Incursiune in timp -> Cele mai vechi triburi de pe .ro

DeletedUser

Sa ma implic si eu ...
In legatura cu :
parerea voastra doar, NWO de pe L1 nu a fost infiintat doar in 2008

djharjt Left 21st March 2008 - 20:15 104,198

Este adevarat NWO nu a fost intemeiat atunci ci cam de cand este deschis servarul si de cand sa deschis Lumea 1 ... Acest trib a avut o istorie frumoasa cu bune si rele si stiu cum a fost chiar daca la un moment dat tribul sa impartit in doua si jucatori buni si experimentati au plecat din cauza certurilor cu conducerea .
Chiar si dupa plecarea noastra tribul a demonstrat ca este un trib puternic si poate rezista si fara noi au putut sa tina frau toturor problemelor si sa controleze situatia neplaucta care aparuse.'
NWO este unul dintre cele mai vechi triburi cu o istorie frumoasa si sunt sigur ca nu va inceta acum aceasta poveste datorita actualei conduceri ...

Cam atat am avut de zis ...
 

DeletedUser1198

Primul trib mamut de pe .ro: T^A (Tribal Aztecs) :))) p-astia nu-i uit toata viata.. :))
 

DeletedUser11365

Tribul C.A.G de pe L2..

rezista de la inceputul lumii..nu a iesit niciodata din top 20..

conducatori: jon berbec,pablo256r

cu ocazia asta,vreau sa nominalizez niste jucatori cum nu mai gasesti acuma pe .ro..cel mai mare dintre ei ar fi Warchief Thrall...o distinsa doamna-Iuliatns..Aftermath-primu meu sef...Toth..un om incredibil..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

H.A - L 1

Vechea emblema

hiddenalliance.jpg


Primul sat cucerit:

05th Jun 2007 - 11:37:52

Vechea conducere

Sir Bedivere
General Moshu
Legolas Frunza Verde

Scurt istoric

Am dorit libertate, si am obtinut-o. Am decis sa formam H.A, si sa jucam dupa regulile noastre. Am format o alianta cu H@IT@ (in V) si cu C.D (in E). Am intrat in coalitia anti-CA, si am declarat razboi triburilor ~TLD~, NWO, Avalon, Magic, Black Leons, Diablo (nu am avut granita cu ei) si RIP (nu am avut granita cu ei). Razboiul nu a fost unul usor, in ambele tabere existand victime. Dupa un timp, coalitia anti-CA s-a destramat, iar foarte multi jucatori cu experienta s-au retras, incetul cu incetul, unul cate unul (fac referire la jucatorii tuturor triburilor, in general). Din lipsa de timp si motivatie, General Moshu s-a retras, fiind urmat in scurt timp de mine. Atunci H.A s-a desfiintat, cu gandul ca vom renaste precum pasarea Phoenix din propria cenusa.

RENASTEREA

H.A - L 18

Noua emblema

user_image.php


Primul sat cucerit:

22nd Jan 2010 - 18:47:23

Noua conducere

Sir Bedivere
General Moshu
Legolas Frunza Verde

Scurt istoric

Istoria se scrie acum.
 

DeletedUser

H.A - L 1

Vechea emblema

hiddenalliance.jpg


Primul sat cucerit:

05th Jun 2007 - 11:37:52

Vechea conducere

Sir Bedivere
General Moshu
Legolas Frunza Verde

Scurt istoric

Am dorit libertate, si am obtinut-o. Am decis sa formam H.A, si sa jucam dupa regulile noastre. Am format o alianta cu H@IT@ (in V) si cu C.D (in E). Am intrat in coalitia anti-CA, si am declarat razboi triburilor ~TLD~, NWO, Avalon, Magic, Black Leons, Diablo (nu am avut granita cu ei) si RIP (nu am avut granita cu ei). Razboiul nu a fost unul usor, in ambele tabere existand victime. Dupa un timp, coalitia anti-CA s-a destramat, iar foarte multi jucatori cu experienta s-au retras, incetul cu incetul, unul cate unul (fac referire la jucatorii tuturor triburilor, in general). Din lipsa de timp si motivatie, General Moshu s-a retras, fiind urmat in scurt timp de mine. Atunci H.A s-a desfiintat, cu gandul ca vom renaste precum pasarea Phoenix din propria cenusa.

RENASTEREA

H.A - L 18

Noua emblema

user_image.php


Primul sat cucerit:

22nd Jan 2010 - 18:47:23

Noua conducere

Sir Bedivere
General Moshu
Legolas Frunza Verde

Scurt istoric

Istoria se scrie acum.

Se refera la cel mai vechi trib :p care sunt existente si acum ... si contiunua o istorie :p inceputa de multe vreme ... ce rost are sa iti faci publicitate la tribul de pe lumea 18 cu acest post ...?
Am inteles ca ai vurt sa arati si tu si ca unu din jucatori care a fost in acel trib (poate ca nu am verificat ) a luat sat cu mult timp in urma dar problema e ca tribu e dus departe si de mult ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se refera la cel mai vechi trib :p care sunt existente si acum ... si contiunua o istorie :p inceputa de multe vreme ... ce rost are sa iti faci publicitate la tribul de pe lumea 18 cu acest post ...?
Am inteles ca ai vurt sa arati si tu si ca unu din jucatori care a fost in acel trib (poate ca nu am verificat ) a luat sat cu mult timp in urma dar problema e ca tribu e dus departe si de mult ...

Uita-te mai atent te rog:

Primul sat cucerit:

05th Jun 2007 - 11:37:52

Nu-ti mai modifica posturile Led.Zeppelin, ai spus ca tribul e nou, si eu ti-am aratat ca a fost infiintat in 2007.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Uita-te mai atent te rog:

Primul sat cucerit:

05th Jun 2007 - 11:37:52


Dovada ceva ? ca a fost un jucat din acel trib sa demonstrezi ca acell trib a fost puternic si a fost unu din cele mai vechi ? Oricum nu conteaza astea pentru ca tribul nu mai exista si nu stiu de ce ai scris si tu aici
 

DeletedUser

Pai nu conteaza neaparat:D Alea ar fi cele mai interesant de studiat si aflat, dar toate triburile cu o mare continuitate si importanta sunt subiectul topicului. Impreuna cu liderii lor

ideea e sa ne amintim putin ce a fost prin trecut. inca de la beta, l1, clasica, etc. pana mai in prezent

De asta mi-am si permis sa scriu, din cate am inteles putem scrie si despre fostele triburi.
 

DeletedUser

Eu nu inteleg de ce iti place tie sa vorbesti in plus. Fiecare are dreptul de a scrie ceva aici, iar daca vrei sa iti dai importanta, esti liber sa o faci, insa eu personal nu te bag in seama.
 

DeletedUser

Uitasem de acel post si da ar trebui discutat despre aia dar sa fie facut un topic nou in care sa se discute de triburile puternici care au fost dar s-au destramat sau alte cauze ... si sa se discute
 

DeletedUser

Primul trib sub 40 de membri din top 20 iti spune ceva? Cauta atent pe twstats si vei descoperi chestii interesante despre H.A. Mereu pe unde te vad tu esti gica contra, poate ai prea mult timp liber si te plictisesti...
 

DeletedUser6681

Singurul trib de pe L 3 cu aceasi identitate si conducere inca de la inceput, de altfel singurul trib de pe servar care si-a pastrat pozitia de lider de cand s-a instalat confortabil in ea sau pe ea :D

Felicitari conducerii Andurill

Rang: 1.
Nume: SCITII
Membrii: 213Clasament OÎ
Puncte: 761,647,856
Sate: 109,706export
Număr mediu de puncte pe sat: 11,126
Schimbări de trib: 1333
Cuceriri: 169594 (+151734-17860)
Cea mai bună clasare: 1. 30th March 2009
Cele mai multe puncte: 761,357,903 02nd April 2010
Cele mai multe sate: 109,687 02nd April 2010
Rang OÎ: 1.(8,813,826,372 score)
Rang OÎ Atac: 1.(2,429,191,881 score)
Rang OÎ Apărare: 1.(6,384,634,491 score)
 

DeletedUser5596

Nu stiu daca a mai aparut si pe alta lume dar tribul ZNA de pe lumea 1 cred ca a fost printre primele
 

DeletedUser

=GTC= lumea 4 inca mai exista cu aceasi conducere care a fost si in prima zi..tribul a mai fost sub aceasi conducere si pe lumea 2(daca nu ma insel) si pe lumea 3(primul meu trib,Gothic Crusaders a fost si n-am cum sa uit asta:D)
 

DeletedUser

music pub 0 (460|538) K54 12,154 cius33 viorel.chitila [GoD] 24th May 2007 - 09:53:28


tribul era infiinta de la inceputul lumii ,si inca exista pe l1
 

DeletedUser17342

Ca sa mai destindem putin atmosfera, am zis sa facem si noi un topic in care sa ne cercetam putin istoria tribala de pe serverul nostru. Nu e sigur unde vor duce noile evenimente, poate vor exista schimbari majore pe unele lumi, sa ne amintim putin ce s-a intamplat in ultimii ani, o data cu deschiderea primelor lumi(si nu numai) pe .ro



Cred ca ar fi foarte interesant sa vedem in primul rand Care sunt triburile actuale de pe .ro care au fost intemeiate cel mai demult si inca rezista?

Ideal ar fi ca tribul sa fie in starea in care a fost intemeiat, fara alte fuziuni in care si-a schimbat numele, dar si acestea se pot discuta. Chiar si marile triburi care au disparut subit, dintr-un motiv sau altul.
- Totodata ar fi interesant sa vedem care sunt si cei mai vechi intemeietori/lideri de trib care inca activeaza in acel trib.

Daca ar putea sa posteze chiar intemeietorii sau conducatorii ar fi ideal, dar si membrii vechi sunt mai mult decat bineveniti sa participe la discutii.
-Cateva cuvinte despre trib si cum a evoluat, evenimentele marcante, problemele mari intampinate, cum s-a trecut peste ele, situatia actuala, regrete, castiguri, toate acestea sunt idei despre ce s-ar putea discuta pe baza acestor triburi.

In final, ca si o paranteza, Ce trib credeti ca a facut istorie pe .ro, adica a schimbat ceva, ceva ce a fost implementat mai apoi in majoritatea triburilor, sau a creat oameni de valoare pentru fenomenul 'triburile'.

up...
 
Sus