Infamia din Romania

DeletedUser

P.S: Parca vad acuma niste pacifisti care imi zic , ca nu toti sunt la fel , eh , uite cala aia fac o exceptie , sunt TOTI la fel !

Nu e adevarat. Chiar nu este!
Cunosc cazuri de tigani care sunt mai respectuosi decat cea mai mare parte a romanilor nostrii. Persoane linistite, muncitoare cu care poti schimba doua vorbe. Nu e corect sa faci afirmatii de genul asta.
Totusi, in 80% din cazuri ai dreptate! (pacat). :(

Da, Carrier, deviem. ;)
 

DeletedUser

Da' mai... oameni iubitori de animale...

1. omul este animal. Ati inteles, animalelor?
2. unele animale fac dezastre in natura... acum 100 de ani, cand erau mult mai multi elefanti in Africa, ei defrisau de-a dreptul padurile, unele animale nu protejeaza atat de mult mediul... sau in Australia cand s-au adus iepuri... au facut ravagii... pana la urma tot au trebuit omorati, nu se putea... Bine, ca nu direct, nimeni nu s-a dus sa arunce cu toporu' dupa ei...
3. nu stiu de ce tot vorbiti de cruzimea romnilor fata de animale... romanii inca au animale, cresc cai, oi, capre, gaini, rate, gaste, caini, pisici, in alte tari mai "moderne" n-ai sa vezi asa ceva.
4. e foarte dragut cum va preocupa pe unii cainii vagabonzi, adoptarea lor, cand sunt peste 40000 de orfani in tara si o gramada de oameni care mor de frig, de foame si nu-s ajutati de nimeni...
5. documentaru' ala tine peste o ora si jumatate, nu am atata timp.

1.da(probabil) ca suntem si noi niste animale dar unele care pot sa GANDEASCA si sa deosebeasca ce e bine de ce e rau(teoretic ca practic nu prea)
2.idem cu ce am spus mai sus
3.daca le cresc asta nu inseamna ca le cresc asa cum trebuie
4.ca sa adopti un copil iti ia ani de zile un caine(de exemplu) poti sa il iei intr-o secunda




in cele mai multe cazuri sunt pe holul spitalului oameni nevinovati, printre care si multi copii?... ia mai calculeaza o data ce ai spus mai sus... da, un om rau, poate ca merita sa moara... da' nu decidem noi asta... ;)

nu am la ce sa ma mai gandesc clara pt ca asa cum la spital ajung si oameni nevinovati asa si animale nevinovate sunt omorate :)
"da, un om rau, poate ca merita sa moara"-acelas lucru pot sa-l zic si eu: da,un animal rau si care nu mai poate fi dresat poate merita sa moara ;)
 

DeletedUser

Corpul uman este organic! Necesita hrana! Omul isi satisface aceasta nevoie!
Cum?
Cultivand? Da!!! Daca este nevoie de plante;
Vanand??? Normal!
Am evoluat! Omul cat timp a fost in evolutie si inconstient de faptele sale (repet: inconstient de faptele sale) a vanat! A vanat din ce in ce mai mult! In timp a reusit sa gaseasca metode de a deveni superior celorlalte fiinte de pe aceasta planeta!
Omul a fost atat agricultor cat si vanator! ........



...... si este, in continuare!
Omul este superior fata de orice fiinta de pe acest Pamant prin ratiune! (nu o sa explic ratiunea! Va las pe voi sa va scoateti ochii!!!!!!)



Sa va dau un exemplu:
Eu, cu fratele meu, avand aceeasi cunoastere (reala), facem urmatorul exemplu:
5 insi mergeti cu fratele meu, iar ceilalti cinci veniti cu mine!
Cei cinci ajungeti la un restaurant! Comandati ce vrea sufletul vostru!
Gratar de mistret, pulpa de caprioara, piept de fazan etc!!!! Nu conteaza! Va cade bine la stomac! Voi sunteti fericiti!

Insa eu stiu ca mistretul a fost impuscat in picioul stang-fata si l-am ajuns si l-am lovit cu cutilul;
Stiu ca acea caprioara a impuscat-o prietenul meu, ia eu am scos cutitul si i-am retezat gatul!!!!!!!!
Stiu ca prietenul meu a lovit cu alicea fazanul in aripa, iar eu l-am prins si i-am rasucit gatul, smulgandu-i-l, fara sa clipesc!
 

DeletedUser

Corpul uman este organic! Necesita hrana! Omul isi satisface aceasta nevoie!
Cum?
Cultivand? Da!!! Daca este nevoie de plante;
Vanand??? Normal!
Am evoluat! Omul cat timp a fost in evolutie si inconstient de faptele sale (repet: inconstient de faptele sale) a vanat! A vanat din ce in ce mai mult! In timp a reusit sa gaseasca metode de a deveni superior celorlalte fiinte de pe aceasta planeta!
Omul a fost atat agricultor cat si vanator! ........



...... si este, in continuare!
Omul este superior fata de orice fiinta de pe acest Pamant prin ratiune! (nu o sa explic ratiunea! Va las pe voi sa va scoateti ochii!!!!!!)



Sa va dau un exemplu:
Eu, cu fratele meu, avand aceeasi cunoastere (reala), facem urmatorul exemplu:
5 insi mergeti cu fratele meu, iar ceilalti cinci veniti cu mine!
Cei cinci ajungeti la un restaurant! Comandati ce vrea sufletul vostru!
Gratar de mistret, pulpa de caprioara, piept de fazan etc!!!! Nu conteaza! Va cade bine la stomac! Voi sunteti fericiti!

Insa eu stiu ca mistretul a fost impuscat in picioul stang-fata si l-am ajuns si l-am lovit cu cutilul;
Stiu ca acea caprioara a impuscat-o prietenul meu, ia eu am scos cutitul si i-am retezat gatul!!!!!!!!
Stiu ca prietenul meu a lovit cu alicea fazanul in aripa, iar eu l-am prins si i-am rasucit gatul, smulgandu-i-l, fara sa clipesc!

a vana pt a manca e ceva si a omora pt ca asa am eu chef e altceva !
 

DeletedUser

a vana pt a manca e ceva si a omora pt ca asa am eu chef e altceva !

Adevarat. Am zis si mai sus.
Noi, oamenii am supravietuit din vanat, e adevarat, si nu o sa fiu extremist sa spun ca ar trebui abolit total, dar, e necesar sa se impuna niste limite. Va pot da numeroase exemple: elefanti ucusi pentru fildesi ani de-a randul (pe cale de disparitie in unele zone). Gorile pe cale de disparitie; tigri, balene, foarte multe...si cine a facut asta: omul! Cand nu a mai dus grija mancarii a inceput sa risipeasca si sa nu-i mai ajunga nimic.
 

DeletedUser

A pus sisu un clip undeva dar nu mai stiu unde. Trebuie neaparat sa-l vedeti .Il fac eu rost cumva si vi-l arat. Sa vedeti animale jupuite de vii . Fac pariu ca nu mai dati pe forum o saptamana daca vedeti asemenea cruzimii :D
 

DeletedUser36071

A pus sisu un clip undeva dar nu mai stiu unde. Trebuie neaparat sa-l vedeti .Il fac eu rost cumva si vi-l arat. Sa vedeti animale jupuite de vii . Fac pariu ca nu mai dati pe forum o saptamana daca vedeti asemenea cruzimii :D

stiu si eu clipul , bre ... juca fotball cu pisica :O a dat foc la o randunica ... doamne ... cata cruzime din partea unui copil de numai 14-15 ani :(
 

DeletedUser36071

da un PM daca poti pls cu clipul ...

pai cred ca l-a sters ... era pe trilulilu dar a fost si pe forum parca ... oricum i l-au sters ... cum spunea si gicu mai sus ca nici mai stim pe unde sa-l cautam ... oricum ... copilul ala este foarte idiot
 

DeletedUser

Daca tu esti animal, sa-ti fie de bine, eu nu ma consider. Eu totusi am posibilitatea sa gandesc, si sa pricep anumite lucruri pe care, tu ca animal, nu poti. Daca mananci din farfuria de pe jos, e treaba ta, daca bei apa cand iti da stapanu sa bei, iar e treaba ta. Dar omul nu e animal, daca eram animale, acum eram toti ca tine, deci fa diferenta.

Omul face parte din Regnul Animalia, ca si celelalte animale si de biologi este considerat tot animal. Faptul ca este considerat animalul suprem... e alta treaba... Si... da, noi ne deosebim de celelalte animale prin ratiune. Bun, ele n-au ratiune, da' tu poti emite, de exemplu, ultra-sunete? Tu ai o conceptie gresita despre ce inseamna animal. Iti sfatuiesc sa te consulti ca o carte de biologie.
Tu vrei sa spui ca sclavii negrii, care chiar mancau de pe jos si cand le dadeau stapanii si erau tratati ca niste animale au devenit animale? Si-au schimbat cumva structura biologica?

Si eu nu te-am jignit pe tine, desi ar fi cazul. Si... ca sa ma laud si eu... tu nu stii absolut nimic despre mine in viata reala. Nu sunt omul pe care ti-l imaginezi.
Daca erati toti ca mine, pot spune ca nu as mai fi fost deosebit si nu m-as fi simtit bine. Asa ca.. da, e mai bine ca nu sunteti toti ca mine, altfel nu m-as mai putea simti special. As spune: "uite-l ma, pe Itirupcapu, e exact ca mine...", pe cand asa zic: "uite-l pe Itirupcapu, nu va fi niciodata ca mine"
 

DeletedUser

Omul face parte din Regnul Animalia, ca si celelalte animale si de biologi este considerat tot animal. Faptul ca este considerat animalul suprem... e alta treaba... Si... da, noi ne deosebim de celelalte animale prin ratiune. Bun, ele n-au ratiune, da' tu poti emite, de exemplu, ultra-sunete? Tu ai o conceptie gresita despre ce inseamna animal. Iti sfatuiesc sa te consulti ca o carte de biologie.
Tu vrei sa spui ca sclavii negrii, care chiar mancau de pe jos si cand le dadeau stapanii si erau tratati ca niste animale au devenit animale? Si-au schimbat cumva structura biologica?

Si eu nu te-am jignit pe tine, desi ar fi cazul. Si... ca sa ma laud si eu... tu nu stii absolut nimic despre mine in viata reala. Nu sunt omul pe care ti-l imaginezi.
Daca erati toti ca mine, pot spune ca nu as mai fi fost deosebit si nu m-as fi simtit bine. Asa ca.. da, e mai bine ca nu sunteti toti ca mine, altfel nu m-as mai putea simti special. As spune: "uite-l ma, pe Itirupcapu, e exact ca mine...", pe cand asa zic: "uite-l pe Itirupcapu, nu va fi niciodata ca mine"

Nu ma intereseaza ce esti tu, dincolo de monitor, ma intereseaza ce esti aici. Aici poti fi cine vrei tu, de aceea e o lume virtuala.
 

DeletedUser

Daca nu stii cine sunt in lumea reala, atunci nimic nu-ti da dreptul sa ma jignesti, caci nu ma cunosti.

Si din spatele monitorului oricine se poate da ce vrea. Conteaza viata reala, nu cea virtuala.
 

DeletedUser

deja deviati de la subiect.pt chestia asta certati-va pe privat va rog,nu vreau sa devina spam si sa se inchida
 
Sus