sa verifice (ca unii admini inchideau ticketul dupa cateva minute fara sa verifice e alta poveste)
- aceasta metoda avantajeaza pe cei multi si amatori adica pe cei care aduc grosul castigurilor

Asa ca nu va asteptati ca ei sa faca ceva daca nu e in avantajul lor financiar.
Aviz amatorilor care folosesc scriptul de autoredenumire ... se poate detecta chiar si in bara la Opera (in mod indirect pentru ca trimite cate 2 cereri catre server pentru fiecare atac: una pentru citire date si alta pentru redenumire ... asta daca platforma de administrare este facuta cum trebuie) ... singura solutie e sa renuntati sa il folositi sau sa introduceti un setTimeout cu random
 

DeletedUser35377

T-trainul nu il vor interzice din mai multe motive:
- in primul rand pentru ca nu se poate detecta si aici vorbesc in cunostinta de cauza (desi adminii au sustinut cu nerusinare ca se poate detecta 100%)
- ticketele pentru T-train se faceau ca ciupercile dupa atacuri si asta insemna un efort considerabil din partea adminilor sa verifice (ca unii admini inchideau ticketul dupa cateva minute fara sa verifice e alta poveste)
- aceasta metoda avantajeaza pe cei multi si amatori adica pe cei care aduc grosul castigurilor

Asa ca nu va asteptati ca ei sa faca ceva daca nu e in avantajul lor financiar.
Aviz amatorilor care folosesc scriptul de autoredenumire ... se poate detecta chiar si in bara la Opera (in mod indirect pentru ca trimite cate 2 cereri catre server pentru fiecare atac: una pentru citire date si alta pentru redenumire ... asta daca platforma de administrare este facuta cum trebuie) ... singura solutie e sa renuntati sa il folositi sau sa introduceti un setTimeout cu random


citeste postul meu de mai sus,nu e nimeni superman sa dea in 400 milisecunde 4 atacuri,asta e clar,si daca e sa o luam genul "nu putem bana jucatorii ca nu mai avem profit" pai hai sa fie si multiacountirile legale,si autofarmu si injuraturile si tot,ca na sa nu piarda profit ,in fine asta e una din miile de discutii in zadar,jocul a ajuns la apogeu si acum e in faza de decadere datorita,lacomiei proprietatilor,coruptiei si certurilor din TT ,si practic plafonarea jocului,care a inceput sa depinda ATAT de mult de punctele premium(care au inceput sa joace pentru tine),incat mai bine jucam WOW,ca tot banii aia ii dam.
 

DeletedUser8140

se pot da manual 4 atacuri in 400 milisecunde murron...daca tu nu poti nu inseamna ca nimeni nu poate
 

DeletedUser35377

400 milisecunde e mai repede decat,clipirea ochilor.imi vine greu sa cred,ca poate da un om,cu mouseul in 400 milisecunde 4 atacuri.

da na probabil sunt unii care au maini cibernetice ,nu m ar mira
 

DeletedUser35377

asta nu e ceva gen ttrain?

pentru mine e tot aia

cat timp nu dai atacuri cu mouseul ,asta e trisat din punctul meu de vedere
 

DeletedUser8140

nu e nici un t train, si nu e trisat, ca pentru fiecare comanda apesi taste, cu 2 schimbi tabul si cu enter dupa ce ai preselectat ok-ul apesi butonul...nu e nici un trisat
 

DeletedUser35377

bine asta e punctul meu de vedere,realitatea o fi alta.

in fine,numai spre rau se va merge cu automatizarile astea
 

DeletedUser

citeste postul meu de mai sus,nu e nimeni superman sa dea in 400 milisecunde 4 atacuri,asta e clar,si daca e sa o luam genul "nu putem bana jucatorii ca nu mai avem profit" pai hai sa fie si multiacountirile legale,si autofarmu si injuraturile si tot,ca na sa nu piarda profit ,in fine asta e una din miile de discutii in zadar,jocul a ajuns la apogeu si acum e in faza de decadere datorita,lacomiei proprietatilor,coruptiei si certurilor din TT ,si practic plafonarea jocului,care a inceput sa depinda ATAT de mult de punctele premium(care au inceput sa joace pentru tine),incat mai bine jucam WOW,ca tot banii aia ii dam.

Se poate da lejer daca ai dexteritate si ceva practica
Ca sa iti dau un exemplu ... cand eram la scoala se juca cronometru ... adica se folosea un ceas cu cronometru si se masura timpul intre 2 apasari ... recordul absoult era de 3 ms ... recordul meu era de 5 ms
Eu cred ca exista 2-3 jucatori care pot bagat un trenulet (toti 4 nobili) in 50 ms daca nu ar fi gapul :D
La inceputurile jocului pe .ro jucatorii cu PP erau favorizati la "scaderea" pedepsei cand erau prinsi, stiu din experienta unor colegi care amenintau ca inchid contul sau ca nu mai baga PP si ca prin minune adminii deveneau mai indulgenti (pariez ca erau instruiti sa nu streseze prea mult si sa omoara gaina cu PP)
Daca multiconturile si autofarmul le-ar aduce mai multe castiguri sunt sigur ca le-ar legaliza, pe termen scurt ar fi un boom pentru ei dar pe termen lung aceasta legalizare inseamna moarte sigura pentru ca lumea s-ar plictisii dupa o anumita perioada.

Eu sunt curios daca ar face o lume fara reguli cati ar participa si cine ar fi cel mai mare "trisor"?
Adica daca te injura un jucator il blochezi, isi face unu 100 de conturi, tu iti faci 1000, farmeaza unu 1000 de sate tu farmezi 10.000 etc.
Ar fi o lume amuzanta si cred ca ar participa foarte foarte multi jucatori si poate asa vor afla si adminii care sunt cele mai inventive trucuri de trisat.
 

DeletedUser35377

da chiar ar fi amuzant :))

dar sa joci maxim 2 saptamani ,ca dupa ...


dar in legatura cu autofarmul,si ttrain ,cum cristos numai pe .ro exista asa ceva???

eu sincer nu am auzit pe .net,de asa ceva,sau pe orice alt server
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

t train este si pe alte servere , din cauza legalitatii lui de acolo au iesit discutii incinse cum ca de ce la ei este legal si la noi nu si au avut dreptate . decizia de a interzice ceva trebuie sa apartina doar inno si nu managerilor locali de proiect sau a subalternilor sai , in cazul t train daca va fi si asta interzis sper sa fie o interzicere globala pe toate serverele inno nu doar pe .ro pentru ca asa este corect si doar asa nu va mai putea comenta nimeni
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
si atunci va fi si asta ca si t-trianul, nedetectabil sa inteleg si se va legaliza dupa ce vor fi banati vreo 2 jucatori ;))

Nu,orice script rulat si cere executarea unor comenzi pe server este detectabil.T-Train nu poate fi detectat dintr-un simplu motiv: foloseste o setare din browser si nu se poate face diferenta intre T-train si alte metode <<legale>>
 

DeletedUser

Nu,orice script rulat si cere executarea unor comenzi pe server este detectabil.T-Train nu poate fi detectat dintr-un simplu motiv: foloseste o setare din browser si nu se poate face diferenta intre T-train si alte metode <<legale>>

Da ... exact asat ii spuneam si eu (nu stiu daca am fost destul de explicit) ... orice actiune rulata local (script sau din browser) fara vreo cerere catre server nu se poate detecta.
In cazul in care se face vreo cerere (ca in cazul autoredenumirii) se poate detecta nu scriptul in sine ci comportamentul
Dar si in cazul asta se poate eluda prin introducerea unui setTimeout cu random de 2-5 secunde + milisecunde
Orice masura de interzicere are si o solutie de ocolire.
Practic un jucator "inteligent" poate sa triseze la greu fara sa fie prins niciodata daca stie cum se invart "mecanismele".
 

DeletedUser35377

mereu vor fi cai de trisat,e treaba adminilor sa le opreasca.

daca s ar vrea,eu sunt sigur ca s ar gasi o solutie pana la urma
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Da ... exact asat ii spuneam si eu (nu stiu daca am fost destul de explicit) ... orice actiune rulata local (script sau din browser) fara vreo cerere catre server nu se poate detecta.
In cazul in care se face vreo cerere (ca in cazul autoredenumirii) se poate detecta nu scriptul in sine ci comportamentul
Dar si in cazul asta se poate eluda prin introducerea unui setTimeout cu random de 2-5 secunde + milisecunde
Orice masura de interzicere are si o solutie de ocolire.
Practic un jucator "inteligent" poate sa triseze la greu fara sa fie prins niciodata daca stie cum se invart "mecanismele".

Da,ai dreptate.Cu toate ca la un numar de atacuri,volumul comenzilor ar fi prea mare si s-ar putea incerca limitarea acestora.
Depinde si cu ce triseaza, ca multi din cei care triseaza o fac <<neprofesional>>

mereu vor fi cai de trisat,e treaba adminilor sa le opreasca.

daca s ar vrea,eu sunt sigur ca s ar gasi o solutie pana la urma

Nu cred ca depinde numai de admini, ci si de cei care il programeaza.
 
Sus