Incursiune in timp -> Cele mai vechi triburi de pe .ro

DeletedUser17342

Ca sa mai destindem putin atmosfera, am zis sa facem si noi un topic in care sa ne cercetam putin istoria tribala de pe serverul nostru. Nu e sigur unde vor duce noile evenimente, poate vor exista schimbari majore pe unele lumi, sa ne amintim putin ce s-a intamplat in ultimii ani, o data cu deschiderea primelor lumi(si nu numai) pe .ro



Cred ca ar fi foarte interesant sa vedem in primul rand Care sunt triburile actuale de pe .ro care au fost intemeiate cel mai demult si inca rezista?

Ideal ar fi ca tribul sa fie in starea in care a fost intemeiat, fara alte fuziuni in care si-a schimbat numele, dar si acestea se pot discuta. Chiar si marile triburi care au disparut subit, dintr-un motiv sau altul.
- Totodata ar fi interesant sa vedem care sunt si cei mai vechi intemeietori/lideri de trib care inca activeaza in acel trib.

Daca ar putea sa posteze chiar intemeietorii sau conducatorii ar fi ideal, dar si membrii vechi sunt mai mult decat bineveniti sa participe la discutii.
-Cateva cuvinte despre trib si cum a evoluat, evenimentele marcante, problemele mari intampinate, cum s-a trecut peste ele, situatia actuala, regrete, castiguri, toate acestea sunt idei despre ce s-ar putea discuta pe baza acestor triburi.

In final, ca si o paranteza, Ce trib credeti ca a facut istorie pe .ro, adica a schimbat ceva, ceva ce a fost implementat mai apoi in majoritatea triburilor, sau a creat oameni de valoare pentru fenomenul 'triburile'.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Grozava initiativa. Eu voi acorda 5 PP celui care repezinta CEL MAI VECHI TRIB de pe server (dovada fiind data infiintarii, de pe stats).

O fi pe L1, o fi pe L3 ... nu stiu, sa vedem.
 

DeletedUser30498

Grozava initiativa. Eu voi acorda 5 PP celui care repezinta CEL MAI VECHI TRIB de pe server (dovada fiind data infiintarii, de pe stats).

O fi pe L1, o fi pe L3 ... nu stiu, sa vedem.

nu iti arata data infiintarii pe twstats din cate stiu eu
 

DeletedUser30498

Trib ~TLD~ de pe L1:
45.Bolintineni (513|499) K45 10,261 Abandonat DarXyde [~TLD~] 11th May 2007 - 18:38:20

Trib NWO de pe L1:
Olimp (534|434) K45 10,160 Abandonat Justlikethat [NWO] 21st May 2007 - 10:38:47

Trib DWCC de pe L1:
AdiMutu 041 (532|480) K45 10,019 Abandonat george03 [DWCC] 25th May 2007 - 08:41:37

Tribul India de pe L1:
a power 23 (489|516) K54 10,335 Abandonat uv1921 [INDIA] 25th May 2007 - 08:08:10

Trib Avalon de pe L1:
CIRC (582|552) K55 11,824 maciu [Avalon] 07th Jun 2007 - 17:39:04

Si SOF, tot L1, cel mai nou din astea:
ArkAng3l16 (563|370) K35 10,120 Abandonat arcibal [SOF] 14th Jun 2007 - 10:33:30

prima cucerire de sat, cu o aproximatie relativa de pana la 4-5 saptamani tinand cont ca e lume de viteza 1



Am pus doar din triburile care mai au minim un membru
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tw stats a aparut la cca 2 luni de la inceperea serverului...daca nu si mai bine!Iar daca luam in calcu si beta deja.....
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Olimp (534|434) K45 10,160 Abandonat Justlikethat [NWO] 21st May 2007 - 10:38:47


Primul sat inobilat ! Deja un record greu de egalat cred :)

Se termina asa de repede competitia ?
 

DeletedUser30498

Olimp (534|434) K45 10,160 Abandonat Justlikethat [NWO] 21st May 2007 - 10:38:47


Primul sat inobilat ! Deja un record greu de egalat cred :)

Se termina asa de repede competitia ?

daca te uiti mai bine eu am primul din top cu sat innobilat in 11 Mai ;)
 

DeletedUser

GD- Geto-Dacii (mai tarziu Liberi) e unul din triburile care au inceput inca din lumea beta cu continuitate in lumea 1 destul de lunga.
 

DeletedUser17342

Pai nu conteaza neaparat:D Alea ar fi cele mai interesant de studiat si aflat, dar toate triburile cu o mare continuitate si importanta sunt subiectul topicului. Impreuna cu liderii lor

ideea e sa ne amintim putin ce a fost prin trecut. inca de la beta, l1, clasica, etc. pana mai in prezent
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Da, stiam ceva istorie :) M-am ocupat intr-un timp de rascolitul prin arhive, a fost un lucru interesant ... era o masina a timpului parca.
 

DeletedUser

SOF

rating_5.gif


Eu am decis sa fac o scurta prezentare a tribului SOF.

data infiintarii: 14.09.2007
A apărut firesc, unind un nucleu puternic de vechi aliaţi personali, jucători cu interese şi aspiraţii comune, situaţi în acelaşi areal geografic, care au colaborat excelent încă de la începutul L1.

Membri actuali ai tribului:

nanmarius
doggermanu
diandi
Eujen
florin boss1
P.G.
LordKaos
TAOTAO
dracusor2
marian12b
zebedeu
leftergiu
nohh
Minx I
thorique
marinela
Trafalete
croton
eu.ares
marcolino
Fafnir
h3r0
tomita1955
piticu06
Sir Legolas
vraiste
ayyda si andreea
raicumrs
marc7k
silvica
monte cristo
wolwerine
crystyred
INVINGATORUL IV
MMaramu
mianasi
Daczy
ita97
andreichis
AladinMAD
Ficatoff
bagoski123
madmax3
roxemi (Amazoana)
wyzy
rob3rtkpy
rogvaiv
infernal4u
TOTOCI
decu (Barabas)
Brakus
bender.b.rodriguez
Cipryanus
extreamKing
muratura
scorpions king
famous
==-puky-==
vladivostok
abir
Queen Mary
pardina
Mecanicii
bila75
luc41
MAR 05
stripe
beny
Mitzu3la
mariansteaua
elderkain
trapola
Stefanf
shniper
RazvanCamatar
Alinosu
DavyJones
T Rex
Cain69
mmiissuu
generalu666
tap78
ARABESQUE
Razvansv
scheletron
delfinut
iluminatu
r3lu
profire
ares.eu
mzrdumitru
nabucodonosor 1
lorellayy
Marius1969
luciandanciu
sfarmatorul
adix
Sir alecs
gagro
giuss
npatran
vio72
adrianxxx
Eichhornchen
batranelul
chrissthi
florinpetria
calatorul 2
bortianu
FLAVIUS B
flavius1987
SarafanWarrior
OHMMAN

Emblema tribului a ramas aceiasi pe care eu o stiam de la venirea mea pe .ro
user_image.php


Conducerea actuala a tribului : doggermanu ; eujen ; nanmarius

Sunt locul 1 la agresori (893,84 Mio.) si locul 4 la aparatori (936,51 Mio.)

Cam atat am avut de spus... sper sa-mi apreciati munca :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus